Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 16.07.2024r. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2010
Archiwum 2010

Galeria i Bonarka

Debiut pod tym adresem miał miejsce w maju - w  palmiarni i kawiarni belgijskiej czekolady ”Mount Blanc” w krakowskiej Bonarce otwarta została pierwsza wystawa prac dzieci z  Galerii Michała Liszki. Wyszło tak dobrze, że młodzi artyści zaproszeni zostali do stałej współpracy z kawiarnią.

 

23.12.2010 zobacz więcej »

Z książką za pan brat

Po raz piąty mszańska książnica gościła najwierniejszych ze swoich czytelników - w piątkowe śnieżne i mroźne popołudnie 10 grudnia, zaproszenia od dyrektorki Miejskiej Biblioteki p. Małgorzaty Mucha otrzymało aż 41 najbardziej wytrwałych i wiernych czytelników. Po raz piąty podsumowano uroczyście konkurs Moja Rodzina Miłośnikiem Książek.

14.12.2010 zobacz więcej »

Dzień wokół małej tenisowej piłeczki

 

W sobotę 11 grudnia odbył się IX Otwarty Turniej Tenisa Stołowego w sali sportowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. TKKF „Lubogoszcz” wraz z UKS „Top” działającym przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 stara się organizować czas wolny. Otóż okazuje, się, że pomimo idealnych warunków do uprawiania zimowych sportów turniej skupia wokół siebie dużo uczestników. Dopisali zarówno z terenu miasta i gminy: z Mszany Dolnej, Mszany Górnej, z Łostówki i Kasinki Małej, w sumie 43 uczestników.

15.12.2010 zobacz więcej »

Zaświadczenia o dochodach bez wizyty w urzędzie skarbowym

Informujemy, iż zostało zawarte porozumienie pomiędzy Urzędem Skarbowym w Limanowej a Urzędem Miasta w Mszanie Dolnej. W wyniku porozumienia, mieszkańcy Miasta Mszana Dolna ubiegający się o świadczenia rodzinne mogą otrzymać zaświadczenia o dochodach bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym.
 

03.09.2010 zobacz więcej »

Podziękowanie

21 listopada br. przy wyborczych urnach zadecydowaliście Szanowni Państwo, Mieszkańcy Mszany Dolnej o powierzeniu mi na kolejne cztery lata urzędu Burmistrza Miasta. To wielki kredyt zaufania, którego nie zmarnuję.

09.12.2010 zobacz więcej »

Podziękowanie Wicestarosty

Szanowni Państwo W imieniu swoim jak i wszystkich kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców „Samorządowe Przymierze Razem”, składam serdeczne podziękowania Mieszkańcom Miasta Mszana Dolna, Gminy Niedźwiedź oraz Gminy Mszana Dolna za udział w wyborach samorządowych 21 listopada 2010 r.

 

09.12.2010 zobacz więcej »

Świetlica na nowo

Dziś (we wtorek) o godz. 16.00 dzieci z osiedla przy ul. Krakowskiej i Starowiejskiej powitają nie lada Gościa - co prawda św. Mikołaj nie zdążył ze swoją wizytą 6 grudnia, ale dzieciaki się nie "pogniewały" na niebiańskiego Gościa i spóźnienie z pewnością pójdzie w zapomnienie, jeśli tylko worek z prezentami będzie wielki i bogaty. Z "ostatnich" doniesień wynika, że warto dziś będzie na św. Mikołaja poczekać. Są jeszcze "wolne miejsca" na dzisiejsze spotkanie - trzeba być przed godziną 16 w osiedlowej świetlicy, którą na to świąteczne spotkanie pięknie wyszykowano.

 

21.12.2010 zobacz więcej »

Burmistrz zaprzysiężony

Po radnych, którzy ślubowanie złożyli na I inauguracyjnej Sesji Rady Miasta 1 grudnia, przyszedł czas na wybranego w I turze samorządowych wyborów (21 listopada br) nowego-starego burmistrza. Tadeusz Filipiak uzyskał ponad 60% poparcie wyborców pokonując Józefa Bierowca na którego głosowało ponad 39% mieszkańców Mszany Dolnej uczestniczących w wyborach.

04.12.2010 zobacz więcej »

Miasto w rękach nowego Samorządu

Staropolskie przysłowie głosi: "bez Boga, ani do proga". Nowowybrani radni Rady Miasta Mszana Dolna, a także obaj burmistrzowie rozpoczęli VI kadencję Samorządu od udziału we Mszy św. której przewodniczył w kościele św. Michała Archanioła proboszcz parafii ks. Jerzy Raźny. Na godzinę 10.oo do Sali Narad mszańskiego magistratu nowych rajców zwołał ustępujący z urzędu Przewodniczący Rady Miasta minionej już kadencji Eugeniusz Sieja.

03.12.2010 zobacz więcej »

Wirująca Mszana

Przez dwa dni - 20 i 21 listopada 2010 roku Mszaną „rządzili” tancerze i tancerki, którzy jak co roku zawitali pod Lubogoszcz na kolejny, piąty już Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Mszany Dolnej. To już w tym roku ostatnia impreza w ramach “Zagórzańsko-orawskiej konfrontacji kultur poprzez organizację cyklu imprez”. Do stolicy Zagórzan zjechało ponad 400 par z zachodu, południa i wschodu Polski.

24.11.2010 zobacz więcej »

Program aktywizacji społeczno-zawodowej

Po raz kolejny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej realizuje projekt pod nazwą „Program aktywizacji społeczno - zawodowej w Mieście Mszana Dolna”, którego głównym celem jest zwiększenie aktywności zawodowej i społecznej osób bezrobotnych korzystających z pomocy społecznej.

 

 

26.08.2010 zobacz więcej »

Ostrzeżenie o silnym wietrze

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie komunikatem z godz. 12:09 dnia 05.11.2010 ostrzega przed silnym wiatrem na terenie województwa małopolskiego.

05.11.2010 zobacz więcej »

Wyniki wyborów samorządowych

W wyniku głosowania w wyborach samorządowych w dniu 21 listopada 2010 r. Burmistrzem Miasta Mszana Dolna został ponownie wybrany  Tadeusz Filipiak KWW Dla Mszany, który uzyskał 1943 głosy (60,57%). Kontrkandydat -  Józef Bierowiec KWW "Razem w przyszłość"  uzyskał 1265 głosów, co stanowiło 39,43%.

24.11.2010 zobacz więcej »

Nowy numer kwartalnika

Oddajemy w ręce Państwa kolejny numer naszego miejskiego kwartalnika „Pod Lubogoszczą”. Zawiera on opis uroczystości ogłoszenia Świętego Michała Archanioła Patronem Miasta, oraz kilku ostatnich, ciekawszych wydarzeń kulturalnych, a także podsumowanie czteroletniej działalności samorządu miejskiego.

11.11.2010 zobacz więcej »

Wśród najpopularniejszych

Sala Obrad Rady Królewskiego Miasta Krakowa gościła 29 października laureatów plebiscytu Gazety Krakowskiej i Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. Mieszkańcy Małopolski wybrali 10 najpopularniejszych wójtów i 5 najpopularniejszych burmistrzów.

02.11.2010 zobacz więcej »

Taekwondziści górą!

14 listopada w Koszycach odbyły się międzynarodowe zawody w Taekwondo Olimpijskim.Nasza rodzima reprezentacja to ośmiu startujących zawodników. Złote medale wywalczyli: Jania Sławomir, Bartłomiej Olajossy, srebro zdobyli: Mateudsz Kaciczak, Patrycja Kornaś, Bartosz Krzysztofiak.

 

18.11.2010 zobacz więcej »

Muzyczne sukcesy w Lubniu

Z wielką przyjemnością informujemy, że na VI Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej "Solidarność nadzieją wolności" Chór Dziecięcy MOK Mszana Dolna zajął I miejsce w kategorii zespołów dziecięcych.

17.11.2010 zobacz więcej »

Już grają

Po 17 miesiącach od chwili inauguracji budowy Miejskiej Hali Sportowej przy Zespole Szkół Miejskich Nr 1 uczniowie mogą cieszyć się pierwszym obiektem sportowym realizowanym w ramach tej inwestycji - poliuretanowym boiskiem wielofunkcyjnym, położonym na dziedzińcu szkolnym. Wykonawca - krakowska firma Chemobudowa, przekazał do użytkowania boisko tuż po montażu wyposażenia - bramek do piłki ręcznej / nożnej oraz koszy.

30.10.2010 zobacz więcej »

Pozyskiwanie dotacji z funduszy europejskich

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO i URZĄD MIASTA MSZANA DOLNA ZAPRASZAJĄ mieszkańców Miasta Mszana Dolna na indywidualne konsultacje z tematyki pozyskiwania dotacji z funduszy europejskich

07.12.2010 zobacz więcej »

I inauguracyjna sesja Rady Miasta Mszana Dolna VI kadencji

ZAWIADOMIENIE


Działając na podstawie art.20, ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001r. Nr 142, poz.1591 z późn.zm.)


z w o ł u j ę


I inauguracyjną sesję Rady Miasta Mszana Dolna VI kadencji na dzień 1 grudnia 2010r. (środa) na godzinę 10.00.

26.11.2010 zobacz więcej »

Ulica Spadochroniarzy - II etap remontu

Dzień przed planowanym terminem, limanowskie Przedsiębiorstwo LIMDROG rozpoczęło prace remontowe na kolejnych zniszczonych przez "ząb czasu" i różne pogodowe kataklizmy, fragmentach tej ważnej dla komunikacji w naszym mieście ulicy - mowa o ul. Spadochroniarzy.

26.11.2010 zobacz więcej »

Zdążyć przed zimą

 W poniedziałek, 17 października rozpoczął się remont ul. inż. Józefa Marka w naszym mieście - jak już informowaliśmy, ogłoszony na roboty przetarg wygrało Przedsiębiorstwo JANDA. Koszt odbudowy tej ważnej ulicy zamyka się kwotą 884306,94 zł. Największą pozycją w kosztorysie robót jest koszt budowy nowego chodnika po obu stronach ulicy.

25.10.2010 zobacz więcej »

Dwa dni na tanecznym parkiecie

Serdecznie zapraszamy na V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna. To już w tym roku ostatnia impreza w ramach Zagórzańsko-orawskiej konfrontacji kultur poprzez organizację cyklu imprez.

 

17.11.2010 zobacz więcej »

Ozłoceni w październiku

Początek miesiąca zaczęli od wyjazdu - 3 października w Łowiczu odbyły się II Techniczne Mistrzostwa Polski w Poomse w Taekwondo Olimpijskim, gdzie Monika Kaciczak trenująca tą dyscyplinę sportu w klubie sportowym Turbacz Mszana Dolna wywalczyła wysokie, IV miejsce w swojej kategorii wiekowej JUNIOR - na 120 zawodników biorących udział w zawodach z klubów z całej Polski.

 

 

19.10.2010 zobacz więcej »

Informacja o sposobie głosowania

 W dniu wyborów dostaną Państwo 4 rodzaje kart wyborczych:  
     - Białą          - w wyborach do Rady Miasta Mszana Dolna  
     - Różową     - w wyborach Burmistrza Miasta Mszana Dolna  
     - Żółtą          - w wyborach do Rady Powiatu Limanowskiego  
     - Niebieską - w wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego

16.11.2010 zobacz więcej »

''Laudate Dominum'' po raz czwarty

24 października Mszana Dolna znów przez pół dnia była Stolicą śpiewu chóralnego - na scenie MOK-u wystąpiło dziewięć chórów. Dwa reprezentowały gospodarzy imprezy - Chór Męski im. ks. Józefa Hajduka z parafii św. Michała Archanioła pod batutą Piotra Wójcika, oraz Chór Dziecięcy działający przy mszańskim Ośrodku Kultury - rozśpiewanymi dzieciakami od początku istnienia zespołu kieruje ze znakomitym skutkiem Piotr Matusiewicz.

27.10.2010 zobacz więcej »

Święto przedszkola na ulicy Leśnej

Miło nam poinformować wszystkich rodziców, dzieci, przyjaciół i absolwentów Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mszanie Dolnej przy ulicy Leśniej, iż w tym roku placówka ta świętuje swój Wielki Jublieusz 60-lecia istnienia.

 

 

03.11.2010 zobacz więcej »

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Zapraszamy serdecznie do wspólnego dziękczynienia za 92 lata niepodległości naszej Ojczyzny 11 listopada o godz. 11.00 w kościele p.w. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Mieszkańcy Miasta i Gminy Mszana Dolna podczas dziękczynnej Mszy Świętej dziękować będą Bożej Opatrzności za wolność i niepodległość Polski, a także by prosić o jej pomyślny rozwój i wierność Bogu.

06.11.2010 zobacz więcej »

KOMUNIKAT Burmistrza Miasta Mszana Dolna

Zarządzenie Nr 507/2010
Burmistrza Miasta Mszana Dolna
z dnia 20 września 2010 r.

w sprawie podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości stanowiących własność Miasta Mszana Dolna przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargowej, bezprzetargowej i dzierżawy.

14.10.2010 zobacz więcej »

Jan Paweł II Wielki na ... wieży

W słoneczną, jesienną sobotę (9 października) przed schodami do nowobudowanej świątyni Miłosierdzia Bożego zaparkował olbrzymi dźwig - powoli rozłożył cztery potężne "łapy" i tak wsparty na twardym podłożu rozpoczął transport na wysoką wieżę nowego kościoła stalowej konstrukcji na której kilka godzin później zawisły trzy dzwony.

12.10.2010 zobacz więcej »

Folwark ponownie odkryty!

W sobotę 9 października, w Światowy Dzień Turystyki wręczone zostały nagrody XI edycji konkursu „Wielkie Odkrywanie Małopolski”. Konkurs odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary.

 

13.10.2010 zobacz więcej »

Mszana Dolna ze św. Michałem Archaniołem

 3 października roku 2010 z pewnością zapisze się jako jedna z najważniejszych dat w historii naszego miasta - powody są co najmniej dwa. Dołączyliśmy do miast, które za Patrona obrały Michała Archanioła oraz wzbogaciliśmy się o sztandar - z historycznym herbem z jednej i nowym Patronem św. Michałem z drugiej strony.

23.10.2010 zobacz więcej »

Zakończenie sezonu turystycznego

Miniona niedziela dla wszystkich mszańskich zapalonych turystów oznaczała zakończenie sezonu. Ostatnia wyprawa na Ćwilin była podsumowaniem wycieczek Koła Terenowego w ramach „VI Spotkań w górach”. Oznaczało to, że wszyscy którzy spełnili regulaminowy zapis zdobycia conajmniej czterech szczytów obdarowani zostali nagrodą – a w tym roku były to piękne przewodniki i nagrody dla najmłodszych.

26.10.2010 zobacz więcej »

LXI zwyczajna sesja Rady Miasta Mszana Dolna

ZAWIADOMIENIE


Działając na podstawie art.20, ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001r. Nr 142, poz.1591 z późn.zm.)


z w o ł u j ę


LXI zwyczajną sesję Rady Miasta Mszana Dolna na dzień 25 października 2010r. (poniedziałek) na godzinę 13.00.

20.10.2010 zobacz więcej »

Zaproszenie na IV Zagórzańskie Spotkania Chórów

Już po raz czwarty Samorząd Miasta Mszana Dolna, wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Limanowej i Parafią św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej jest organizatorem Przeglądu Chórów Ziemi Zagórzańskiej "Laudate Dominum". Serdecznie zapraszamy 24 października do Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej (Kino “Luboń”) na to muzyczne święto.
21.10.2010 zobacz więcej »

Dług ma wielkie oczy...

 W związku z pojawiającymi się ostatnio nierzetelnymi informacjami dotyczącymi długu publicznego Miasta Mszana Dolna uprzejmie wyjaśniam:
  -   dopuszczalne zadłużenie samorządów wynosi 60% 

27.08.2010 zobacz więcej »

Doczeka się remontu

Jeden z seniorów mieszkający na ul. inż. Józefa Marka na spotkaniu z burmistrzem powiedział, że "jest dziejową niesprawiedliwością omijanie w kolejnych kadencjach miejskiego Samorządu, remontu tejże ulicy ...". Dziś możemy autorowi tej wypowiedzi i wszystkim Mieszkańcom tej ważnej miejskiej ulicy powiedzieć, że jeszcze tej jesieni będą mieli do dyspozycji nowe chodniki, nową nawierzchnię bitumiczną, a także zatokę parkingową.
07.10.2010 zobacz więcej »

Ulica J. Tolińskiego - remont zakończony

17 sierpnia br. rozpoczął się długo oczekiwany remont ul. Juliana Tolińskiego - kilka tygodni temu na naszej stronie informowaliśmy Mieszkańców, że został rozstrzygnięty przetarg na odbudowę tej ważnej dla miasta ulicy, łączącej dwie główne drogi - ulice Starowiejską i M. M. Kolbego.

12.10.2010 zobacz więcej »

Dobry początek jesieni - I etap remontu zakończony

W pierwszy dzień kalendarzowej jesieni rozpoczęła się odbudowa ul. Spadochroniarzy - z pozyskanej promesy MSWiA w wysokości 300 tys. zł, prawie 700 metrowy odcinek tej ważnej miejskiej drogi uzyskał nową nawierzchnię ścieralną z masy mineralno-asfaltowej o grubości 6cm.
 

07.10.2010 zobacz więcej »

Sprzedaż atrakcyjnej nieruchomości

Miasto Mszana Dolna oferuje do sprzedaży atrakcyjną nieruchomość z przeznaczeniem na usługi komercyjne - więcej informacji w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

 

26.08.2010 zobacz więcej »

ZAPROSZENIE

3 października uroczystą Sesją Rady Miasta Mszana Dolna o godzinie 10:00 rozpoczną się obchody święta miasta, podczas których Patronem Mszany Dolnej zostanie ogłoszony Święty Michał Archanioł - rozpoczęte jeszcze w roku 2009 wspólne starania Księży Proboszczów Jerzego Raźnego i Stanisława Parzygnata, oraz Samorządu Miejskiego uwieńczone zostały powodzeniem.

22.09.2010 zobacz więcej »

Przetarg na rewitalizację centrum miasta Mszana Dolna

 Burmistrz Miasta Mszana Dolna ogłosił przetarg na  "Rewitalizację centrum miasta Mszana Dolna wraz z przywróceniem funkcji Rynku". Szczegóły zamówienia w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na naszej stronie internetowej.  

27.09.2010 zobacz więcej »

LIX okolicznościowa sesja Rady Miasta

ZAWIADOMIENIE


Działając na podstawie art.20, ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001r. Nr 142, poz.1591 z późn.zm.)


z w o ł u j ę


LIX okolicznościową sesję Rady Miasta Mszana Dolna na dzień 24 września 2010r. (piątek) na godzinę 15.00.

22.09.2010 zobacz więcej »

Nowa odsłona naszej strony internetowej

Włączyliśmy nową wersję strony internetowej Urzędu Miasta Mszana Dolna. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące naszej nowej strony - prosimy je przesyłać pocztą elektroniczną na adres nowastrona@mszana-dolna.pl.

 

 

01.09.2010 zobacz więcej »

Wyprawka szkolna w roku szkolnym 2010/2011

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, iż zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 maja 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników - o dofinansowanie zakupu podręczników będą mogli ubiegać się rodzice uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2010/2011 naukę w  klasach I - III szkoły podstawowej oraz klasie II gimnazjum.

06.07.2010 zobacz więcej »

Kultura Karpat pod Lubogoszczą

Kto w niedzielne popołudnie (22 sierpnia) wybrał się do Parku Miejskiego z pewnością nie żałował - Mszana Dolna była jednym z Gospodarzy Międzynarodowego Festiwalu Sztuki KARPATY OFFer. Bogactwo kulturalne karpackich narodów mieli również okazję poznać nowosądeczczanie i mieszkańcy Muszyny - to w tych trzech miastach zagościł Festiwal.

30.08.2010 zobacz więcej »

Zawsze coś... czyli o chodniku na ulicy Leśnej

W czwartek (19 sierpnia) zakończyły się roboty przy budowie 160 metrowego odcinka chodnika przy ul. Leśnej - kilka lat temu w trakcie prac przy remoncie nawierzchni drogi i wymianie starych, kwadratowych płyt chodnikowych, na betonową kostkę, rozebrany został w całości również istniejący chodnik. 

27.08.2010 zobacz więcej »

Na górze, która lubi Gości

Nasza Lubogoszcz tego jeszcze nie widziała i pewnie długo nie zobaczy - tylu miłośników górskich wędrówek na raz na tym szczycie z pewnością nigdy nie było. Nawet orszak królewski Kazimierza Wielkiego, który jak głoszą podania, szczególnie umiłował tę górę, bo obfitowała w zwierzynę łowną, na pewno tak liczny nie był.

30.08.2010 zobacz więcej »

LVIII zwyczajna sesja Rady Miasta

ZAWIADOMIENIE


Działając na podstawie art.20, ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001r. Nr 142, poz.1591 z późn.zm.)


z w o ł u j ę


LVIII zwyczajną sesję Rady Miasta Mszana Dolna na dzień 13 września 2010r. (poniedziałek) na godzinę 13.00.

06.09.2010 zobacz więcej »

Młodsi i starsi sztuce oddani

 

Serdecznie zapraszamy na czwartkowy wernisaż (9 września) o godz. 18.00 do gościnnych murów Folwarku Stara Winiarnia. Właśnie tam w miejscu przyjaznym sztuce odbędzie się wspólna wystawa młodych adeptów sztuki – uczniów z Galerii Michała Liszki oraz starszych artystów-malarzy biorących udział w plenerze Inicjatywy Art Angel.  

 

06.09.2010 zobacz więcej »

Utrudnienia w ruchu na drodze Raba Niżna - Olszówka

Informujemy, iż w dniach 6 oraz 7 września w godzinach 8:00 - 20:00, na drodze powiatowej Raba Niżna - Olszówka wystąpią utrudnienie w ruchu na odcinkach: 3+000 - 3+381; 3+660 - 3+935 i 4+262 - 4+700 spowodowane remontem drogi prowadzonym przez firmę Limdrog Sp.z o.o.
W miejscach tych pracownicy firmy będą kierować na wyznaczone objazdy.

06.09.2010 zobacz więcej »

Ogłoszenie pogotowia przeciwpowodziowego

Zarządzenie Nr 496/2010 BURMISTRZA MIASTA MSZNA DOLNA z dnia 01 września 2010 w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego na terenie Miasta Mszana Dolna w dniu 01.09.2010 od godziny 13.00

 

 

01.09.2010 zobacz więcej »

Wielkie Odkrywanie Małopolski - Głosuj na Mszanę!

Od czerwca bieżącego roku trwa XI edycja plebiscytu “Wielkie Odkrywanie Małopolski” organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary. Już po raz kolejny wybieramy najatrakcyjniejsze i najbardziej wartościowe turystycznie miejsca, obiekty, wydarzenia w Małopolsce.

 

 

26.08.2010 zobacz więcej »

Zdrowa woda

W związku z pojawiającymi się nieprecyzyjnymi informacjami w mediach Urząd Miasta Mszana Dolna informuje, że woda z wodociągu miejskiego, którym zarządza Zakład Gospodarki Komunalnej, jest zdatna do spożycia i odpowiada normom fizyko-chemicznym  i mikrobiologicznym Rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczącego jakości wody przeznaczonej do spożycia.
24.08.2010 zobacz więcej »

Garść turystycznych informacji

Wakacje to czas kiedy nasze miasto odwiedzają turyści, dzieci przebywające tu na koloniach letnich, obozach. Mszana to idealne miejsce wypadowe w Beskid Wyspowy czy Gorce. Jak najlepiej przekazać swoim bliskim, gdzie aktualnie spędza się wakacje? Najlepiej wysyłając im widokówkę, kartkę z pozdrowieniami...

26.08.2010 zobacz więcej »

Oferta nabycia atrakcyjnych działek budowlanych

Oferta nabycia atrakcyjnych działek budowlanych na terenie miasta Mszana Dolna - więcej informacji w Biuletynie Informacji Publicznej. 

 

 

26.08.2010 zobacz więcej »

Zakaz kąpieli w Mszance nadal obowiązuje

Szanowni Goście i Mieszkańcy Mszany Dolnej - z przykrością informujemy, że Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował nas 19 lipca,  że wody Mszanki, rzeki przepływającej przez nasze miasto, z powodu zanieczyszczeń, nie nadają się do kąpieli, a kontakt z wodą może doprowadzić do chorób skóry.
21.07.2010 zobacz więcej »

Wyczekiwany remont

Kto choć raz ostatnimi czasy, a i wcześniej także, jechał ulicą Juliana Tolińskiego przekonał się, że w kategorii "najgorsza ulica miejska" nie ma chyba sobie równych ?  W roku ubiegłym zlecona została dokumentacja projektowa tego 350 metrowego odcinka, a w ostatnim tygodniu czerwca rozstrzygnięty przetarg - realizacją remontu tej miejskiej ulicy zajmie się Wielobranżowe Przedsiębiorstwo JANDA.

21.07.2010 zobacz więcej »

Deszczowe pieniądze i powodziowe drogi

Piękna pogoda była sprzymierzeńcem firmy CAT-BUD, głównego wykonawcy dwóch ostatnich, jak na razie, inwestycji realizowanych ze środków MSWiA na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w naszym mieście - zostały zakończone roboty na 200 metrowym odcinku ul. Słonecznej. Drugi odcinek to 150 metrów ażurowych i zbrojonych, betonowych płyt na Zarabiu.

04.07.2010 zobacz więcej »

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Zarządzenie Nr 470/2010 Burmistrza Miasta Mszana Dolna z dnia z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości stanowiących własność Miasta Mszana Dolna przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargowej.

19.07.2010 zobacz więcej »

Ściekowa rzeczywistość

Związek Gmin Dorzecza Górnej Raby i Krakowa ma pod swoją pieczą 5 oczyszczalni ścieków - największą jest ta w naszym mieście. W roku 2009 z gospodarstw domowych i firm siecią kolektorów sanitarnych przypłynęło do mszańskiej oczyszczalni 744075,8 metrów sześciennych nieczystości,  zaś 6032,2 metra sześciennego dowieziono samochodami i ciągnikami asenizacyjnymi.

04.07.2010 zobacz więcej »

600 lat później - każdy ma w życiu swój Grunwald

"Bogarodzica dziewica, Bogiem sławiena Maryja..." -   jak 600 lat temu na grunwaldzkich polach rycerze Władysława Jagiełły, nim ruszyli do śmiertelnego boju z Krzyżakami, tak 15 lipca pod krzyżem na Grunwaldzie, zgromadzeni mieszkańcy naszego miasta i goście wypoczywający na wakacjach, odśpiewali tę piękną  pieśń polskiego rycerstwa. Pod białym krzyżem górującym nad Mszaną Dolną od 20 lat zebrało się ponad 200 osób ...
19.07.2010 zobacz więcej »

Prezent od wójta

Ponad 300 plastikowych krzesełek podarował na Miejski Stadion KS Turbacz wójt gminy Mszana Dolna Tadeusz Patalita - od ponad roku "uprzykrzał" wójtowe życie Prezes mszańskiego klubu Władysław Szczypka, który przy każdej nadarzającej się okazji błagał, prosił i pewnie nalegał, używając różnych argumentów i forteli, by pula plastikowych fotelików ze stadionu krakowskiej Wisły będąca w gestii wójta Patality, trafiła na mszański stadion.

19.07.2010 zobacz więcej »

Zakaz kąpieli w Mszance

Szanowni Goście i Mieszkańcy Mszany Dolnej - z przykrością informujemy, że Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował nas 5 lipca,  że wody Mszanki, rzeki przepływającej przez nasze miasto, z powodu zanieczyszczeń, nie nadają się do kąpieli, a kontakt z wodą może doprowadzić do chorób skóry.

06.07.2010 zobacz więcej »

VI spotkania w górach na Kiczorze

Terenowe Koło PTTK w Mszanie Dolnej zaprasza na kolejne wyjście w ramach „VI spotkań w górach”. 11 lipca – w niedzielę – spotykamy się na Kiczorze (1282 m npm).

 

05.07.2010 zobacz więcej »

Wizyta Ministra

W dniu 28 czerwca br. wizytujący inwestycje sportowe w Małopolsce Minister Sportu Adam Giersz w asyście posłów na Sejm RP: Ireneusza Rasia, Andrzeja Guta - Mostowego, Andrzeja Czerwińskiego zawitał także do Mszany Dolnej. Najpierw w Urzędzie Gminy podtrzymał deklaracje odnośnie dofinansowania centrum biegów narciarskich w Kasinie Wielkiej.
18.08.2011 zobacz więcej »

Przybyli, zobaczyli i zwyciężyli!

Eksplozję radości, jaka zapanowała wśród młodych piłkarzy KS Turbacz, po obronionym rzucie karnym w finale I Turnieju Piłkarskiego im. Juraja Orću dającym zwycięstwo, można jedynie porównać do szczęścia Słowaków po zwycięstwie ich drużyny nad Włochami w rozgrywanych w RPA Mistrzostwach Świata w piłce nożnej.  

04.07.2010 zobacz więcej »

Uwaga jedzie lokomotywa!

Linia kolejowa Chabówka - Nowy Sącz, a więc przebiegająca przez nasze miasto również,  będzie przez najbliższe miesiące intensywniej eksplowatowana przez PKP ze względu na podmycie podczas ostatniej powodzi torow na linii Tarnów - Nowy Sącz - Krynica - Muszyna.
06.07.2010 zobacz więcej »

II tura wyborów prezydenckich

4 lipca 2010 r. w Mszanie Dolnej, podobnie jak w całym kraju, odbyła się II tura wyborów Prezydenta RP. Uprawnionych do głosowania w naszym mieście było 6021 osób, zagłosowało 3636, co daje frekwencję 60,4%.

06.07.2010 zobacz więcej »
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.archiwum.mszana-dolna.eu/archiwum-2010/