Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 16.07.2024r. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015
Archiwum 2015

Termin odbioru odpadów w smartfonie

Informujemy mieszkańców Miasta Mszana Dolna o możliwośći korzystania z aplikacji mobilnej przypominającej o zbliżającym się terminie odbioru odpadów.

Odbierająca od 1 stycznia 2016 r. odpady komunalne firma z Myślenic - Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. na swojej stronie internetowej udostępnia taką aplikację mobilną. 

12.01.2016 zobacz więcej »

Informacja o odbiorze pojemników na odpady komunalne

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej informuje, że mieszkańcy miasta Mszana Dolna zapisani na użyczenie pojemnika na odpady niesegregowane mogą je odbierać w Zakładzie Gospodarki Komunalnej ul. Krakowska 27e od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. 

12.01.2016 zobacz więcej »

Zmiany w odbiorze odpadów z terenu Miasta

Uprzejmie informujemy, iż od 1 stycznia 2016 r. odpady komunalne będzie odbierała nowa firma z Myślenic - Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o.

W uzgodnieniu z wykonawcą w miesiącu styczniu będą odbierane odpady komunalne zarówno z pojemników jak i worków pozostawionych przez dotychczasową firmę.

29.12.2015 zobacz więcej »

Zawiadomienie o zmianie wysokości stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Burmistrz Miasta Mszana Dolna zawiadamia, że w dniu 29 października 2015 r. Rada Miasta Mszana Dolna podjęła nową uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokości stawek tej opłaty.

17.11.2015 zobacz więcej »

Akcja ''Odkryj Beskid Wyspowy'' - Jasień

W ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" zapraszamy od wspólnego wyjścia na górę Jasień zapraszamy w najbliższą niedzielę - 9 sierpnia. Ramowy program każdej  wycieczki wygląda tak samo. Zbiórka wyznaczona jest pod Urzędem Gminy Kamienica o godz. 9.00. Na szczycie odprawiona zostanie msza św., odbędą się konkursy, występy i wspólny grill. Serdecznie zapraszamy! 

04.08.2015 zobacz więcej »

Akcja ''Odkryj Beskid Wyspowy'' - Łopień

W ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" zapraszamy od wspólnego wyjścia na górę Łopień zapraszamy w najbliższą niedzielę - 16 sierpnia. Ramowy program każdej  wycieczki wygląda tak samo. Zbiórka wyznaczona jest pod Urzędem Gminy Dobra o godz. 9.00. Na szczycie odprawiona zostanie msza św., odbędą się konkursy, występy i wspólny grill. Serdecznie zapraszamy! 

13.08.2015 zobacz więcej »

Klubowy Turniej Mikołajkowy

19 grudnia w Pcimiu został zorganizowany Turniej Mikołajkowy w którym brały udział dzieci ze wszystkich klubów taekwando z Małopolski. UKS KORYO reprezentowała mocna grupa młodych zawodników, którzy na co dzień trenują w sekcjach: Mszana Dolna, Limanowa, Rabka-Zdój, Kasina Wielka, Chabówka.

22.12.2015 zobacz więcej »

Przedszkolaki przygotowały paczkę

W ciągu minionych dwóch tygodni w Miejskim Przedszkolu przy ulicy Leśnej trwała zbiórka darów dla potrzebującej pomocy rodziny. Placówka po raz drugi zaangażowała się w ogólnopolską akcję "Szlachetna Paczka". Tym razem podarunki trafiły do mamy samotnie wychowującej dwójkę małych dzieci.

21.12.2015 zobacz więcej »

Akcja ''Odkryj Beskid Wyspowy'' - Jasień

W ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" zapraszamy od wspólnego wyjścia na górę Jasień zapraszamy w najbliższą niedzielę - 9 sierpnia. Ramowy program każdej  wycieczki wygląda tak samo. Zbiórka wyznaczona jest pod Urzędem Gminy Kamienica o godz. 9.00. Na szczycie odprawiona zostanie msza św., odbędą się konkursy, występy i wspólny grill. Serdecznie zapraszamy! 

05.08.2015 zobacz więcej »

Akcja ''Odkryj Beskid Wyspowy'' - Mogielica

W ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" zapraszamy od wspólnego wyjścia na Mogielicę - zapraszamy w najbliższą niedzielę - 30 sierpnia. Ramowy program każdej  wycieczki wygląda tak samo. Zbiórka wyznaczona jest w Słopnicach, przy Zespole Szkół  o godz. 9.00. Na szczycie odprawiona zostanie msza św., odbędą się konkursy, występy i wspólny poczęstunek. Serdecznie zapraszamy! 

29.08.2015 zobacz więcej »

Z Olsztyna przywieźli medale w trzech kolorach

12 grudnia odbył się ostatni w tym roku turniej z serii Puchar Polski Olsztyn Cup 2015. UKS KORYO Mszana Dolna reprezentowali juniorzy i kadeci, którzy wrócili z medalami w każdym kolorze. Najlepszym zawodnikiem turnieju Olsztyn Open został Maksymilian Śmieszek zawodnik UKS KORYO.

17.12.2015 zobacz więcej »

Kto był grzeczny?

Podobno zaproszenie na sobotnie popołudnie do Miejskiego Ośrodka Kultury otrzymały najgrzeczniejsze dzieci. Kiedy weszły na salę kinową zobaczyły pięknie oświetlnone choinki i puste krzesło... Mikołaj to zapracowany święty, miał dużo obowiązków przed szóstym grudnia, ale się udało.

09.12.2015 zobacz więcej »

KORYO na Mistrzostwach Polski Seniorów w stolicy

Szóstego grudnia w Warszawie rozegrane zostały 34 Mistrzostwa Polski Seniorów. Klub UKS KORYO reprezentowała dwójka reprezentantów: Izabela Majerczyk i Wojciech Aksamit. Izabela potwierdziła swoją dominacje w kategorii 46 kg i obroniła tytuł Mistrza Polski.

12.12.2015 zobacz więcej »

Wystawa nagrodzonych fotografii

20 listopada w mszańskiej Bibliotece nastąpiło uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy fotografii pt. „Z obiektywem przez Powiat”. Jest ona podsumowaniem tegorocznej edycji powiatowego konkursu fotograficznego, którego organizatorami są Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Starostwo Powiatowe w Limanowej.

07.12.2015 zobacz więcej »

ZAPYTANIE OFERTOWE

Na podstawie art. 4 pkt 8 ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej zwraca się z zapytaniem ofertowym o cenę specjalistycznych usług opiekuńczych.

06.11.2015 zobacz więcej »

Zarząd LGD zaprasza na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków

Zarząd LGD Stowarzyszenia "Piękna Ziemia Gorczańska" serdecznie zaprasza na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 21 grudnia w (poniedziałek) o godz. 16.00 w Sali Obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna, ul. Spadochroniarzy 6.

17.12.2015 zobacz więcej »

Znaleziono telefon Samsung Galaxy S3

W Mszanie Dolnej  w sobotę, 29 listopada na ul. Kolbego w okolicy Domu Handlowego "Sezam" znaleziono telefon Samsung Galaxy S3 w kolorowej osłonie. Znaleziony telefon znajduje się na Komisariacie Policji w Mszanie Dolnej.

30.11.2015 zobacz więcej »

''Opowieść wigilijna'' w MOK'u

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie "Opowieść wigilijna", którą w Miejskim Ośrodku Kultury przedstawi działająca tam grupa teatralna "Wizja". Spektakl młodych aktorów zaplanowany jest w najbliższą niedzielę, 20 grudnia o godz. 16.00 – zapraszamy do sali MOK. Wstęp wolny!

18.12.2015 zobacz więcej »

Świąteczny kiermasz parafialny

W najbliższą niedzielę 13 grudnia przy kościele parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej odbędzie się kiermasz świąteczny. Ręcznie robione bombki, stroiki, kartki świąteczne oraz pachnące pierniki to tylko niektóre z małych arcydzieł, jakie będzie można podziwiać i zakupić na parafialnym kiermaszu.

12.12.2015 zobacz więcej »

Weekendowe wydarzenia w naszych parafiach

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w parafii Św. Michała Archanioła zapraszamy na spektakl "Misterium Eucharystii", który oparty jest na prywatnych objawieniach Cataliny Rivas. W spektaklu, który reżyseruje Ks. Rafał Piórkowski bierze udział ponad 100 osób.

12.12.2015 zobacz więcej »

''Zimowa wystawa'' w Bibliotece

Miejska Biblioteka zaprasza serdecznie na wernisaż prac artystycznych Klubu Przyjaciół Sztuki w Mszanie Dolnej pt. "Zimowa wystawa". Wernisaż odbędzie się w piątek, 11 grudnia o godz. 17.00. Czy temat wystawy wywoła świąteczną atmosferę i opady śniegu?

09.12.2015 zobacz więcej »

Nowy Komendant Powiatowy

Na XIII sesji Rady Miasta gościł nowy Komendant Powiatowy Policji w Limanowej inspektor Dariusz Urbanik. Zarówno komendant, jak i burmistrz Józef Kowalczyk oraz Przewodnicząca Rady Miasta Agnieszka Modrzejewska-Potaczek deklarowali dalszą, dobrą współpracę między samorządem a policją.

03.12.2015 zobacz więcej »

Gratulacje dla Beaty

Beata Ogiela, uczennica Gimnazjum nr 1 w Mszanie Dolnej, otrzymała oficjalne gratulacje za swoje dokonania podczas sesji Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej. Utalentowana wokalistka, która zdobywa laury na regionalnych i ogólnopolskich konkursach piosenki, występuje za granicą, przyjmowała gratulacje w towarzystwie mamy.

03.12.2015 zobacz więcej »

To już 70 lat... Wielkie święto Męskiego Chóru

22 listopada, w święto Św. Cecylii – patronki chórów,  w kościele parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła 70 lat istnienia świętował Chór Męski im. Ks. Józefa Hajduka. Uroczystą mszę św. o godz. 15.00 koncelebrowali Ks. Infułat Jakub Gil,  Ks. Infułat Franciszek Kołacz, Ks. Andrzej Sawulski, Ks. Rafał Ryczek oraz Ks. Proboszcz Jerzy Raźny.

04.12.2015 zobacz więcej »

W ''Jedynce'' po raz siódmy bez promili

17  i 18 listopada w Zespole Szkół Miejskich nr 1 miało miejsce kilka spotkań dotyczących promowania akcji uświadamiania idei trzeźwości na małopolskich drogach. Przedstawiono założenia kampanii "No promil – no problem", apelowano do użytkowników pojazdów o zachowanie trzeźwości podczas ich prowadzenia, podkreślono rolę pasażera w przeciwstawieniu się zasiadania za kierownicę i prowadzenia pojazdu po spożyciu choćby najmniejszej porcji alkoholu.

27.11.2015 zobacz więcej »

Czternasty turniej już za nami...

Organizowany wspólnie z Uczniowskim Klubem Sportowym TOP i Klubem Sportowym Turbacz Turniej Tenisa Stołowego odbył się 14 listopada w hali sportowej ZSM nr 1. Przez zupełny przypadek akurat czternastego listopada odbył się czternasty turniej. W rozgrywkach przy ping-pongowym stole brało udział 51 zawodników.

30.11.2015 zobacz więcej »

Rachela ze stypendium

W auli Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów dla uczniów z naszego regionu. Z Mszany Dolnej, wśród nagrodzonych znalazła się również Rachela Antosz-Rekucka.

24.11.2015 zobacz więcej »

Radośnie śpiewajmy Panu

"Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu, wznośmy okrzyki na cześć Skały naszego zbawienia, przystąpmy z dziękczynieniem przed Jego oblicze, radośnie śpiewajmy Mu pieśni! (...) - to fragment Psalmu 95, który przypomniał Ks. Proboszcz Tadeusz Mrowiec witając wszystkich w Parafii Miłosierdzia Bożego na IX Zagórzańskich Spotkaniach Chórów "Laudate Dominum". 

19.11.2015 zobacz więcej »

Pasowanie na czytelnika

Nasza Miejska Biblioteka ma ponad stu osiemdziesięciu nowych czytelników. Oficjalne pasowanie uczniów klas drugich ze szkół podstawowych w Mszanie Dolnej, Mszanie Górnej i Łostówce odbyło się 9 listopada. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki, a także karty uprawniające do korzystania z księgozbioru zarówno w wersji tradycyjnej, jak i elektronicznej.

04.12.2015 zobacz więcej »

Złoty talent w złotej Pradze

Końcem października w Pradze odbył się IV Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów „Złote talenty w złotej Pradze”. Nasza wokalistka Beata Ogiela wróciła z tego wyjazdu z trzecim miejscem w kategorii wiekowej 14-16 lat. Zaśpiewała piosenkę z repertuaru Edyty Górniak "To nie ja", oraz "I Put A Spell on you" Niny Simone, w interpretacji Annie Lenox.  

19.11.2015 zobacz więcej »

By mądrze rządzić

Dwa zagórzańskie samorządy gmina i miasto Mszana Dolna wspólnie obchodziły 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uroczystości rozpoczęły się na mszańskim rynku, gdzie prowadzone przez dh. Marka Szczypkę Komendanta Miejsko-Gminnego OSP RP w Mszanie Dolnej i Orkiestrę OSP Mszana Dolna zgromadziły się poczty sztandarowe  jednostek strażackich, szkół podstawowych i gimnazjów oraz organizacji terenu miasta i gminy.

17.11.2015 zobacz więcej »

Niepodległościowy zryw sportowy

W Świeto Niepodległości w parku miejskim odbył się wieczorny bieg pod hasłem „11 minut na 11 listopada”. Była to ostatnia część programu zaplanowana na ten dzień. Sygnał do startu dał Zygmunt Łyżnicki. Wystartowało ponad sto osób, każdy swoim tempem i każdy tyle ile mógł, by na sportowo uczcić Narodowy Dzień Niepodległości. Biegali młodsi i starsi, ubrani na biało-czerwono, przy głośnym dopingu i zachętach.

17.11.2015 zobacz więcej »

Kampania społeczna NO PROMIL - NO PROBLEM

Informujemy, że nasz samorząd po raz pierwszy przystąpił do kampanii społecznej NO PROMIL-NO PROBLEM.
To już VII edycja tej kampanii, w której w tym roku bierze udział ponad 50 gmin z całej Małopolski.
Kampania ma się przyczynić do zmniejszenia liczby nietrzeźwych kierowców na małopolskich drogach a przez to do zwiększenia bezpieczeństwa.

06.11.2015 zobacz więcej »

Pies szuka domu

Znaleziony w zeszłym tygodniu mały kundelek szuka nowego domu. Ma tymczasowe schronienie u osób, które go przygarnęły, ale szukamy dla niego stałego miejsca. Wesoły i bezproblemowy na pewno zjedna sobie niejedno serce.

24.11.2015 zobacz więcej »

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje:

- Warunek wypłaty zasiłku rodzinnego oraz dodatków we wrześniu i październiku 2015 r.
- Informacja dla osób zainteresowanych uzyskaniem wsparcia w formie gorącego posiłku
- Wsparcie w projekcie ,,Pierwszy dzwonek'' – 2015
 

08.09.2015 zobacz więcej »

Historia i pamięć dwóch narodów

26 października w progach ZS nr 1 w Mszanie Dolnej powtórnie zagościli uczniowie z Izraela. Spotkanie odbyło się w ramach międzynarodowego projektu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”, który – odwołując się do wspólnej przeszłości ma za zadanie budowanie postaw wzajemnego szacunku i dialogu, a przez to – lepszej przyszłości.

03.11.2015 zobacz więcej »

KORYO jeździ na zawody

W ostatni weekend października w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, na których wystartowało 360 zawodników i zawodniczek z 57 klubów z całego kraju. Była to najważniejsza impreza dla tego rocznika w kraju. Nasz klub wraz z trenerem Wojciechem Aksamitem reprezentowało pięciu zawodników. W ten sam weekend kolejni zawodnicy startowali w Mistrzostwach Europy Juniorów rozgrywanych na Litwie.

02.11.2015 zobacz więcej »

Zbiórka odpadów gabarytowych 17-18 listopada

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych: mebli, opon, zużytego sprzętu RTV i AGD odbędzie się w dniach 17-18 listopada zgodnie z umieszczonym na stronie harmonogramem. Prosimy o składanie „wielkogabarytów” wzdłuż wymienionych ulic lub w ich pobliżu, w określonych powyżej dniach, lecz w sposób nie zakłócający ruchu kołowego i pieszego!

13.11.2015 zobacz więcej »

XIV Turniej Tenisa Stołowego

W imieniu organizatorów TKKF "Lubogoszcz", UKS "TOP" przy ZSM nr 1 oraz Sekcji Tenisa Stołowego KS Turbacz zapraszamy na XIV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w dniu 14 listopada (najbliższa sobota) do hali sportowej ZSM nr 1. Od godz. 8.30 rozpoczynają się zapisy i początek rozgrywek. Serdecznie zapraszamy!

12.11.2015 zobacz więcej »

IX Zagórzańskie Spotkania Chórów

Już po raz dziewiąty Samorząd Miasta Mszana Dolna wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Limanowej oraz Parafią Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej jest organizatorem Przeglądu Chórów Ziemi Zagórzańskiej "Laudate Dominum". Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta na to niezwykłe święto muzyki w dniu 15 listopada br.

12.11.2015 zobacz więcej »

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki i Literacki

XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego i Literackiego im. Ks. kan. Józefa Jamroza Kapłana Męczennika „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”, którego finał miał miejsce w niedzielę, 18 października, w sali kina „Luboń” w Mszanie Dolnej, okazała się równie owocna jak poprzednie, bowiem na ręce siostry Patrona konkursu, Władysławy Anny Jamróz, 328 poetów z kraju i zagranicy nadesłało 1250 prac.

22.10.2015 zobacz więcej »

Agnieszka Wójcik stypendystką MEN

Agnieszka Wójcik, uczennica mszańskiego liceum, znalazła się w gronie stypendystów z całej Polski, których za wybitne osiągnięcia w nauce wyróżniła Minister Edukacji Narodowej. Stypendium przyznawane jest za wybitne osiągnięcia edukacyjne i jest wyrazem uznania za sukcesy, jakie Agnieszka osiągnęła w ogólnopolskich olimpiadach w roku szkolnym 2014/2014.

21.10.2015 zobacz więcej »

Oświetlenie na ul. Krakowskiej

Z uwagi na liczne zapytania informujemy mieszkańców ul. Krakowskiej, że oświetlenie uliczne jest w trakcie usuwania awarii. Uszkodzone elementy zostały wysłane do producenta. Prace mają zakończyć się w przyszłym tygodniu, oświetlenie ulicy zostanie przywrócone.

20.10.2015 zobacz więcej »

INFORMACJA

Zgodnie z § 9 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 maja 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Rządowego programu wspierania w 2015r. organów prowadzących szkoły podstawowe i szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży - „Książki naszych marzeń” (Dz.U. z 2015 r. poz. 759) Burmistrz Miasta Mszana Dolna podaje do publicznej wiadomości listę szkół,  którym zostało udzielone wsparcie finansowe w ramach Rządowego programu "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ"

20.10.2015 zobacz więcej »

Kolejne złote medale dla KORYO

W Krynicy-Zdroju został rozegrany Puchar Polski Kadetów i Juniorów w Taekwondo Olimpijskim (17-18.10). UKS KORYO reprezentowało 10 zawodników. Drużynowo UKS KORYO zdobyło lV miejsce.

 

20.10.2015 zobacz więcej »

Lokalnie działajmy razem!

W niedzielne popołudnie (11 października) na placu targowym można było wiele: posmakować, pomalować, poznać, potańczyć, pośpiewać, podziwiać a nawet pogalpować czy zakupić. Wszystko za sprawą Lokalnej Grupy Działania "Piękna Ziemia Gorczańska" i pomysłu wokół którego zaczęto realizować Jarmark Jesienny.

15.10.2015 zobacz więcej »

Pracowity weekend KORYO

Podczas ubiegłego weekendu (10-11 października) reprezentacja UKS KORYO startowała w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Opolu oraz w zawodach Pucharu Świata - Serbia Open G1 rozgrywanych w Belgradzie. Natomiast najmłodsi zawodnicy pod okiem trenera Wojciecha Aksamita walczyli i spisali się na medal w Między Wojewódzkich Mistrzostwa Młodzików Opole 2015.

15.10.2015 zobacz więcej »

Gorczańskie mgły z nagrodą

Do odważnych świat należy! Ostatnie spotkanie PTTK wyznaczone na Turbaczu było potwierdzeniem tych słów, szczególnie dla turystów, którzy decydując się na wycieczkę wyruszyli w gęstej mgle. Niedzielny poranek, w ostatnią niedzielę września (27.09) nie obiecywał zbyt wiele. Jednak mszańskie Koło Terenowe PTTK rzadko przestraszy pogoda – wg podsumowań, na każdym szczycie spotykała się mniej więcej 30-osobowa grupa.

08.10.2015 zobacz więcej »

11 listopada

Zapraszamy serdecznie do wspólnego dziękczynienia za 97 lat niepodległości naszej Ojczyzny 11 listopada o godz. 15.00 w kościele św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej Mieszkańcy Miasta i Gminy Mszana Dolna podczas dziękczynnej Mszy św. dziękować będą Bożej Opatrzności za wolność i niepodległość Polski.

09.11.2015 zobacz więcej »

Ostatni bieg z nagrodami

W parku miejskim zakończyliśmy jesienne, październikowe biegi, które prowadzili co piątek biegacze sekcji MOK. Trasa wyznaczona przez  Zygmunta Łyżnickiego sprawdziła się, chętnych do cotygodniowych spotkań było wielu, a najwytrwalsza ekipa została obdarowana drobnymi gadżetami. Świetlne drobiazgi na pewno przydadzą się biegającym po zmroku sportowcom – ufundował je Urząd Miasta w Mszanie Dolnej.

04.11.2015 zobacz więcej »

Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu

W związku z odbywającymi się nabożeństwami w dniu 1 listopada br. (Wszystkich Świetych) na cmentarzu parafialnym w Mszanie Dolnej w godzinach 11.00-16.00 zostanie zamknięta ul. Matejki oraz ul. Ks. Józefa Stabrawy (dawna Cmentarna). Prosimy również kierowców, by respektowali "zakaz parkowania" po prawej stronie ul. Leśnej (jadąc od Rynku). Parkować na tej ulicy można jedynie po jej lewej stronie. Porządku będą pilnować funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.

30.10.2015 zobacz więcej »

Konferencja ''Sprostać wyzwaniom. Życie z niepełnosprawnością''

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej do udziału w  konferencji pn. „Sprostać wyzwaniom. Życie z niepełnosprawnością”, która odbędzie się w dniu 29 października 2015 r. o godzinie 10.00 w Sali konferencyjnej nr 201 budynek A Starostwa Powiatowego w Limanowej.

22.10.2015 zobacz więcej »

Spektakl i wernisaż w Bibliotece

 

Miejska Biblioteka zaprasza serdecznie na spektakl "Karol Wojtyła – człowiek, papież, święty". W środę, 28 października spotkanie o godz. 15.30 rozpocznie wernisaż prac Edwarda Dudy, natomiast później zaprzyjaźniona z artystą grupa teatralna Adelex wystawi spektal o Papieżu. Gorąco zapraszamy do Bibiloteki!

27.10.2015 zobacz więcej »

Głosuj na nasze przedszkole!

Przedszkole nr 1 w Mszanie Dolnej na ul. Leśnej zgłosiło się do konkursu – Baumit Colorove Przedszkole.  Przedszkole, które zwycięży w głosowaniu zostanie pomalowane – zasada jest prosta można głosować CODZIENNIE do 26 października na stronie internetowej, a dodatkowo kupując jeden produkt promocyjny 1 głos ma siłę 100 głosów. Pomóż przedszkolakom – GŁOSUJ!

29.09.2015 zobacz więcej »

Ostatni bieg w październiku

W parku, jak co piątek, spotykają się biegacze. Bez względu na pogodę, startujemy o godz. 18.00. Ostatni raz w miesiącu październiku biegniemy po wyznaczonej trasie Zygmunta Łyżnickiego. Dystans na bieg rekreacyjny to 5 i 3 km ale tak naprawdę każdy biega tyle ile może. Wszystkich chętnych zapraszamy na ostatni październikowy bieg!

22.10.2015 zobacz więcej »

Trzeci bieg w parku!

Dziś w parku, jak co piątek, spotykają się biegacze. Bez względu na pogodę, startujemy o godz. 18.00. Dystans na bieg rekreacyjny to 5 i 3 km ale tak naprawdę każdy biega tyle ile może. Wszystkich chętnych zapraszamy na trzeci październikowy bieg!

21.10.2015 zobacz więcej »

Kolejny piątek w parku!

Dziś w parku, jak co piątek, spotykają się biegacze. Bez względu na pogodę, startujemy o godz. 18.00. W zeszłym tygodniu przy muzyce biegało przeszło 30 osób. Dystans na bieg rekeracyjny to 5 i 3 km ale tak naprawdę każdy biega tyle ile może. Pojawiają się grupki znajomych, przyjaciół, każdy biega i dopinguje innych.

09.10.2015 zobacz więcej »

Biegi w parku - w październiku co piątek

Na pierwszym rekreacyjnym biegu w parku miejskim zjawiło się kilkanaście osób i mimo deszczu przebiegło przygotowaną trasę. Była muzyka i głośny doping, bo należy podziwiać wszystkich, którzy stawili się na inauguracji trasy. Na kolejny jesienny miesiąc, październik zaplanowane są cztery biegi w parku  - wszystkich chętnych zapraszamy na godz. 18.00 do parku miejskiego!

02.10.2015 zobacz więcej »

Kolejne spotkanie z pasjami w Bibliotece

Miejska Biblioteka zgłosiła się do projektu Fundacji Orange "Spotkanie z pasjami". Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym – w naszym przypadku jest to biblioteka. Spotkania z pasjami to innowacyjne spotkania, dzięki którym uczestniczy nieograniczona liczba osób.

21.10.2015 zobacz więcej »

LGD zaprasza

Lokalna Grupa Działania "Piękna Ziemia Gorczańska" serdecznie zaprasza do udziału w wywiadach grupowych, które związane są z pracami nad przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju. W dniu 20 października na cały dzień wyznaczone są spotkania osób działających w poszczególnych branżach. Dodatkowo o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Zespołu Roboczego ds. Opracowywania Lokalnej Stategii Rozwoju na lata 2014-2020.

16.10.2015 zobacz więcej »

Zaproszenie na Powiatowy Dzień Seniora

W imieniu Zarządu Towarzystwa Ziemi Mszańskiej i Zagórzańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mszanie Dolnej serdecznie zapraszamy na Powiatowy Dzień Seniora z Biesiadą Zagórzańską. Impreza odbędzie się 19 października w Ośrodku Wypoczynkowym "Janda" ul. Piłsudskiego 25. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy!

16.10.2015 zobacz więcej »

Zaprojektuj budżet miasta! Masz czas do 16 października!

Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk w ramach konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta, wydał Zarządzenie Nr 118/2015, w myśl którego mieszkańcy miasta Mszana Dolna mają możliwość wpływu na konstruowanie budżetu miasta na rok 2016. Państwa pomysły i propozycje zadań, które zdaniem Państwa winny znaleźć się w przyszłorocznym budżecie miasta prosimy kierować do radnych lub bezpośrednio do Urzędu Miasta.

12.10.2015 zobacz więcej »

Spotkanie z przedsiębiorcami

Serdecznie zapraszamy lokalnych przedsiębiorców działających na terenie miasta Mszana Dolna do wzięcia udziału w spotkaniu – w piątek, 16 października o godz. 13.00 w sali narad Urzędu Miasta. Spotkanie związane będzie z dot. nowego okresu programowania na lata 2014-2020 i opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju.

14.10.2015 zobacz więcej »

Konkurs Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie 2015

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie ogłasza Wojewódzki Konkurs „Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie 2015” na najlepsze działania pracodawców na rzecz ułatwiania pracownikom godzenia życia zawodowego z rodzinnym.

Celem konkursu jest promocja małopolskich pracodawców, którzy wykraczając poza obowiązki uregulowane w powszechnie obowiązujących przepisach prawa pracy, stosują również inne rozwiązania mające na celu wsparcie pracowników w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym.

09.10.2015 zobacz więcej »

Sztafeta Poczty Polskiej - pobiegnie w parku miejskim

15 października z czterech najdalej wysuniętych miast wyruszają drużyny Sztafety Pracowniczej Poczty Polskiej. Pocztowi biegacze przebiegną kilkaset kilometrów, aby 17 października w samo południe dotrzeć do Warszawy. W sztafecie wezmą udział cztery drużyny - każda złożona z pięciu osób. W ten nietypowy sposób pocztowcy będą świętować zwycięstwo w konkursie Urzędu Komunikacji Elektronicznej na narodowego operatora pocztowego.

13.10.2015 zobacz więcej »

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Mszana Dolna do wzięcia udziału w spotkaniu - konsultacjach „rocznego programu współpracy Miasta Mszana Dolna z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016”, które odbędzie się w dniu 15.10.2015r. o godz. 9.00 w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej ul. Piłsudskiego 2.

30.09.2015 zobacz więcej »

Informacja

W dniu 15.10.2015r. o godz 10 odbędzie się na sali narad Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej spotkanie informacyjne dla wszystkich, którzy są zainteresowani realizacją działań profilaktycznych ze środków funduszu przeciwalkoholowego w roku 2016.

 

13.10.2015 zobacz więcej »

Zaginął pies ...

Zaginął pies w Kasince Małej pod Szczeblem ( w linii prostej nad masarnią Skolarusa) wabi się Dżeki, kundelek wiek ok.8 lat wierzch ciemny -prawie czarny, spód jasno brązowy, krótkie łapy, dość masywna sylwetka, wielkość -mały, pod kolano. Pies jest przyjaźnie nastawiony do ludzi. Zaginął w piątek 09.10.2015 r. po południu ok 16-tej udał się w kierunku Szczebla.

14.10.2015 zobacz więcej »

Komunikat Burmistrza Miasta

W dniu 13 października br. zostanie przeprowadzone przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczenie pk. RENEGADE w ramach którego odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza. W trakcie ćwiczeń zostaną uruchomione syreny alarmowe na terenie Miasta Mszana Dolna- sygnał akustyczny modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut.

13.10.2015 zobacz więcej »

Spotkanie z poetką Łucją Bajer

Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej zapasza w środę (14 października) na spotkanie z poetką Łucją Bajer. Łucja Bajer to emerytowana nauczycielka, pedagog i animatorka kultury. Zaczynała od przysłowiowego pisania do szuflady, a na swoim koncie ma już trzy tomiki wierszy. Pani Łucja regularnie publikuje swoje wiersze w prasie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy!

13.10.2015 zobacz więcej »

Piknik Jesienny na placu targowym

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę, 11 października na Plac Targowy w Mszanie Dolnej. O godz. 14.00  rozpocznie się tam Piknik Jesienny, który jest wspólną imprezą trzech naszych gmin Mszany Dolnej, Niedźwiedzia i miasta Mszana Dolna związaną z działalnością w ramach stowarzyszenia LDG “Piękna Ziemia Gorczańska”.

05.10.2015 zobacz więcej »

Znaleziono telefon Samsung GT

W Mszanie Dolnej na placu targowym w dniu 3 września znaleziono telefon Samsung GT 19070 z rozbitym ekranem. Znaleziony telefon znajduje się na Komisariacie Policji w Mszanie Dolnej.

 

16.09.2015 zobacz więcej »

Członkowie PTL z Mszany Dolnej we Lwowie

Końcem września trójosobowa delegacja członków Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego z Mszany Dolnej uczestniczyła w uroczystościach jubileuszu 120-lecia PTL odbywającego się pod patronatem honorowym rektorów Uniwersytetu Lwowskiego i Wrocławskiego oraz Konsula Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej we Lwowie. Jubileusz zorganizowany był we Lwowie, mieście w którym w 1895 r. narodziła się idea badań ludoznawczych na terenie Galicji.

01.10.2015 zobacz więcej »

Nagroda wyśpiewana we Włoszech

Podobno już w przedszkolu wszystko wskazywało na to, że jej przyszłość związana jest ze śpiewem. Nie bała się publicznych występów i chętnie trzymała w ręce mikrofon. Co z tego wyszło? Ostatnio razem z Krystianem Kubowiczem wzięła udział w VIII Międzynarodowym Festiwalu "Orfeo in Italia" w Lido di Jesolo. W ramach włoskiego festiwalu wspólny występ w duecie z Krystianem przyniósł im III miejsce.

30.09.2015 zobacz więcej »

Oni biegają, biegaj z nimi!

Choć działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury sekcja biegów Górskich i Długodystansowych nie jest w stanie nas niczym zaskoczyć – praktycznie na każdym wyjazdowym biegu stają na podium i przywożą najlepsze trofea. Mszana biegaczami stoi – inauguracja  biegowej trasy w parku już za nami, ale biegamy dalej przez cały październik. Wszystkich chętnych zapraszamy w każdy piątek na godz. 18.00 do parku miejskiego.

26.09.2015 zobacz więcej »

Akcja szczepienia lisów

Od 23 września do 2 października 2015 r. na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie. Specjalny preparat będzie zrzucany z samolotów na lasy, pola i łąki.

22.09.2015 zobacz więcej »

Oszczędzajmy wodę!

Zwracamy się do Mieszkańców naszego miasta z prośbą o oszczędne gospodarowanie wodą. Na dzień dzisiejszy nie zaobserwowaliśmy większych problemów z wodą dostarczaną wodociągami miejskimi, jednak lokalnie występują braki wody, szczególnie na ulicy Spadochroniarzy, Słonecznej,  a ostatnio także w rejonie ul. Słomki. Mając jednak na uwadze suche wakacyjne miesiące i najbliższe prognozy prosimy o rozważne zużycie.
 

 

16.09.2015 zobacz więcej »

Finał 62 rajdu w Mszanie Dolnej

Tym razem to gościnne progi Zespołu Szkół nr 1 witały finiszujące drużyny szkół kończący 62 Młodzieżowy Rajd turystyczny im. Elfrydy i Czesława Trybowskich. W sobotę, 19 września można było spotkać młodych turystów w kilku miejscach Mszany zmierzających na metę rajdu.  W sumie w rajdzie uczestniczyło 132 uczniów z ośmiu szkół, a młodzież przeszła trasy 1,2, 3 dniowe.

26.09.2015 zobacz więcej »

Trwają zapisy na zajęcia w MOK'u

W Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej trwają zapisy na zajęcia. Każdy kto chciałby spróbować swoich sił w artystycznych działaniach, twórczych grupach, spotkać innych o podobnym hobby, znaleźć inspirację czy odkryć swój ukryty talent – zapraszamy do MOK'u. Wszystkich  chętnych - małych i dużych – zainteresowanych propozycjami naszej instytucji zachęcamy do zapisów.

04.09.2015 zobacz więcej »

Harcerski koncert dla Przyjaciół

Komenda Hufca Gorczańskiego im. Władysława Orkana w Mszanie Dolnej serdecznie zaprasza na koncert piosenek harcerskich "Dla przyjaciół", który odbędzie się 4 października (w niedzielę) o godz. 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy!

01.10.2015 zobacz więcej »

Układy z aniołami - wernisaż Majki Jasek w Bibliotece

Takiej ilości gości dawno nie było w Bibliotece, wszyscy którzy się pojawili byli zaskoczeni oprawą, jaką miał ten wyjątkowy wernisaż. Pojawili się muzycy z zespołu "Handy Cap" z Harbutowic, artyści z gminy Wiśniowa, bo stamtąd pochodzi nasza artystka. Dokładnie z Lipnika, ale w tym wypadku takie szczegóły nie miały znaczenia, wszyscy zaproszeni z tamtej okolicy byli pod ogromnym wrażeniem  naszej zagórzańskiej gościnności.

15.09.2015 zobacz więcej »

KORYO w stolicy

Tegoroczny Polish Open Warsaw Cup rozgrywany w ostatni weekend sierpnia gościł prawie 1000 zawodników z 40 państw za sprawą rangi zawodów G1 Puchar Świata rozgrywany po raz pierwszy w Warszawie. UKS KORYO Mszana Dolna reprezentowało 11 zawodników, którzy wrócili do domu z kilkoma medalami.

25.09.2015 zobacz więcej »

Mszana zaświeciła przykładem

Nie spodziewaliśmy się, że zaproszenie do wspólnego biegu spotka się z takim odzewem. Początkowo na placu Św. Faustyny pod kościołem Miłosierdzia Bożego pojawiły się niewielkie grupki przyjaciół i znajomych, a gdy przystapiliśmy do rozdawania odblasków nagle wyrósł tłum biegaczy! Wszyscy zwarci i gotowi by "świecić przykładem".

21.09.2015 zobacz więcej »

Bezpieczna droga do szkoły

Rok szkolny jest okresem, w którym dzieci uczęszczające do szkoły stanowią grupę najbardziej narażoną na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Wzorem lat ubiegłych Straż Miejska w Mszanie Dolnej podejmuje w całym okresie wzmożone działania  prowadzone w ramach akcji  „Bezpieczna droga do szkoły”. Pierwsze miesiące roku szkolnego to doskonała okazja do tego, aby po raz kolejny przypomnieć wszystkim, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci na drodze.

08.09.2015 zobacz więcej »

Bieszczady - do trzech razy sztuka...

"Na Bieszczady nie ma rady...". Jak już człowiek raz tam się pojawi, będzie chciał powracać... Podobnie jest z naszym Kołem Terenowym PTTK, pierwsza zorganizowana wycieczka okazała się nie wystarczająca na potrzeby naszych turystów. Pojawiły się prośby, by pamiętać o tym pięknym rejonie za każdym razem gdy układane są plany wycieczek autokarowych. Korzystając z możliwości dofinansowania Urzędu Miasta co roku możemy zaplanować wyjazdy w dalsze okolice.

08.10.2015 zobacz więcej »

Kolejny mszański Wicemistrz Świata

Pod koniec sierpnia reprezentacja Polski juniorów w dyscyplinie wędkarstwa muchowego powróciła ze Stanów Zjednoczonych ze srebrnymi medalami. Rozgrywane XIV Mistrzostwa Świata w Vail w Colorado zgromadziły dziesięć najlepszych drużyn, a nasi zawodnicy obronili tytułu z ubiegłego roku, prawie o mały włos ocierając się o najwyższe podium. Najlepsi muszkarze do drużyny pochodzą z południa Polski, w tym dwójka reprezentuje okręg Nowy Sącz – to Bartek Zając i "nasz" Dawid Kowalski.

04.09.2015 zobacz więcej »

XVI Turniej Tenisa Ziemnego

Jak zwykle w sierpniu, choć tym razem pod koniec miesiąca, na kortach pensjonatu “Szczebel” miał miejsce Turniej Tenisa Ziemnego. Były to już szesnaste rozgrywki organizowane przez Ognisko TKKF “Lubogoszcz” i jak zwykle największe emocje na kortach zapewnili sami gracze. Do udziału w turnieju zgłosiło się 21 zawodników i rozegrano 41 spotkań.

15.09.2015 zobacz więcej »

Święto Patrona Miasta i uroczystości

W dzień liturgicznego wspomnienia św. Michała Archanioła, we wtorek 29 września msza św. o godz.18.00. której będzie przewodniczył ks. Infułat Franciszek Kolacz zostanie odprawiona w intencji wszystkich mieszkańców miasta Mszany Dolnej. Zapraszamy w tym dniu reprezentacje różnych środowisk naszej małej ojczyzny, w tym samorządowców, uczniów, nauczycieli, wychowawców szkól miejskich. Zapraszamy również dzieci, by zwyczajem ubiegłych lat ubrały anielskie skrzydła.

 

27.09.2015 zobacz więcej »

Turbacz ostatni...

Na początku sierpnia Koło terenowe PTTK spotkało się na Luboniu Wielkim. Było to przedostatnie wyjście w ramach jedenastych "Spotkań w górach", zaplanowane tak, by jeszcze pod koniec miesiąca odwiedzić na dwa dni piękne Bieszczady. Na wrzesień zapraszamy turystów na Turbacz (1310 m npm), by tym samym zakończyć nasze wspólne wycieczki.

16.09.2015 zobacz więcej »

Koncert o. Łukasza w ZSTI

Zapraszamy na koncert ewangelizacyjny "Obudź się. Możesz więcej" dla młodzieży i wszystkich młodych duchem. W hali sportowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w najbliższy piątek, 25 września wystąpi tam po raz kolejny franciszkanin - o. Łukasz Buksa.  Koncert organizowany jest przez Parafialne Komitety Światowych Dni Młodzieży.

23.09.2015 zobacz więcej »

Stwórz Lokalną Strategię Rozwoju!

Zarząd Stowarzyszenia Piękna Ziemia Gorczańska zaprasza osoby fizyczne, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji publicznych z gmin: Mszana Dolna i Niedźwiedź oraz miasta Mszana Dolna do aktywnego udziału w pracach Zespołu Roboczego ds. opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju. Pierwsze spotkanie Zespołu odbędzie się 21 września (poniedziałek) o godz. 17.00.

17.09.2015 zobacz więcej »

Bezpłatne badania mammograficzne

NZOZ Mammo-Med Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych zaprasza mieszkanki miasta i gminy na bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy finansowane przez Małopolski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. W Mszanie Dolnej badania będą wykonywane w dniu 18 września w godz. 9.00-17.00 przy stadionie miejskim, ul. Spadochroniarzy.

17.09.2015 zobacz więcej »

Bieg ''Świecimy przykładem''

W piątek, 18 września serdecznie zapraszamy na wieczorny bieg, w ramach akcji „Świecimy przykładem”organizowany przez  Straż Miejską w Mszanie Dolnej. Startujemy o godz. 20.00  z placu Św. Faustyny przy Kościele Miłosierdzia Bożego.  Ci, którzy pojawią się na starcie biegu otrzymają odblaski. Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek.

16.09.2015 zobacz więcej »

Pracowite lato

Choć ostatnie wysokie temperatury nie zachęcały do jakiejkolwiek pracy, z miejsc naszych miejskich inwestycji otrzymujemy informacje zwrotne, iż roboty albo posuwają się do przodu, albo zostały już sfinalizowane. Na szczególną uwagę, przy "pustynnych" niemalże okolicznościach przyrody zwraca  Stacja Uzdatniania Wody Raba – przy ul. Krakowskiej, w sąsiedztwie oczyszczalni.

19.08.2015 zobacz więcej »

''Pierwszy dzwonek'' – informacja

W związku z realizacją przez Samorząd Województwa Małopolskiego projektu "Pierwszy dzwonek" informujemy, iż na mocy uchwały Zarządu Województwa Małopolskiego Nr 650/2015 z dnia 28 maja 2015 r. kwota wsparcia dla ucznia z rodziny wielodzietnej została ustalona na poziomie 120 zł (w Regulaminie projektu „Pierwszy dzwonek” wskazano, iż wsparcie udzielane będzie w kwocie do 150 zł dla ucznia).

25.06.2015 zobacz więcej »

Beskidzka Podkówecka w Wiśniowej

Serdecznie zapraszamy na V Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka" do Wiśniowej. Festiwal organizowany jest w najbliższą niedzielę, 13 września w ramach corocznej akcji "Odkryj Beskid Wyspowy". Imprezę otworzy korowód zespołów regionalnych o godz. 13.00, następnie zaplanowane są występy poszczególnych grup na estradzie przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej.

08.09.2015 zobacz więcej »

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej

W najbliższy weekend, 12-13 września w Limanowej odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, udział w nim potwierdziło kilkudziesięciu wykonawców z całej Polski. Na scenie w Parku Miejskim będą walczyć o nagrody, a ich występy oceni jury któremu przewodzić będzie Maria Szabłowska. W sobotę od godz. 12:40 na scenie w Parku Miejskim odbędą się przesłuchania, które wyłonią laureatów i zdobywców głównych nagród pieniężnych.

10.09.2015 zobacz więcej »

Znaleziono klucze - kolejna zguba

W okolicach 10 lipca w Mszanie Dolnej w parku miejskim przy placu zabaw znaleziono pęk kluczy. Policja ponawia informację, gdyż do tej pory nikt się po nie nie zgłosił. Znalezione klucze znajdują się na Komisariacie Policji w Mszanie Dolnej.

 

03.08.2015 zobacz więcej »

Zwrot podatku akcyzowego

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

INFORMUJE:

Każdy rolnik, chcący odzyskać cześć kosztów zakupu oleju napędowego, używanego do produkcji rolnej powinien złożyć w Urzędzie Miasta wniosek wraz z fakturami VAT, stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego.

16.07.2015 zobacz więcej »

Nowe stawki za odpady

Informujemy, iż Rada Miasta Mszana Dolna uchwałą z dnia 16.03.2015 r. wprowadziła NOWE stawki za wywóz śmieci obowiązujące od miesiąca kwietnia br., czyli płatność za miesiąc kwiecień według nowego cennika (termin płatności do 15 kwietnia br.) . 
W związku ze zmianą wysokości opłat za wywóz śmieci, każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej zobowiązany jest do złożenia Burmistrzowi Miasta Mszana Dolna NOWEJ deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami w terminie do 15 kwietnia 2015 r. 
23.03.2015 zobacz więcej »

Uwaga! Przerwy w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, że w dniu 10.09.2015 (najbliższy czwartek) nastąpi przerwa w dostawie wody w godz. 16.00-18.00. Odbiorców miejskiej wody przepraszamy za zaistniałe trudności.

09.09.2015 zobacz więcej »

Zapraszamy na spotkanie LGD

Serdecznie zapraszamy na spotkanie konsultacyjne LGD, które dla mieszkańców miasta Mszana Dolna odbędzie się 8 września, we wtorek o godz. 16.00 w sali narad Urzędu Miasta. Nowy okres programowania to nowe wytyczne na spotkaniu będzie można uzyskać informacje na temat alokacji środków w przyszłym okresie programowania na działania związane z Wdrażaniem Lokalnej Strategii Rozwoju. 

08.09.2015 zobacz więcej »

73 rocznica masowej zagłady

Jak co roku, 19 sierpnia staramy się pamiętać by uczcić datę masowego mordu na żydowskich mieszkańcach Mszany Dolnej. Od kiedy w 2012 roku, w okrągłą 70 rocznicę odbyły się w tym miejscu uroczyste obchody, pojawiła się tablica informacyjna i symbliczny głaz przypominający macewę coraz więcej osób ma szansę zapoznać się z do końca nieznaną częścią historii swojego miasta.

20.08.2015 zobacz więcej »

Święto Wniebowzięcia NMP

Zgodnie z tradycją pielgrzymowania nasi Zagórzanie razem z Orkiestrą Dętą OSP pojawili się w Ludźmierzu na uroczystościach Wniebowzięcia NMP. To właśnie 15 sierpnia z całego Podhala przybywają górale by pokłonić się Matce Boskiej Ludźmierskiej, więc nie mogło zabraknąć mieszkańców naszego miasta. Nasi druhowie strażacy z orkiestry uświetniłli swoją muzyką tegoroczne uroczystości.

19.08.2015 zobacz więcej »

W parku i na stadionie

Moża już ćwiczyć w parku i na stadionie! Od wtorku, po kameralnym popołudniowym otwarciu można ćwiczyć na urządzeniach siłowni zewnętrznej. W parku miejskim zamontowano cztery urządzenia, natomiast przy stadionie, z którego również często korzystają mieszkańcy, znajdziemy takie dwa. Docelowo będzie ich na pewno więcej - obiecują miejscy radni,  widać zapotrzebowanie na takie urządzenia,  które mają już nasi sąsiedzi Rabka Zdrój i Limanowa. 

29.07.2015 zobacz więcej »

Pielgrzymka wyruszyła

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła już z naszego miasta. Zapisy dla niezdecydowanych możliwe były jeszcze do niedzieli, a we wtorek, 4 sierpnia od rana na Rynku pielgrzymi nadawali swe bagaże a potem wzięli udział we mszy św. w kościele Św. Michała Archanioła. Potem około godz. 10.00 pod opieką Policji i Straży Miejskiej ulicami naszego przeszła pielgrzymka, żegnana pozdrowieniami.

07.08.2015 zobacz więcej »

Akcja ''Odkryj Beskid Wyspowy'' - Miejska Góra

W ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" zapraszamy od wspólnego wyjścia na Miejską Górę -  w najbliższą niedzielę - 6 września. Ramowy program każdej  wycieczki wygląda tak samo. Zbiórka wyznaczona jest w Limanowej, na Rynku  o godz. 9.00. Na szczycie odprawiona zostanie msza św., odbędą się konkursy, występy i wspólny poczęstunek. Serdecznie zapraszamy! 

03.09.2015 zobacz więcej »

Wielkie Odkrywanie Małpolski - zagłosuj!

Główny Szlak Beskidu Wyspowego został nominowany przez do plebiscytu "Wielkie Odkrywanie Małopolski 2015" w kategorii "Atrakcja Turystyczna". Konkurs organizowany na łamach Gazety Krakowskiej ma na celu wyłonienie najciekawszych oraz najbardziej wartościowych ofert dla turysty goszczącego w Małopolsce. Konkurs odbywa się już po raz XVI, głosować można poprzez smsy bądź kupony drukowane w gazecie w ośmiu kategoriach. Zaglosuj i wybierz skarby regionu!

11.08.2015 zobacz więcej »

Przejazdy pociągiem retro

Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce zaprasza we wszystkie weekendy wakacyjne do 30 sierpnia włącznie na przejażdżki pociągami retro z Chabówki do Kasiny Wielkiej. Dla wszystkich to niepowtarzalna atrakcja turystyczna, tym bardziej, że w tym roku wydłużana jest relacja pociągów z Chabówki przez Rabkę-Zdrój do Kasiny Wielkiej.

17.08.2015 zobacz więcej »

XVI Turniej Tenisa Ziemnego

29-30 sierpnia na kortach tenisowych przy pensjonacie „Szczebel” zostanie rozegrany XVI Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta. Wydarzenie to organizowane jest w ramach Dni Mszany Dolnej. Organizatorzy TKKF “Lubogoszcz” oraz Urząd Miasta Mszana Dolna zapraszają na gościnne korty Pensjonatu “Szczebel”.

13.08.2015 zobacz więcej »

Targi staroci - obejrzyj reportaż

Pierwszy zorganizowany targ staroci cieszył się dużym zainteresowaniem, więc postanowiliśmy przez czas wakacji spróbować organizować takie wydarzenia co tydzień. Na start pojawiły się trzy stoiska z przepięknymi bibelotami, były stare książki, czasopisma i pocztówki, regionalne pamiątki, stoisko gdzie najwięcej czasu spędzili mężczyźni oglądając różne rodzaje broni i narzędzi.

07.08.2015 zobacz więcej »

Kiermasz książek na Targu Staroci

W ramach organizowanych co tydzień przez wakacje Targów Staroci serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału w Kiermaszu książek szkolnych i podręczników. W dwie ostatnie soboty sierpnia – 22 i 29.08 będzie można sprzedać, kupić, wymienić...

11.08.2015 zobacz więcej »

Spotkanie informacyjne dot. funduszy unijnych - w MOK'u

Zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje i instytucje publiczne z Mszany Dolnej i okolic na bezpłatne spotkanie informacyjne na temat możliwości otrzymania wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Podczas spotkania omówione będą kwestie związane ze wsparciem inwestycji samorządowych, edukacyjnych oraz ekologicznych.

11.08.2015 zobacz więcej »

Utrudnienia w pracy CEIDG

W związku z zapowiedzianymi pracami technicznymi w systemie CEIDG (Centralna Ewidencja I Informacja o Działalności Gospodarczej) w czasie od godz. 12:00 dnia 15.08.2015 do godz. 6:00 dnia 17.08.2015, kiedy to system CEIDG będzie niedostępny, przewidujemy utrudnienia w pracy tego systemu w dniu 17.08.2015 r. (poniedziałek).

10.08.2015 zobacz więcej »

Pamięć żołnierzom

Serdecznie zapraszamy na dwie żołnierskie uroczystości, które odbywać się będą w naszej okolicy. 15 sierpnia w kościele w Glisnem o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza Święta i Apel Poległych. Są to uroczystości upamiętniające poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej Oddziału Partyzanckiego por. Jana Stachury „ADAMA”.  Serdecznie zapraszamy na święto partyzanckie pod Luboniem.

11.08.2015 zobacz więcej »

INFORMACJA Pełnomocnika Komisarza Wyborczego

Pełnomocnik Komisarza Wyborczego Miasta Mszana Dolna informuje, że losowanie kandydatów do składów Obwodowych Komisji Wyborczych w Mieście Mszana Dolna na Ogólnokrajowe Referendum w dniu 6 września 2015 roku odbędzie się 12 sierpnia o godzinie 9.00 w sali narad Urzędu Miasta Mszana Dolna, ul. Marszałka Piłsudskiego 2.
 

10.08.2015 zobacz więcej »

KOMUNIKAT - OGRANICZENIA W DOSTAWACH ENERGII ELEKTRYCZNEJ

W związku z zagrożeniem bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej Polskie Sieci Elektroenergetyczne S. A. pełniące funkcję Operatora Systemu Przesyłowego (OSP) w dniu 10 sierpnia 2015 r. na terenie całego kraju wprowadzą ograniczenie w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej.

10.08.2015 zobacz więcej »

PTTK w czasie wakacji...

Lipiec, pierwszy miesiąc wakacji był bogaty w wycieczki. Mszańskie Koło Terenowe PTTK miało zaplanowane dwie, jedna w ramach "Spotkań w górach" wyznaczona była na Kudłoniu, druga, autokarowa zachęcała do zdobycia Romanki w Beskidzie Żywieckim. W najbliższym czasie, może w bardziej kameralnym gronie, czeka Luboń Wielki do zdobycia – to najbliższa niedziela, 9 sierpnia.

06.08.2015 zobacz więcej »

Weeked w Gorcach - Święto Ludzi Gór i nie tylko...

Zawsze w drugą niedzielę sierpnia pod Turbaczem, w kaplicy na Polanie Rusnakowej w Kaplicy Matki Bożej Królowej Gorców odprawiana była uroczysta msza św.  Do górskiej świątyni licznie przybywają z całego Podhala górale, ratownicy GOPR, myśliwi, harcerze, grupy oazowe oraz wierni, którzy cenią szczególną atmosferę tego miejsca. Serdecznie zapraszamy, msza rozpoczyna się o godz. 11.00, w niedzielę, 9 sierpnia.

05.08.2015 zobacz więcej »

Berneński pies pasterski szuka właściciela

Berneński pies pasterski szuka właściciela.

Informacja pod numerem telefonu 608 085 133
 

21.07.2015 zobacz więcej »

VIII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych

Jak zwykle wszystko zaczęło się przemarszem zaproszonych orkiestr, choć już wcześniej w samo południe węgierska orkiestra zaprezentowała się na rynku dając krótki koncert i tym samym zaprosiła na poźniejsze atrakcje i występy. Rok rocznie, organizując Festiwal Orkiestr im. Władysława Jerzego Żądło, wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Zarządem Ochotniczej Straży Pożarnej do naszego miasta przyjeżdżają sąsiedzi z najbliższej okolicy i przyjaciele z odległych stron.

27.07.2015 zobacz więcej »

Feel dał czadu!

"Było już ciemno i pokazał na co go stać" – tak można parafrazować słowa jego dwóch przebojów. Takiej ilości ludzi jeszcze nasz miejski stadion nie widział, gdy po 21.00 na scenę wkroczył zespół z Piotrem Kupichą. Drugi dzień święta naszego miasta zakończył iście gwiazdorski koncert przy  ponad pięciotysięcznej publiczności. Było mocne rockowe brzmienie, rockandrollowe przeboje i liryczne hity.

24.07.2015 zobacz więcej »

Dni Mszany Dolnej na przekór losowi

Kiedy oficjalnie miały rozpocząć się Dni Mszany Dolnej – w sobotę 18 lipca, wg programu o godz. 16.00 – na stadionie rozszalała się burza... Nagła i gwałtowna nawałnica strzelała piorunami na prawo i lewo, murawa była biała od kulek gradu a scena o mały włos nie została przesunięta mocnymi podmuchami wiatru, dodajmy, że waży cztery tony... Kiedy wszystko ucichło i zza chmur wyszło słońce zaczęło się liczenie strat.

23.07.2015 zobacz więcej »

Mr Dave - występ w rodzinnym mieście

Wieczorna sobotnia gwiazda Dni Mszany Dolnej 2015 - Mr Dave czyli Dawid Czachor, chłopak, który pokochał muzykę i skrzypce z całego serca. Znany jest również w okolicy jako woklista i skrzypek w zespole Gołecki, jednak pewna "Kotka" była "szóstką w totolotka" i zapewniła mu olbrzymią popularność i złotą płytę. Nie mogło być inaczej w Mszanie – na jego koncert przyszły tłumy.

23.07.2015 zobacz więcej »

Jedenasty turniej na Dni Mszany

W sobotę, w pierwszym dniu święta naszego miasta już po raz jedenasty rozpoczął się Turniej Piłki Siatkowej. Od samego rana toczyły się rozgrywki zgłoszonych zespołów – dziesięć drużyn męskich i dwa kobiece. Zawody zakończyły się późnym popołudniem, nagrody wręczali członkowie TKKF oraz Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk.

21.07.2015 zobacz więcej »

Ruszyła budowa

Ruszyła budowa stacji uzdatniania wody przy ul Krakowskiej. Etap I – SUW Raba to początek realizacji zadania pod nazwą "Przeniesienie ujęcia wody pitnej wraz z infrastrukturą zlokalizowanego na potoku Szkalnówka w miejsca wolne od zagrożenia ruchami masowymi ziemi – budowa alternatywnych ujęć wody pitnej wraz z infrastrukturą".

21.07.2015 zobacz więcej »

II Festiwal Historyczny w Mszanie Dolnej

W weekend 4–5 lipca odbył się w Parku Miejskim w Mszanie Dolnej II Festiwal Historyczny „Kasztel”. Na zaproszenie organizatorów przybyły grupy rekonstrukcyjne, rzemieślnicy i wytwórcy sztuki. Pierwsze grupy pojawiły się już w piątek, rozbijając obóz „średniowieczny” oraz „XVII-wieczny”. Między ogniskami i kociołkami rozbrzmiewały żołnierskie pieśni, zaś uczestnicy pełnili epokowe warty. 

17.07.2015 zobacz więcej »

Zawyją syreny

W tym roku to 71 rocznica Powstania Warszawskiego, dlatego też we wszystkich miastach Polski, w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00 zawyją syreny. To symbol uczczenia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, nie tylko w samej stolicy, ale też w innych miastach Polski. Pragniemy w ten sposób przypomnieć, że Powstanie, które wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, było walką o niepodległość całej Polski i wszystkich Polaków.

29.07.2015 zobacz więcej »

UKS Koryo w Kętrzynie

W Kętrzynie zostały rozegrane najważniejsze zawody w Polsce Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim. Juniorzy wywalczyli srebrne medale Patrycja Kornaś i Piaskowy Kacper. Piąte miejsce zdobyli Bartłomiej Olajossy i Klaudia Kujacz. Mistrzami Polski Młodzieżowców zostali: Izabela Majerczyk, Maciej Klimowski. Srebrny medal wywalczyły Sylwia Kornaś, Dominika Bukowiec i Dominika Maron.

17.07.2015 zobacz więcej »

Mistrzostwa juniorów

We francuskim Strasburgu rozegrane zostały Mistrzostwa Europy Kadetów. Do reprezentacji narodowej powołano dwóch zawodników UKS KORYO Sabinę Kornaś i Mateusza Szczęsnowskiego. Zawodnicy po dobrych występach przegrali nieznacznie walki o wejście w strefę metalową i uplasowali się na 9 miejscu.

17.07.2015 zobacz więcej »

Podziękowanie

Serdecznie dziękuję wszystkim służbom: Policji, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej, ratownikom GOPR, oraz przyjaciołom i znajomym rodziny za pomoc i ogromne zaanagażowanie w poszukiwaniach mojego syna Łukasza.    

Ryszard Potaczek

15.07.2015 zobacz więcej »

Bezpieczne wakacje

"Bezpieczne wakacje" jest to kolejny program profilaktyczny Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej. Jak co roku, dzieci  z mszańskich szkół i przedszkoli  miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz w czasie letniego odpoczynku. Prelekcje miały za zadanie utrwalenie nawyków bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach mogących wystąpić w okresie wakacji.

01.07.2015 zobacz więcej »

Msza na Grunwaldzie we wrześniu

Zaplanowana msza polowa pod krzyżem na Grunwaldzie została przeniesiona na miesiąc wrzesień. 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy pod mszański krzyż. Dokładny program uroczystości zostanie podany w późniejszym terminie.
 

 

15.07.2015 zobacz więcej »

Młodzi zdolni

Mają już wakacje, jednak gdy przeszło tydzień temu uroczyste apele na koniec roku odbyły się w szkołach, najzdolniejsi uczniowie z dwóch miejskich szkół zostali zaproszeni na IX Sesję Rady Miasta. Wskazani przez szkoły, można powiedzieć z każdej "piątka na piątkę" – zostalli uhonorowani pamiątkowym dyplomem oraz stypendialnym dodatkiem, o który postarali się już nasi radni.

07.07.2015 zobacz więcej »

Msza na Luboniu Wielkim

W najbliższą niedzielę na Luboniu Wielkim odprawiona zostanie doroczna msza św. dziękczynna - jest to msza, która odprawiana jest zawsze w ostatnią niedzielę lipca jako podziękowanie za uratowanie schroniska z pożogi wojennej. Nabożeństwo zostanie odprawione przy kaplicy Matki Boskiej Lubońskiej w niedzielę 26 lipca o godzinie 12.00.

22.07.2015 zobacz więcej »

''Jarmark w Muzeum'' - zapraszamy do Rabki

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza na doroczny "Jarmark w Muzeum". Ta plenerowa impreza zrzesza lokalnych twórców ludowych i rękodzielników i zawsze tradycyjnie odbywa się 22 lipca w święto odpustowe Św. Marii Magdaleny przy starym rabczańskim kościółku. Zaprezentują się rzeźbiarze, zabawkarze, garncarze, snycerze, hafciarki, artyści i rękodzielnicy z naszego regionu.

21.07.2015 zobacz więcej »

Zapraszamy na XI Turniej Piłki Siatkowej

Serdecznie zapraszamy na XI Turniej Siatkówki Plażowej o puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna organizowany przez TKKF Ognisko „Lubogoszcz” w ramach „Dni Mszany Dolnej 2015”. Turniej zostanie rozegrany w sobotę, 18 lipca,  na boisku siatkówki plażowej przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych, ul. Starowiejska 4.  Sedecznie zapraszamy!

07.07.2015 zobacz więcej »

Jarmark Zagórzański w Mszanie Dolnej

W ramach Dni Mszany Dolnej, w niedzielę 19 lipca zorganizowany będzie Jarmark Zagórzański – na kilku stoiskach prezentować się będą nasi lokalni artyści czyli Amatorski Klub Przyjaciół Sztuk oraz pamiątki i wyroby regionalne. Serdeczenie zapraszamy artystów ludowych, rzeźbiarzy, twórców rękodzieła.

16.07.2015 zobacz więcej »

Księgowość organizacji pozarządowych - zaproszenie na szkolenie

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego serdecznie zapraszają na szkolenie dla Przedstawicieli i Przedstawicielek organizacji pozarządowych:
Księgowość organizacji pozarządowych z uwzględnieniem ostatnich zmian w prawie
który obędzie się w dniach 26 czerwca 2015 roku, w godzinach 9.00-16.15 w siedzibie UMWM ul. Wielicka 72b, l piętro, s. 106
Szkolenie polecamy wszystkim, którzy zajmują się księgowością w organizacjach pozarządowych.

16.06.2015 zobacz więcej »

Wyniki otwartego konkursu ofert

ZARZĄDZENIE NR 58/2015 BURMISTRZA MIASTA MSZANA DOLNA z dnia 06.05.2015r.

 

w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Miasta Mszana Dolna w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi w 2015r. 

11.05.2015 zobacz więcej »

Biegi pod Babią

Jeśli mówimy o mszańskich biegaczach od razu myślimy o sekcji biegów działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury. Sekcja skupia tych, którzy startują w biegach ulicznych, jednak są jeszcze tacy, którzy wyżej postawili sobie poprzeczkę i nie dość, że biegają po górach, to jeszccze osiągają bardzo dobre wyniki. Nie tak dawno pod Babią Górą zorganizowane zostały biegi, w którym najwyższe wyniki osiągnęli mszaniacy.

01.07.2015 zobacz więcej »

Najzdolniejsi Olimpijczycy

W Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się okolicznościowe spotkanie władz samorządowych powiatu, dyrektorów szkół średnich i najzdolniejszych uczniów szkół w regionie, którzy na przestrzeni kończącego się roku brali udział w olimpiadach. Dwunastu laureatów olimpiad na szczeblu ogólnopolskim kształci się w sześciu powiatowych szkołach.

30.06.2015 zobacz więcej »

Wycieczka do Ojcowa z PTTK'iem

W tym roku była to pierwsza wycieczka wyjazdowa PTTK –  zainteresowanie było duże, zapisało się na nią 40 chętnych. Propozycje tras, od tych najdłuższych szlakiem Orlich Gniazd, po te krótsze z różnymi atrakcjami pod drodze, każdy wybrał coś dla siebie, jednak pamiątkowe zdjęcie zrobiono pod najbardziej charakterystyczną skałą – maczugą Herkulesa.

30.06.2015 zobacz więcej »

Piknik rodzinny w Przedszkolu Nr 2 w Mszanie Dolnej

W niedzielę 14 czerwca 2015 r. w Miejskim Przedszkolu nr 2 przy ulicy Orkana odbył się PIKNIK RODZINNY. Przygotowania do święta trwały długo – próby, dekoracje, upominki dla Rodziców, wspólna zabawa – wszystko trzeba było dokładnie zaplanować! Ale warto było się starać ponieważ te radosne chwile pełne śmiechu i wspólnej zabawy na długo pozostaną w naszej pamięci.

23.06.2015 zobacz więcej »

Ugościć na Lubogoszczy

Góra, która nazwę zawdzięcza obfitości podczas królewskiego polowania podejmowała na swoim szczycie gości. Zadowolony król Kazimierz Wielki, nie mógł przypuszczać, że parę wieków później miło wizytę w tej samej okolicy będą wspominać ci, którzy pojawili się o poranku w parku miejskim. Tutaj została wyznaczona zbiórka pierwszego, inauguracyjnego wyjścia w ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy".

16.06.2015 zobacz więcej »

Piknik w parku

Park Miejski po raz kolejny wypełnił się po brzegi z okazji Dnia Dziecka. Miejski Ośrodek Kultury zaprosił do wspólnego świętowania małe i duże dzieci. Gry i zabawy z nagrodami, konkursy sprawnościowe prowadzone były przez wolontariuszy z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Ścianka wspinaczkowa i most tyrolski, a także dmuchane zabawki do skakania i malowanie twarzy. Do tego jeszcze elektryczne autka i motory i skakańce dla najmłodszych.

16.06.2015 zobacz więcej »

Zbiórka odpadów gabarytowych 14-15 lipiec

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych: mebli, opon, zużytego sprzętu RTV i AGD odbędzie się w dniach 14-15 lipiec zgodnie z umieszczonym na stronie harmonogramem. Prosimy o składanie „wielkogabarytów” wzdłuż wymienionych ulic lub w ich pobliżu, w określonych powyżej dniach, lecz w sposób nie zakłócający ruchu kołowego i pieszego!

13.07.2015 zobacz więcej »

Zapraszamy na Grunwald

W lipcu 2010 roku po raz pierwszy spotkaliśmy się przy krzyżu na naszym mszańskim Grunwaldzie, by uczcić 600 rocznicę zwycięskiej bitwy polskiej z 1410 roku. W kolejne lata, każdego 15 lipca zapraszaliśmy mieszkańców i gości przebywających na wakacjach w Mszanie Dolnej na wspólną modlitwę i Eucharystię w intencji poległych w obronie naszej Ojczyzny. W tym roku kontynuując tę piękną tradycję, zapraszamy w środę, 15 lipca, na mszę polową o godz. 20.00.

13.07.2015 zobacz więcej »

Targ Staroci w Mszanie Dolnej

Serdecznie zapraszamy na targ staroci po raz pierwszy organizowany w naszym mieście. Planujemy organizować takie wydarzenie w każdą pierwszą sobotę miesiąca, czyli już 4 lipca serdecznie zapraszamy na plac targowy od godz. 9.00. Przy pierwszej edycji pomagają nam nasi lokalni artyści czyli Amatorski Klub Przyjaciół Sztuk Wszelakich.

02.07.2015 zobacz więcej »

W parku biegali - duzi i mali

W parku biegali duzi i mali – w sumie 51 amatorów biegu w różnym wieku wzięło udział w mszańskiej edycji akcji „Polska biega”. Ogólnopolska akcja odbyła się w naszym mieście wyjątkowo w ostatnim dniu maja. Przedszkolaki, ambitna młodzież, weterani biegów oraz nordic walking. Nie tak ważny był wynik biegu, ale w niektórych kategoriach rywalizacja była zacięta.

11.06.2015 zobacz więcej »

Gorące przyjęcie na Mogielicy

Królowa Beskidu naszych turystów przywitała szczególnie gorąco – po zimnym i wilgotnym Turbaczyku była to kolosalna zmiana. Upał dawał się we znaki, ale można było złapać cień u podnóża wieży widokowej albo łapać przyjemną bryzę kilka metrów nad ziemią wraz z pięknymi panoramami.

09.06.2015 zobacz więcej »

Jak dobre początki, to tylko w Szczawnicy

Ostatni weekend maja był wyjątkowo udany dla naszych mszańskich twórców. Pojawili się oni gościnnie w Szczawnicy w galerii "Krzywa Jabłonka" tuż nad Grajcarkiem, na ulicy Pienińskiej 4 - pod tym adresem mieszkają artyści, którzy do swojej galerii zapraszają innych artystów. Tym razem całym swoim zapleczem twórczym pojawiło się dziesięciu artystów z Mszany.

09.06.2015 zobacz więcej »

Stała na stacji lokomotywa...

„Stała na stacji lokomotywa…” – przyjechała do Mszany w ramach pierwszej turystycznej kolejowej akcji organizowanej przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei pod nazwą „Kolej na majówkę”. Parowóz OKz32-2 świeżo po remoncie stał na stacji i każdy mógł nacieszyć oko tym widokiem, ale pasjonaci musieli wykazać się dużą cierpliwością by to cudo dokładnie obejrzeć i obfotografować.

08.06.2015 zobacz więcej »

Informacja o zgłaszaniu kandydatów na ławników

 

 Informacja o zgłaszaniu kandydatów na ławników


W związku z upływającą kadencją dotychczasowych ławników i koniecznością przeprowadzenia w tym roku wyborów ławników sądowych na nową kadencję, uprzejmie informujemy, o możliwości dokonywania zgłoszeń kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego w Limanowej, zgodnie z art. 162 ustawy z dnia 27 lipca 2001r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2015r., poz.133)

27.05.2015 zobacz więcej »

Góra dla odważnych

Może nie była to przyjemna wycieczka, ale dla odważnych turystów, którzy bez względu na pogodę pojawili się na Turbaczyku. Wyjątkowo zimny i wilgotny maj powoduje, że wysoko w Tatrach spadł śnieg, na szczęście w Gorcach potrzebne były tylko przeciwdeszczowe płaszcze. Nie brakowało dobrego humoru, a to w takich warunkach jest najważniejsze.

28.05.2015 zobacz więcej »

Koniec roku w MOK'u

Serdecznie zapraszamy na dwa kulturalne podsumowania zajęć, które w trakcie roku szkolnym organizowane były w Miejskim Ośrodku Kultury. W sobotę, 27 czerwca o godz. 16.00 grupa teatralna "Wizja" zaprezentuje fragmenty zaczerpnięte z dziecięcej literatury. Natomiast w niedzielę, 28 czerwca odbędzie się  „Koncert na Finał” – czyli podsumowanie zajęć dla uczniów uczęszczających na warsztaty muzyczne MOK.

25.06.2015 zobacz więcej »

Sukcesy w Podegrodziu

Tradycyjny przegląd dorobku ludowego muzykowania i śpiewu – XXX "Druzbacka" zakończyła się sukcesami dla naszych lokalnych zespołów. Główną nagrodę - Złote Basy - w kategorii muzyk i kapel ludowych, zdobyła "Kapela ze Mszany" im. Stanisława Ciężadlika i Józefa Krzysztofa pod kierownictwem Andrzeja Ciężadlika. Wysokie miejsca zajęli też inni reprezentanci naszego regionu. 

26.05.2015 zobacz więcej »

Radość śpiewania

W minioną niedzielę, 17 maja, msza św. o godz. 15:00 miała specjalną muzyczną oprawę gospel. Wszystko to związane było z zakończeniem warsztatów, które od lutego miały miejsce w Mszanie Dolnej. Podczas mszy uczestnicy warsztatów zaśpiewali przygotowane utwory wraz z krakowskimi muzykami bluesowymi. Dyrygowała prowadząca zajęcia Natalia Kwiatkowska, akompaniował im Krzysztof Pietras.

20.05.2015 zobacz więcej »

''Skojarzenia'' i inne historie z życia wzięte

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Miejskiej z Anną Lutosławką-Jaworską miało z zamyśle dotyczyć napisanych przez nią książek, ale jak się okazało, życie napisało nam zupełnie inny scenariusz. Aktorka, która pokochała teatr krótko opowiedziała o swoich filmowych epizodach, z których  najbardziej jest znana. Mimo tego Pani Anna tak poprowadziła spotkanie, że cały czas zaskakiwała nas swoim otymizmem i humorem, choć mówiła o sprawach niełatwych.

08.05.2015 zobacz więcej »

UKS Beskid rośnie w siłę

 Jest ich tylu, że trzeba rozkładać dwie siatki na dwóch boiskach, by każdemu umożliwić aktywny udział w treningu piłki siatkowej. Posiadają dwie sekcje treningowe: dziewcząt i chłopców. Trenują na miejskiej hali sportowej w Mszanie Dolnej dwa razy w tygodniu: sekcja dziewcząt 3 godziny tygodniowo, sekcja chłopców 4 godziny tygodniowo. Trzon, a zarazem podstawę klubu tworzą uczennice i uczniowie z ZSM nr 1 i ZSM nr 2 w Mszanie Dolnej. Mowa o Uczniowskim Klubie Sportowy "Beskid" Mszana Dolna.

08.05.2015 zobacz więcej »

Akademia Ekoenergetyki i Odnawialnych Źródeł Energii

Mamy zaszczyt zaprosić właścicieli i pracowników sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu gminy Mszana Dolna i gmin sąsiednich do udziału w bezpłatnym szkoleniu pn.: Akademia Ekoenergetyki i Odnawialnych Źródeł Energii.

Szkolenie odbędzie się w Urzędzie Gminy Mszana Dolna ul. Spadochroniarzy 6, Sala Narad pokój 35 w terminie: 11-12 czerwiec 2015r. oraz 18-19 czerwiec 2015r. 

03.06.2015 zobacz więcej »

Ogłoszenie dla mieszkańców

W związku z trwającym remontem w SP ZOZ "Vital Med" przy ul. Matejki 13 zwracamy się do mieszkańców miasta o wyrozumiałość w powstałych utrudnieniach. Remont potrwa do marca i zapewniamy, że mimo ograniczeń nie wpłynie na pracę ośrodka, natomiast mogą pojawić się przejściowe utrudnienia.

29.01.2015 zobacz więcej »

Informacja o utrudnieniach

Uprzejmie informujemy, że 25.05.2015 rozpoczęły się prace przy remoncie  po powodzi ul. L. Mroza. Roboty potrwają do 15.06.2015. Podczas wykonywania remontu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu oraz czasowe zamknięcia ulicy.

28.05.2015 zobacz więcej »

Na początek - odkryj Lubogoszcz

Rozpocznamy akcję "Odkryj Beskid Wyspowy" od wspólnego wyjścia na górę  Lubogoszcz już w najbliższą niedzielę, 14 czerwca.  Ramowy program każdej wycieczki wygląda tak samo. Zbiórka o godz. 9.00 a potem wyjście na trasę pod opieką przewodników – w naszym przypadku będzie to park miejski.

09.06.2015 zobacz więcej »

Ogłoszenie Burmistrza Miasta

Burmistrz  Miasta  Mszana  Dolna  informuje, że dnia 12 czerwca br. o godz. 18-tej odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Miasta  w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Jana Pawła II nr 1. W spotkaniu wezmą udział Radni Miasta. Tematem spotkania będzie informacja w sprawie inwestycji  w roku bieżącym oraz w roku przyszłym. Zainteresowanych tą tematyką zapraszamy.

09.06.2015 zobacz więcej »

Konsultacje koncepcji architektonicznej MCK

Na LIII Sesji Rady Miasta Mszana Dolna w dniu 12 listopada 2014 r. inż. arch. Marcin Brataniec z krakowskiej pracowni eM4 przedstawił radnym oraz gościom koncepcję architektoniczną Miejskiego Centrum Kultury - przyszłej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki -  zlokalizowanego przy ul. inż. J. Marka.

12.11.2014 zobacz więcej »

II edycja projektu ''Pierwszy dzwonek''

Realizatorem II edycji projektu „Pierwszy dzwonek” na terenie naszego miasta jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej, który zwraca się z apelem do wszystkich zainteresowanych rodzin wielodzietnych 3+ spełniających kryteria określone w Regulaminie projektu „Pierwszy dzwonek” o dostarczenie wymaganych dokumentów do siedziby Ośrodka w terminie do dnia 15 maja 2015 r.

30.04.2015 zobacz więcej »

Piknik rodzinny na Dzień Dziecka

W niedzielę, 7 czerwca, zapraszamy wszystkie dzieci  na „Piknik rodzinny” organizowany w Parku Miejskim im. Rodziny hr Krasińskich. Będziemy w ten sposób świętować Dzień Dziecka, a czeka masa atrakcji: gry i konkursy z nagrodami, finał mini talent show, malowanie twarzy, most tyrolski i ścianka wspinaczkowa, turniej piłki nożnej. Początek o godz. 14.00.

28.05.2015 zobacz więcej »

Po eliminacjach do show

Trzynaście występów w ramach eliminacji do drugiego mszańskiego Mini Talent Show odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w miniony czwartek. Przeważały występy wokalne, ale nie zabrakło również recytacji wiersza oraz akrobacji z hula-hop i tańca breakdance. Do finału jury w składzie Katarzyna Wasilewska, Agnieszka Sasal, Piotr Armatys oraz ks. Rafał Piórkowski wytypowało pięć osób.

03.06.2015 zobacz więcej »

Ogłoszenie

Uprzejmie informujemy, że w dniu 5 czerwca 2015 r. (piątek) Urząd Miasta jest nieczynny.

01.06.2015 zobacz więcej »

Majowa jutrzenka w Miłosierdziu Bożym

 Już po raz drugi uroczyście świętowaliśmy 224 rocznicę Konstytucji 3 Maja w kościele Miłosierdzia Bożego.  Na mszy św. w intencji Ojczyzny pierwszymi, którzy stanęli przed ołtarzem były poczty sztandarowe. To do nich swoje pierwsze słowa skierował proboszcz Tadeusz Mrowiec, przywitał wymieniając po kolei. Uroczystej oprawie mszy św. towarzyszyły pieśni zagrane przez Orkiestrę OSP  oraz zaśpiewane przez chór męski im. Ks. Józefa Hajduka.

08.05.2015 zobacz więcej »

Majowe granie strażaków

 Maj w tradycji kościoła uznawany jest za miesiąc Maryjny. Odbywają się wtedy nabożeństwa ku czci Św. Marii Panny tzw. majówki, podczas których ludzie gromadzą się przy kapliczkach i śpiewając pieśni modlą się do Matki Bożej. W Mszanie Dolnej możemy spotkać również inną formę tych popularnych majówek. Codziennie o godzinie 6.00 rano z wieży strażackiej oraz wieży kościoła pw. Miłosierdzia Bożego członkowie mszańskiej orkiestry strażackiej intonują pieśni maryjne.

08.05.2015 zobacz więcej »

Zabytkowe cztery kółka

Najbardziej oczekiwane przez najmłodszych pojawiły się na placu targowym w miniony czwartek, tuż przed długim majowym weekendem. Najwięcej radości sprawiły przedszkolakom, którzy w ramach spaceru pojawili się na postoju rajdu zabytkowych samochodów. Według planu wyjeżdżali ze Szczawnicy by malowniczą trasą między Gorcami a Beskidem Wyspowym, drogą nr 968 dotrzeć do Mszany Dolnej.

08.05.2015 zobacz więcej »

Wernisaż w Szczawnicy - zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac artystów Klubu Przyjaciół Sztuki z Mszany Dolnej w najbliższą sobotę, 30 maja o godz.17.00. Wprawdzie zaproszenie jest do Szczawnicy, ale wystawę będzie można odwiedzić przez cały miesiąc, do końca czerwca. Galeria "Krzywa Jabłonka" to miejsce nam bliskie, bo tworzą tam Anna i Józef Madejowie.

28.05.2015 zobacz więcej »

''Polska Biega'' w Mszanie Dolnej

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 31 maja na bieg w ramach akcji "Polska Biega" – już drugi raz pobiegniemy w Parku Miejskim im. Rodziny hr. Krasińskich (ul. Władysława Orkana). To będzie już ósmy bieg w Mszanie Dolnej. Trasę o długości ok. 3 km poprowadzi Zygmunt Łyżnicki wraz z zawodnikami z Sekcji Biegów Górskich i Długodystansowych działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury.

26.05.2015 zobacz więcej »

Zbiórka krwi

W tym roku odbędzie się już ósma edycja Zbiórki Krwi przy Parafii Miłosierdzia Bożego. Już teraz przypominamy wszystkim zainteresowanym o dacie: 30 i 31 maja - od rana będzie można oddać krew. Na mieście pojawiły się już plakaty, ulotki i banery informujące o akcji. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

27.05.2015 zobacz więcej »

XIII Olimpiada Notarialna

 W Mszanie Dolnej w dniach 28-31 maja odbędzie się XIII Olimpiada Notarialna. Uroczyste otwarcie odbędzie się 28 maja o godz. 9.30 na stadionie sportowym wraz z defiladą poszczególnych Izb Notarialnych. W zawodach sportowych występują poszczególni przedstawiciele 11 Izb Notarialnych z Polski, Rosji, Słowacji, Czech, Ukrainy, Estonii, Węgier, Bułgarii, Turcji i Austrii – notariusze, asesorzy i aplikanci.

27.05.2015 zobacz więcej »

Masz talent? Zgłoś się do II Mini Talent Show

Masz talent? Chcesz się pokazać na scenie? Jesteś w wieku 5-13 lat? Weź udział w drugim mszańskim Mini Talent Show – eliminacje odbędą się 28 maja w godz. 16.00-19.00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Występ na żywo podczas Dnia Dziecka 7 czerwca. Zapisy w MOK'u do 22 maja, ilość miejsc ograniczona! Czekamy na Ciebie! Impreza pod patronatem Rady Miasta Mszana Dolna, Burmistrza Miasta Mszana Dolna i Miejskiego Ośrodka Kultury.

12.05.2015 zobacz więcej »

Tour Mszana Dolna otwiera turystyczną akcję

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zaprasza 1 maja 2015 roku na IV Tour Mszana Dolna. To wydarzenie, które inauguruje tegoroczną akcję Odkryj Beskid Wyspowy. Celem akcji jest promowanie i kreowanie atrakcyjnego wizerunku Beskidu Wyspowego, upowszechnianie rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury,tradycji i folkloru.

30.04.2015 zobacz więcej »

Wspomnienie o Ks. Wojciechu Antoszu

Ks. Wojciech Anotsz (1913-1965) urodził się w biednej chłopskiej rodzinie w Mszanie Dolnej na Podlesiu. W roku 1941 przyjął z rąk Księcia Kardynała Adama Sapiehy święcenia kapłańskie w Krakowie na Wawelu. Pierwsze lata kapłaństwa, jeszcze w okupacji niemieckiej spędził na parafii w Mszanie Dolnej oraz parafii Łętowe. Po wojnie został przeniesiony na Ziemie Odzyskane, w okolice Poznania, do parafii Szamotuły.

30.04.2015 zobacz więcej »

16 Tuniej Siatkówki

 To był już XVI Turniej Piłki Siatkowej o puchar Burmistrza Miasta MD zorganizowany przez Ognisko TKKF "Lubogoszcz", w tym roku wspólnie z UKS "Beskid". W sobotę, 25 kwietnia na hali miejskiej ZSM nr 1  zawodnicy rozgrywali zacięte mecze. Najwyższe podium po spektakularnej walce pod siatką zajęli zawodnicy "Absolewnci". Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary, które wręczali burmistrz Józef Kowalczyk, Jan Piekarczyk i Stanisław Jania.

08.05.2015 zobacz więcej »

Porządki na Stawowej

 Jak co roku organizują się i w wyznaczony dzień zaczynają wielkie porządki w swojej okolicy. Mieszkańcy ul. Stawowej, bo to o nich piszemy, w środę 15 kwietnia, popołudniu, korzystając ze sprzyjającej aury ruszyli sprzątać swoja ulicę. Zaopatrzeni w worki z Urzędu Miasta z takim zapałem zaczęli zbierać śmieci, że nie dość, że ul. Stawowa, to jeszcze skorzystała na tym ul. Zarabie, a największe wyzwanie: brzeg rzeki Raby - pod mostem ogromnym wysiłkiem i ochoczą pracą świeci czystością.

29.04.2015 zobacz więcej »

Tańcowała igła z nitką

Być może każdy z nas ma wspomnienie związane z igłą i nitką – w pamięci zachowane są gdzieś momenty kiedy uczymy się po raz pierwszy przyszyć urwany guzik, kiedy mama uczy nas wiązać pętelkę, kiedy potajemnie wyszywamy serwetkę – 30 kwietnia zakończył się kolejny trzymiesięczny kurs kroju i szycia I stopnia dla dzieci i młodzieży. Do tej pory udział w nich wzięło 25 osób w wieku od 13-60 lat. Można śmiało powiedzieć, że zdobyte w ten sposób umiejętności to powód do dumy.

06.05.2015 zobacz więcej »

Ilu turystów pomieści Maciejowa?

 Wszystko wskazuje na to, że mszańscy turyści nie mogli doczekać się sezonu, tak licznie przybyli na Maciejową, zeszyt do którego wszyscy mieli się wpisać krążył i krążył, a z każdej strony ktoś dochodził i witał się z zaprzyjaźnioną grupą. Ostatecznie wynik okazał się kolejnym rekordem na otwarcie – 119 osób z Terenowym Kołem PTTK zaczyna już jedenasty rok na "Spotkaniach w górach".

28.04.2015 zobacz więcej »

Rachela trzecia na podium!

 Rachela Antosz-Rekucka, uczennica Zespołu Szkół nr 1 w naszym mieście, o której zwycięstwie w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologicznej pisaliśmy przed miesiącem, potwierdziła swoją teologiczno-filozoficzno-historyczną wiedzę i wywalczyła trzecie miejsce w XXV ogólnopolskim finale olimpiady. Finałowe zmagania trwały od 16 do 18 kwietnia, wzięło w nich udział 123. uczniów reprezentujących 41 diecezji.

27.04.2015 zobacz więcej »

Mszański Maraton Biblijny w ZS nr 1

W dniach 19-25 kwietnia przeżywamy VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego tematem przewodnim jest: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – z tego fragmentu Ewangelii wg. św. Marka wziął się pomysł na urządzenie wspólnego czytania Ewangelii w Zespole Szkół nr 1. Wzięli w nim udział nie tylko uczniowie i nauczyciele szkoły, lecz także przedstawiciele parafii, władz miasta i powiatu oraz delegacje szkół sąsiednich.

24.04.2015 zobacz więcej »

Ostrzeżenie meteorologiczne 26-27.05.2015

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie wydał dwa komunikaty ostrzegające o możliwych niekorzystnych zjawiskach meteorologicznych i hydrologicznych, mogących wystąpić w dniach 26-27.05.2015 r. na terenie Małopolski. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

26.05.2015 zobacz więcej »

''Kolej na majówkę'' - już w tą niedzielę

Będzie to już piąty przejazd pociągu retro na trasie Nowy Sącz-Chabówka organizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Skład retro odjedzie z Nowego Sącza o godzinie 10:45 i z postojami na stacjach pośrednich dojedzie późnym popołudniem do Chabówki. Przez cały dzień jazdy nie zabraknie zaplanowanych atrakcji.

21.05.2015 zobacz więcej »

Wyjście na Turbaczyk z PTTK'iem

 Jeszcze nie tak dawno wszyscy, którzy z Terenowym Kołem PTTK zdobywają góry spotkali się na Maciejowej na otwarcie sezonu turystycznego. Kolejnym szczytem na liście jest Turbaczyk (1078 m npm). Oprócz szlaku turystycznego na Turbaczyk prowadzi ścieżka dydaktyczna "Turbaczyk" rozpoczynająca się przy polanie i polu namiotowym Oberówka.

21.05.2015 zobacz więcej »

Ostrzeżenie meteorologiczne

WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO WOJEWÓDZKIEGO CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO wydał komunikat  prognozujący wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie opady gradu.

19.05.2015 zobacz więcej »

Msza w oprawie gospel

 W niedzielę 17 maja na zakończenie warsztatów w Mszanie Dolnej odprawiona zostanie msza gospel o godz. 15.00 w Kościele św. Michała Archanioła. Druga msza, w której wezmą udział uczestnicy warsztatów odbędzie 24 maja w Krakowie w ramach VI edycji Festiwalu Bluesroads. Podczas obu mszy uczestnicy warsztatów zaśpiewają przygotowane na warsztatach utwory wraz z krakowskimi muzykami bluesowymi.

13.05.2015 zobacz więcej »

KOMUNIKAT

W dniu 12 maja br. (termin zapasowy 13 maja br.) zostanie przeprowadzone przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczenie pk. RENEGADE – KAPER 15/1, w ramach którego odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza.

11.05.2015 zobacz więcej »

Wernisaż w Liszka Galeria Art

 Serdecznie zapraszamy na wernisaż Justyny Warwas w Liszka Galeria Art. Wiosenna wystawa w galerii przy ulicy Piłsudskiego prezentować będzie prace artystki z Częstochowy, która ma już za sobą wiele wystaw krajowych i zagranicznych oraz publikacje fotograficzne i ilustracyjne w prasie polskiej i zagranicznej. Wystawę będzie można obejrzeć w dniu wernisażu – 9 maja o godz. 19.00. Liszka Galeria Art ul. Piłsudskiego 39/2.

08.05.2015 zobacz więcej »

TOP INWESTYCJE KOMUNALNE 2015

Miło nam jest Państwa poinformować, że projekt pn. „Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz w gminach partnerskich” został nominowany w konkursie „Top inwestycje komunalne 2015” -  teraz liczymy na PAŃSTWA głosy. 

 

09.03.2015 zobacz więcej »

Zaproszenie na spotkanie

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z Anną Lustosławską-Jaworską. wszechstronną artystką, która ogromnym uczuciem darzy przede wszystkim teatr, a szerszej publiczności znana jest z seriali telewizyjnych począwszy od "Czterej pancerni i pies" po "Barwy szczęścia" i "Lekarze". Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 6 maja o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy! 

05.05.2015 zobacz więcej »

III Bieg Katyński

10 kwietnia, po raz trzeci uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy i miasta Mszana Dolna wzięli udział w „Sztafetowym Biegu Katyńskim”. Startując w zawodach oddali hołd ponad 22 tysiącom żołnierzy, policjantów, strażników granicznych, urzędników państwowych zamordowanych w 1940 roku przez rosyjskie NKWD oraz 96 przedstawicielom polskich elit z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy zginęli w katastrofie lotniczej koło Smoleńska w 2010 roku.

14.04.2015 zobacz więcej »

KORYO na podium w Bydgoszczy

17-19 kwietnia w Bydgoszczy rozegrany został Puchar Polski Bydgoszcz Cup w taekwondo olimpijskim. Były to zawody rankingowe zorganizowane przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego. W zawodach uczestniczyli najlepsi zawodnicy z całej Polski a nasza najlepsza małopolska reprezentacja z Mszany Dolnej wywalczyła trzy złote i dwa srebrne medale i dwa brązowe medale.

21.04.2015 zobacz więcej »

Agnieszka Wójcik z olimpijskimi sukcesami

Agnieszka Wójcik, uczennica klasy II a Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej, została laureatką trzeciego miejsca 56. Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. To pierwszy laureat mszańskiego liceum i dodatkowo na tak wysokim miejscu w  olimpiadzie przedmiotowej z WOS-u, będącej jedną z najbardziej prestiżowych i najstarszych w Polsce.

09.04.2015 zobacz więcej »

Hat-trick ''Jedynki''

Trzy zwycięstwa w finałach powiatowych w tym roku szkolnym odniosła drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej przygotowywana i prowadzona przez Zbigniewa Stachurę. "Jedynka" w Mszanie Dolnej od lat szczyci się licznymi sukcesami w zespołowych grach sportowych, ale trzy zwycięstwa w finałach powiatowych w tym roku szkolnym to niezwykłe osiągnięcie w historii szkolnego sportu.

07.04.2015 zobacz więcej »

XV Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych w Mszanie Dolnej

Tradycyjnie, już od piętnastu lat, gdy zbliża się „weekend majowy”, rusza Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych. Trasa tegorocznego Zlotu przebiegać będzie w większości przez uzdrowiskowe miejscowości Małopolski, ale organizatorzy planują robić przystanki w miejscowościach, które znajdą się na trasie przejazdu. Jeden z etapu Zlotu przebiegać będzie przez Mszanę Dolną, na placu targowym odbędzie się pokaz i konkurs elegancji. 

28.04.2015 zobacz więcej »

Pozostając w atmosferze Wielkiego Tygodnia

W Miejskiej Bibliotece do końca kwietnia można oglądać obrazy Barbary Wardęgi inspirowane filmem Mela Gibsona "Pasja". Przejmujące sceny, realistycznie oddane, są niemal jak kadry wyjęte z filmu. Obrazy malarki w niepowtarzalny sposób opowiadają historię męki i śmierci Chrystusa, pozostawiając na długo w pamięci widza niezapomniane przeżycia. Artystka pochodzi ze Słopnic, mówi, że: „..malowanie to jej żywioł i pasja..."

09.04.2015 zobacz więcej »

Święto Konstytucji 3 Maja

W najbliższą niedzielę kolejna, 224 już rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - jak co roku spotkamy się na wspólnej dziękczynnej modlitwie w intencjach Ojczyzny i naszego miasta. W tym roku uroczysta msza św. będzie sprawowana w kościele Bożego Miłosierdzia przy Placu św. Faustyny.  Tam zapraszamy gorąco wszystkich Mieszkańców Mszany Dolnej na godz. 10.30.

 

28.04.2015 zobacz więcej »

To już! XX Szachowy Jubileusz

W Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej w dniach 28-29 marca zostały rozegrane XX Szachowe Mistrzostwa Podhala Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Jak na jubileuszowy turniej przystało rozpoczęcie swoją obecnością zaszczycili przedstawiciel Małopolskiego Związku Szachowego Stanisław Cichorz, burmistrz miasta Mszana Dolna Józef Kowalczyk, dyrektor ZSM nr 1 Anna Górska.

07.04.2015 zobacz więcej »

III edycja Misterium przeszła do historii

W poniedziałek, po raz ostatni w tym roku, na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej wystawione zostało Misterium Męki Pańskiej "Pójdź za mną". Publiczność nagrodziła występ brawami na stojąco. Mszańskie misteria to ewenement na skalę regionu. Czegoś takiego nie ma w całej okolicy i jeszcze dalej. Po kilku edycjach, gdy z roku na rok przybywa scen, scenicznych rozwiązań i pomysłów, widać, że mury mszańskiej Orkanówki stają się ciasne dla misterium.

01.04.2015 zobacz więcej »

Przedświąteczne porządki nad rzeką

Jak co roku mszańscy wędkarze na przednówku zaprosili do wspólnego sprzątania brzegów Mszanki. Akcja odbywa się co roku, zanim jeszcze się zazieleni, bo wtedy łatwo jest zobaczyć zimowe zaległości. Wydawać by się mogło, że śmieci ubywa i na pierwszy rzut oka brzegi już nie straszą jak dawniej, ale można się niemile zaskoczyć. Zbiórka wszystkich chętnych miała wyznaczony symboliczny termin – w pierwszy dzień wiosny.

02.04.2015 zobacz więcej »

Tradycyjny, już XXXIII Konkurs Palm

Tradycji stało się zadość i dziś po raz XXXIII odbył się Konkurs Palm Wielkanocnych. Tym razem kolorowe palmy pięknie "ubrały" otoczenie kościoła. Po mszy św. przy głównym wejściu zebrali się ci, którzy chcieli swoje dzieła poddać ocenie. Do konkursu stanęło bardzo dużo palm i jury miało nie lada wyzwanie. Palmy to często praca zbiorowa całej rodziny, która zaanagażowana jest już z dużym wyprzedzeniem w jej przygotowanie. 

30.03.2015 zobacz więcej »

Nowy sezon na ''Spotkania w górach''

Uroczysta inauguracja sezonu turystycznego 2015 w Małopolsce była zaplanowana na 19 kwietnia przy bacówce nad Wierchomlą w Beskidzie Sądeckim a tydzień później 26 kwietnia Terenowe Koło PTTK w Mszanie Dolnej postanowiło wyznaczyć spotkanie na Maciejowej jako pierwsze wyjście w ramach XI już "Spotkań w górach".

24.04.2015 zobacz więcej »

III warsztaty gospel w MOK'u

Na trzecie spotkanie z muzyką gospel zapraszamy już w najbliższą sobotę – 25 kwietnia do Miejskiego Ośrodka Kultury. Przypominamy, że finałem warsztatów będą dwie msze gospel. Pierwsza z nich odbędzie się 17 maja w kościele Świętego Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, druga 24 maja w Krakowie w ramach VI edycji Festiwalu Bluesroads.

24.04.2015 zobacz więcej »

Kandydaci na członków Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Mszana Dolna został zamieszczony wykaz kandydatów na członków Obwodowych Komisji Wyborczych w Mieście Mszana Dolna  w Wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

17.04.2015 zobacz więcej »

OGŁOSZENIE ZGK o przetargu

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż samochodu ciężarowego JELCZ SK 821 asenizacyjny

 

31.03.2015 zobacz więcej »

Święto Miłosierdzia Bożego

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W najbliższą niedzielę, 12 kwietnia –   odbędą się uroczystości odpustowe w naszej parafii Miłosierdzia Bożego. To również dziesiąta rocznica erygowania naszej młodszej drugiej parafii.

08.04.2015 zobacz więcej »

Uroczystości katyńskie - 10.04.2015

W piątek, 10 kwietnia przypada piąta rocznica smoleńskiej katastrofy lotniczej. To również 75 rocznica zamordowania w sowieckich obozach zagłady prawie 22 tys. żołnierzy, policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej i innych mundurowych formacji, a także przedstawicieli polskich elit.  Wspólnie z Gminą Mszana Dolna oraz Zespołem Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej zapraszamy na uroczystości upamiętniające te wydarzenia.  

08.04.2015 zobacz więcej »

I Turniej Szkół Gimnazjalnych

W minionym tygodniu (20 marca) odbył się I Turniej Szkół Gimnazjalnych zorganizowany przez nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej. Celem turnieju było wyłonienie najlepszego gimnazjum z terenu miasta i gminy Mszana Dolna oraz gminy Niedźwiedź w kategoriach: biologia, chemia, geografia, język angielski, język niemiecki, matematyka, ortografia, plastyka i wychowanie fizyczne.

27.03.2015 zobacz więcej »

Koniec, ale jakby początek...

Końcem stycznia Natalia i Tomek wrócili – ich poślubną podróż dookoła świata mieliśmy okazję obserwować odwiedzając bloga. Natalia jako zapalona podróżniczka ma już na swoim koncie kilkanaście wypraw od różnych krajów na świecie ale uważa, że jej rodzinne miasto jest najpiękniejsze. Dlatego też zaproponowała nam robienie zdjęć w koszulce z napisem "Mszana Dolna" w każdym odwiedzanym miejscu. Z zazdrością można było podpatrzeć rajskie krajobrazy z Tajlandii, Laosu, Wietnamu, Kambodży, Malezji czy Indonezji.

24.03.2015 zobacz więcej »

KWALIFIKACJA WOJSKOWA W 2015 ROKU.

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, żę w dniach 2 i 7 kwietnia 2015 od godziny 7.30 odbędzie się kwalifikacja wojskowa dla osób z terenu Miasta Mszana Dolna przed Powiatową Komisją Lekarską w Limanowej przy ulicy Bronisława Czecha 4.

27.03.2015 zobacz więcej »

Pomóż odnaleźć psy!

We wtorek 3 marca, późnym wieczorem, około godz. 21 na ul. Krakowskiej (os. Krupciówka) w Mszanie Dolnej zaginęły dwa psy: Lusia, pięcioletnia suczka, jasny labrador, miała czerwoną obrożę i Tajson, czteroletni piesek york, w czarnym sweterku w kolorowe wzorki. Jeśli ktoś ich widział bardzo proszę o kontakt pod nr 502 382 720. Będziemy wdzięczni za każdą informację.

09.03.2015 zobacz więcej »

Najlepsza z teologii w Archidiecezji Krakowskiej

Rachela Antosz-Rekucka, uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej, okazała się bezkonkurencyjna w gronie finalistów etapu diecezjalnego XXV Olimpiady Teologii Katolickiej. Tematem wiodącym tegorocznej edycji Olimpiady są sakramenty uzdrowienia. W kwietniu odbędzie się finał ogólnopolski Olimpiady, w którym Rachela wraz z dwójką pozostałych laureatów reprezentować będzie Małopolskę.

16.03.2015 zobacz więcej »

Program ''Wolontariat Rodzinny''

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacja PZU zapowiadają start programu "Wolontariat Rodzinny – lokalnie". Program angażuje całe rodziny w działania wolontariackie. W roku 2015 szansę na otrzymanie dofinansowania w wysokości do 7 000 zł uzyska 15 projektów, stworzonych wspólnie przez organizacje pozarządowe i instytucje samorządu lokalnego. W projektach tych działać będą rodziny wolontariuszy. Nabór wniosków trwa od 2 do 31 marca.

11.03.2015 zobacz więcej »

Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej

 Misterium Męki Pańskiej "Pójdź za mną" po raz trzeci zagości na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej. Pierwsze z zaplanowanych siedmiu przedstawień odbędzie się już w tym tygodniu, w sobotę, 21 marca. Darmowe wejściówki na wszystkie siedem przedstawień można odebrać w Miejskim Ośrodku Kultury osobiście, bądź telefonicznie:18 33 10 011 (w godzinach otwarcia 11:00-19:00). Serdecznie zapraszamy!

17.03.2015 zobacz więcej »

Różnorodność nas wzbogaca

Zaczęło się od poszukiwań własnych korzeni i badań poświęconych węgierskim przodkom, którzy zostawili po sobie nazwisko Pattocy w rodzinie mamy autora. Gdy Marian Sopata zebrał wszystkie materiały okazało się, że piętnastostronicowe opracowanie na temat własnej, polsko-węgierskiej rodziny może być zaczątkiem książki, która opisuje wszystkie mniejszości na terenie Polski. Te, które gdzieś jeszcze trwają, te które bezpowrotnie przeminęły i pamięć o nich warto pielęgnować. Jak przypomina on na łamach książki, musimy pamiętać, że dawna Polska była państwem wielonarodowym.

11.03.2015 zobacz więcej »

Kreatywne ferie w Bibliotece

Tegoroczne Ferie w bibliotece miały na celu integrację oraz uaktywnienie dzieci w różnych obszarach działania. Dlatego też uczestnicy zajęć mogli samodzielnie wybierać i kreować formy spędzania czasu, zaproponowane w programie ramowym. W poniedziałek dominowały zabawy zapoznawcze. Dzieci zostały podzielone na cztery „kolorowe” drużyny, które do piątku rywalizowały ze sobą w licznych konkurencjach.

09.03.2015 zobacz więcej »

Ceramika, taniec i śpiew - czyli ferie w MOKu

Ceramika, taniec i śpiew oraz rozgrywki steel darta to wszystko czekało na uczestników zajęć w czasie ferii zimowych w mszańskim MOKu. Ferie w MOKu zaczęły się zajęciami tanecznymi prowadzonymi przez Kubę Pachowicza. Kilkanaście osób wzięło udział w tych zajęciach i przez 3 dni intensywnie ćwiczyło układ taneczny oraz podstawy tańca towarzyskiego. Odbyły się zajęcia z ceramiki, na które oprócz stałych bywalców udało się zaprosić kilka nowych osób, które po raz pierwszy miały kontakt z gliną i tworzeniem z tego materiału.

06.03.2015 zobacz więcej »

Drugi w Plebiscycie, w zawodach pierwszy!

Gorąco namawialiśmy by oddawać głosy w Plebiscycie "Najpopularniejszy Sportowiec w 2014" na mszańskiego biegacza Zygmunta Łyżnickiego. W kategorii "Najwytrwalszy weteran" Zygmunt Łyżnicki zajął drugie miejsce, trzeci był tenisista stołowy Piotr Pięta a zwyciężył Wincenty Bukowiec, lekkoatleta, pasjonat biegów długodystansowych z Krosnej.

06.03.2015 zobacz więcej »

Do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych

W związku z okresem zimowym Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Limanowej wzywa właścicieli i zarządców o dochowanie należytej staranności przy utrzymaniu właściwego stanu technicznego budynków budowlanych, zwracając szczególną uwagę na zalegający na dachach śnieg i lód oraz do ich bezpiecznego usuwania. Należy mieć tu na względzie realne zagrożenia wynikające z nadmiernych obciążeń elementów konstrukcji obiektów, co składa się na bezpieczeństwo ich użytkownika.

12.02.2015 zobacz więcej »

XXXIII Konkurs Palm Wielkanocnych

Wielki Tydzień w Mszanie Dolnej rozpocznamy od uroczystości Niedzieli Męki Pańskiej. W Niedzielę Palmową organizowane są uroczyste procesje i poświęcenie palm na mszach świętych: o godz. 10.30. w parafii Bożego Miłosiedzia, w Parafii Św. Michała Archanioła o godz. 10.45. na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Serdecznie zapraszamy do udziału w  XXXIII Konkursie Palm Wielkanocnych na plac przed głównym wejściem do kościoła Św. Michała Archanioła, po mszy św ok. godz. 12.15.

26.03.2015 zobacz więcej »

XX Szachowe Mistrzostwa Podhala

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na XX Szachowe Mistrzostwa Podhala, które przy pomocy Urzędu Miasta organizowane są w Zespole Szkół Miejskich nr 1. Nad przebiegiem turnieju czuwa Jan Zapała – znany w naszym mieście zawodowy instruktor i trener, opiekun kółek szachowych.  Rozgrywki odbędą się 28-29 marca - to najbliższa sobota i niedziela. Zgłoszenia przyjmuje również pan Jan Zapała, telefonicznie: 18 33 10 537, 666 046 653 lub drogą elektroniczną: janmar25@wp.pl.

26.03.2015 zobacz więcej »

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych 24-25 marca

 Zbiórka odpadów wielkogabarytowych: mebli, opon, zużytego sprzętu RTV i AGD odbędzie się w dniach 24-25 marca zgodnie z umieszczonym na stronie harmonogramem. Prosimy o składanie „wielkogabarytów” wzdłuż wymienionych ulic lub w ich pobliżu, w określonych powyżej dniach, lecz w sposób nie zakłócający ruchu kołowego i pieszego!

17.03.2015 zobacz więcej »

VII turniej szachowy ''Daj mata chorobie''

Serdecznie zapraszamy na VII Turniej Szachowy "Daj Mata Chorobie" na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego.  Celem turnieju jest pozyskanie krwi dla ratowania zdrowia i życia oraz popularyzacja gry w szachy. Turniej zostanie rozegrany w niedzielę, 22 marca o godz. 9.30 w Hotelu Lubicz w Krakowie. Zamiast wpisowego warunkiem dopuszczenia do udziału w turnieju jest okazanie zaświadczenia o oddaniu krwi na hasło “Daj mata chorobie”.

11.03.2015 zobacz więcej »

Sprzątanie brzegów Mszanki

Serdecznie zapraszamy do wspólnego sprzątania brzegów Mszanki razem z Kołem Wędkarskim i Komisją Ochrony Środowiska Rady Miasta Mszana Dolna. Tradycyjnie wiosenną porą organizowana jest taka akcja, niestety nie świadczy to dobrze o nas samych, skoro co roku zbierają się osoby, którym zależy na posprzątaniu najbliższego otoczenia po zimie.

16.03.2015 zobacz więcej »

Targi pracy i edukacji w Mszanie Dolnej 18-19 marca

Serdecznie zapraszamy pracodawców, osoby poszukujące pracy oraz absolwentów szkół na targi pracy i edukacji. Dla zainteresowanych przygotowane będą lokalne oferty pracy, indywidualne konlultacje z doradcą zawodowym, oferty staży i praktyk oraz oferty kursów i szkoleń zawodowych.

16.03.2015 zobacz więcej »

Warsztaty gospel - kolejne spotkanie 14 marca

Pierwsze dwudniowe warsztaty gospel w Miejskim Ośrodku Kultury cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – uczestniczyło w nich około 50 osób. Przyjść może każdy, kto chciałby spróbować swoich sił akurat w tym gatunku, nauczyć się czegoś nowego. Jak przekonuje prowadząca zajęcia Natalia Kwiatkowska może powstać całkiem interesujący zespół, bo wyczuwa się zainteresowanie na tego typu rzeczy. Kolejne zajęcia już 14 marca – serdecznie zapraszamy!

09.03.2015 zobacz więcej »

''Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych''

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 7 marca 2015 roku zmarła Pani mgr Władysława Nizińska wieloletnia nauczycielka matematyki, wychowawczyni i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej. Dzięki Jej staraniom szkoła podstawowa otrzymała imię Henryka Sienkiewicza i sztandar. Była nieprzeciętną nauczycielką i wychowawczynią. Jako Dyrektor bardzo dobrym organizatorem pracy dydaktyczno-wychowawczej i administracyjnej. Jej szczególnym darem był łatwy kontakt z młodymi ludźmi i dziećmi. Potrafiła dotrzeć do ich umysłów i serc.

10.03.2015 zobacz więcej »

Nasz Najpopularniejszy Piłkarz

W sobotę, 21 lutego w Łukowicy odbyło się podsumowanie XVII Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2014. Wprawdzie w obu kategoriach zwyciężyli przedstawiciele Płomienia Limanowa, ale w pierwszej dziesiątce tych najpopularniejszych piłkarzy znalazł się Krzysztof Piekarczyk z naszego miasta. Doceniony już kilkakrotnie w różnych konkursach m.in. jako Najlepszy Król Strzelców.

27.02.2015 zobacz więcej »

Zimowe atrakcje w naszych górach

Zima w górach jest piękna i warto wybrać się na wycieczkę na okoliczne szczyty, pod warunkiem, że do wyprawy przygotujemy się odpowiednio, obiektywnie oceniając nasze możliwości i wybierając sprzyjające warunki atmosferyczne. W słoneczne dni zimowa wycieczka to czysta przyjemność. Większość szlaków jest przetarta, ale warto pamiętać o miejscowych oblodzeniach.  Dla zapalonych narciarzy Gorczański Park Narodowy wraz z gminą Niedźwiedź i Ostoją Górską Koninki przygotował rekreacyjne trasy narciarskie w Koninkach.

19.02.2015 zobacz więcej »

KORYO na Pucharze Kadetów

W dniach 27-28 lutego w województwie wielkopolskim została rozegrana pierwsza edycja Pucharu Polski Kadetów i Juniorów w Taekwondo Olimpijskim - Kórnik 2015. Był to turniej rankingowy Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, który stał na bardzo wysokim poziomie. Wzięło w nim udział ponad 360 zawodników z ok. 52 klubów z całej Polski, Czech i Niemiec. UKS KORYO reprezentowało dziewięciu zawodników: Mateusz Szczęsnowski, Patrycja Kornaś, Kacper Piaskowy, Sabina Kornaś, Gabriela Dara, Bartłomiej Olajossy, Klaudia Kujacz, Kamil Skolarus, Maksymilian Śmieszek.

06.03.2015 zobacz więcej »

Złota Multiolimpijka Agnieszka Wójcik

Agnieszka Wójcik z klasy II a Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyła tytuł Złotego Multiolimpijczyka COPTIOSH. Kapituła nagrodziła ją tym wyróżnieniem za zeszłoroczne sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i interdyscyplinarnych, za wywalczenie czterech tytułów laureatki olimpiad ogólnopolskich oraz za uczestnictwo w  etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

24.02.2015 zobacz więcej »

Sukces ''Leśnej'' na ogólopolskiej olimpiadzie

Uczniowie klasy II a Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół nr w Mszanie Dolnej Mateusz Surówka i Agnieszka Wójcik wzięli udział w etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się w Białymstoku. Agnieszka uzyskał tytuł laureatki, a Mateusz finalisty etapu centralnego.  Jednocześnie „Leśna” zanotowała największy awans w rankingu szkół ponadgimnazjalnych w olimpiadach społeczno-prawnych ze wszystkich szkół w Polsce. Sukces ten pod czujnym okiem mgr Haliny Mazur wypracowali: Agnieszka Wójcik, Mateusz Surówka i Piotr Murzyn.

24.02.2015 zobacz więcej »

O spektaklu w TVP3 - obejrzyj raz jeszcze!

Wprawdzie całe wydarzenie miało miejsce końcem grudnia minionego roku, jednak dla tych, którzy nie mieli okazji objerzeć spektaklu, albo chcieliby sobie odświeżyć wrażenia serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji w naszej lokalnej krakowskiej telewizji. Telewizyjna kamera podglądała  przygotowania do występu i towarzyszyła młodzieży podczas spektaklu "Król Wschodzącego Słońca". Jest to opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem, oparta na Nowym Testamencie i klasyce literatury polskiej. Sztukę wyreżyserował ks. Rafał Piórkowski a zagrali w niej uczniowie mszańskich szkół średnich.

13.02.2015 zobacz więcej »

V Ogólnopolska Spartakiada Narciarska

Zimowe zmagania sportowe w ramach V Ogólnopolskiej Spartakiady Narciarskiej odbyły się minioną sobotę, 21 lutego w Koninkach. Rywalizacji na stoku przyświecało hasło „Ostatni będą pierwszymi”. Prawdziwym sukcesem nie jest pokonanie rywali, a przezwyciężenie własnych słabości - tak dobór myśli przewodniej argumentują organizatorzy. W zmaganiach wzięło udział ponad 100 uczestników na nartach i snowboardzie. Dzieci, młodzież, dorośli, a także osoby duchowne. Ci zaś, którzy chcieli wykazać się bardziej kreatywnością niż prędkością, wzięli udział w konkurencji „zjazd na byle czym”.

25.02.2015 zobacz więcej »

Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską

Strażnicy ze Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych prowadzili zajęcia mające na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego wypoczynku zimowego. Program spotkań realizowany w pierwszych klasach szkół podstawowych w ramach akcji  “Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską” miał na celu uświadomienie dzieciom, iż z pozoru beztroskie zabawy na sankach, nartach, czy łyżwach mogą być niebezpieczne, jeśli odbywać się będą w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nieprzeznaczonych, m.in. blisko drogi, zbiornika wodnego. W prelekcjach uczestniczyło łącznie 160 dzieci z mszańskich szkół.

17.02.2015 zobacz więcej »

Promocja książki w Bibliotece

Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej serdecznie dziś, 6 marca zaprasza na najnowszą promocję książki Mariana Sopaty "Wśród swoich i obcych". To kolejna książka, która może okazać się bogatą analizą naszych okolic. Znany ze swej miłości do gór, jest bowiem przewodnikiem beskidzki i strażnikiem ochrony przyrody pochyla się nad każdym tematem bardzo szczegółowo.  Najnowsza książka zapowiada się równie ciekawie. Spotkanie z autorem rozpocznie się o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

06.03.2015 zobacz więcej »

Zwrot podatku akcyzowego w 2015 roku

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje:

 

Każdy rolnik, który chce odzyskać w 2015 r. część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2014 r. do 31 stycznia 2015 r., w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2015 r. 

12.01.2015 zobacz więcej »

1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 i 2 marca obchodzić będziemy Narodowe Święto "Żołnierzy Wyklętych" poświęcone pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Oddając należną pamięć bohaterom minionych lat, również na terenie. W imieniu organizatorów zapraszamy do wyrażenia wdzięcznej pamięci dla tych, którzy nie tylko żyli i pracowali dla ojczyzny, ale nade wszystko oddali za nią to, co mieli najcenniejsze – swoje życie.

26.02.2015 zobacz więcej »

Ferie w mieście

W poniedziałek 16 lutego w Małopolsce rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Zespół Szkół nr 1, Biblioteka Miejska, Miejski Ośrodek Kultury, świetlica osiedlowa i Stowarzyszenie “Sursum Corda” przygotowały program zajęć dla wszystkich chcących aktywnie spędzać czas wypoczynku.  Od zajęć sportowych, po plastyczne. Zimowa aura dopisała, sanki i narty nie będą stały w kącie, skoro dookoła białe szaleństwo - warto pomyśleć również o łyżwach.

23.02.2015 zobacz więcej »

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw 23-28 lutego

W dniach od 23 do 28 lutego odbędzie się kolejny ogólnopolski  "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Wzorem lat ubiegłych w Komisariacie Policji w Mszanie Dolnej pełniony będzie dyżur poświęcony tej tematyce. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00-16.00 oraz w sobotę (28 lutego) w godzinach 10.00-12.00. Również w Prokuraturze Rejonowej w Limanowej przy ul. Józefa Marka 19 przez cały tydzień w godzinach od 10.00 do 14.00 prokuratorzy będą udzielać porad prawnych osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

20.02.2015 zobacz więcej »

Konkurs na wielkanocną pamiątkę

„Wielkanoc jest w Małopolsce” – to kolejny konkurs na kreatywną pamiątkę z Małopolski. Tym razem samorząd Województwa Małopolskiego nagrodzi autorów najlepszych projektów upominków, które inspirowane będą kulturą ludową i posłużą do promocji regionu w okresie Wielkanocy. To już trzeci konkurs na pamiątkę z Małopolski i doskonała okazja na wykazanie się kreatywnością i zaproponowanie prezentu, który stanie się wizytówką Małopolski na Wielkanoc 2015.

26.02.2015 zobacz więcej »

Warsztaty muzyki gospel w MOK'u

Lubisz śpiewać i szukasz nowych muzycznych inspiracji? Przyjdź na warsztaty muzyki gospel odbywające się w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Organizatorami warsztatów są: Parafia p.w Św. Michała Archanioła, Mszański Ośrodek Kultury oraz krakowski Studencki Festiwal Muzyki Bluesowe Bluesroads. Na pierwsze zajęcia zapraszamy już w dniach 24 i 25 lutego w godzinach od 15:00 - 19:00 do Kino "LUBOŃ" ul. Jana Pawła II nr 1 w Mszanie Dolnej .

11.02.2015 zobacz więcej »

Orkiestrowy filmik

Upłynął już miesiąc, kiedy w Mszanie Dolnej najgorętszym miejscem był sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rekordowy wynik to kwota przekraczająca sto tysięcy, najlepszy w powiecie, a wypracowany dzięki wolontariuszom. Na stronie mszańskiego sztabu pojawiła się informacja, że został on już oficjalnie rozliczony na kwotę 109 812, 28 zł., a wszyscy wolontariusze mogą odebrać swoje indywidualne rozliczenie-podziękowanie za udział w akcji. Za to dużą niespodziankę sprawiła nam Fundacja WOŚP, która na swojej stronie umieściła nasz orkiestrowy filmik.

10.02.2015 zobacz więcej »

Wspólna inicjatywa dla dzieci na ferie

Dzięki wspólnej inicjatywie Radnych Miasta Mszana Dolna oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Mszany Dolnej na kortach tenisowych pensjonatu "Szczebel" powstało lodowisko. Wczoraj w godzinach wieczornych Radni Miasta wspólnie ze strażakami na wniosek Pana Burmistrza Józefa Kowalczyka, z myślą o zagospodarowaniu czasu dla dzieci podczas ferii zimowych podjęli działania w celu utworzenia lodowiska.

08.02.2015 zobacz więcej »

V Spartakiada w Koninkach

Nawet jeśli zima w Polsce nie jest wcale zimna, to na Spartakiadę Narciarską zawsze spadnie śnieg. Tegoroczna zaś, V edycja odbędzie się 21 lutego w Koninkach, pod nieco przekornym hasłem „Ostatni będą pierwszymi" (Mt20,16). Prosimy się nie obawiać, bo na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Chcemy natomiast podkreślić, że można się dobrze bawić niezależnie od uzyskanego wyniku, oraz że prawdziwy sukces nie polega na przegonieniu innych rywali, ale na pokonaniu własnych słabości.

13.02.2015 zobacz więcej »

Podsumowanie piłkarskich zmagań

 

Emocje sportowe już opadły, nagrody zostały rozdane, najwyższa więc pora na podsumowanie pierwszej edycji piłkarskiego turnieju BONTO CUP 2015. Pilotażowa edycja została rozegrana na terenie hali widowisko-sportowej mszańskiej „Jedynki”. Ten nowoczesny obiekt zapewnił doskonałe warunki rywalizowania na najwyższym poziomie.  Mimo, iż w tych kategoriach wiekowych takie turnieje są przede wszystkim zabawą dla młodych chłopców, to niezwykle poważnie podeszli oni do rywalizacji.

06.02.2015 zobacz więcej »

Złoto na Bałkanach

W miniony weekend w Sarajewie rozegrany został Turniej G1 Pucharu Świata Bośnia Open. W kategorii 37 kg kadet złoty medal zdobył Mateusz Szczęsnowski, pokonując w drodze do finału reprezentantów Serbii i Chorwacji. Mateusz był rozstawiony z numerem 1 w rankingu po ostatnich startach i medalach w Pucharze Świata. W kategorii 49 kg juniorów srebrny medal wywalczyła Patrycja Kornaś, która pierwszą walkę wygrała z reprezentantką Chorwacji, a w finale, po wyrównanej walce, uległa nieznacznie reprezentantce Serbii.

05.02.2015 zobacz więcej »

Na zakończenie czasu kolędowania

Koncert dorosłych zespołów wokalnych zakończył kolędowanie w Miejskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentowały się dwa chóry i dwie grupy śpiewacze, w repertuarze dominowały kolędy i pastorałki, ale pojawiły się również inne utwory. Po raz pierwszy na scenie zaprezentował się Chór MOK, który od października powstał w miejsce chóru dziecięcego. Drugim chórem, który wystąpił w czasie koncertu był Chór Męski im. Ks. Józefa Hajduka działający przy Parafii św. Michała Archanioła. Na koniec koncertu wystąpiły grupy śpiewacze Mszanicanki i Słomcanki.

05.02.2015 zobacz więcej »

Święto Babci i Dziadka ''po nasemu''

Zwykle to Babcie i Dziadkowie opowiadają wnukom bajki. W tym dniu to jednak dzieci  swoje zdolności i umiejętności   przedstawiając ZAGÓRZAŃSKIE JASEŁKA. To nie tylko kultywowanie tradycji ludowych, ale również integracja środowiska rodzinnego i przedszkola. Zaprezentowały dialog i wypowiedzi w gwarze zagórzańskiej oraz  dawniej śpiewane pastorałki tj. Świenty Scepon, Panienka Maryja, Pasły się łowce i inne.

30.01.2015 zobacz więcej »

Bezpłatne szkolenie

Zapraszamy wszystkich chętnych na bezpłatne szkolenie "Zasady zakładania i prowadzenia podmiotów ekonomii społecznej (stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych, itp.)" wraz z doradztwem grupowym i indywidualnym oraz wizytą studyjną! 

 

Zajęcia odbywają się w Nowym Sączu - budynek WSB-NLU (dla subregionu sądeckiego) i w Chrzanowie - budynek WSPiM (dla subregionu zachodniego).

12.02.2015 zobacz więcej »

Głosuj na Zygmunta Łyżnickiego!

Wprawdzie pod koniec roku ogłosił zakończenie sportowej kariery, ale nikt nie wierzy, że nasz złoty Zygmunt Łyżnicki wybiera się na odpoczynek. Poza tym informacja, która pojawiła się w lokalnej prasie nie została oficjalnie potwierdzona, więc... Pewna jest natomiast nominacja w konkursie Gazety Krakowskiej na Najpopularnieszego Sportowca roku 2014 w kategorii Najwytrwalszy Weteran. Dlatego gorąco zachęcamy do udziału w tym plebiscycie.

06.02.2015 zobacz więcej »

Trzy urocze szczeniaki do przygarnięcia

Na ul. Spadochroniarzy trzy urocze szczeniaczki czekają na przygarnięcie - kontakt z Urzędem Miasta Mszana Dolna - tel. (18) 331-06-22 wew. 203, e-mail: srodowisko@mszana-dolna.pl lub bezpośrednio z opiekunką psiaków - tel 662 562 856.

18.12.2014 zobacz więcej »

Polonez na mszańskim rynku

Zgodnie z trzyletnią tradycją, na 100 dni przed maturą, w miniony piątek, 23 stycznia uczniowie mszańskich szkół średnich spotkali się na rynku i zatańczyli wspólnie poloneza. Wśród zaproszonych gości, którzy szli w pierwszej parze, byli wicestarosta Mieczysław Uryga, Artur Krzak - dyrektor wydziału edukacji i sportu starostwa powiatowego, wójt gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, a także dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej Elżbieta Magierska, która trzy lata temu zainicjowała międzyszkolnego, plenerowego poloneza.

27.01.2015 zobacz więcej »

Już po pierwszych występach

To już tradycja, że pod koniec stycznia sala mszańskiego MOKu rozbrzmiewa kolędami wykonywanymi na różnych instrumentach. Czas śpiewania i grania kolęd dobiega końca, a uczestnikom warsztatów muzycznych mija kolejny semestr nauki, więc nie pozostaje nic tylko pochwalić się wynikami pracy. Mogliśmy usłyszeć nie tylko solowe występy, ale też duety, tria, kwartety i jeden kwintet, w którym siły połączyli uczniowie pana od gitary – Andrzeja Leśniaka i uczniowie pana Leszka Moryto. Na sali nie zabrakło pań instruktorek, które wspierały swoich uczniów – Kingi Skałki i Sabiny Milewskiej-Jankowiak.

26.01.2015 zobacz więcej »

Udany wernisaż TPSP

O tym, jak duże jest zainteresowanie sztuką świadczyły tłumy, które pojawiły się w miniony piątek w Bibliotece Miejskiej na wernisażu prac mszańskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Króluje malarstwo, rękodzieło artystyczne, biżuteria etniczna a prezentujący swoje dzieła twórcy są już bardziej lub mniej znani w lokalnym środowisku artystycznym. Każdy z nich miał okazję osobiście przestawić swój dorobek i o tym opowiedzieć.

21.01.2015 zobacz więcej »

Rekord 23 finału WOŚP

Uliczna kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie ustalona w drugą niedzielę stycznia w naszym mieście przyniosła zaskakujący wynik - zeszłoroczny rekord został pobity! Oficjalnie zebrana kwota mszańskiego sztabu to 109 tys. Na taką sumę ciężko zapracowali wolontariusze i to im należą się największe podziękowania.

14.01.2015 zobacz więcej »

Poślubna podróż dookoła świata

Wszystko zaczęło się w połowie roku – od maila, w którym opisana była nietypowa propozycja promocji naszego miasta podczas podróży dookoła świata. Na taki pomysł wpadła Natalia Śmieszek, która zaproponowała robienie zdjęć w koszulce z napisem "Mszana Dolna" w każdym odwiedzanym miejscu. Towarzyszem podróży ma być Tomek – na ten moment świeżo poślubiony małżonek, zarażony pasją podróżowania. Tuż przed świętami para podróżników odwiedziła Urząd Miasta by odebrać przygotowane koszulki.

31.12.2014 zobacz więcej »

Drugi koncert kolęd w MOKu

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej na Koncert kolęd  w niedzielę – 1 lutego. Będzie to już drugi koncert świąteczny, tym razem wystąpią dorosłe grupy działające przy Miejskim Ośrodku Kultury. Na zaproszenie do wspólnego kolędowania odpowiedziały dwa mszańskie chóry działające przy dwóch parafiach: Chór męski im. Ks. Józefa Hajduka i Chór parafialny z parafii Miłosierdzia Bożego. Po raz pierwszy będziemy mieli okazję posłuchać nowego chóru działającego przy MOK.

26.01.2015 zobacz więcej »

Obowiązek oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych.

Przypominamy podmiotom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w mieście Mszana Dolna o obowiązku złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2014 oraz dokonania opłaty I raty za korzystanie z przedmiotowego zezwolenia w terminie do dnia 31.01.2015r.

21.01.2015 zobacz więcej »

Strażacy z kolędą na Jasnej Górze

Po raz 18 członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Piekiełka i Mszany Dolnej wraz orkiestrą pod batutą Piotra Rataja kolędowali na Jasnej Górze. Tradycja jest na tyle silna, że z Piekiełka wyjechały cztery autobusy a z Mszany Dolnej pięć. Do tego kilkanaście prywatnych samochodów, w sumie w pielgrzymce udział wzięło około 500 osób. Z tradycyjnymi kolędami, które zachwycają góralską melodią i nieznanymi nigdzie indziej słowami strażacy pokłonili się Czarnej Madonnie.

14.01.2015 zobacz więcej »

Koszykarki z rekordem

Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej zdecydowanie zwyciężyły swoje koleżanki z pozostałych szkół podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Koszykowej, które odbyły się 8 stycznia w Limanowej. Najpierw w meczu eliminacyjnym do mistrzostw powiatu wygrały z dziewczętami ze SP nr 2 a w turnieju powiatowym odnosiły zwycięsto za zwycięstwem.  Zespół wywalczył awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w Gorlicach 10 marca.

12.01.2015 zobacz więcej »

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW – STYCZEŃ 2015 ROKU

Informujemy mieszkańców Miasta Mszana Dolna o ustaleniu harmonogramu odboru odpadów komunalnych w styczniu 2015 roku.

30.12.2014 zobacz więcej »

Dwa koncerty kolęd w MOKu

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej na  Koncert kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży uczestniczących w warsztatach muzycznych w najbliższą niedzielę – 25 stycznia. Rozpoczęcie koncertu o godz. 16.00. Utalentowani młodzi muzycy długo ćwiczyli warto więc odwiedzić w tym dniu "Orkanówkę" by usłyszeć i zobaczyć ich na scenie. Z kolei tydzień później, również w niedzielę planowany jest koncert dorosłych grup muzycznych.

19.01.2015 zobacz więcej »

Turniej piłkarski BONITO CUP

Serdecznie zapraszamy na Turniej Piłkarski BONITO CUP, który odbędzie się w najbliższą sobotę (24 stycznia) na hali sportowej przy ZSM nr 1. Rozgrywki przewidziane są dla dzieci urodzonych w 2006 roku. Otwarcie turnieju o godz. 9.00 – warto  przyjść i kibicować młodym sportowcom, tym bardziej, że na zaproszenie odpowiedziały takie kluby jak: Wisła Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Unia Tarnów, AP Limanovia, AP21, AC Sosnowiec, Borek Kraków. Serdecznie zapraszamy!

21.01.2015 zobacz więcej »

Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

W dniu 8 stycznia 2015 r. Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego z obszaru pomocy społecznej (Uchwała nr 7/15 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 8.01.2015r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2015r. zadań publicznych Województwa Małopolskiego z obszaru pomocy społecznej, w zakresie wspierania funkcjonowania społecznego oraz przeciwdziałania wykluczeniu osób starszych).

14.01.2015 zobacz więcej »

Zaproszenie na wernisaż

Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych – Oddział w Mszanie Dolnej, który odbędzie się 16 stycznia (piątek) w Bibliotece Miejskiej o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy !

16.01.2015 zobacz więcej »
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.archiwum.mszana-dolna.eu/archiwum-2015/