Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 16.07.2024r. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016
Archiwum 2016

Przyjdź i pobiegnij!

W ostatni dzień starego roku zapraszamy do parku na Bieg Sylwestrowy. Może dla niektórych to czas gorących przygotowań przed nocą pełną atrakcji, ale wychodzimy z założenia, że nie tylko na parkiecie warto mieć formę. Biegacze dbają o nią cały czas, a w większych miastach biegi sylwestrowe odbywają się już od dłuższego czasu i mają bardzo zabawne formy.

27.12.2016 zobacz więcej »


 

Świąteczne stroiki w Bibliotece

9 grudnia w naszej Miejskiej Bibliotece miał miejsce finał ogłoszonego Konkursu na ekologiczny stroik świąteczny. Uczestnicy wykazali się niesamowitą pomysłowością, poza wymaganiami dotyczącymi tradycji i folkloru, komisja konkursowa zwracała szczególną uwagę na użycie materiałów naturalnych i tych z recyklingu oraz unikanie elementów gotowych.

23.12.2016 zobacz więcej »

Udany kiermasz

To czas magiczny. To czas niespodzianek. I właśnie dlatego w niedzielę 18 grudnia 2016 r. zorganizowaliśmy w ramach promocji szkoły kiermasz świąteczny dla mieszkańców Mszany Dolnej i okolic. Misjonarz – ojciec Marian Żelazko mówił „ Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć”.

22.12.2016 zobacz więcej »

Wspólne Złote Gody w Mszanie Dolnej

W tym roku wspólnie, razem z Gminą Mszana Dolna, miasto uhonorowało pary małżeńskie obchodzące 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę, 17 grudnia od mszy św. w kościele p.w. Św. Michała Archanioła. Po ślubie nowożeńcy zazwyczaj świętują na weselu, w tym przypadku nie mogło być inaczej – dalsza część uroczystości zaplanowana była w ośrodku wypoczynkowym „Janda”.

21.12.2016 zobacz więcej »

Świąteczne kiermasze

Zapraszamy na świąteczny kiermasz, który odbędzie się w niedzielę 18 grudnia wokół kościoła p.w.  Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Ręcznie robione bombki i ozdoby choinkowe, stroiki, wianki świąteczne, choinki i kartki świąteczne to rzeczy, które będzie można zakupić na kiermaszu. To nie jedyny kiermasz świąteczny w tym dniu w naszej okolicy.

15.12.2016 zobacz więcej »

Kondolencje dla Pani podkomisarz Anny Pękały

Wyrazy szczerego i głębokiego współczucia a także słowa wsparcia dla Komendanta Komistariatu w Mszanie Dolnej Pani podkomiszarz  Anny Pękały 

13.12.2016 zobacz więcej »

Zakręci się koło na 25 finał

Już zostało niewiele czasu by 15 stycznia odpalić rakietę, na którą wszyscy w Mszanie Dolnej czekają z wielką niecierpliwością. Tym razem trzecia niedziela stycznia będzie tą najgorętszą  w roku. Na ten 25 finał zakręci się młyńskie koło  - to motyw przewodni finału w 2017 roku. 
12.12.2016 zobacz więcej »

Skok po kasę - rusza nabór w LGD

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska zachęca do składania wniosków na rozpoczęcie działalności gospodarczej jak i już działające podmioty. Nabory rozpoczynają się juz w styczniu. O pomoc finansową mogą starać się mieszkańcy miasta i gminy Mszana Dolna oraz Niedźwiedzia.
 
12.12.2016 zobacz więcej »

Medale na ostatnich zawodach

3 i 4 grudnia w Olsztynie odbyły się ostatnie zawody w Taekwondo Olimpijskim Puchar Polski Olsztyn Cup 2016. UKS KORYO reprezentowała mocna drużyna, która składała się z czterech grup wiekowych: młodzik, kadet, junior i młodzieżowiec.

08.12.2016 zobacz więcej »

Mistrz Powiatu w pływaniu z ''Jedynki''

Mistrzem powiatu limanowskiego w pływaniu (w stylu dowolnym) został Wiktor Aksamit. Wiktor jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej i jednym z 6 reprezentantów tej szkoły, którzy znaleźli się na podium drugiego grudnia w limanowskiej pływani. 

08.12.2016 zobacz więcej »

Mikołajkowa akcja ''Młodzież dzieciom''

5 i 6 grudnia młodzież z Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej zorganizowała wraz z Dyrektorem, nauczycielami i pracownikami „Mikołaja” dla dzieci. W ramach tej akcji przedstawiciele ZS nr 1 odwiedzili przedszkola w naszym mieście.

08.12.2016 zobacz więcej »

Jesienny finał programu ''Już pływam''

30 listopada 2016 roku w mieście Mszana Dolna zakończyła się realizacja projektu „Już pływam” w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”, współfinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego. 
08.12.2016 zobacz więcej »

ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej informuje, że dnia 10 GRUDNIA br. na terenie miasta Mszana Dolna, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, takiego jak: sprzęt AGD (pralki, lodówki, piecyki, itp.), sprzęt RTV (radia, telewizory,, itp.), sprzęt komputerowy, sprzęt biurowy oraz inne urządzenia elektryczne i elektroniczne.

08.12.2016 zobacz więcej »

Weź dotację, wymień piec - spotkanie z mieszkańcami

Dnia 26 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami miasta dotyczące wymiany pieców. W części pierwszej spotkania mieszkańcy mieli możliwość wysłuchania prezentacji przedstawiciela firmy ECOVIDI Pana Tomasza Lisa dotyczącej trwających prac nad Planem Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Mszana Dolna. 

06.12.2016 zobacz więcej »

Spotkanie w sprawie projektu kanalizacji

25 listopada w sali narad Urzędu Miasta Mszana Dolna  odbyło się spotkanie z mieszkańcami ul. Słonecznej i części ul. Spadochroniarzy w sprawie realizacji projektu pn. „Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Mszanie Dolnej w rejonie ul. Słonecznej wraz z przyległymi”.

01.12.2016 zobacz więcej »

Niebezpieczny azbest znika z miasta

Na terenie naszego miasta, poza działaniem związanym z wymianą pieców, czy zakończonym już programem solarnym, kolejnym związanym z troską o środowisko i zdrowie mieszkańców jest program związany z usuwaniem wyrobów zawierających azbest. Program pod nazwą "Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa Małopolskiego" obejmuje 69 gmin województwa Małopolskiego i finansowany jest przez Szwajcarsko-Polski Program Współpracy, tzw. Fundusz Szwajcarski, który jest formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznawanej Polsce oraz 9 innym krajom członkowskim Unii Europejskiej.

02.12.2016 zobacz więcej »

Głosuj na Martinę - naszą dziewczynę!

Dziennik Polski rozpoczął Jubileuszową 25 edycję konkursu 10 Asów Małopolski. To plebiscyt, w którym wyróżnia się najlepszych sportowców i trenerów. Martina Stecka z Mszany Dolnej została nominowana w w kategorii "Nadzieja Małopolski".

25.11.2016 zobacz więcej »

Wyszli na ulicę i apelowali do kierowców

W czwartek, 9 listopada dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej w Mszanie Dolnej wzięły udział w marszu trzeźwości w ramach kampanii „No promil – no problem”. Przedszkolaki przeszły ul. J. Marka w swojej miejscowości niosąc balony które promowały trzeźwość wśród kierowców.

25.11.2016 zobacz więcej »

Sportowe wyróżnienia w województwie

W piątek, 18 listopada tym razem w Nowym Targu miała miejsce uroczysta gala podsumowująca osiągnięcia sportowe szkół  w naszym województwie w roku szkolnym 2015/16. Medal “Przyjaciel Sportu Szkolnego” oraz podziękowania odebrali: Anna Górska – Dyrektor ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej oraz Zbigniew Stachura – nauczyciel wychowania fizycznego w tej szkole.

25.11.2016 zobacz więcej »

Zarząd Koła Terenowego zaprasza na Walne Zebranie

Zarząd Koła Terenowego PTTK  zaprasza na Walne Zebranie w Mszanie Dolnej zawiadamia członków o Walnym Zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, które odbędzie się w piątek, 2 grudnia 2016 o godz.17.00 - I termin,17,15 - II termin, w sali obrad Urzędu Miasta Mszana Dolna.

24.11.2016 zobacz więcej »

Jubileuszowe spotkanie chórzystów - ''X Laudate Dominum''

Już od dziesięciu lat Samorząd Miasta Mszana Dolna i Powiat Limanowski wspólnie organizują Spotkania Chórów "Laudate Dominum". W 2007 po raz pierwszy zaprosiliśmy do Mszany Dolnej chóry z okolicznych miejscowości, by podzieliły się swoim dorobkiem. Każdy z chórów ma okazję zaprezentować swoje umiejętności, swój dorobek artystyczny, ale również też nawiązać kontakt z innymi grupami, podzielić się swoim muzycznym doświadczeniem. Jeśli mamy już za sobą X edycję tego przeglądu warto wspomnieć o tym, co już tradycją się stało...

24.11.2016 zobacz więcej »

Podziękowania za Światowe Dni Młodzieży

W ostatnim tygodniu na ręce Burmistrza Miasta Józefa Kowalczyka wpłynęły podziękowania od Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza za okazaną pomoc podczas organizacji Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

21.11.2016 zobacz więcej »

Spotkanie w sprawie kanalizacji

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej zaprasza, w dniu 25 listopada (piątek) na spotkanie informacyjne dla mieszkańców miasta, na którym poruszony zostanie temat: „Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Mszanie Dolnej w rejonie ul. Słonecznej wraz z przyległymi”

21.11.2016 zobacz więcej »

Pożegnanie z wojskowymi honorami

8 listopada w Warszawie w wieku 83 lat zmarł śp. Andrzej Pakosz, major Wojska Polskiego. Tydzień później, 16 listopada w Mszanie Dolnej odbyły się uroczystości pogrzebowe. Planował na wiosnę powrót w rodzinne strony, gdzie zostawił przyjaciół i bliskie sercu góry, los jednak zadecydował inaczej. To jego z ogromnym smutkiem żegnała rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, koledzy-wędkarze, żołnierze AK i samorządowcy.

17.11.2016 zobacz więcej »

Zapraszamy na Jubileuszowe Zagórzańskie Spotkania Chórów

W imieniu organizatorów, a są nimi Parafia p.w. Św. Michała Archnioła, Powiat Limanowski, Samorząd Miasta Mszana Dolna oraz Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na święto śpiewu i muzyki chóralnej. To już X – jubileuszowa edycja naszego przeglądu pod Honorowym Patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

17.11.2016 zobacz więcej »

A w parku...

Powiewały biało-czerwone flagi, na twarzach pojawiły się charakterystyczne dwa kolory, gdzieś błysnął kotylion, zamigotało czerwone światełko, a wśród tłumu biegaczy można było wyłowić tych, którzy strojem lub drobnym elementem wpisali się Niepodległościowy Bieg.  

16.11.2016 zobacz więcej »

Zagórzańskie Święto Niepodległości

Wczesnym listopadowym popołudniem na mszańskim Rynku rozstawiły się barwne sztandary. Wprowadzone spod remizy przez Orkiestrę Dętą OSP z Mszany Dolnej zajęły miejsca po bokach placu honorując młodzież w militarnych strojach. Dwa zagórzańskie samorządy: Gmina i Miasto Mszana Dolna obchodziły 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

16.11.2016 zobacz więcej »

Z sesji Rady Miasta

Na ostatniej sesji Rady Miasta Mszana Dolna w dniu 7 listopada br. Radni uchwalili zmiany w budżecie, wyrazili zdodę na zaciągnięcie kredytu na zabezpieczenie udziału własnego dla budowy Stacji Uzdatniania Wody. Przedmiotem rozważań była również skarga na Burmistrza Miasta w związku z remontem drogi w ciągu ul. Grunwaldzkiej.

10.11.2016 zobacz więcej »

11 listopad bogaty w atrakcje

Świętowanie Dnia Niepodległości w naszej okolicy ma program bogaty w różne atrakcje. Poza doniosłymi i patriotycznymi uroczystościami w każdej miejscowości na terenie powiatu można witać specjalny pociąg Niepodległości, który pojawi się na trasie Nowy Sącz-Chabówka.

10.11.2016 zobacz więcej »

Zapraszamy na teatralną premierę do MOK'u

Serdecznie zapraszamy na premierę sztuki "Sztuka miłości" na podstawie Erica-Emmanuela Schmitta, którą przygotował Amatorski Teatr Niezależny pod opieką Ks. Rafała Piórkowskiego. To już kolejny sceniczny projekt, który realizuje ks. Rafał.  

10.11.2016 zobacz więcej »

Święto Niepodległości

Zapraszamy serdecznie do wspólnego dziękczynienia za 98 lat niepodległości naszej Ojczyzny 11 listopada o godz. 15.00 w kościele św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej Mieszkańcy Miasta i Gminy Mszana Dolna podczas dziękczynnej Mszy św. dziękować będą Bożej Opatrzności za wolność i niepodległość Polski.

08.11.2016 zobacz więcej »

Zarząd LGD zaprasza na Nadzwyczajne Zebranie Członków

Zarząd LGD Stowarzyszenia "Piękna Ziemia Gorczańska" serdecznie zaprasza na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 8 listopada (wtorek) o godz. 16.00 w Sali Obrad Urzędu Miasta Mszana Dolna, ul. Piłsudskiego 2.

04.11.2016 zobacz więcej »

Głosuj na plac zabaw

Gorąco zachęcamy naszych mieszkańców do oddawania głosów na projekt budowy placu zabaw na os. Krakowska. Baśniowy Ogródek Familijny to propozycja stworzenia miejsca odpoczynku i rekreacji dla rodzin z osiedla. Projekt został zgłoszony do konkursu przez LGD "Piękna Ziemia Gorczańska". 

04.11.2016 zobacz więcej »

Zapraszamy na teatralną premierę do MOK'u

W najbliższą niedzielę, 6 listopada serdecznie zapraszamy na premierę sztuki "Sztuka miłości" na podstawie Erica-Emmanuela Schmitta, którą przygotował Amatorski Teatr Niezależny pod opieką Ks. Rafała Piórkowskiego. To już kolejny sceniczny projekt, który realizuje ks. Rafał.  

04.11.2016 zobacz więcej »

Podsumowanie akcji ''Odkryj Beskid Wyspowy 2016''

27 października w Mszanie Dolnej odbyło się spotkanie Forum Gmin Beskidu Wyspowego, na którym podsumowano VII edycję akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2016” i omówiono program na 2017 rok. Miasto Mszana Dolna zaangażowane było w organizację dwóch takich turystycznych imprez.

02.11.2016 zobacz więcej »

XIV Konkurs Literacki i Poetycki

W niedzielę, 23 października w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej odbyła się uroczystość Finału XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego i Literackiego im. Ks. kan. Józefa Jamroza „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”.

02.11.2016 zobacz więcej »

Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu

W związku z odbywającymi się nabożeństwami w dniu 1 listopada br. (Wszystkich Świetych) na cmentarzu parafialnym w Mszanie Dolnej w godzinach 11.00-16.00 zostanie zamknięta ul. Matejki oraz ul. Ks. Józefa Stabrawy (dawna Cmentarna). Prosimy również kierowców, by respektowali "zakaz parkowania" po prawej stronie ul. Leśnej (jadąc od Rynku). Parkować na tej ulicy można jedynie po jej lewej stronie. Porządku będą pilnować funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.

28.10.2016 zobacz więcej »

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Mszana Dolna do wzięcia udziału w spotkaniu - konsultacjach „rocznego programu współpracy Miasta Mszana Dolna z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017”, które odbędzie się w dniu 28.10.2016 r. o godz. 9.00 w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej ul. Piłsudskiego 2.  

21.10.2016 zobacz więcej »

Złoto w Jedynce

Już po raz czwarty w tym roku szkolnym uczniowie-sportowcy mszańskiej “Jedynki” zdobywają tytuł mistrzowski. Tym razem w środę, 19 października w Miejskiej Hali Sportowej w Mszanie Dolnej podopieczne Zbigniewa Stachury zajęły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Limanowskiego w Halowej Piłce Nożnej.

25.10.2016 zobacz więcej »

Medale dla KORYO w Krynicy

W Krynicy-Zdroju rozegrany został Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim. Z medalami we wszystkich kolorach wrócili stamtąd zawodnicy UKS KORYO Mszana Dolna. Złote medale wywalczyli Mateusz Szczęsnowski i Patrycja Kornaś, srebrny medal zdobył Kacper Piaskowy, a brązowy Karolina Szczesnowska.

25.10.2016 zobacz więcej »

XXIV Sesja Rady Miasta

W dniu 18 października br. odbyła się kolejna sesja Rady Miasta Mszana Dolna. Posiedzenie rozpoczęło się od złożenia gratulacji Panu Piotrowi Armatysowi za zdobycie kolejnego medalu w wędkarstwie muchowym. W Słupsku 9 października 2016 roku zakończyły się Mistrzostwa Europy, na których Pan Piotr zdobył indywidualnie brązowy medal, a wraz z drużyną złoty medal Mistrzostw Europy w wędkarstwie muchowym. 

21.10.2016 zobacz więcej »

Solary na finiszu

Zakończył się program pn. „Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich” współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarsko-polskiego programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej. Realizacja projektu rozpoczęła się w drugi kwartale 2013 roku i z planowanych 242 instalacji w budynkach mieszkalnych ostatecznie wykonano 522 instalacje. 

15.10.2016 zobacz więcej »

KORYO na Łotwie

W dniach od 7 do 9 października w Rydze odbyła się kolejna seria ligi Puchar Świata w Taekwondo Olimpijskim. Do Reprezentacji Narodowej zostali powołani zawodnicy Mateusz Szczęsnowski, Patrycja Kornaś, Maksymilian Śmieszek oraz  trener Zbigniew Karpierz. 

15.10.2016 zobacz więcej »

Pięć medali dla KORYO w Opolu

9 października zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim w Opolu. Na opolskich matach UKS KORYO reprezentowali: Pilch Oskar, Alicja Woźniak, Wiktor Pajdzik, Kamil Chmielowski, Julia Chlipała, Karolina Raś.

15.10.2016 zobacz więcej »

Znowu medale!

Dopiero co wrócił z XXII Mistrzostw Europy w Wędkarstwie Muchowym, które odbywały się miniony weekend w województwie pomorskim w okolicach Słupska. Wicemistrz świata z 2014 – Piotr Armatys przywiózł dwa medale do Mszany. Złoto i brąz potwierdziły tylko umiejętności naszego mistrza. 

12.10.2016 zobacz więcej »

To trzecie mistrzowstwo powiatowe ''Jedynki''

We wtorek, 27 września jak co roku jesienią, w Limanowej odbyły  się  Sztafetowe Biegi Przełajowe zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego. Nie mogło wśród nich zabraknąć reprezentacji mszańskiego Zespołu Szkół Miejskich nr 1, czyli popularnej „Jedynki”.  

12.10.2016 zobacz więcej »

Wicemistrzynie w piłce halowej

Dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Mszanie Dolnej zajęły II miejsce (rzuty karne) w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży w Halowej Piłce Nożnej. Zawody rozegrano 6 października w hali sportowej przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej.

12.10.2016 zobacz więcej »

Drugi bieg z odblaskami

W ostatni dzień września o godz. 19.30, a przy okazji w piątek zebrał się spory tłum na placu Św. Faustyny pod kościołem Miłosierdzia Bożego. Powodem tego wieczornego spotkania był bieg "Świecimy przykładem" organizowany przez Straż Miejską. Już w zeszłym roku, w ten sposób promowaliśmy bezpieczne poruszanie się po zmroku.

12.10.2016 zobacz więcej »

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW

W związku z realizacją projektu pn. „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, Burmistrz Miasta Mszana Dolna ogłasza nabór wniosków o udzielenie pomocy rzeczowej dla beneficjentów ostatecznych uczestniczących w Projekcie w 2016 roku na terenie Miasta Mszana Dolna. 

 Termin realizacj projektu ulega przdłużeniu do 31 marca 2017 roku.

06.10.2016 zobacz więcej »

Mszańska jedynka “kasuje” powiat w kolarstwie górskim

20.09.2016r. w Zalesiu odbyły się I Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Kolarstwie Górskim. Reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1 w Mszanie Dolnej (najliczniejsze – 17 zaw.) zdominowały zawody.

27.09.2016 zobacz więcej »

Zaproszenie

Pani Poseł na Sejm RP Anna Paluch oraz Pan Senator RP Jan Hamerski zapraszają na spotkanie z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Panią Elżbietą Rafalską, które odbędzie się w poniedziałek 24.10.2016 o godz. 14:00.

Spotkanie z Panią Minister poprzedza otwarcie filii Biura Poselsko - Senatorskiego w Limanowej.

24.10.2016 zobacz więcej »

XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki

Już w najbliższą niedzielę 23 października o godz. 14:00, w sali kina „Luboń” w Mszanie Dolnej, odbędzie się finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ks. Kanonika Józefa Jamroza „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”.

20.10.2016 zobacz więcej »

Literackie wieści

Miło nam poinformować, że mieszkanka naszego miasta, Władysława Anna Jamróz - poetka religijna i pisarka została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu o Łaskę Miłosierdzia” zorganizowanego przez parafię NMP Matki Kościoła w Świdniku.  

17.10.2016 zobacz więcej »

Mszański sztab WOŚP zaprasza na bicie rekordu

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

13.10.2016 zobacz więcej »

LGD - Zaproszenie na spotkanie - dziś w Urzędzie Miasta

Lokalna Grupa Działania - Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska Zaprasza na spotkanie informacyjne połączone ze szkoleniem na temat pozyskiwania dotacji na zakładanie działalności gospodarczej.

13.10.2016 zobacz więcej »

Zbiórka elektrośmieci w parafiach

W sobotę, 15 października odbędzie się zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z tej zbiórki wspomaga dzieła misyjne w Afryce. Zbiórka odbywać się będzie tylko w sobotę. Gorąco zachęcamy do pozbycia się niepotrzebnego sprzętu i wsparcia misjonarzy.

11.10.2016 zobacz więcej »

Finał remontu ulicy Słonecznej

Zakończył się już remont ulicy Słonecznej – wszystkie prace udało się zamknąć już w połowie miesiąca. Przychylna pogoda ułatwiła prace nie tylko związane z nawierzchnią, ale również prace porządkowe. Teraz nie tylko nowy asfalt cieszy oko, ale wyczyszczone koryto Szklanówki po 8 latach zaniedbań.

26.09.2016 zobacz więcej »

Akcja szczepienia lisów

Od 26 września do 5 października 2016 r. na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie. Specjalny preparat będzie zrzucany z samolotów na lasy, pola i łąki.

22.09.2016 zobacz więcej »

Głosuj na naszych Wikarych

Do Plebiscytu Dziennika Polskiego "Najlepsza Parafia Małopolski 2016" zostali zgłoszeni nasi księża z Parafii p.w. Św. Michała Archanioła. Księża Tomasz Stec i Jerzy Biernat biorą udział w Plebiscycie na Najlepszego Wikarego Małopolski 2016.  Głosowanie na poszczególnych kandydatów będzie trwać do 10 października.  

21.09.2016 zobacz więcej »

Akcja Sprzątania Świata

Jak od lat młodzież  Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej przyłączyła się do akcji, którą zorganizował Zespół a przeprowadzili nauczyciele i wychowawcy: Iwona Rusnak, Ewa Diduszko i Przemysław Małysz. W piątek, 16 września, w godzinach południowych ok. 40 uczniów pierwszych klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej z transparentami akcji wyruszyli  "sprzątać świat".

20.09.2016 zobacz więcej »

PTTK - Finał na Lubogoszczy

W niedzielę, 11 września szczyt Lubogoszczy był ostatnim na liście wspólnych spotkań Koła Terenowego PTTK. Spotkanie przy ognisku rozpoczęła Pani Prezes Maria Antos, która podsumowała wszystkie wyprawy. Turystyczny krąg się poszerza, coraz więcej osób uczestniczy w naszych "Spotkaniach w górach" i jeździ na wycieczki. W tym momencie w Kole Terenowym mamy stu członków! 

20.09.2016 zobacz więcej »

PTTK w rozjazdach

Skoro mszańskie Koło Terenowe PTTK miało ostatnie wyjście na Lubogoszczy i kończyło dwunasty sezon "Spotkań w górach", można powoli podsumowywać turystyczne wyprawy. Poza wyjściami na góry raz w miesiącu, dużą popularnością cieszą się zorganizowane wyjazdy autokarowe dla członków Koła. 

20.09.2016 zobacz więcej »

Stypendium szkolne na rok szkolny 2016/2017

Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Mszanie Dolnej informuje, że od dnia 16 sierpnia 2016 roku można odbierać druki wniosków o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2016/2017. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia, uprawniająca do ubiegania się o stypendium  nie może być większa niż kwota 514,00 zł. 

12.08.2016 zobacz więcej »

Uwaga na fałszywego wnuczka!

W ostatnich dniach w rejonie Mszany Dolnej doszło do 8 prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych tzw. "metodą na wnuczka". Policjanci ostrzegają, choć  nie ma informacji, żeby kogoś oszukano, ale próby były podjęte. W tych przypadkach chodzi o niemałe pieniądze, bo oszuści próbowali wyłudzić od 40 do nawet 80 tys. złotych.  

30.08.2016 zobacz więcej »

Kocioł, tratwa i wspólny projekt...

Tegoroczne wakacje były niezwykle bogate jeśli chodzi o wydarzenia, nie tylko u nas na miejscu, ale również u naszych słowackich partnerów. Niefortunnie w tym roku nałożyły się wprawdzie terminy dwóch najważniejszych wakacyjnych wydarzeń w Niżnej i w Mszanie, jednak daliśmy radę i zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy by pojawić się tam na zaproszenie Starosty Jaroslava Rosiny.

20.09.2016 zobacz więcej »

Zarząd LGD zaprasza na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków

 

Zarząd LGD Stowarzyszenia "Piękna Ziemia Gorczańska" serdecznie zaprasza na Zwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 27 września (wtorek) o godz. 16.00 w sali narad Urzędu Miasta Mszana Dolna, ul. Piłsudskiego 2.
 

 

19.09.2016 zobacz więcej »

Solary - ogłoszenie przed skutkami przepięć poburzowych

Uwaga! W związku z licznie występującymi w ostatnich dniach wyładowaniami atmosferycznymi, zwracamy szczególną uwagę użytkownikom instalacji solarnych na zabezpieczenie się przed możliwymi uszkodzeniami urządzeń elektrycznych (sterownik, zasilacz anody tytanowej). W trakcie burz urządzenia winny być odłączone od zasilacza (z gniazdka).

03.06.2016 zobacz więcej »

Ogród Pani Basi

Ogłoszony w naszej miejskiej gazecie konkurs na "Najładniejszy Ogród 2016" miał swój finał z początkiem miesiąca. Wtedy Burmistrz Józef Kowalczyk z Radnym Bogdanem Surówką – Przewodniczącym Komisji Promocji, Sportu i Turystyki zapukali do drzwi najbardziej znanej Zagórzanki – Pani Barbary Stożek.

14.09.2016 zobacz więcej »

Zakończenie siódmego Odkrywania

Miasto Mszana Dolna było gospodarzem ostatniej tegorocznej wędrówki w ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy".W niedzielę, 4 września po raz ostatni w tym roku, turyści wędrowali na szczyt Lubogoszczy. Do wyboru były trzy szlaki: zielony z Mszany Dolnej, czarny z Kasinki Małej i czerwony z Kasiny Wielkiej. Najliczniejsza grupa wyruszyła z parku miejskiego, miejsca zbiórki.

09.09.2016 zobacz więcej »

Stan pogotowia przeciwpowodziowego


W związku z intensywnymi opadami deszczu i podniesieniem się poziomu rzek na terenie Miasta Mszana Dolna, Burmistrz Miasta Mszana Dolna zarządzeniem nr 96/2016 z dnia 04.10.2016 ogłasza stan pogotowia przeciwpowodziowego dnia 04.10.2016 r. o godzinie 15.00.

 


04.10.2016 zobacz więcej »

Wieczorny Bieg ''Świecimy przykładem''

W piątek, 30 września serdecznie zapraszamy na wieczorny bieg, w ramach akcji „Świecimy przykładem” organizowany przez Straż Miejską w Mszanie Dolnej. Startujemy o godz. 19:30 z placu Św. Faustyny przy Kościele Miłosierdzia Bożego. Ci, którzy pojawią się na starcie biegu otrzymają odblaski. Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek.

28.09.2016 zobacz więcej »

Rozpoczęła się budowa SUW Mszanka

Na ulicy Słonecznej, ostatnio remontowanej miejskiej ulicy, rozpoczęła się druga inwestycja - budowa Stacji Uzdatniania Wody Mszanka. Budowa kontenerowej stacji to koszt 5,5 mln zł. Zarówno jak w przypadku SUW Raba, wykonawcą drugiej stacji jest firma "Wofil" z Krynicy. Firma była jedynym oferentem, który wystartował w przetargu.

05.09.2016 zobacz więcej »

Zapisy na zajęcia w Miejskim Ośrodku Kultury

W Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej trwają zapisy na zajęcia na nowy rok 2016/2017. Każdy kto chciałby spróbować swoich sił w artystycznych działaniach, twórczych grupach, spotkać innych o podobnym hobby, znaleźć inspirację czy odkryć swój ukryty talent – zapraszamy do MOK'u. 

26.08.2016 zobacz więcej »

Informacja o pracach obserwacyjno-pomiarowych

Minister Środowiska informuje, że na terenie całego kraju w lasach wszystkich kategorii własności w latach 2016-2020 będą prowadzone prace obserwacyjno-pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów. Prace terenowe będą wykonywane w każdym roku w okresie od 1 czerwca do 30 września.

21.07.2016 zobacz więcej »

INFORMACJA O POMOCY RZECZOWEJ

W związku z realizacją projektu pn. „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, że będzie możliwość udzielenia pomocy rzeczowej dla beneficjantów ostatecznych uczestniczących w Projekcie w 2016 roku na terenie Miasta Mszana Dolna.

21.09.2016 zobacz więcej »

Ogłoszenie Burmistrza Miasta

Burmistrz Miasta Mszana Dolna zawiadamia, iż w związku z przebudową ul. Słonecznej oraz budową wodociągu na ul. Leśniej wystąpią utrudnienia w komunikacji w okresie od dnia 04.08.2016 do 30.09.2016. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa.

02.08.2016 zobacz więcej »

Remont na ul. Słonecznej

Rozpoczął się remont na kolejnej miejskiej ulicy – Słonecznej. Zaplanowana jest tam wymiana nawierzchni asfaltowej. Realizacja tej inwestycji możliwa jest po otrzymaniu prawie 80 % dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach środków przeciwpowodziowych.

26.08.2016 zobacz więcej »

Zbiórka odpadów gabarytowych 28-29 września

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych: mebli, opon, zużytego sprzętu RTV i AGD odbędzie się w dniach 28-29 września zgodnie z umieszczonym na stronie harmonogramem. Prosimy o składanie „wielkogabarytów” wzdłuż wymienionych ulic lub w ich pobliżu, w określonych poniżej dniach, lecz w sposób nie zakłócający ruchu kołowego i pieszego!

12.09.2016 zobacz więcej »

Zarząd LGD zaprasza na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków

Zarząd LGD Stowarzyszenia "Piękna Ziemia Gorczańska" serdecznie zaprasza na Zwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 27 września (wtorek) o godz. 16.00 w sali narad Urzędu Miasta Mszana Dolna, ul. Piłsudskiego 2.

26.09.2016 zobacz więcej »

Nabór wniosków w Lokalnej Grupie Działania

W miesiącu październiku LGD planuje przeprowadzić pierwszy nabór wniosków w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w zakresie podejmowanie działalności gospodarczej – tzw. PREMIA na start.

12.09.2016 zobacz więcej »

Znaleziono psa

W okolicach ulicy Orkana, przy sklepie Krol został znaleziony pies – owczarek niemiecki. Poszukujemy właściciela lub osób zainteresowanych nabyciem psa. Kontakt: Wydział Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta, tel. 18 33 10 622 wew. 203.

21.09.2016 zobacz więcej »

Uwaga, utrudnienia w ruchu!

W środę, 21 września "Zakopianka" ma zostać całkowicie zamknięta na odcinku Lubień-Skomielna Biała. Zmieniona organizacja ruchu będzie funkcjonowała od godziny 6.30 do 20.00. W tym czasie patrole policji będą na skrzyżowaniach w Lubniu (DK S7 z DW 968), w Skomielnej Białej (DK nr 7 z DK nr 28) i w Mszanie Dolnej (DK nr 28 z DW 968), aby zabezpieczyć ruch pojazdów.

20.09.2016 zobacz więcej »

WNIOSKI NA DEMONTAŻ I ODBIÓR AZBESTU

W związku z realizacją projektu pn. „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, że trwa jeszcze nabór wniosków na demontaż azbestowych pokryć dachowych i odbiór odpadów azbestowych w roku 2016 na terenie Gminy Miasto Mszana Dolna.

10.05.2016 zobacz więcej »

Inauguracja Roku Harcerskiego w Mszanie Dolnej - zapraszamy na Plac Targowy

Serdecznie zapraszamy na inaugurację Roku Harcerskiego 2016 ZHP Chorągwi Krakowskiej, która odbędzie się w najbliższy weekend w Mszanie Dolnej. Dla zuchów, harcerzy instruktorów z całej Małopolski przygotowana jest cała masa atrakcji.  

17.09.2016 zobacz więcej »

XII ''Spotkania w górach'' - nowy sezon

Koło Terenowe zaprasza na otwarcie „XII Spotkań w górach”17 kwietnia na górę Potaczkową. Będzie to pierwsze wyjście z sześciu w tym sezonie, a jeszcze dodatkowo dla członków Koła Terenowego zorganizowane będą wycieczki wyjazdowe.

20.04.2016 zobacz więcej »

Beskidzka Podkówecka w Rabce

11 września w Rabce Zdroju nastąpi finał tegorocznej akcji Odkryj Beskid Wyspowy a będzie nim ostatnia impreza sezonu, VI Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego Beskidzka Podkówecka. Gospodarzem i organizatorem imprezy jest Miasto i Gmina Rabka-Zdrój.

08.09.2016 zobacz więcej »

Nasze PTTK też kończy sezon na Lubogoszczy

To już w najbliższą niedzielę, 11 września  Koło Terenowe PTTK zakończy sezon turystycznych wypraw i "XII Spotkań w górach". Ostatni na liście jest szczyt góry wznoszącej się nad Mszaną – bliżej już się nie da, gościnny Lubogoszcz zaprasza.  Spotykamy się na szczycie, tak jak zawsze między 13.00-14.00.

05.09.2016 zobacz więcej »

INFORMACJA Burmistrza Miasta Mszana Dolna

W związku z prowadzonymi pracami nad powstaniem „Planu gospodarki niskoemisyjnej wraz z Programem ochrony powierza dla gminy Miasto Mszana Dolna”, w dniu 3 września 2016 roku (tj. sobota) do drzwi naszych domów zapukają ankieterzy (pracownicy firmy ECOVIDI), w celu uzyskania informacji dotyczących wykorzystania źródeł energii w mieście. 

02.09.2016 zobacz więcej »

Ostatnie Odkrywanie na Lubogoszczy

W ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i  turystów od wspólnego wyjścia na Lubogoszcz, w niedzielę 4 września – to ostatni szczyt na tegorocznej liście do odkrywania. Siódma edycja turystycznej akcji dobiega końca, swój finał będzie miała właśnie na Lubogoszczy. 

29.08.2016 zobacz więcej »

Pociąg retro - atrakcja w wakacje

We wszystkie weekendy lipca i sierpnia pomiędzy Chabówką a Kasiną Wielką kursować będą po dwie pary ogólnodostępnych pociągów retro. Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce zaprasza na przejażdżki pociągami retro z parowozem i zabytkowymi wagonami.

30.06.2016 zobacz więcej »

Odkryj Beskid Wyspowy 2016 - Mogielica

W ramach siódmej edycji akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" zapraszamy od wspólnego wyjścia na Mogielicę - 28 sierpnia. Ramowy program każdej  wycieczki wygląda tak samo. Zbiórka wyznaczona jest o godz. 9.00, na os. Zaświercze - PKS, wyjście zaplanowane jest szlakiem żółtym. Na szczycie odprawiona zostanie msza św., odbędą się konkursy, występy i wspólny poczęstunek. Serdecznie zapraszamy! 

22.08.2016 zobacz więcej »

Przygarnij kociaka

Małe, miłe i puszyste – pięć małych kociąt czeka na nowy dom. Jeśli znajdzie się ktoś, kto mógłby przygarnąć małego kotka, prosimy o kontakt z Urzędem Miasta, Wydział Ochrony Środowiska tel. 18 33 10 622 wew. 203.

25.08.2016 zobacz więcej »

Odpust w Ludźmierzu

Odpust w Ludźmierzu w Rok Miłosierdzia celebrował Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Kardynał wspominał w homilii Światowe Dni Młodzieży – dziękował za wszelką gościnę, czyn, gest, słowo czy modlitwę. Jak zawsze wybrali się tam również Zagórzanie razem z Orkiestrą Dętą OSP. 

30.08.2016 zobacz więcej »

To był już XVIII Turniej Tenisa Ziemnego

Jak zwykle w sierpniu na kortach pensjonatu “Szczebel” miał miejsce Turniej Tenisa Ziemnego. Były to już osiemnaste rozgrywki organizowane przez Ognisko TKKF “Lubogoszcz” i jak zwykle największe emocje na kortach zapewnili sami gracze. Ostatnie finałowe spotkanie dwóch najlepszych zawodników na korcie pewnie jeszcze długo by trwało, gdyby nie ulewa...

17.08.2016 zobacz więcej »

25-lecie Mszy partyzanckich pod Luboniem

Wyjątkowy charakter miały uroczystości patriotyczne 15 sierpnia w Glisnem związane z działającym w czasie okupacji na Luboniu i okolicy partyzanckim Oddziale por. Jana Stachury „Adama” . W tym roku bowiem mija 25. rocznica Mszy partyzanckich, jakie są odprawiane w miejscowym kościele sercanów i Apelu Poległych.

17.08.2016 zobacz więcej »

Na zawsze zostanie w naszych sercach

W miniony poniedziałek, 8 sierpnia w imieniu trzech zagórzańskich samorządów podczas uroczystej Mszy Świętej w asyście pocztów sztandarowych w Mszanie Dolnej pożegnaliśmy śp. Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego. Kościół Miłosierdzia Bożego był miejscem wybranym nie przypadkiem. Od czasu święceń  biskupich w 1978 roku Kardynałowi towarzyszyła dewiza "Jezu ufam Tobie", a wierni skupieni wokół świątyni zawdzięczają mu erygowanie tej właśnie parafii...

16.08.2016 zobacz więcej »

Zmarł Ks. Kardynał Franciszek Macharski – Honorowy Obywatel Trzech Zagórzańskich Gmin

2 sierpnia, w symbolicznej dla nas – Polaków godzinie - 9.37 odszedł do Pana Jego Eminencja Ks. Kardynał Franciszek Macharski, emerytowany Metropolita Krakowski. Był jednym z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II. Miał 89 lat. 29 września 2000 roku władze naszego samorządu nadały mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Mszana Dolna. W tym samym czasie otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Mszana Dolna.

04.08.2016 zobacz więcej »

Pies szuka swojego właściciela

W czwartek, 7 lipca, w okolicy ulicy Leśnej został znaleziony pies rasy nieznanej (kundel). Poszukujemy właściciela tego przesympatycznego psiaka. Na ten moment pies przebywa pod dobrą opieką – gdyby ktoś jednak rozpoznał w nim znajomego czworonoga prosimy o kontakt z Wydziałem Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta.

18.07.2016 zobacz więcej »

Znaleziono psa

W niedzielę w okolicach parku miejskiego w Mszanie Dolnej znaleziono psa.
 


Właściciel proszony jest o kontakt pod nr telefonu 663 300 351.

16.08.2016 zobacz więcej »

Zasady przyjęć do klas I w roku szkolnym 2016/2017

Edukacja dzieci 6 -letnich i 7-letnich w roku szkolnym 2016/2017 wg nowych przepisów - informacja dla rodziców 


Zasady przyjęć do klas I w roku szkolnym 2016/2017 
Do klas pierwszych w roku szkolnym 2016/2017 przyjmowane są:


dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2009) – objęte obowiązkiem szkolnym,
dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2010) – zgodnie z wolą rodziców

02.03.2016 zobacz więcej »

Poszukiwany właściciel lub nowy dom

W okolicach ulicy Słonecznej została znalezionia suczka – owczarek niemiecki. Poszukujemy właściciela lub osób zainteresowanych posiadaniem psa – do końca tego tygodnia, tj. do 26 sierpnia. Suczka wymaga niewielkich zabiegów pielęgnacyjnych, lubi spacerować na smyczy, jest posłuszna. Ma łagodne usposobienie,  jest przyjazna - chętnie pozuje do zdjęć.

23.08.2016 zobacz więcej »

Wyjście na Łopień z PTTKiem

Już w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia  Koło Terenowe PTTK zaprasza na kolejny szczyt w ramach "Spotkań w górach". Spotykamy się na Łopieniu – 961 m npm – górze z pięknymi polanami i największą ilością jaskiń wśród gór Beskidu Wyspowego. Największa z nich to Jaskinia Zbójecka, która ma ciekawych lokatorów – chronione nietoperze - podkowca małego.  

18.08.2016 zobacz więcej »

Zapraszamy na Dni Otwarte SUW

Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta na Dni Otwarte Stacji Uzdatniania Wody w Mszanie Dolnej, przy ul. Krakowskiej 27 K. Zapraszamy do odwiedzenia Stacji w najbliższy weekend: w sobotę od godz. 14.00-18.00 oraz w niedzielę od godz. 15.00-19.00. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nową technologią uzdatniania wody.

18.08.2016 zobacz więcej »

Parowozjada 2016

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków starej kolei na XII Parowozjadę w Chabówce 20-21 sierpnia 2016 r. Parowozjada to największe w Polsce święto zabytkowych lokomotyw parowych z kraju i zagranicy oraz zabytkowych wagonów. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, prezentacja parowozów i pociągów historycznych odbędą się w sobotę 21 sierpnia w Skansenie w Chabówce, do Skansenu będzie można przyjechać ogólnodostępnymi pociągami retro z Zakopanego i Kasiny Wielkiej.

18.08.2016 zobacz więcej »

Uroczystości partyzanckie w Szczawie

W imieniu Żołnierzy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej i Wójta Gminy Kamienica serdecznie zapraszamy na dwudniowy doroczny odpust partyzancki. W niedzielę, w nowym kościele parafialnym o godz. 11.00 odprawiona zostanie msza św. w intencji poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK.

17.08.2016 zobacz więcej »

Okrągła rocznica partyzanckich uroczystości

W tym roku przypada 25 rocznica Mszy Partyzanckich na Glisnem. W poniedziałek, 15 sierpnia w kościele w Glisnem o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza Święta. Są to uroczystości upamiętniające poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej Oddziału Partyzanckiego por. Jana Stachury „ADAMA” i Placówki “Witolda”. 

11.08.2016 zobacz więcej »

Weekend w Gorcach - Trusiówka i Turbacz

13 i 14 sierpnia, w sobotę i niedzielę odbędzie się festyn turystyczny „Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym”, który zostanie przeprowadzony pod hasłem „Jak rodzinnie, aktywnie, twórczo i bezpiecznie poznawać przyrodę”. Impreza odbędzie się na miejscu biwakowym Trusiówka w Lubomierzu-Rzekach.
Poza tym w niedzielę, 14 sierpnia, jak zawsze w drugą niedzielę sierpnia pod Turbaczem, w kaplicy na Polanie Rusnakowej odprawiona będzie uroczysta msza św.

12.08.2016 zobacz więcej »

Nocne wyjście na Miejską Górę

W ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" zapraszamy od wspólnego nocnego wyjścia na Miejską Górę w Limanowej w najbliższą sobotę – 13 sierpnia. Zbiórka wyznaczona jest w parku miejskim o godz. 18.00.  Wspólne wyjście zaplanowane jest o godz. 21.00.

11.08.2016 zobacz więcej »

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej

Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Limanowski Dom Kultury mają przyjemność zaprosić na kolejną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej. 13 sierpnia 2016 roku, w amfiteatrze w parku miejskim w Limanowej, będzie można usłyszeć wykonawców z całej Polski, chcących zaprezentować publiczności swoje autorskie utwory jak również te znane każdemu. Gwiazdą tegorocznego Festiwalu będzie zespół „Chwila Nieuwagi”.

12.08.2016 zobacz więcej »

Odkryj Beskid Wyspowy 2016 - Łopień

W ramach siódmej edycji akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" zapraszamy od wspólnego wyjścia na Łopień -  w najbliższą niedzielę - 14 sierpnia. Ramowy program każdej  wycieczki wygląda tak samo. Zbiórka wyznaczona jest w Tymbarku, przy Urzędzie Gminy o godz. 9.00. Na szczycie odprawiona zostanie msza św., odbędą się konkursy, występy i wspólny poczęstunek. Serdecznie zapraszamy! 

11.08.2016 zobacz więcej »

XVII Turniej Tenisa Ziemnego

13-14 sierpnia na kortach tenisowych przy pensjonacie „Szczebel” zostanie rozegrany XVII Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta. Organizatorzy serdecznie zapraszają na gościnne korty Pensjonatu “Szczebel”. Rozgrywki przewidziane są w trzech kategoriach: do lat 45, od 45 do 55 lat i powyżej 55 lat. Start o godz. 9.00.

05.08.2016 zobacz więcej »

Symboliczne pożegnanie - msza św. w intencji Księdza Kardynała

Serdecznie zapraszamy do udziału we mszy św. oraz modlitwie za duszę Jego Eminencji Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego – Honorowego Obywatela trzech zagórzańskich samorządów. Eucharystia odprawiona zostanie w poniedziałek, 8 sierpnia o godz. 19.00 w kościele p.w. Św. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej.

05.08.2016 zobacz więcej »

Zawyją syreny

W tym roku to 72 rocznica Powstania Warszawskiego, dlatego też we wszystkich miastach Polski, w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00 zawyją syreny. To symbol uczczenia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, nie tylko w samej stolicy, ale też w innych miastach Polski. Pragniemy w ten sposób przypomnieć, że Powstanie, które wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, było walką o niepodległość całej Polski i wszystkich Polaków.

01.08.2016 zobacz więcej »

Zaproszenie na wernisaż

W najbliższą sobotę, 30 lipca o godz. 19.00 zapraszamy serdecznie na wystawę prac uczniów pracowni Michała Liszki. W galerii nad pracownią zaprezentują się młodzi, zdolni i kreatywni.  Do połowy lipca prace prezentowane były w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej – teraz wracają "do domu".

27.07.2016 zobacz więcej »

Ogłoszenie Urzędu Miasta

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej ogłasza nabór na wymianę źródeł ciepła wykorzystujących paliwa stałe w indywidualnych gospodarstwach domowych w celu obniżenia emisji spalin. Deklaracje udziału w programie dofinansowujących koszty wymiany pieców prosimy zgłaszać do Urzędu Miasta, do pok. 203 – Wydział Ochrony Środowiska.

26.07.2016 zobacz więcej »

Wyruszyła Piesza Pielgrzymka

Piesza Pielgrzymka z Mszany Dolnej na Jasną Górę wyruszyła w miniony czwartek, 4 sierpnia z naszego miasta. Od rana pielgrzymi nadawali swe bagaże a potem wzięli udział we mszy św. w kościele Św. Michała Archanioła. Potem około godz. 10.00 około 160 pielgrzymów przeszło ulicami naszego miasta, żegnani pozdrowieniami.

09.08.2016 zobacz więcej »

Martyna Kaleta wystąpiła na Limanowskim Talent Show

Finalistka III Mszańskiego Mini Talent Show Martyna Kaleta z Kasiny Wielkiej wystąpiła w sobotę, 23 lipca w Finale VII Limanowskiego Talent Show. Martynka zaprezentowała pokaz gimnastyki artystycznej do muzyki. Jej występ bardzo spodobał się publiczności.

27.07.2016 zobacz więcej »

Połączyła ich modlitwa i makarena

Przybyli z różnych części świata, odpowiadając na zaproszenie Papieża Franciszka do udziału w Światowych Dniach Młodzieży. Część młodych pielgrzymów pojawiła się pierwszy raz w Polsce, a już w naszym dekanacie okazała się barwną kolorową grupą wzbudzającą ogromne zainteresowanie.

05.08.2016 zobacz więcej »

Zagórzański FESTIWAL MŁODYCH

Komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży dekanatu Mszana Dolna wspólnie z Powiatem Limanowskim oraz władzami trzech gmin: Miasta Mszana Dolna, Gminy Mszana Dolna i Gminy Niedźwiedź zorganizował w środę, 27 lipca „Festiwal Młodych”. Po wspólnej modlitwie i malowaniu wstęgi barwny orszak, przy dźwiękach orkiestr, wyruszył na stadion miejski w Mszanie Dolnej. Tam zrobiono prawdziwy raban!

03.08.2016 zobacz więcej »

Przyjechali z Peru i zrobili raban!

Pokonali 11 tys. kilometrów, przygotowali się do wyjazdu trzy lata i są szcześliwi, że mogą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. Zespół Tabor – prosto ze stolicy Peru - Limy przyjechał do nas w środę na koncert w ramach Festiwalu Młodych. Zatrzymali się w Chrzanowie, ale zarejestrowali się również w bazie jako muzycy, którzy mogą zagrać kilka koncertów. Tym sposobem wystąpili w Mszanie.

01.08.2016 zobacz więcej »

Koncert peruwiańskiego zespołu TABOR i nie tylko!

Gorąco zapraszamy mieszkańców i  pielgrzymów do udziału w Festiwalu Młodych, który jest częścią programu Światowych Dni Młodzieży. Również mieszkańcy Mszany Dolnej oraz pielgrzymi zakwaterowani w okolicy, będą mieć okazję uczestnictwa w inicjatywie pokazujący młody, żywy i różnorodny Kościół. Na Festiwal Młodych do Mszany Dolnej zapraszamy 27 lipca.

27.07.2016 zobacz więcej »

Zamknięcie ulicy Kopernika

W związku z organizacją Festiwalu Młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży w dniu 27 lipca (środa) od godz. 13.00 do godz. 17.00 częściowo wyłączona dla pojazdów samochodowych będzie ulica Kopernika w Mszanie Dolnej.

26.07.2016 zobacz więcej »

Wyjście na Lubomir z PTTK'iem

Już w najbliższą niedzielę, 24 lipca Koło Terenowe PTTK zaprasza na kolejny szczyt w ramach "Spotkań w górach". Spotykamy się na Lubomirze, gdzie dodatkową atrakcją może być zwiedzanie obserwatorium astronomicznego im. Tadeusza Banachiewicza. Warto zaplanować tam wyprawę, to już przedostatni szczyt na liście do zdobycia. Serdecznie zapraszamy!

21.07.2016 zobacz więcej »

Atrakcje w najbliższy weekend w Rabce i w Limanowej

W najbliższy weekend nasi sąsiedzi przygotowali moc atrakcji – już w piątek w Rabce, jak zawsze  w święto odpustowe św. Marii Magdaleny, 22 lipca odbędzie się "Jarmark w Muzeum". W sobotę, 23 lipca do Rabki zawita "Lato z Radiem". Na placu targowym przy ul. Orkana od godz. 16.00 rozpocząć mają się koncerty. Wystąpić mają Dzieci z Brodą, Łzy, Patrycja Markowska i Perfect.

21.07.2016 zobacz więcej »

Msza na Luboniu

W najbliższą niedzielę na Luboniu Wielkim odprawiona zostanie doroczna msza św. dziękczynna - jest to msza, która odprawiana jest jako podziękowanie za uratowanie schroniska z pożogi wojennej. Nabożeństwo zostanie odprawione przy kaplicy Matki Boskiej Lubońskiej w niedzielę 24 lipca o godzinie 12.00.

21.07.2016 zobacz więcej »

Dwunasty Turniej Plażówki

W sobotę, w pierwszym dniu święta naszego miasta już po raz dwunasty odbył się Turniej  Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna. Od samego rana toczyły się rozgrywki zgłoszonych zespołów – do udziału zgłosiło się jedenaście drużyn męskich i cztery kobiece.

18.07.2016 zobacz więcej »

Big Koncert Cyc na zakończenie Dni Mszany Dolnej

Po popołudniowych występach orkiestr dętych w programie na zakończenie obchodów miasta w planie zaplanowane były dwa koncerty. Pierwszy na scenie pojawił się Roman Bosski z Drużyny Mistrzów.  Pozytywnie nakręcona publiczność czekała na gwiazdę wieczoru – Big Cyc.

15.07.2016 zobacz więcej »

To już IX Festiwal Orkiestr Dętych

Jak co roku, przy obchodach święta miasta organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych im. Władysława Jerzego Żądło. Dwudniowe Dni Mszany Dolnej mają już długoletnią tradycję zapraszania orkiestr, by każda zaprezentowała swój dorobek. To muzyczne przedsięwzięcie to efekt współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury, Ochotniczej Straży Pożarnej, Urzędu Miasta i Powiatu Limanowskiego.

13.07.2016 zobacz więcej »

Dni Mszany Dolnej - sobota z atrakcjami

Na miejskim stadionie im. Jana Ciszewskiego wszystko było już gotowe popołudniu – kolorowe karuzele zapraszały na przejażdżkę, do wyboru - do koloru. Do tego gastronomia, przekąski na słono i słodko – pojawiło się stoisko z malowaniem twarzy i tatuażami, baloniki, bańki mydlane... Kolorowy zawrót głowy! Choć do występu wieczornej gwiazdy było jeszcze daleko, scena została zajęta przez zespoły, które zgłosiły się na Przegląd Zespołów Weselnych.

12.07.2016 zobacz więcej »

Mega moc rock polo - Sławomir w Mszanie

Były czerwone buty i biały garnitur – zgodnie z obietnicą Sławomir tak się miał się wyszykować na wieczorny koncert w naszym mieście. Jednym słowem, cytując gwiazdę, było czuć pinądz. Nie mogło zabraknąć Kajry i zespołu "Trzymamy się Zapały". Nie zawiodła publiczność, gęsto zrobiło się pod sceną...

13.07.2016 zobacz więcej »

Weekend z piłką i piórem

Wszystko rozpoczęło się 18 czerwca, od sobotniego spotkania autorskiego w Bibliotece Miejskiej. Tam pojawili się zawodnicy Reprezentacji Polskich Pisarzy. Okazuje się, że poza literacką pasją można nieźle kopać na boisku.  Zespół pisarzy ma sobą 38 spotkań a największym sukcesem jest Wicemistrzostwo Europy Pisarzy w 2012.

01.07.2016 zobacz więcej »

Gratulacje dla uczniów na XXI sesji

Poniedziałkowa XXI sesja Rady Miasta rozpoczęła się od wręczenia nagród uczniom za szczególne osiągnięcia. Radni postanowili honorować uczniów, którzy swoimi osiągnięciami na to załsużyli. Zostali wytypowani z każdej ze szkół miejskich, a na sesję przybyli ze swoimi rodzicami.

28.06.2016 zobacz więcej »

Weekend pełen wrażeń – podsumowanie roku szkolnego w MOKu

Pod hasłem MUZYKA-TANIEC-TEATR-ŚPIEW-CERAMIKA upłynął minony weekend (17-19 czerwca) w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej. Zaprezentowaliśmy podsumowanie wszystkich zajęć, które przez caly rok szkolny odbywają się w naszym ośrodku.

22.06.2016 zobacz więcej »

Jak ryby w wodzie - realizacja programu ''Już pływam''

Na basenie „Wyspa  Mszanka” w Mszanie Dolnej zakończył się pierwszy etap nauki pływania w ramach projektu „Już pływam 2016”. Stu dwudziestu uczniów z szkoły podstawowej Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Mszanie Dolnej oraz pięćdziesięciu pięciu z szkoły podstawowej Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej przez ponad dwa miesiące aktywnie uczestniczyło w zajęciach nauki pływania.

22.06.2016 zobacz więcej »

I edycja Budżetu Obywatelskiego

204 zadania zgłosili Małopolanie w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wśród nich najwięcej jest zadań prospołecznych, kulturalnych i edukacyjnych. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego, którzy złożyli 48 wniosków.

20.06.2016 zobacz więcej »

TKKF zaprasza na XII Turniej Siatkówki

Serdecznie zapraszamy na XII Turniej Siatkówki Plażowej o puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna organizowany przez TKKF Ognisko „Lubogoszcz” w ramach „Dni Mszany Dolnej 2016”. Turniej zostanie rozegrany w sobotę, 9 lipca,  na boisku do siatkówki plażowej przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych, ul. Starowiejska 4. 

28.06.2016 zobacz więcej »

Wszyscy na Gorc!

Miesiąc wcześniej z polany na Jaworzynie Kamienickiej był na wyciągnięcie ręki i zachęcał do odwiedzin. Niektórzy wybierając trasę nie mieli wyjścia – szli przez Gorc na Jaworzynę. A teraz w niedzielę, 12 czerwca Gorc ze swoją nową wieżą odwiedziło 83 turystów w ramach "XII Spotkań w górach". Znajduje się tam jedna z czterech wież, zbudowanych w ramach projektu, która zachęca do odwiedzin i podziwiania przepięknych panoram.

21.06.2016 zobacz więcej »

Dominika Ślazyk Mistrzynią Pięknego Czytania

W poniedziałek 13 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród zwycięskim i wyróżnionym uczestnikom pierwszej edycji powiatowego konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”. Dominika Ślazyk, uczennica ZSM nr 1 zdobyła w tym konkursie piewsze miejsce! 

20.06.2016 zobacz więcej »

Nocne wyjście na Luboń

W ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" zapraszamy od wspólnego nocnego wyjścia na Luboń Wielki w najbliższą sobotę - 2 lipca. Zbiórka wyznaczona jest w Rabce Zaryte, przy ośrodku SKI Polczakówka o godz. 21.00. Na szczycie odprawiona zostanie msza św., odbędą się konkursy, występy i wspólny poczęstunek.

28.06.2016 zobacz więcej »

Głosuj na Podwórko Nivea!

Od 5 maja do 30 czerwca można zagłosować na "Podwórko Nivea" w naszym mieście. Konkurs polega na oddaniu jak największej ilości głosów by zdobyć pełne dofinasnowanie inwestycji. Do zwycięstwa potrzebne jest zaangażowania jak największej ilości mieszkańców. Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich do głosowania!

05.05.2016 zobacz więcej »

Zakończenie prac na ul. Słowackiego

W dniu 30 czerwca – zgodnie z harmonogramem – zakończyły się prace na ul. Słowackiego. Wyremontowana ulica cieszy oko nie tylko mieszkańców, bezpośrednich użytkowników tej drogi. Nowa kostka na chodnikach, ulica bez dziur z nowym asfaltem...

02.07.2016 zobacz więcej »

Nowy numer ''Pod Lubogoszczą''

Wakacyjne wydanie kwartalnika samorządowego "Pod Lubogoszczą" dostępne jest w Biurze Obsługi Mieszkańca, na parterze budynku Urzędu Miasta. Zapraszamy do lektury!

04.07.2016 zobacz więcej »

Galicyjski Piknik Kolejowy w Dobrej

Serdecznie zapaszamy na Galicyjski Piknik Kolejowy, który odbędzie się 26 czerwca, w niedzielę, na stacji kolejowej w Dobrej.  Kluczowym punktem programu będzie próba pobicia rekordu świata w ilości osób śpiewających jednocześnie piosenkę kolejową – w tym roku będzie to „Ósma dwie” Krzysztofa Krawczyka.

21.06.2016 zobacz więcej »

Rekreacyjny Bieg Świętojański

Początek wakacji, początek lata, noc świętojańska - same okazje w tym tygodniu do spotkania się w Parku Miejskim na biegu :)

 

Spotykamy się w piątek 24 czerwca o godz. 19:00. Biegniemy dla zabawy, każdy ile chce i ile może. Zapraszamy!!!

23.06.2016 zobacz więcej »

''Już pływam'' w Mszanie Dolnej

Miło nam Państwa poinformować, iż Gmina Miasto Mszana Dolna, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, przystąpiła z dniem 31 marca 2016 do realizacji małopolskiego projektu nauki pływania pn. „Już pływam”, który jest skierowany do uczniów nieumiejących pływać, z klas od I do VI szkoły podstawowej.

19.04.2016 zobacz więcej »

Kulturalny weekend - zmieścić cały rok w MOK

Chociaż tego nie widać w MOK przez cały rok „coś się dzieje”. I choć trudno w to uwierzyć, czasem ciężko znaleźć wolną salę. W weekend 17-19 czerwca zaplanowaliśmy „Podsumowanie roku w MOKu – MUZYKA-TEATR-TANIEC-ŚPIEW-CERAMIKA”. Przez te trzy dni Miejski Ośrodek Kultury zaprezentuje cały przekrój zajęć, które odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury.

13.06.2016 zobacz więcej »

Drugi ''Jam w lesie'' - to już najbliższy weekend

II edycja festiwalu muzyczno-podróżniczego "Jam w lesie" odbędzie się w dniach 17-19 czerwca w Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej "Lubogoszcz". Zaplanowane są koncerty, konkursy, slajdowiska. Jednym z głównych punktów programu jest konkurs prezentacji podróżniczych.

15.06.2016 zobacz więcej »

Mecz Reprezentacji Polskich Pisarzy w Mszanie

W najbliższą niedzielę, 19 czerwca zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej na miejski stadion. O godz. 14.00 rozegrany zostanie tam mecz towarzyski Reprezentacji Polskich Pisarzy kontra Reprezentacja Miasta Mszana Dolna.

14.06.2016 zobacz więcej »

Zapisz się na wakacyjny kurs szycia!

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w wakacyjnych warsztatach "Młody projektant mody". Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 9 do 16 lat. W programie szycie ręczne, szycie na maszynie, krojenie i szycie ubranek na maskotki, wykrawanie i szycie fartuszka wg formy.

15.06.2016 zobacz więcej »

Mecz w niedzielę, spotkanie autorskie w sobotę

Na iście pisarski weekend zaprasza Miejska Biblioteka. Do Mszany Dolnej przyjadą piłkarze-pisarze grający w Reprezentacji Polskich Pisarzy, by w niedzielę, 19 czerwca zagrać mecz z reprezentacją naszego miasta. Niedziele zmagania na stadionie poprzedzi spotkanie autorskie.

14.06.2016 zobacz więcej »

Wizyta posła Józefa Leśniaka w Mszanie Dolnej

Wizyta posła Józefa Leśniaka w Mszanie Dolnej rozpoczęła się w Bibliotece Miejskiej. To tam – odpowiadając na zaproszenie dyrektor Agnieszki Orzeł – spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Kolejnym punktem programu było spotkanie na sali narad w Urzędzie Miasta z mieszkańcami. Rolę gospodarza przejął Burmistrz Miasta – Józef Kowalczyk.

20.06.2016 zobacz więcej »

Spotkanie z posłem Józefem Leśniakiem

Burmistrz Miasta Mszana Dolna serdecznie zaprasza mieszkańców miasta na spotkanie z Posłem Józefem Leśniakiem, które odbędzie się w dniu 15 czerwca 2016 roku o godz. 14.00 w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej w sali narad (parter budynku)

14.06.2016 zobacz więcej »

Powtórka przed wakacjami

Jak zawsze, przed dłuższym wypoczynkiem Straż Miejska odwiedza szkoły, by przypomnieć najmłodszym o bezpiecznym zachowaniu podczas wakacji. Moment przed wakacjami, czy feriami, to zawsze czas kiedy odbywają się takie prelekcje. Tym razem Komendant Straży Miejskiej – Jakub Spędzia odwiedził w środę, 15 czerwca Zespół Szkoł Miejskich nr 1.

20.06.2016 zobacz więcej »

Jeszcze jeden sukces naszej Racheli

Już opuściła mury naszej szkoły, a wciąż jeszcze przynosi nam chlubę! Rachela Antosz-Rekucka za swój esej poświęcony tematowi obrony wartości we współczesnym świecie została wyróżniona w XII Ogólnopolskim Konkursie Papieskim „Moje Westerplatte”. 

20.06.2016 zobacz więcej »

Gorc z PTTKiem i Gorczańskie Spotkania z JP II

Już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca Koło Terenowe PTTK zaprasza na kolejny szczyt w ramach "XII Spotkań w górach". Gorc już ostatnim razem znalazł się na trasie niektórych podczas majowego wyjścia na Jaworzynę Kamienicką, ale co szkodzi wyjść na Gorc po raz drugi?

07.06.2016 zobacz więcej »

Inwestycje w odnawialne źródła energii - konferencja na podsumowanie

W miniony czwartek, 9 czerwca w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się konferencja „Inwestycje w odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionów Polski”, zorganizowana przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki z siedzibą w Jaśle wspólnie z partnerami: Gmina Busko Zdrój, Miasto i Gmina Niepołomice, Powiat Suski, Gmina Mszana Dolna.

15.06.2016 zobacz więcej »

Wyróżnienie w Krakowie dla ZS nr 1

Zespół Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej wyróżniony w ogólnopolskim projekcie promującym transplantologię "Zgoda na życie". Jego częścią był ogólnopolski konkurs „Przeszczep darem życia”, w którym kategorię literacką wygrał esej maturzystki z Mszany Dolnej, Racheli Antosz-Rekuckiej. 8 czerwca w Szpitalu im Jana Pawła II w Krakowie odbyła się uroczysta gala konkursu.

18.06.2016 zobacz więcej »

Bus programu Rodzina 500+

Bus promujący program „Rodzina 500 plus” przyjedzie do Mszany Dolnej. W ramach akcji promocyjno-informacyjnej niebieski 500bus w czerwcu odwiedza wszystkie małopolskie gminy. W piątek, 10 czerwca, między godz. 11.30 a 14.30 niebieski bus zatrzyma się przy ulicy Starowiejskiej 2, na parkingu obok Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

07.06.2016 zobacz więcej »

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje:

 

W dniach 7-9 czerwca 2016 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny przez syreny alarmowe) dotyczący zagrożenia z powietrza.

06.06.2016 zobacz więcej »

Czytanie w Bibliotece

Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej zakończyła akcję "Jestem częścią mojej małej ojczyzny". Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Miejska Biblioteka była miejscem spotkań czytelniczych w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. W spotkania włączyli się samorządowcy i lokalnie znane osoby.

14.06.2016 zobacz więcej »

To była już XIV Notariada...

W miniony weekend, od 3 do 5 czerwca do Mszany Dolnej zjechali się rejenci - po raz czternasty przeszło 400 notariuszy przyjęło zaproszenie, pokonali setki kilometrów, po to by spotkać się na stadionie im. Jana Ciszewskiego w Mszanie Dolnej, w sercu Beskidu Wyspowego. 

09.06.2016 zobacz więcej »

Tam, gdzie krew leje się litrami...

Było późne popołudnie kiedy plac Św. Faustyny zalał się soczystą czerwienią... Nie jest to początek kryminału, ale relacja z niedzieli – 5 czerwca - po ostatniej mszy św. spotkali się wszyscy, którzy zaangażowani byli w IX Zbiórkę Krwi.

13.06.2016 zobacz więcej »

Mszańskie talenty

W niedzielne popołudnie, 5 czerwca, w sali Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się finał III Mszańskiego Mini Talent Show. Pięciu finalistów Mini Talent Show miało możliwość zaprezentować jeszcze raz swoje występy zgromadzonej publiczności.

08.06.2016 zobacz więcej »

''Jedynka'' numerem jeden w powiecie

Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej zwycięża w Powiatowym Systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w roku szkolnym 2015/16, natomiast młodzież z Gimnazjum nr 1 zajęła miejsce drugie. Ranking sportowy szkół prowadzony jest od 2008 roku  i w ciągu tych ośmiu lat mszańska jedynka nie zeszła z podium.

06.06.2016 zobacz więcej »

Uzdolnione rodzeństwo na Limanowskiej Wiośnie Poetyckiej

31 maja w Limanowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie drugiej edycji Limanowskiej Wiosny Poetyckiej. W kategorii szkół średnich zwyciężczynią okazała się tegoroczna maturzystka, Rachela Antosz-Rekucka, natomiast triumfatorem kategorii najlepszego twórcy w grupie dorosłych okazał się brat Racheli – Jakub.  

07.06.2016 zobacz więcej »

Zapraszamy na mecz !

Uczniowski Klub Sportowy „Beskid” Mszana Dolna wraz z sekcją siatkówki AZS UP Kraków pragną zaprosić wszystkich sympatyków piłki siatkowej na towarzyski mecz siatkówki, który zostanie rozegrany  we wtorek, 7 czerwca o  godz. 19.45 na Miejskiej Hali Sportowej przy ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej.

01.06.2016 zobacz więcej »

Mateusz Szczęsnowski Mistrzem Polski

Zawodnicy trenujący na co dzień w Mszanie Dolnej wystartowali w najważniejszej imprezie sezonu 2016 wielkopolskim Swarzędzu. Mistrzem Polski w kategorii Junior został Mateusz Szczęsnowski, pokonując wszystkich przeciwników przed czasem. Srebrny medal Mistrzostw Polski wywalczyła Patrycja Kornaś, z brązem z Mistrzostw Polski Juniorów wrócił Kacper Piaskowy.

01.06.2016 zobacz więcej »

Retro pasjonaci czyli pociąg na stacji w Mszanie

Chociaż termin nieszczęśliwe nałożył się na Piknik Rodzinny w parku miejskim, na stacji PKP w Mszanie Dolnej zgromadziła się spora grupa, która chciała powitać przejeżdżający skład retro na trasie Nowy Sącz-Chabówka. W niedzielę, 29 maja Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zorganizowało przejazd tą trasą dla wszystkich pasjonatów pod nazwą "Kolej na Majówkę".

01.06.2016 zobacz więcej »

Piknik z ''atrakcjami'' prosto z nieba

Na tyle na ile pozwoliła pogoda odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Z powodu burzy i ulewy, która przeszła w połowie naszego pikniku, nie odbyły się tylko warsztaty Drużyny Mistrzów oraz finał III Mini Talent Show ale zanim pogoda trochę pokrzyżowała nam plany to się działo...

31.05.2016 zobacz więcej »

Konkurs z azbestem

Biuro Główne Projektu ''Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa Małopolskiego'' - Gmina Szczucin informuje o III Edycji konkursu polegającego na odpowiedzi na kilka prostych pytań oraz wymyśleniu rymowanki zawierającej słowo „Azbest”

25.05.2016 zobacz więcej »

Zarząd LGD zaprasza na Zwyczajne Walne Spotkanie Członków

Zarząd LGD Stowarzyszenia "Piękna Ziemia Gorczańska" serdecznie zaprasza na Zwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 8 czerwca (środa) o godz. 16.00 w Sali Obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna, ul. Spadochroniarzy 6.

30.05.2016 zobacz więcej »

Szansa dla Mszany

17 maja przedstawiciele naszego Stowarzyszenia LGD "Piękna Ziemia Gorczańska" odebrali od Wicemarszałka Stanisława Sorysa umowę ramową na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju. Do Krakowa pojechali Agnieszka Modrzejewska-Potaczek Przewodnicząca Rady Miasta Mszana Dolna, Janusz Potaczek Wójt Gminy Niedźwiedź oraz Rafał Kubowicz Mateusz Cichański.

30.05.2016 zobacz więcej »

Dziewiąty raz w Mszanie Dolnej

Już po raz dziewiąty zorganizowano w Mszanie Dolnej bieg w ramach akcji Polska Biega. W tym roku aż 98 osób, małych i dużych zjawiło się w parku miejskim i promowało rekreacyjne bieganie. Organizatorzy, czyli Miejski Ośrodek Kultury i sekcja Biegów Górskich i Długodystanosowych zaplanowała kilka kategorii.

25.05.2016 zobacz więcej »

Piękna Jaworzyna

Udała się pogoda turystom, którzy wybrali się w niedzielę na Jaworzynę Kamienicką. Widoki z polany były przepiękne i wszyscy, którzy dotarli na godzinę spotkania podziwiali piękne panoramy. Najokazalej prezentował się Gorc z nową wieżą widokową, oczy cieszył Kudłoń i pomniejsze szczyty czy polany.

25.05.2016 zobacz więcej »

III Mini Talent Show - Finał

Zapraszamy na finał III Mini Talent Show w Mszanie Dolnej. 5 czerwca o godz 17:30 w sali MOK Mszana Dolna.  Decyduje głosowanie publiczności !   Zwycięzca mszańskiej edycji otrzyma Złoty Mikrofon oraz gwarantowany udział w finale Limanowskiego Talent Show.

02.06.2016 zobacz więcej »

Woda w Kasince nadaje się już do picia

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, że woda z wodociągu Kasinka Mała ''STAWISKO'' nadaje się już do picia. Wodociąg został oczyszczony, a badania powtórzone. Wyszły pomyślnie i wodę z powrotem przywrócono do celów higienicznych i spożywczych.

25.05.2016 zobacz więcej »

OGŁOSZENIE O PRZETARGU W ZGK

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż urządzeń:

 

- koparko – ładowarka JCB 
- zamiatarka drogowa Mercedes Benz 814K 
- przyczepy samowyładowczej Agromet 

11.05.2016 zobacz więcej »

Przygotuj się na IX Zbiórkę Krwi

W tym roku odbędzie się już dziewiąta edycja Zbiórki Krwi przy Parafii Miłosierdzia Bożego. Już teraz przypominamy wszystkim zainteresowanym o dacie: 28 i 29 maja br - w salkach przykościelnych od rana będzie można oddać krew.

20.05.2016 zobacz więcej »

Po pierwszych eliminacjach

Taniec z elementami gimnastyki artystycznej, gra na perkusji, gra na skrzypcach, taniec break dance, a przede wszystkim talenty wokalne zaprezentowali odważni uczestnicy III Mini Talent Show. Piętnaście talentów by spośród nich wybrać te pięć najlepszych to było nie lada wyzwanie dla jury.

24.05.2016 zobacz więcej »

Piknik w parku na Dzień Dziecka

W niedzielę, 29 maja, zapraszamy wszystkie dzieci  na „Piknik rodzinny” organizowany w Parku Miejskim im. Rodziny hr Krasińskich. Będziemy w ten sposób świętować Dzień Dziecka, a czeka masa atrakcji: gry i konkursy z nagrodami, finał mini talent show, malowanie twarzy, most tyrolski i ścianka wspinaczkowa. Początek o godz. 14.00.

24.05.2016 zobacz więcej »

Drugi długi weekend

To już drugi długi majowy weekend, który w naszej okolicy zapowiada się interesująco. Warto przemyśleć jak go zaplanować, propozycji jest sporo,  każdy duży i mały znajdzie coś dla siebie. Od początku maja, co sobotę na targowisku odbywa się Targ Staroci.
 

25.05.2016 zobacz więcej »

Tym razem Jaworzyna

22 maja, w najbliższą niedzielę Koło Terenowe PTTK zaprasza na szczyt Jaworzyny Kamienickiej w ramach "XII Spotkań w górach". Jaworzyna Kamienicka to szczyt Gorców – 1288 m npm, drugi pod względem wysokości po Turbaczu. Góra należy do najbardziej widokowych w Gorcach.

18.05.2016 zobacz więcej »

''Polska Biega'' w Mszanie Dolnej

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 22 maja na bieg w ramach akcji "Polska Biega" – już trzeci raz pobiegniemy w Parku Miejskim im. Rodziny hr. Krasińskich (ul. Władysława Orkana). To będzie już dziewiąty bieg w Mszanie Dolnej.

18.05.2016 zobacz więcej »

Trzynastego...

Tym razem bieg w piątek, trzynastego przestraszył wszystkich przesądnych biegaczy. W parku miejskim spotkała się niewielka, dziesięcioosobowa grupka, która pokonała zaproponowany dystans Zygmunta Łyżnickiego.

20.05.2016 zobacz więcej »

Masz talent? Zgłoś się do III Mini Talent Show

Masz talent? Chcesz się pokazać na scenie? Jesteś w wieku 6-16 lat? Weź udział w trzecim mszańskim Mini Talent Show – eliminacje odbędą się 21 maja  w godz. 15.00-19.00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Występ na żywo podczas "Pikniku Rodzinnego" 29 maja.

19.05.2016 zobacz więcej »

Gimnazjaliści pobiegli do Liceum

28 kwietnia, w czwartek odbył się "BIEG DO LICEUM 2016" dla gimnazjalistów z całej naszej okolicy. Honorowy patronat nad biegiem objęli: Burmistrz Miasta Mszana Dolna Józef Kowalczyk, Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba i Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej Elżbieta Magierska.

12.05.2016 zobacz więcej »

Hejnaliści wierni strażackiej tradycji

Mszańscy hejnaliści są wierni kontynuowaniu strażacko-kościelnej tradycji ku czci Najświętszej Marii Panny. W parafii Św. Michała Archanioła 70 lat minęło jak jeden dzień, a 10 lat w parafii Bożego Miłosierdzia. Jak podają źródłowe materiały archiwalne tradycja koncertów pieśni maryjnych z wieży kościoła sięga 1945 roku.

20.05.2016 zobacz więcej »

Młodzi zdobywcy Lubogoszczy

Organizowany w ramach siódmej edycji "Odkryj Beskid Wyspowy" rajd dla dzieci i młodzieży "Beskidzkie Wyspy" tym razem wyznaczony był na Lubogoszczy. Trzeci był to rajd i zarazem trzecia góra gdzie na młodych turystów czekać miały różne atrakcje i konkursy.

09.05.2016 zobacz więcej »

Z siedmioma górami wokół Mszany

Odważni wystartowali wczesnym porankiem – piąta rano w Bazie "Lubogoszcz". Do pokonania było siedem szczytów wokół Mszany Dolnej w jeden dzień, więc nie lada wyzwanie. Siedem szczytów, 32 km, 1700 metrów podejść, 1650 metrów zejść. 

09.05.2016 zobacz więcej »

Wyniki powtórnego otwartego konkursu ofert

ZARZĄDZENIE Nr 48/2016 BURMISTRZA MIASTA MSZANA DOLNA z dnia 04 maja 2016 r.

 

w sprawie ogłoszenia wyników powtórnego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Miasta Mszana Dolna w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi w 2016r.

09.05.2016 zobacz więcej »

Rusza konkurs pn. ''Moja mała Ojczyzna!'' - III edycja

Stowarzyszenie "Razem dla Regionu" z siedzibą w Limanowej organizuje wojewódzki konkurs wiedzy pn. ''Moja mała Ojczyzna!'' – edycja III. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI oraz uczniów szkół gimnazjalnych z klas I – III z terenu powiatu limanowskiego, nowosądeckiego i nowotarskiego.

10.05.2016 zobacz więcej »

Nasze Święto Konstytucji

Obchody 225 rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja w naszym mieście skupiły się wokół Parafii Miłosierdzia Bożego. Już po raz trzeci "do siebie" zaprosił Ks. Proboszcz Tadeusz Mrowiec. W uroczystym przemarszu przeszły wszystkie zaproszone poczty sztandarowe szkół, harcerzy, strażaków, myśliwych, rzemieślników, sportowców i samorządu.

09.05.2016 zobacz więcej »

Bieg za biegiem

Dzień wcześniej, w czwartek 28 kwietnia Zygmunt Łyżnicki prowadził Bieg do Liceum, w piątek popołudniu przed weekendem majowym, 29 kwietnia spotkaliśmy się z nim w parku. Nie wybieramy tych dat celowo, kiedyś bieg odbył się prima aprilis, a teraz piątek, trzynastego... 

11.05.2016 zobacz więcej »

Sportowa ''Jedynka'' nie ma równych w powiecie

W dniach 11 i 12 kwietnia 2016 roku w Miejskiej Hali Sportowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Piłce Ręcznej (szkół podstawowych) organizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Limanowej.

 

27.04.2016 zobacz więcej »

Medal w Pucharze Świata

22 kwietnia w Hamburgu rozegrany został Puchar Świata w Taekwondo Olimpijskim German Open. W turnieju rangi G1 startowało dwóch zawodników UKS KORYO Mszana Dolna: Mateusz Szczęsnowski i Maksymilian Smieszek. 

 

27.04.2016 zobacz więcej »

Z roku na rok - rekord!

Niewielka górka Potaczkowa, która wnosi się nad Mszaną w stronę Rabki pomieściła w minioną niedzielę 125 turystów! Lista naszych uczestników skończyła się na 125 wpisie, więc można śmiało stwierdzić, że każde spotkanie zaczyna się od rekordu.

21.04.2016 zobacz więcej »

Agnieszka Wójcik z olimpijskimi sukcesami

To był już kolejny olimpijsko udany rok dla Agnieszki Wójcik, uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w ZS nr 1 w Mszanie Dolnej. W roku szkolnym 2015/2016 uzyskała następujące tytuły w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

21.04.2016 zobacz więcej »

Miłosierny wymiar Tygodnia Biblijnego w ZS nr 1

Tradycyjnie już, w „Leśnej” odbyły się obchody  VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Z racji jubileuszowego Roku Miłosierdzia, przeżywany był on w wymiarze miłosierdzia. Wyraziło się to w doborze czytanych przez nauczycieli, uczniów, rodziców a także gości z parafii, miasta i powiatu, tekstów biblijnych.

21.04.2016 zobacz więcej »

Należy im się pamięć

13 kwietnia 2016 roku w Mszanie Dolnej odbyła się uroczystość poświęcona żołnierzom, policjantom, strażnikom granicznym zamordowanym przez sowieckie NKWD w Katyniu, Twerze i Charkowie w 1940 r. oraz ofiarom katastrofy smoleńskiej z 2010 roku. Zorganizowanie wspólnych uroczystości to współdziałanie trzech samorządów: Gminy Niedźwiedź, Gminy i Miasta Mszana Dolna.

15.04.2016 zobacz więcej »

Wydłużenie czasu pracy MOPS

Wydłużenie czasu pracy MOPS w miesiącu kwietniu 2016 r. celem sprawnej realizacji Programu 500+


W okresie miesiąca kwietnia w każdy wtorek tj. w dniach 05.04., 12.04., 19.04., 26.04.2016 r. mieszkańcy miasta Mszana Dolna mogą składać wnioski o świadczenia wychowawcze w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w godzinach 7.30 – 17.00.

05.04.2016 zobacz więcej »

Zapraszmy na III Rajd ''Beskidzkie Wyspy''

Serdecznie zapraszamy najmłodszych amatorów górskich wycieczek na organizowany  III Rajd dla dzieci i młodzieży "Beskidzkie Wyspy”. Czwartego maja spotykamy się na szczycie Lubogoszczy. Zgłoszone grupy mają do wyboru są trzy trasy  by dotrzeć na górę na pamiątkowe zdjęcie.

29.04.2016 zobacz więcej »

Majówkowe atrakcje

Długi majowy weekend w naszej okolicy zapowiada się interesująco. Liczymy, że każdy znajdzie coś dla siebie - już w sobotę, 30 kwietnia oficjalnie wystartuje Targ Staroci. Długi majowy weekend to okazja by spotkać się znowu w zaprzyjaźnionym już ze sobą gronie, dlatego gorąco zapraszamy w najbliższą sobotę na plac targowy!  

29.04.2016 zobacz więcej »

Święto Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy serdecznie do udziału w obchodach 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, organizowanych w tym roku wspólnie przez Samorząd Miasta Mszana Dolna oraz Parafię p.w. Miłosierdzia Bożego. Jak co roku spotkamy się na wspólnej dziękczynnej modlitwie w intencjach Ojczyzny i naszego miasta.
29.04.2016 zobacz więcej »

Wywieś Polską Flagę!

Drugiego maja świętujemy Dzień Flag Rzeczpospolitej Polskiej. Polska flaga jest symbolem, który łączy Polaków. Wywieszając flagę demonstrujemy naszą dumę z bycia Polką i Polakiem oraz okazujemy szacunek Polakom, którzy poświęcili swoje życie, wolność lub pracę dla istnienia niepodległości i powodzenia naszego Narodu.

29.04.2016 zobacz więcej »

V Tour Mszana Dolna

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 18 gmin z Małopolski uprzejmie zaprasza 1 maja 2016 roku na V Tour Mszana Dolna. Tour rozpoczyna VII edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy, której celem akcji jest promowanie i kreowanie atrakcyjnego wizerunku Beskidu Wyspowego.

27.04.2016 zobacz więcej »

Ostatnie dni Konkursu!

Zarząd Powiatu Limanowskiego ogłosił konkurs na wykonanie logo Produktu Lokalnego Powiatu Limanowskiego. Logo ma być symbolem produktu produkowanego przez lokalnych wytwórców w Powiecie Limanowskim i wykorzystywane będzie do celów marketingowo-promocyjnych.

21.04.2016 zobacz więcej »

Kolejny bieg w parku - 29.04

Pierwszy bieg zorganizowaliśmy pierwszego kwietnia. Na szczęście nie wszyscy potraktowali zaproszenie jako żart i w parku pojawiła się spora grupa biegaczy. Tym razem zaproszenie kierujemy tuż przed długim weekendem.

29.04.2016 zobacz więcej »

Bieg do Liceum 2016

Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej mają zaszczyt zaprosić Gimnazjalistów z terenu miasta i gminy Mszana Dolna oraz gminy Niedźwiedź na "BIEG do LICEUM 2016" w dniu 28 kwietnia 2016 r.

21.04.2016 zobacz więcej »

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW

W związku z realizacją projektu pn. „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, Burmistrz Miasta Mszana Dolna ogłasza nabór wniosków o udzielenie pomocy rzeczowej dla beneficjantów ostatecznych uczestniczących w Projekcie w 2016 roku na terenie Miasta Mszana Dolna.

14.04.2016 zobacz więcej »

Dyżury pracowników Urzędu Skarbowego - ostatni dyżur 27.04

Wzorem lat ubiegłych w Biurze Obsługi Mieszkańca możemy odebrać interesujący nas wzór druku PIT.
 
Ponadto pracownicy Limanowskiego Urzędu Skarbowego będą pełnili dyżury w każdą środę (9.00-13.00), począwszy od  3 lutego br. do końca kwietnia br., w Sali Narad na parterze budynku Urzędu Miasta przy ul. Marszałka Piłsudskiego 2, pomagając mieszkańcom miasta oraz gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź w elektronicznym przesyłaniu deklaracji podatkowych, która jest znacznie szybsza od tradycyjnej oraz szybciej otrzymamy zwrot podatku.
21.04.2016 zobacz więcej »

Szczypiorniści z ''Jedynki'' najlepsi w powiecie

W ubiegłym tygodniu -  w środę, 6 kwietnia rozegrano Powiatowe Mistrzostwa Gimnazjów w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt.  Tradycyjnie wysokie miejsca zajęli zawodnicy reprezentujący ZSM nr 1 czyli popularną Jedynkę. 

13.04.2016 zobacz więcej »

Pies szuka domu

Znaleziona przedwczoraj, 13 kwietnia na terenie miasta mała suczka szuka domu. Na razie ma tymczasowe schronienie i zapewnioną opiekę w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, ale szuka domu na stałe.

15.04.2016 zobacz więcej »

Plastycznie o solarach

Czwartego kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego w ramach projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich”. To swoiste podsumowanie projektu, który zamknął pięć lat intensywnej współpracy.

15.04.2016 zobacz więcej »

Zagórzańska ''gadka'' na pierwsze miejsce

To, że Barbara Stożek zna się na zagórzańskiej gadce chyba wiedzą wszyscy w Mszanie. Przyszła więc pora na Kraków i mury najstarszego Uniwersytetu. Stało się to za sprawą konkursu w ramach "Miesiąca Języka Ojczystego” pod patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

15.04.2016 zobacz więcej »

Z mszańskiej ''Jedynki'' wprost na UJ

Na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie marzec jest Miesiącem Języka Ojczystego. Z tej okazji ogłoszono konkurs,  do którego przygotowywały się pilnie dwie uczennice: Anna Łysek z klasy VI a i Aleksandra Sentyrz, uczennica klasy III c.                                       

13.04.2016 zobacz więcej »

Bydgoskie sukcesy UKS KORYO

W weekend (9-10.04) w Bydgoszczy został rozegrany międzynarodowy turniej w taekwondo olimpijskie Bydgoszcz Cup 2016. Startowało w nim 700 zawodników z Polski, Ukrainy i Czech. UKS KORYO reprezentowało 14 zawodników. Młodzi sportowcy wrócili z trzema złotymi medalami, przywieźli pięć srebrnych i trzy brązowe. Serdecznie gratulujemy!

13.04.2016 zobacz więcej »

Rachela młodą mistrzynią psychologii

W sobotę, 9 kwietnia w Warszawie odbył się Wielki Finał VIII Ogólnopolskiego Turnieju Psychologicznego, w którym wzięła maturzystka z Zespołu Szkół nr 1, Rachela Antosz-Rekucka. W finale potwierdziła swoją klasę: świetnie poradziła sobie zarówno w części pisemnej,  jak i w ścisłym finale ustnym.

13.04.2016 zobacz więcej »

Porządki nad rzeką

Śmieci jakby mniej, ale jednak uzbierały się dwie tony... W sobotę, 9 kwietnia, mimo, że pogoda wcale nie zachęcała do spacerów na świeżym powietrzu na zaproszenie do wspólnego sprzątania rzeki odpowiedziało ponad 40 osób.

12.04.2016 zobacz więcej »

Otwarty konkurs ofert - powtórnie

ZARZĄDZENIEM Nr 31/2016 z dnia 31.03.2016 r. Burmistrz Miasta Mszana Dolna powtórnie ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań gminy w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi w 2016r.

01.04.2016 zobacz więcej »

Wyniki otwartego konkursu ofert

 ZARZĄDZENIE Nr 21/2016 BURMISTRZA MIASTA MSZANA DOLNA

z dnia 11 marca 2016 r. 

 

w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Miasta Mszana Dolna w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi w 2016r.

15.03.2016 zobacz więcej »

Zbiórka odpadów gabarytowych 20-21 kwietnia

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych: mebli, opon, zużytego sprzętu RTV i AGD odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia zgodnie z umieszczonym na stronie harmonogramem. Prosimy o składanie „wielkogabarytów” wzdłuż wymienionych ulic lub w ich pobliżu, w określonych powyżej dniach, lecz w sposób nie zakłócający ruchu kołowego i pieszego!

14.03.2016 zobacz więcej »

''Szach-mat'' już 21 raz

W Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej w dniach 2-3 kwietnia zostały rozegrane XXI Szachowe Mistrzostwa Podhala Szkół Podstawowych i Gimnazjów. W tym roku padł rekord uczestników, na turniej zgłosiło się 99 zawodników.

07.04.2016 zobacz więcej »

Pierwszy bieg pierwszego kwietnia

Największy żart w tym dniu zrobiła nam pogoda – przez cały dzień było mżysto i chłodno, kto by myślał o bieganiu? Jeszcze w prima aprilis, kiedy wszyscy naokoło robią sobie żarty... Wyznaczona data żartem na pewno nie była, wszyscy bardzo poważnie odpowiedzieli na piewsze zaproszenie Zygmunta Łyżnickiego.  

06.04.2016 zobacz więcej »

Ostrzeżenie dla śmieciarzyW dniu dzisiejszym – 30 marca na ul. Zielonej zlokalizowano worki ze śmieciami. Funkcjonariusze Straży Miejskiej prowadzą postępowanie celem ukarania sprawcy, który jest już znany.

 

30.03.2016 zobacz więcej »

Ciąg dalszy chodnika na ul. Zakopiańskiej

Jeszcze przed świętami na ul. Zakopiańskiej rozpoczęły się prace nad kontynuacją budowy chodnika. Krakowski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jako wykonawca otrzymał dużą pomoc ze strony Urzędu Miasta.

24.03.2016 zobacz więcej »

UKS ''Beskid'' coraz mocniejszy!

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, iż Uczniowski Klub Sportowy „Beskid” Mszana Dolna „rośnie w siłę”. Dzisiaj możemy z całą stanowczością stwierdzić, że coraz bardziej zaznaczają swoją obecność na siatkarskiej mapie Mszany Dolnej.  

24.03.2016 zobacz więcej »

Budżet Obywatelski dla Małopolski

W roku 2016 Samorząd Województwa Małopolskiego po raz pierwszy wprowadza budżet obywatelski na poziomie regionalnym. Ważne jest, aby w jego realizację zaangażowana była jak najliczniejsza grupa mieszkańców Małopolski.

07.04.2016 zobacz więcej »

Uroczystości katyńskie - 13.04.2016

Wspólnie z Gminą Mszana Dolna, Gminą Niedźwiedź oraz Zespołem Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej zapraszamy na uroczystości upamiętniające ofiary "Zbrodni Katyńskiej", które odbędą się 13 kwietnia. Już po raz czwarty zorganizowany zostanie również Sztafetowy Bieg Katyński.

08.04.2016 zobacz więcej »

Pokonaj cukrzycę

Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia” (7 kwietnia), obchodzony jest pod hasłem „Pokonaj cukrzycę”. Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia.

05.04.2016 zobacz więcej »

Sprzątamy !

Komisja Ochrony Środowiska Rady Miasta i wędkarze z PZW "Mszanka" zapraszają do wspólnego sprzątania brzegów i koryta rzeki Mszanki. Jak co roku, po zimie sprzątamy śmieci, które dziwnym trafem zamiast do worków straszą swoim widokiem nad rzeką.

05.04.2016 zobacz więcej »

VIII Turniej ''Daj Mata chorobie''

To będzie już VIII Turniej Szachowy ”Daj Mata Chorobie”, który odbędzie się w Krakowie w najbliższą niedzielę – 10 kwietnia na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego.  Celem turnieju jest pozyskanie krwi dla ratowania zdrowia i życia oraz popularyzacja gry w szachy.

07.04.2016 zobacz więcej »

Najwyższe i tradycyjne - już nagrodzone

Do historii przeszedł XXXIV Konkurs Palm Wielkanocnych - w tym roku pojawiło się bardzo dużo palm własnoręcznie zrobionych. Wykonawcy palm coraz większą wagę przywiązują do szczegółów. Kwiaty są misternie przygotowane, palmy wiązane są zgodnie z tradycją wikliną lub rzemieniem.

23.03.2016 zobacz więcej »

Relacja z Dni Otwartych w Leśnej

14 marca koncertem Pawła Gołeckiego i jego zespołu  rozpoczęły się Dni Otwarte Leśnej. Następnego dnia  na licznie przybyłych gimnazjalistów czekało także  mnóstwo atrakcji przygotowanych przez  nauczycieli i uczniów.

24.03.2016 zobacz więcej »

Biegi w parku - pierwszy w Prima Aprilis

Uwaga, biegacze! Wznawiamy akcję biegi w parku z Zygmuntem Łyżnickim i sekcją biegów MOK. W zeszłym roku w październiku, co piątek, spotykali się biegacze. Pierwszy bieg odbędzie się 1 kwietnia i zapewniamy to nie żart.

24.03.2016 zobacz więcej »

XXI Szachowe Mistrzostwa

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na XXI Szachowe Mistrzostwa Podhala, które przy pomocy Urzędu Miasta organizowane są w Zespole Szkół Miejskich nr 1. Termin szachowych rozgrywek to 2-3 kwiecień – pierwszy poświąteczny weekend.

 

30.03.2016 zobacz więcej »

W hołdzie Janowi Pawłowi II

Serdecznie zapraszamy na misterium modlitewne „Oto jestem Panie”, które przygotowanie przez Teatr Adalex odbędzie się 2 kwietnia o godz. 19.30 w kościele p.w. Św. Michała Archanioła. Misterium to jest przypomnieniem ważnych wydarzeń z życia papieża Polaka.

24.03.2016 zobacz więcej »

Ogłoszenie Burmistrza Miasta

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, że w dniu 25 marca 2016 roku (Wielki Piątek) Urząd Miasta w Mszanie Dolnej będzie czynny do godz. 12.00.
 

 

21.03.2016 zobacz więcej »

Zygmunt Łyżnicki uhonorowany na Gali Sportu

W środę 24 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, w trakcie uroczystej gali, Gazeta Krakowska ogłosiła wyniki XIII Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny, Ziemi Limanowskiej i Gorlickiej w 2015 roku.

10.03.2016 zobacz więcej »

Sukces Racheli

Uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej, tegoroczna maturzystka Rachela Antosz-Rekucka zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ogólnopolskiego konkursu „Przeszczep darem życia”, zaś w swojej kategorii okazała się najlepsza.

09.03.2016 zobacz więcej »

Najpopularniejsi Piłkarze - z naszego klubu!

27 lutego odbyło się podsumowanie XVIII Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Piłki Nożnej Ziemi Limanowskiej 2015. Najpopularniejszym piłkarzem 2015 został Karol Dziadoń (Dobrzanka/Turbacz Mszana Dolna), a drugim zawodnikiem mszańskiego klubu, który zajął wysoką czwartą lokatę okazał się  Szymon Gocał.

09.03.2016 zobacz więcej »

Składanie wniosków Rodzina 500+

Informujemy, że wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (Rodzina 500+) można składać od 1 kwietnia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej ul. Starowiejska 2 (I piętro, biuro nr 1).

 

09.03.2016 zobacz więcej »

Sparing taekwondzistów

27 lutego w Poznaniu odbyła sie ogólnopolska konsultacja sparingowa dla kadetów i juniorów trenujących taekwondo. Wzięło w niej udział 160 zawodników z całej Polski. UKS KORYO Mszana Dolna reprezentowało siedmioro zawodników.

08.03.2016 zobacz więcej »

Młodzi artyści z Mistrzem

W Miejskiej Bibliotece znowu zapełniły się ściany. Tym razem swoje prace zaprezentowało ponad sześćdziesiąt dzieci z trzech pracowni malarskich: z Wiśniowej, Lipnika i Glichowa. Młodzi artyści to głównie uczniowie szkół podstawowych, których prowadzi Jan Szczepanik malarz-amator.  

08.03.2016 zobacz więcej »

Konkurs plastyczny ''W stronę słońca''

Wójt Gminy Mszana Dolna - lider projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich" serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym szkoły podstawowe z terenu gmin - partnerów projektu. Tematyką konkursu dla uczniów klas IV-VI są odnawialne źródła energii.

03.02.2016 zobacz więcej »

Misterium Męki Pańskiej ''Pójdź za mną'' 2016

Od początku marca trwa budowanie dekoracji i scenografii przedstawienia Misterium Męki Pańskiej, które po raz czwarty zostanie wystawione na scenie mszańskiego MOK. Scenografia prawie gotowa, Przedstawienia zaplanowane są w terminie od 17 do 21 marca.

16.03.2016 zobacz więcej »

XXXIV Konkurs Palm Wielkanocnych

W naszych parafiach w Niedzielę Palmową organizowane są uroczyste procesje i poświęcenie palm na mszach świętych: o godz. 10.30. w parafii Bożego Miłosiedzia, w Parafii Św. Michała Archanioła o godz. 10.45. Zapraszamy serdecznie do udziału w  XXXIV Konkursie Palm Wielkanocnych organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury, który  organizowany będzie przy kościele  p.w. Św. Michała Archanioła.

17.03.2016 zobacz więcej »

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Kasinki Małej

W tym roku w okresie Wielkiego Postu po raz trzeci z Kasinki Małej wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szlak im. św. Józefa poprowadzi uczestników z parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Kasince Małej do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

16.03.2016 zobacz więcej »

Dni otwarte w ''Leśnej'' 14-15.03

Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 serdecznie zapraszają Gimnazjalistów III klas wraz z wychowawcami na Dni Otwarte 14-15 marca. W programie poza przedstawieniem oferty edukacyjnej zaplanowane są konkursy z nagrodami oraz koncert Pawła Gołecki z zespołem. Serdecznie zapraszamy!

10.03.2016 zobacz więcej »

Miejska mapa bezpieczeństwa

W poniedziałek, 22 lutego odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące tworzenia mapy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Spotkanie otworzył Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk,  obecni byli przedstawiciele Komisariatu Policji oraz Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej, Radni Rady Miasta, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych, członkowie Miejskiej Komsji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

23.02.2016 zobacz więcej »

Odeszła od nas Basia Janik

18 lutego 2016r., po długiej walce z chorobą odeszła Basia Janik. Mądra, pracowita, wspaniała i życzliwa osoba. Pierwsze kroki w swojej działalności społecznej związała z harcerstwem w Mszanie Dolnej.

 

22.02.2016 zobacz więcej »

Historyczna inwestycja dla mieszkańców Mszany Dolnej

W poniedziałek 15 lutego 2016r uroczyście otwarto nowo wybudowaną stację uzdatniania wody pitnej. Stacja uzdatniania posiada najnowocześniejszą technologię uzdatniania wody w całości ekologiczną. Budowa została wykonana na bazie awaryjnego ujęcia wody wykonanego ponad 10 lat temu.

 

22.02.2016 zobacz więcej »

Nowe ''stare'' władze u Strażaków

W niedzielę, 14 lutego odbyło się Walne Zebranie członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej. Przedstawione zostały sprawozdania z działalności Prezesa, Naczelnika, Kapelmistrza Orkiestry, Skarbnika, a następnie po opinii Komisji Rewizyjnej - Walne Zebranie udzieliło Zarządowi absolutorium. 

17.02.2016 zobacz więcej »

Jubileusz Złotych Godów

W dzień Ofiarowania Pańskiego (2 lutego) w kościele p.w. św. Michała Archanioła miało miejsce jeszcze dodatkowe święto – w tym dniu, popularnie znanym jako święto Matki Boskiej Gromniczej Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowały pary z naszego miasta.

05.02.2016 zobacz więcej »

Tanecznie i plastycznie - już po feriach...

Kiedy po zorganizowanych dwóch koncertach w Miejskim Ośrodku Kultury instrumentaliści "odpoczywali", na aktywne spędzenie ferii zostali zostali zaproszeni wszyscy, którzy mieli ochotę sprawdzić się w tańcu. Bezpłatne zajęcia prowadził przez dwa dni instruktor tańca towarzyskiego Paweł Szczęśniak. To samo może potwierdzić Pani Róża – opiekunka osiedlowej świetlicy na ulicy Krakowskiej.

17.02.2016 zobacz więcej »

Kosmici w Bibliotece

Kto tegoroczne ferie spędził w naszej Bibliotece, na pewno nie narzekał na nudę. Spokojne miejsca, jakimi są czytelnia, wypożyczalnie i sala wystaw, na tydzień zostały opanowane przez ponad pięćdziesięciu kosmitów. Taki był bowiem motyw przewodni codziennych spotkań. W ofercie znalazły się zarówno zajęcia warsztatowe, jak i wycieczki

13.02.2016 zobacz więcej »

KWALIFIKACJA WOJSKOWA W 2016 ROKU

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, że w dniach 2 i 3 marca 2016 od godziny 7.30 odbędzie się kwalifikacja wojskowa dla osób z terenu Miasta Mszana Dolna przed Powiatową Komisją Lekarską w pod adresem: 34-651 Limanowa, ul. Reymonta 3 w Zespole Szkól Samorządowych Nr 4 (Łososina Górna).

 

09.02.2016 zobacz więcej »

Informacja

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej informuje, że organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego będą mogły pozyskać środki na realizację w 2016r. zadań publicznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, głównie alkoholizmowi wyłącznie w trybie konkursu ofert.

30.10.2015 zobacz więcej »

Przed zimą...

W związku z ewentualnym nagłym spadkiem temperatury, zwracam się z apelem do mieszkańców Mszany Dolnej o zwrócenie szczególnej uwagi na sytuację osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych, wymagających pomocy i wsparcia oraz osób bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych na terenie miasta.

19.11.2015 zobacz więcej »

Otwarty konkurs ofert

ZARZĄDZENIEM  Nr  5/2016 z dnia 5.02.2016 r.  Burmistrz Miasta Mszana Dolna ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań gminy w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi w 2016r.

10.02.2016 zobacz więcej »

Święto Żołnierzy Wyklętych

We wtorek 1 marca w całej Polsce obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - święto państwowe, ustanowione w 2011 roku. Hołd poległym partyzantom, którzy walczyli z okupantem, a następnie stawiali opór uzależnianiu Polski od ZSRR, oddadzą także mieszkańcy Powiatu Limanowskiego.

26.02.2016 zobacz więcej »

Atrakcyjne staże i kursy na Gościńcu Kariery

„Na gościńcu kariery” – to projekt, w ramach którego mieszkańcy gminy Mszana Dolna - niepracujący (bierni zawodowo lub bezrobotni), w wieku 18-29 lat - uzyskają realne szanse zatrudnienia. Adresowany jest także do osób niepełnosprawnych i młodych rodziców powracających na rynek pracy po przerwie związanej z wychowaniem dziecka.

22.01.2016 zobacz więcej »

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT
 

  • w terminie od 1 lutego 2016 r. do 29 lutego 2016 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r.,
20.01.2016 zobacz więcej »

Informacja dla organizacji pozarządowych

Informacja dla organizacji pozarządowych

o możliwości wskazania osób, które wejdą w skład komisji konkursowej powołanej przez Burmistrza Miasta Mszana Dolna w celu przeprowadzenia konkursu ofert.

16.02.2016 zobacz więcej »

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw 22-27.02

W dniach od 22 do 27 lutego odbędzie się kolejny ogólnopolski  "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Wzorem lat ubiegłych w Komisariacie Policji w Mszanie Dolnej pełniony będzie dyżur poświęcony tej tematyce.

22.02.2016 zobacz więcej »

Wernisaż w Bibliotece

Miejska Biblioteka zaprasza serdecznie na wernisaż prac uczestników warsztatów malarskich prowadzonych przez Jana Szczepanika. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 27 lutego o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy do Biblioteki!

24.02.2016 zobacz więcej »

Najważniejsza jest informacja

W ubiegłym tygodniu (27.01.) na sali narad w Urzędzie Miasta odbyła się debata o bezpieczeństwie seniorów. Największą grupę słuchaczy stanowili seniorzy z Zagórzańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na czele z Franciszkiem Dziedziną.  

03.02.2016 zobacz więcej »

Młodzież z ''Leśnej'' pamięta

27. stycznia, w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W tym roku o ten szczególny wymiar pamięci  zadbali u nas uczestnicy projektu „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i dialogu” z Zespołu Szkół nr 1 odwiedzając zbiorowe mogiły w naszym mieście.

29.01.2016 zobacz więcej »

Mszańska ''Jedynka'' potęgą w szachach

15 stycznia w Limanowej odbyła się Powiatowa Gimnazjada Młodzieży w Szachach. Gimnazjum nr 1 w Mszanie Dolnej reprezentowało dziewięciu uczniów, z których czterech znalazło się w pierwszej szóstce. W klasyfikacji drużynowej chłopcy zwyciężyli. 

27.01.2016 zobacz więcej »

Debata dotycząca bezpieczeństwa

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, że w najbliższy poniedziałek, 22 lutego o godz. 14:00 w sali narad Urzędu Miasta Mszana Dolna odbędzie się debata dotycząca bezpieczeństwa na terenie Miasta Mszana Dolna w ramach konsultacji społecznych do tworzenia „Krajowej mapy zagrożeń”.

18.02.2016 zobacz więcej »

Zgłoszenie polowania zbiorowego

Zarząd Koła Łowieckiego "Dzik" w Porębie Wielkiej informuje, że w dniu 21 lutego 2016 r. na terenie dzierżawionym przez to Koło, w obwodzie 205 odbędzie się polowanie zbiorowe.

17.02.2016 zobacz więcej »

Miłośnicy książek nagrodzeni

Tradycyjnie przed zakończeniem roku podsumowaliśmy czytelnictwo w naszej bibliotece. Najaktywniejsi czytelnicy zostali uhonorowani dyplomami gratulacyjnymi oraz nagrodami książkowymi podczas specjalnej gali, która odbyła się 28 grudnia.

13.01.2016 zobacz więcej »

Znaleziono telefon Samsung

W Mszanie Dolnej na ul. Krakowskiej w okolicy sklepu "Silla" znaleziono telefon Samsung Yateley gu46 białego koloru. Znaleziony telefon znajduje się na Komisariacie Policji w Mszanie Dolnej.

 

28.01.2016 zobacz więcej »

Wyciągi w okolicy otwarte!

Nadeszła najbardziej oczekiwana przez wszystkich narciarzy chwila. Ruszyły wyciągi narciarskie w naszej najbliższej okolicy. Pierwszy rozpoczął nowy sezon narciarski wyciąg w Lubomierzu. Zapraszamy wszystkich spragnionych zimowego szaleństwa. Warunki do jazdy zapowiadają się naprawdę dobre!

21.01.2016 zobacz więcej »

Urząd Stanu Cywilnego zamknięty we wtorek (02.02.2016)

W związku z uroczystością wręczenia medali Parom małżeńskim za długoletnie pożycie małżeńskie, która odbędzie się dnia 2 lutego 2016 r. w godz. od 10.00 do 15.00 Urząd Stanu Cywilnego w Mszanie Dolnej w tym czasie będzie nieczynny.  

29.01.2016 zobacz więcej »

Zapraszamy na debatę ''Bezpieczny Senior''

Serdecznie zapraszamy na debatę społeczną "Bezpieczny Senior" skierowaną dla wszystkich seniorów, w najbliższą środę,  27 stycznia w godz. 14.00-16.00 w sali narad w Urzędzie Miasta  w Mszanie Dolnej.   W debacie wezmą udział policjanci z Komisariatu Policji, Straż Miejska i Państwowa Straż Pożarna z Limanowej. 

22.01.2016 zobacz więcej »

Zapraszamy na drugi koncert do MOKu

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej na  Koncert kolęd  w sobotę – 30 stycznia. Będzie to już drugi koncert świąteczny, tym razem wystąpią dorosłe grupy działające przy Miejskim Ośrodku Kultury. Rozpoczęcie koncertu o godz. 17.00.

28.01.2016 zobacz więcej »

Obowiązkowe szczepienie psów

W dniach 28, 29, 30 stycznia (czwartek, piątek, sobota) odbędzie się coroczne obowiązkowe szczepienie psów przeciw wściekliźnie. Szczegóły punktów i godziny szczepień podajemy poniżej w wiadomości.

27.01.2016 zobacz więcej »

Co robić w ferie? Drugi tydzień pełen atrakcji

W poniedziałek 18 stycznia w Małopolsce rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Miejski Ośrodek Kultury, Biblioteka Miejska i Zespół Szkół Miejskich nr 1 przygotowały program zajęć dla wszystkich chcących aktywnie spędzać czas wypoczynku.  

26.01.2016 zobacz więcej »

Halowy Turniej ''Mszana Dolna Cup''

W minioną sobotę,  16 stycznia, w pięknym obiekcie sportowym przy Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej jak co roku odbył się halowy turniej piłki nożnej „Mszana Dolna Cup” w kategorii młodzików roczniki 2003 i 2004. Organizatorem turnieju był KS Turbacz oraz AP Bonito, patronat nad turniejem objął Urząd Miasta Mszana Dolna.                 

22.01.2016 zobacz więcej »

Przed feriami koncertowo w MOKu

Mimo, że ferie już praktycznie się zaczęły, a czas kolędowania powoli się kończy, niedzielne  popołudnie w Miejskim Ośrodku Kultury wypełniło się muzyką i śpiewem uczestników warsztatów muzycznych i wokalnych.

21.01.2016 zobacz więcej »

O bezpieczeństwie - akcja Straży Miejskiej

Straż Miejska w Mszanie Dolnej tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych prowadziła zajęcia mające na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego wypoczynku zimowego. Program spotkań, realizowany był w pierwszych klasach szkół podstawowych w ramach akcji  “Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską" .

16.01.2016 zobacz więcej »

Srebro na Wielkopolska Cup

16 stycznia w Kórniku pod Poznaniem został rozegrany pierwszy turniej z cyklu Puchar Polski Wielkopolska Cup 2016. W turnieju wzięło udział 50 klubów z całej Polski a liczba zawodników - aż 350 startujących, spowodowała iż turniej stał na bardzo wysokim poziomie.

19.01.2016 zobacz więcej »

Strażacy u Czarnej Madonny

Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Mszany Dolnej i Piekiełka pod dyrekcją Piotra Rataja po raz dziewiętnasty zagrała na Jasnej Górze. Kolędy i pastorałki w wykonaniu orkiestry zabrzmiały w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w środę - 6 stycznia. Do jasnogórskiego sanktuarium wraz z muzykami tradycyjnie przybyły rodziny i bliscy.

13.01.2016 zobacz więcej »

Przed studniówką - polonez na Rynku

Na Rynku maturzyści mszańskich szkół, jak co roku, tuż przed studniówką odtańczyli tradycyjnego poloneza. W czwartek, siódmego stycznia na rynku zebrało się ponad 120 osób. Wraz z maturzystami poloneza zatańczył też Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk.

09.01.2016 zobacz więcej »

Piąty Jubileuszowy Koncert Noworoczny

Można już nazwać tradycją Koncert Noworoczny, który strażacy organizują na początku roku. Tym razem, w pierwszą niedzielę stycznia odbył się piąty, jubileuszowy koncert. Zgromadzoną publiczność muzycznie przywitał zespół Big Band Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Nowego Targu.  

08.01.2016 zobacz więcej »

Sprostowanie do artykułu tv28

W dniu wczorajszym ukazało się na portalu internetowym TV28 artykuł pt. ”Mszana Dolna. Zamieszanie wokół odbioru śmieci? W tej sprawie zachowujemy ciągłość”, który zawiera informacje wymagające sprostowania.

 

31.12.2015 zobacz więcej »

Świąteczny numer ''Pod Lubogoszczą''

Świąteczny numer gazety samorządowej "Pod Lubogoszczą" dostępny jest już w Biurze Obsługi Mieszkańca, na parterze budynku Urzędu Miasta. W okresie świątecznym gazetę można znaleźć w naszych dwóch parafiach.

23.12.2015 zobacz więcej »

Nagroda dla miasta - Srebrna Płyta Chodnikowa

W minionym tygodniu, tuż przed świętami, w siedzibie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski przy ulicy Grodzkiej w Krakowie odbyło się podsumowanie VII edycji konkursu im. Grzegorz Stecha „Bezpieczne drogi – budujemy chodniki i ścieżki rowerowe” za rok 2014. Miasto Mszana Dolna otrzymało "Srebrną płytę chodnikową".

31.12.2015 zobacz więcej »

Koncert kolęd i nie tylko...

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej na  Koncert kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży uczestniczących w warsztatach muzycznych i wokalnych w najbliższą niedzielę – 17 stycznia. Rozpoczęcie koncertu o godz. 16.00.

13.01.2016 zobacz więcej »

Magia Karpat w Folwarku Stara Winiarnia

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Zofii Kity "Mistyczny świat karpackich wierzeń" oraz prezentację książki "Karpaty pełne czarów. O wierzeniach, medycynie i magii ludowej Karpat polskich" w najbliższy piątek – 15 stycznia o godz. 18.00 w Folwarku Stara Winiarnia.

13.01.2016 zobacz więcej »

Świąteczny blask

W tym roku nad ulicami naszego miasta ponownie zawisły naprawione dekoracje świąteczne, tak by zarówno mieszkańcom jak i przybywającym gościom stworzyć miłą, świąteczną atmosferę. Czterdzieści dziewięć elementów wymagało wymiany wężów świetlnych.

07.01.2016 zobacz więcej »

24 Finał WOŚP w Mszanie Dolnej - zobacz program

Niewiele czasu pozostało  do 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2016 roku. Od początku listopada sztab w Mszanie Dolnej i nasz podsztab w Dobrej rekrutował wolontariuszy i w tym roku prawie 300 osób będzie kwestowało i pracowało w sztabie na terenie Mszany Dolnej i Dobrej oraz okolicznych miejscowości.

07.01.2016 zobacz więcej »

Zaproszenie na Koncert Noworoczny

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej ma zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców na KONCERT NOWOROCZNY, który odbędzie się 3 stycznia o godz. 16.00 w Remizie Strażackiej. W koncercie wezmą udział: Orkiestra Dęta "Echo Zagórzan" z Kasiny Wielkiej, Orkiestra Parafialna z Korzkwi, Big Band Szkoły Muzycznej z Nowego Targu oraz Orkiestra Dęta OSP Mszana Dolna. W repertuarze oprócz kolęd i pastorałek znajdą się szlagiery muzyczne z całego świata. Serdecznie zapraszamy!

04.01.2016 zobacz więcej »


 

Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.archiwum.mszana-dolna.eu/archiwum-2016/