Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 15.07.2024r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018
Archiwum 2018

III zwyczajna sesja Rady Miasta Mszana Dolna

ZAWIADOMIENIE


Działając na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2018 r., poz. 994 ze zm.)


z w o ł u j ę


III zwyczajną sesję Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej na dzień 28 grudnia 2018r. (piątek) na godzinę 14.00.

 

 

Relacja na żywo z obrad sesji -link. 

31.12.2018 zobacz więcej »

II zwyczajna sesja Rady Miasta Mszana Dolna

ZAWIADOMIENIE


Działając na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2018 r., poz. 994 ze zm.)


z w o ł u j ę


II zwyczajną sesję Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej na dzień 17 grudnia 2018r. (poniedziałek) na godzinę 14.00.

 

 

Relacja na żywo z obrad sesji -link.  

31.12.2018 zobacz więcej »

Bieg Sylwestrowy w parku - przyjdź i pobiegnij

Serdecznie zapraszamy na Sylwestrowy Bieg w parku miejskim. Stawiamy przede wszystkim na rekreację i dobrą zabawę. Sprawdzamy też kondycję przed sylwestrową nocą, jeśli pokonasz kilka okrążeń w parku nie będziesz miał problemów na parkiecie... Spotykamy się w parku miejskim 30 grudnia (w niedzielę) o godz. 15.00. Bieg poprowadzi Zygmunt Łyżnicki z Sekcją biegów górskich i długodystansowych MOK. Pobiegniemy bez pośpiechu, dla zabawy. Zapraszamy do parku!

28.12.2018 zobacz więcej »

Lodowisko już otwarte!

Serdecznie zapraszamy na lodowisko przy stadionie miejskim, ul. Spadochroniarzy, które już dzisiejszego dnia – środy 19 grudnia jest już otwarte.

 

W niedzielę, 23 grudnia zapraszamy na darmową jazdę połączoną z popołudniowymi animacjami dla dzieci.

 

Początek około godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy!

19.12.2018 zobacz więcej »

Urząd Miasta w dniu 24 grudnia 2018r. będzie nieczynny

Burmistrz Miasta Mszana Dolna uprzejmie informuje, że w dniu 24 grudnia 2018 (Wigilia) Urząd Miasta będzie nieczynny.

 

19.12.2018 zobacz więcej »

Hu, hu, ha - zima wcale nie jest zła

Zima kojarzy nam się z przyjemnościami związanymi ze śniegiem, ale również ze Świętym Mikołajem. Pomimo braku śniegu, w niewiadomy nam sposób, Św. Mikołaj dotarł do Szkoły nr 2 w Mszanie Dolnej, żeby odwiedzić dzieci niepełnosprawne z Koła PSONI. Jak zwykle zrobił to bez rozgłosu i niespodziewanie.

17.12.2018 zobacz więcej »

Taekwondziści z medalami w Olsztynie

W Olsztynie rozegrany został Puchar Polski Taekwondo Olimpiskiego Olsztyn Cup. Klub KORYO Mszana Dolna reprezentowała bardzo mocna grupa kadetów, juniorów oraz seniorów. Złote medale zdobyli: Mateusz Szczesnowski, Maksymilian Śmieszek, Oskar Pilch, Wiktor Pajdzik. Srebrne medale wywalczyła Julia Chlipała, a brązowy medal Patrycja Kornaś. Pozostali zawodnicy przegrali swoje walki o wejście w strefę medalową.

11.12.2018 zobacz więcej »

Mikołajki biegały w parku

Na zaproszenie Sekcji Biegów Górskich i Długodystansowych MOK odpowiedziała zgraja wysportowanych mikołajków, które przyjechały na okolicznościowe bieganie z Podobina… Dotarli też stali bywalcy takich rekreacyjnych wydarzeń i nagle zrobiło się przyjemnie czerwono w piątkowe popołudnie. Najpierw symboliczna runda wokół parku, a potem w pięknych mikołajkowych czapkach trzeba było się pokazać na mieście.

11.12.2018 zobacz więcej »

XVI Turniej Tenisa Stołowego TKKF

TKKF „Lubogoszcz“ organizuje wspólnie z Uczniowskim Klubem Sportowym TOP i Klubem Sportowym Turbacz Turniej Tenisa Stołowego. Jego szesnasta edycja odbyła się 24 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1. W rozgrywkach przy ping-pongowym stole brało udział 52 zawodników. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

11.12.2018 zobacz więcej »

Podwójne złoto w pływaniu

W ubiegły piątek, 7 grudnia w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Pływaniu. Szkołę Podstawową nr 1 w Mszanie Dolnej reprezentowało 30 uczniów  i uczennic pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego – Katarzyny Mielnikiewicz, Marty Bijatowskiej, Grzegorza Szynalika i Zbigniewa Stachury. Bezkonkurencyjnym okazało się rodzeństwo Gabriela i Wiktor Aksamit, którzy zdobyli złote medale w swoich kategoriach.

11.12.2018 zobacz więcej »

Mikołaj z parowozem

W niedzielę, 9 grudnia na trasie Chabówka – Mszana Dolna pojawi się specjalny historyczny pociąg retro w ramach cyklu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Skład retro złożony z lokomotywy parowej OKz32-2 z 1934 roku, odrestaurowane, zabytkowe wagony pasażerskie z I połowy XX wieku oraz wizyta Św. Mikołaja z niespodziankami. Będzie można także zwiedzić Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce - wstęp ulgowy mają pasażerowie pociągu. Serdecznie zapraszamy!

06.12.2018 zobacz więcej »

MOK zaprasza

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na podsumowanie projektów Grupy Teatralnej Wizja oraz Grupa Projekt Teatr, które przygotowywały pod okiem opiekunek Moniki Antosz-Grodzickiej oraz Katarzyny Wasilewskiej. W niedzielę, 9 grudnia o godz. 16.00 zostanie zaprezentowany reportaż „O umiłowaniu małej Ojczyzny” oraz spektakl „Niepodległość-Podległość-Wolność”.

06.12.2018 zobacz więcej »

Mikołajowe truchtanie

Sekcja Biegów Górskich i Długodystansowych MOK serdecznie zaprasza na mikołajowe truchtanie do parku. Kto tylko ma ochotę założyć czerwoną czapkę i dla zdrowia przebiec się z nami po parkowych alejkach, by utrzymać formę także zimą – zapraszamy!  W piątkowe popołudnie, 7 grudnia spotykamy się o godz. 17.00.

05.12.2018 zobacz więcej »

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Mszana Dolna

Zarządzeniem Nr 102/2018 z dnia 16 listopada 2018r Burmistrz Miasta Mszana Dolna ogłasza kolejny przetarg ustny nieograniczony na najem lokalu użytkowego.

30.11.2018 zobacz więcej »

Po pierwszej sesji w nowej kadencji

Odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęła się pierwsza sesja Rady Miejskiej VIII kadencji na lata 2018 – 2023. Obrady rozpoczęła Pani Elżbieta Smaga, która poprosiła o dalsze prowadzenie obrad Pana Ryszarda Sitkowskiego. Po raz pierwszy obrady sesji można było śledzić na bieżąco na stronie internetowej Urzędu Miasta.

30.11.2018 zobacz więcej »

Ulica Biskupa Bardy w rodzinnym mieście

15 listopada w Mszanie Dolnej odbędzie się uroczystość otwarcia drogi - łącznika pomiędzy ulicą Kolbego a Starowiejską, która otrzyma imię biskupa Franciszka Bardy, biskupa przemyskiego, urodzonego w Mszanie Dolnej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00 W programie jest powitanie gości, przecięcie wstęgi i przemówienia zaproszonych gości. Do udziału w uroczystości zapraszają Burmistrz Józef Kowalczyk i Przewodnicząca Rady Miasta Agnieszka Modrzejewska-Potaczek.

24.11.2018 zobacz więcej »

ZAPROSZENIE dla mieszkańców Miasta Mszana Dolna

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO I URZĄD MIASTA MSZANA DOLNA

ZAPRASZAJĄ mieszkańców Miasta Mszana Dolna na indywidualne konsultacje z tematyki pozyskiwania środków z funduszy europejskich

23.11.2018 zobacz więcej »

Konkurs Fotograficzny ''ZIEMIA ZAGÓRZAŃSKA W OBIEKTYWIE''

Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej oraz Urząd Miasta w Mszanie Dolnej organizują Konkurs Fotograficzny ''ZIEMIA ZAGÓRZAŃSKA W OBIEKTYWIE'' - TU SPEŁNIAJĄ SIĘ MOJE MARZENIA. Celem konkursu  jest ochrona i upowszechnianie (poprzez fotografię) dziedzictwa społecznego, naturalnego, kulturowego ziemi zagórzańskiej oraz omowanie ziemi zagórzańskiej wraz z jej obrzędowością, dorobkiem kultury materialnej i duchowej, folklorem lokalnym, podejmowanymi inicjatywami i zachodzącymi zmianami.

21.11.2018 zobacz więcej »

Droga do wolności i dąb Niepodległości

Był to jeden z pomysłów na uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej przyłączyli się do akcji sadzenia „Dębu Niepodległości” jako symbolu troski o pamięć historyczną i godne upamiętnienie tego wielkiego wydarzenia w dziejach naszej Ojczyzny.

20.11.2018 zobacz więcej »

Wygrali wiedzą o Niepodległej

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się konkurs historyczny pt. „Wolna i Niepodległa - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Wzięli nim udział uczniowie ze szkół z terenu trzech zagórzańskich gmin: Miasta Mszana Dolna, Gminy Mszana Dolna oraz Gminy Niedźwiedź. Finał konkursu miał miejsce 10 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury.

20.11.2018 zobacz więcej »

Biegiem rozpoczęli obchody

Na sportowo rozpoczęły się zagórzańskie obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W piątkowy wieczór, 9 listopada o godz. 18.00 w parku spotkali się wszyscy, którzy chcieli w inny sposób uczcić nasze niepodległościowe święto. Jak zawsze przy takich sportowych inicjatywach pojawia się sekcja Biegów Ulicznych i Długodystansowych MOK.

20.11.2018 zobacz więcej »

Zaproszenie do wypełnienia ankiety dotyczącej Strategii Rozwoju Powiatu Limanowskiego

Starostwo Powiatowe w Limanowej zachęca do wypełnienia ankiety dotyczącej Strategii Rozwoju Powiatu. Powiat limanowski podjął prace związane z opracowaniem Strategii Rozwoju na lata 2019-2025. Jednym z pierwszych etapów merytorycznych prac nad tym dokumentem jest rozpoznanie potrzeb oraz oczekiwań mieszkańców. Temu służy ankieta.

19.11.2018 zobacz więcej »

Walczmy razem o czyste powietrze

Zgodnie z oceną powietrza w Województwie Małopolskim w roku 2015, którą wykonano dla Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie w Mieście Mszana Dolna nastąpiły przekroczenia dopuszczalnych wartości pyłów PM 10 oraz PM 2,5. Przekroczenia te świadczą o konieczności wdrażania na terenie miasta działań zmierzających do obniżenia niskiej emisji, propagujących odnawialne źródła energii, termomodernizacje budynków mieszkalnych oraz wymianę starych pieców.

18.11.2016 zobacz więcej »

I Sesja Rady Miasta Mszana Dolna

I Sesja Rady Miasta Mszana Dolna


Urząd Miasta w Mszanie Dolnej informuje, że I Sesja Rady Miasta Mszana Dolna odbędzie się 22 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 10:00 w sali narad Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 2. 

16.11.2018 zobacz więcej »

XVI Turniej Tenisa Stołowego TKKF

W imieniu organizatorów TKKF "Lubogoszcz" oraz UKS "TOP" przy Szkole Podstawowej  nr 1 zapraszamy na XVI Otwarty Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Szkół średnich w dniu 24 listopada. Turniej odbędzie się w  hali sportowej ZSM nr 1, start o godz.9.00. Serdecznie zapraszamy!

14.11.2018 zobacz więcej »

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych do wzięcia udziału w spotkaniu - konsultacjach „Projektu rocznego programu współpracy Miasta Mszana Dolna z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019”, które odbędzie się w dniu 7.11.2018 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej ul. Piłsudskiego 2.

07.11.2018 zobacz więcej »

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych do wzięcia udziału w spotkaniu  - konsultacjach „projektu rocznego programu współpracy Miasta Mszana Dolna z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019”, które odbędzie się w dniu 7 listopada 2018 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej ul. Piłsudskiego 2. 

04.11.2018 zobacz więcej »

OBWIESZCZENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO

OBWIESZCZENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji pn.: Budowa sieci wodociągowej w ul. Matejki w Mszanie Dolnej, realizowana w ramach zadania pn.: Przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ul. Matejki w Mszanie Dolnej – przekroczenie linii kolejowej nr 104 relacji Chabówka – Nowy Sącz w km 16+307, na dz., nr 3207/7, obr. Śródmieście, j. ewid. Mszana Dolna.

07.11.2018 zobacz więcej »

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkaset osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nim urządzeń grzewczych.

05.11.2018 zobacz więcej »

Pociąg Wolności

W Święto Niepodległości na trasie Nowy Sącz-Chabówka pojawi się specjalny historyczny pociąg retro. Skład retro złożony z lokomotywy parowej OKz32-2 z 1934 roku oraz odrestaurowanych, zabytkowych wagonów pasażerskich z I połowy XX wieku wyruszy z Nowego Sącza punktualnie o godzinie 10:30. W Mszanie Dolnej pociąg zatrzyma się na stacji o godz. 15:23. Motywem przewodnim będzie rocznica odzyskania wolności przez Polskę.

04.11.2018 zobacz więcej »

Zbudować ze słów pomnik pamięci

W niedzielę 28 października 2018r. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej miał miejsce finał XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego i Literackiego im. Ks. kan. Józefa Jamroza „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”. Obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości a także 40. rocznicę inauguracji Pontyfikatu Jana Pawła II oraz 17. rocznicę śmieci Ks. kan. Józefa Jamroza, co znalazło odbicie w nadesłanych na konkurs wierszach.

04.11.2018 zobacz więcej »

Czyste powietrze - spotkanie odnośnie progamu

25 października w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Sting odbyło się spotkanie organizowane przez Ministerstwo Środowiska dotyczące nowego programu rządowego „Czyste Powietrze”. Podczas spotkania przedstawicielka Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie  - Pani Justyna Jesionek przedstawiła założenia programu.

30.10.2018 zobacz więcej »

Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu

W związku z odbywającymi się nabożeństwami w dniu 1 listopada br. (Wszystkich Świetych) na cmentarzu parafialnym w Mszanie Dolnej w godzinach 11.00-16.00 zostanie zamknięta ul. Matejki oraz ul. Ks. Józefa Stabrawy (dawna Cmentarna). Prosimy również kierowców, by respektowali "zakaz parkowania" po prawej stronie ul. Leśnej (jadąc od Rynku). Parkować na tej ulicy można jedynie po jej lewej stronie. Porządku będą pilnować funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.

29.10.2018 zobacz więcej »

OGŁOSZENIE Burmistrza Miasta Mszana Dolna

Szanowni Państwo! 


Uprzejmie informujemy, że Miasto Mszana Dolna w dalszym ciągu przyjmuje wnioski osób zainteresowanych wymianą starego kotła węglowego na nowoczesny kocioł na ekogroszek czy biomasę. 

26.10.2018 zobacz więcej »

49 Sesja Rady Miasta - podziękowania za VII kadencję

Podczas sesji Rady Miasta w dniu 16 października wszyscy Radni mieli okazję przetestować nowy system elektronicznego głosowania za przyjęciem uchwał. Od nowej kadencji Rady wszystkie głosowania jawne odbywać się muszą za pomocą urządzeń umożliwiających sporządzenie imiennego wykazu głosowań radnych. Sesja była też okazją do podziękowania za mijającą VII kadencję Rady Miasta – za udaną współpracę Radnym i Burmistrzowi podziękowali wszyscy dyrektorzy i kierownicy miejskich instytucji.

24.10.2018 zobacz więcej »

Piknik ekologiczny w Przedszkolu

Miejskie Przedszkole nr 1 w Mszanie Dolnej otrzymało oczyszczacz powietrza przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla Województwa Małopolskiego - "Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej a 11 października odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny w naszym przedszkolu.

24.10.2018 zobacz więcej »

XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki

Już w najbliższą niedzielę 28 października o godz. 14:00, w sali kina „Luboń” w Mszanie Dolnej, odbędzie się finał XVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ks. Kanonika Józefa Jamroza „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”. Współorganizatorem tegorocznej edycji konkursu jest Burmistrz Miasta Mszana Dolna Józef Kowalczyk.

24.10.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na debatę ''Bezpieczny Senior''

W ramach poprawy bezpieczeństwa oraz mając na uwadze dobro mieszkańców naszego terenu Komisariat Policji w Mszanie Dolnej informuje, iż w dniu 7 listopada o godz. 15.30 organizuje w Urzędzie Miasta Mszana Dolna, ul. Piłsudskiego 2 debatę społeczną pod nazwą „Bezpieczny Senior”. W debacie wezmą udział przedstawiciele Komisariatu Policji oraz Straży Miejskiej.

24.10.2018 zobacz więcej »

OGŁOSZENIE - program ''Czyste powietrze''

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 25.10.2018r. w Mszanie Dolnej o godz. 18.00. w Centrum Konferencyjno-Bankietowym (Sting), ul. Krakowska 3, 34-730 Mszana Dolna odbędzie się drugie spotkanie dotyczące realizacji Programu:

„Czyste powietrze”

Spotkanie organizowane jest przez Ministerstwo Środowiska.

23.10.2018 zobacz więcej »

Uwaga na wilki

W ostatnim czasie mieszkańcy ul. Leśnej zaobserwowali w okolicach swoich gospodarstw spacerujące wilki. Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk przestrzega mieszkańców oraz osoby przebywające na tym terenie by zachowali ostrożność przebywając na terenach leśnych i w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Zwracamy uwagę, by prowadzić psy na smyczy i zadbać o zwierzęta na terenie posesji.

20.10.2018 zobacz więcej »

Koncepcja przebudowy Biblioteki Miejskiej

Przedstawiamy koncepcję przebudowy Biblioteki Miejskiej w Mszanie Dolnej na Centrum Kultury oraz Życia Społecznego.

19.10.2018 zobacz więcej »

OGŁOSZENIE Burmistrza Miasta Mszana Dolna

Szanowni Państwo! 


Uprzejmie informujemy, że w dniu 18.10.2018r. w Mszanie Dolnej o godz. 18.00 w Centrum Konferencyjno-Bankietowym (Sting), ul. Krakowska 3, 34-730 Mszana Dolna odbędzie się pierwsze spotkanie dotyczące realizacji Programu: „Czyste powietrze”

15.10.2018 zobacz więcej »

Łącznik w centrum miasta oddany

Zakończyła się przebudowa łącznika – stary postój TAXI pomiędzy ul. Kolbego a ul. Starowiejską. Wykonano drogę z kostki betonowej, chodniki, parkingi oraz oświetlenie. Na tej drodze wykonano również kanalizację deszczową. 

12.10.2018 zobacz więcej »

To już czwarty bieg z odblaskami

Można napisać, że już tradycyjnie na Placu Św. Faustyny przy parafii Bożego Miłosierdzia zebrała się silna grupa gotowa odpowiedzieć na zaproszenie Straży Miejskiej - by dać przykład i zaświecić odblaskiem.  Przy wszelkiego rodzaju biegach zawsze pomaga nam Sekcja Biegów Górskich i Długodystansowych MOK, więc i oni stanowili mocny człon naszej odblaskowej ekipy.

04.10.2018 zobacz więcej »

Sesja na Święto Patrona Miasta

Uroczystą sesją w dniu 29 września Radni Mszany Dolnej, uczcili Święto Patrona Miasta. Wcześniej w kościele p.w. Św. Michała Archanioła odprawiona została msza św. w intencji mieszkańców miasta oraz Burmistrza i Radnych, w podziękowaniu za minioną kadencję. Msza św. koncelebrowana była przez dwóch księży proboszczy naszych parafii – Ks. Jerzego Raźnego i Ks. Tadeusza Mrowca oraz Ks. Zdzisława Balona – Honorowego Obywatela Miasta, Ks. Jana Zająca ze Śnieżnicy i ks. dr Jana Nowaka. 

04.10.2018 zobacz więcej »

OBWIESZCZENIA Miejskiej Komisji Wyborczej

 

Obwieszczenia Miejskiej Komisji Wyborczej w Mszanie Dolnej o zarejestrowanych kandydatach na burmistrza w wyborach Burmistrza Miasta Mszana Dolna oraz o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych w wyborach do Rady Miasta Mszana Dolna zarządzonych na dzień 21 października 2018 r. 

03.10.2018 zobacz więcej »

Święto Patrona Miasta

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w obchodach Święta Patrona Miasta, organizowanych wspólnie przez Samorząd Miasta Mszana Dolna oraz Parafię p.w. Św. Michała Archanioła. W sobotę, 29 września odprawiona zostanie msza św. o godz. 11.00 w intencji Mieszkańców Miasta, Burmistrza i Radnych Rady Miasta, w podziękowaniu za minioną kadencję.

 

 

28.09.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na Bieg ''Świeć przykładem''

W najbliższy piątek, 28 września serdecznie zapraszamy na wieczorny bieg, w ramach akcji „Świecimy przykładem” organizowany przez  Straż Miejską w Mszanie Dolnej przy wsparciu Sekcji Biegów Górskich i Długodystansowych. Startujemy o godz. 19.00  z placu Św. Faustyny przy Kościele Miłosierdzia Bożego.  Ci, którzy pojawią się na starcie biegu otrzymają odblaski. Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek!

28.09.2018 zobacz więcej »

Komunikat Miejskiej Komisji Wyborczej

 

W dniu 28 września 2018r. (piątek) o godz. 13.00 w budynku Urzędu Miasta w   Mszanie Dolnej przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 2, parter - sala narad odbędzie się losowanie numerów list komitetów wyborczych w trybie art. 410 § 7 Kodeksu Wyborczego.

26.09.2018 zobacz więcej »

Informacja Miejskiej Komisji Wyborczej

Miejska Komisja Wyborcza w Mszanie Dolnej informuje, że pełni dyżur w Urzędzie Miasta Mszana Dolna, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 2, pok. 212, II piętro w dniach:

OD 18 września 2018r. DO 21 września 2018r. w godzinach od 10:00 do 15:30
OD 24 września 2018r. DO 25 września 2018r. w godzinach od 10:00 do 15:30
W DNIU 26 września 2018r. od 18:00 do 24:00

19.09.2018 zobacz więcej »

Oczyszczacze powietrza w przedszkolach

Pragniemy poinformować, że nasze miejskie przedszkola tuż po wakacyjnej przerwie tj. od miesiąca września zostały wyposażone w oczyszczacze powietrza (każde przedszkole po 1 sztuce).

Oczyszczacze powietrza zostały przekazane przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.

18.09.2018 zobacz więcej »

Przetarg na najem lokalu użytkowego

Zarządzeniem Nr 83/2018 Burmistrz Miasta Mszana Dolna ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na najem lokalu użytkowego. Przetarg odbędzie się w dniu 15 października 2018r ( poniedziałek) o godzinie 12.00 w budynku Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej ul.Piłsudskiego 2 – sala narad .

13.09.2018 zobacz więcej »

Informacja Miejskiej Komisji Wyborczej

INFORMACJA

Miejska Komisja Wyborcza w Mszanie Dolnej informuje, że w związku z rejestracją kandydatów do Rady Miasta w Mszanie Dolnej  pełni dyżur w Urzędzie Miasta Mszana Dolna, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 2, pok. 212, II piętro.

 

 

12.09.2018 zobacz więcej »

PIERWSI TERYTORIALSI POWOŁANI DO MAŁOPOLSKIEJ BRYGADY

Ponad 30 żołnierzy rezerwy wstąpiło w sobotę (25 sierpnia) w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przed nimi 8 dni intensywnego szkolenia wyrównawczego na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie, w czasie którego będą doskonalić swoje umiejętności i poszerzać wiedzę.

07.09.2018 zobacz więcej »

ZGŁOSZENIE KONIECZNOŚCI ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, że odbiór odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w miesiącu październiku 2018 r.

Osoby zainteresowane składają zgłoszenie do siedziby firmy odbierającej odpady „Zakład Utylizacji Odpadów Myślenice” telefonicznie pod numer (12) 272-03-35 w godz. 7:00-15:00 lub mailowo odbiory@skladowisko.com.pl w terminie od 17  do 28 września 2018 r.

05.09.2018 zobacz więcej »

Kanalizacja na ul. Słonecznej

Jak już informowaliśmy, jesteśmy w trakcie realizacji zadania pn. ''Budowa kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Słonecznej wraz z przyległymi – zadanie 2''

Całkowita długość kanalizacji sanitarnej w ramach zadania wynosi 2185,0 m.

05.09.2018 zobacz więcej »

Inwestycje środowiskowe w naszym mieście

24 sierpnia 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zostały podpisane umowy o dofinansowanie zadań realizowanych przez Miasto Mszana Dolna. Umowa dotacji została zawarta na realizowanie zadania pn. „Obniżenie poziomu niskiej emisji w Mszanie Dolnej – wymiana starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych na paliwa stałe w indywidualnych gospodarstwach domowych”.

05.09.2018 zobacz więcej »

Dwa turnieje w dwa miesiące

Można śmiało napisać, że te dwa turnieje są sportową tradycją w wakacje. Niezmiennie też lipiec należy do siatkarzy, a sierpień do tenisowych graczy. TKKF „Lubogoszcz” organizując w miesiącu lipcu Turniej Siatkówki Plażowej niejako otwiera Dni Mszany Dolnej. W tym roku czternasty już turniej odbył się na dwóch nowych boiskach przy miejskiej plaży.

05.09.2018 zobacz więcej »

Sesja z awansami i nagrodą

Podczas XLVII sesji Rady Miasta dwie nauczycielki odebrały z rąk Burmistrz Józefa Kowalczyka awanse na stopień nauczyciela mianowanego. Egzamin na stopień nauczyciela mianowanego zdały już 20 sierpnia, natomiast uroczyście odebrały akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego 30 sierpnia. 

04.09.2018 zobacz więcej »

Nowa siedziba PTL w Mszana Dolna

Polskie Towarzystwo Ludoznawcze Oddział w Mszanie Dolnej zainaugurowało spotkania w nowej siedzibie, zlokalizowanej w budynku Gminnej Spółdzielni „Samopomoc chłopska” w centrum miasta. Oprócz miejsca na spotkania i obrady siedziba PTL-u stanowi swoistą izbę regionalną, w której zgromadzono dawne sprzęty codziennego użytku, zagórzańskie stroje, obrazy na szkle oraz wiele innych pamiątek.

27.08.2018 zobacz więcej »

Plaża działa - pomysły przybywają

Na początku wakacji, 29 czerwca odbyło się „Oficjalne otwarcie plaży – powitanie lata 2018”. Impreza była częścią projektu pn. „Strefa turystyczno-wypoczynkowa wraz z imprezą inaugurującą sezon letni”, który jest finansowany przez Województwo Małopolskie w ramach II Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Prawie dwa miesiące używania plaży mamy już za sobą, codziennie można na niej zaobserwować dziesiątki osób, a co niedzielę spokojnie można liczbę wypoczywających szacować na setki.

24.08.2018 zobacz więcej »

Nasz nowy piłkarz Wisły

Ekipa Centralnej Ligii Juniorów Wisły Kraków rośnie w siłę. Nowymi piłkarzami Białej Gwiazdy zostali Patryk Moskiewicz i Konrad Gruszkowski, testowani w ostatnich sparingach zespołu dowodzonego przez Pawła Regulskiego. Konrad Gruszkowski to wychowanek Turbacza Mszana Dolna, który dołączył do Wisły na zasadzie wolnego transferu, odrzucając oferty z innych krakowskich klubów.

22.08.2018 zobacz więcej »

PONE - Program Ograniczenia Niskiej Emisji

Ogłoszenie

Niniejszym informujemy, że w roku 2018r. Miasto Mszana Dolna w ramach Planu Gospodarki Niskoemisyjnej jest w trakcie realizacji projektu pn. ''Obniżenie poziomu niskiej emisji w Mszanie Dolnej – wymiana starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych na paliwa stałe w indywidualnych gospodarstwach domowych.''

22.08.2018 zobacz więcej »

Już po przetargu - ul. Stachury do remontu

Z początkiem sierpnia rozpoczęły się prace budowlane związane z ulicą Jana Stachury „Adama”.  Na realizację tego zadania otrzymaliśmy dotację z „Rządowego programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej” w wysokości 362 797 zł. Zakończenie prac przewidywane jest na połowę września 2018.

21.08.2018 zobacz więcej »

Dni Mszany Dolnej - udana niedziela

Akcja Biała Niedziela oraz zlot zabytkowych samochodów i grupy motocyklowej Pasja i Wiara na Rynku rozpoczęły drugi dzień święta Mszany Dolnej. O godz. 13.00 samochody i motocykle przejechały na główne miejsce imprezy Stadion Miejski. Niedługo po samochodach na stadion wkroczyły orkiestry dęte, które uczestniczyły w XI. Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych im. Jerzego Żądło, który odbywa się ramach Dni Miasta.

20.08.2018 zobacz więcej »

Dni Mszany Dolnej - sobotnie koncerty

Dwie kapele „Nie Ma Co” i „Vernis” oraz żywiołowy konferansjer Jędrek Stanek rozpoczęły Dni Mszany Dolnej na Stadionie Miejskim. Po ich występach na scenie pojawiła się grupa „Future Folk”. Zespół zaprezentował połączenie muzyki tanecznej z góralszczyzną. Na zakończenie pierwszego dnia obchodów święta miasta zagrał Dj Wave - na co dzień współpracujący z dyskoteką Energy2000.

20.08.2018 zobacz więcej »

Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym

Gorczański Park Narodowy zaprasza w weekend 18-19 sierpnia od godz. 10.00-17.00 na polanę Trusiówka w Lubomierzu-Rzekach na odkrywanie tajemnic przyrody. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, gry terenowe, zabawy i konkursy z nagrodami. Na odważnych czekać będzie ścianka wspinaczkowa i most powietrzny.

16.08.2018 zobacz więcej »

W weekend Parowozjada w Chabówce

W najbliższą sobotę i niedzielę, 18 i 19 sierpnia w Skansenie Taboru Kolejowego PKP CARGO w Chabówce, czeka miłośników kolei prawdziwa uczta. Główną atrakcją będą pokazy parowozów i zabytkowych składów pociągów. Tegoroczna edycja wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku przypada również jubileusz 25-lecia otwarcia skansenu.

16.08.2018 zobacz więcej »

Spotkanie w górach - PTTK zaprasza na Kiczorę

Mszańskie Koło Terenowe PTTK na kolejne wyjście w ramach „Spotkań w górach” zaprasza na Kiczorę (1282 m npm), w niedzielę 19 sierpnia.  To trzeci co do wielkości szczyt w Gorcach, na zachodnim zboczu południowego ramienia Kiczory znajduje się największe zgrupowanie jaskiń w Gorcach.

16.08.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na Holi Festiwal - festiwal kolorów na plaży

Lokalna Grupa Działania „Piękna Ziemia Gorczańska” zaprasza na Holi Festiwal – święto kolorów. To kolejne wakacyjne wydarzenie organizowane z myślą o dzieciach i młodzieży. W sobotę, 18 sierpnia na plaży poza feerią kolorów zapraszamy na atrakcje przygotowane dla dzieci. Malowanie twarzy, wodne tatuaże, bańki mydlane, kolorowe warkoczyki, dmuchańce, gry i zabawy.

14.08.2018 zobacz więcej »

W remoncie dwie ulice w centrum miasta

W podobnym czasie rozpoczęły się prace na dwóch miejskich ulicach w centrum miasta. Na słynny stary postój taxi, łącznik pomiędzy ul. Kolbego a ul. Starowiejską wjechał sprzęt budowlany i rozpoczęły się prace ziemne. Od ponad roku trwały prace projektowe i przygotowawcze do realizacji tej inwestycji.

13.08.2018 zobacz więcej »

Udany eko-patrol Straży Miejskiej - śmieciarz złapany i ukarany

Mimo,  że od kilku dni wysokie temperatury nie zachęcają do prac porządkowych na działkach i w ogródkach, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej odnotowują ostatnio zwiększoną liczbę interwencji dotyczących spalania odpadów w ogniskach jak i pojawiających się nad brzegami rzek śmieci.

13.08.2018 zobacz więcej »

Odpust partyzancki w Szczawie

W najbliższy weekend, 18-19 sierpnia w Szczawie odbędzie się Odpust Partyzancki. Jest to wydarzenie,  które na stałe wpisało się w tradycję nie tylko tej miejscowości, ale całej Limanowszczyzny. W tym roku odpust jest jednym z powiatowych uroczystości, które organizowane są dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania Niepodległości. Jak co roku, podczas uroczystości uczestnicy oddadzą cześć poległym i żyjącym partyzantom z Podhala, Gorców i Beskidów walczącym o wolną i niepodległą Polskę.

13.08.2018 zobacz więcej »

Partyzancka msza na Glisnem

Serdecznie zapraszamy 15 sierpnia do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Glisnem o godz. 11.00 odprawiona zostanie partyznacja msza święta i Apel Poległych. Są to uroczystości upamiętniające poległych i zmarłych żołnierzy oraz kapelanów Armii Krajowej Oddziału Partyzanckiego por. Jana Stachury „ADAMA” oraz placówki “Witolda”.

13.08.2018 zobacz więcej »

Zmienione godziny pracy Urzędu Miasta

W związku z zapowiadanymi upałami Urząd Miasta w Mszanie Dolnej w dniach 9 i 10 sierpnia (czwartek, piątek) będzie czynny w godzinach od 7.00 do 14.00.

08.08.2018 zobacz więcej »

Wolne miejsca na obóz sportowy

Stowarzyszenie „Budujemy sukces” informuje, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd sportowy nad morze. Zadanie pod nazwą „Wakacje na sportowo, aktywnie i zdrowo” realizowane jest w ramach otrzymanej dotacji z konkursu ofert na organizację różnych form wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży. Obóz sportowy nad morzem organizowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 -14 lat, mieszkańców miasta Mszana Dolna.

02.08.2018 zobacz więcej »

XX Turniej Tenisa Ziemnego

W dniach 11-12 sierpnia na kortach tenisowych przy pensjonacie „Szczebel” zostanie rozegrany XX Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta. Organizatorzy serdecznie zapraszają na gościnne korty Pensjonatu “Szczebel”. Rozgrywki przewidziane są w trzech kategoriach: katagorii open, do lat 45 do 60 lat i powyżej 55 lat. Start 11 sierpnia o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy!

02.08.2018 zobacz więcej »

Zawyją syreny - w rocznicę Powstania Warszawskiego

W tym roku to 74 rocznica Powstania Warszawskiego, dlatego też we wszystkich miastach Polski, w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00 zawyją syreny. To symbol uczczenia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, nie tylko w samej stolicy, ale też w innych miastach Polski. Pragniemy w ten sposób przypomnieć, że Powstanie, które wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, było walką o niepodległość całej Polski i wszystkich Polaków.

01.08.2018 zobacz więcej »

Zakochani w teatrze

W Krakowie w dniach od 3 do 8 lipca 2018 r. odbywały się warsztaty teatralne, w których uczestniczyła młodzież z Grupy Projekt Teatr z Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej. Sześć dni wystarczyło, aby pokochać teatr bez pamięci. Każdego dnia miłośnicy teatru mieli okazję zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami w sferze ruchowo-głosowej. Prócz tej jakże dużej dawki pracy warsztatowej wszyscy mogli podziwiać pracę profesjonalnych aktorów oraz poznawać ciekawe rozwiązania sceniczne podczas prezentacji przedstawień na  Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych  - 31. ULICA.

24.07.2018 zobacz więcej »

OGŁOSZENIE -remont ulicy

OGŁOSZENIE

 

W ZWIĄZKU Z REALIZACJĄ REMONTU DROGI „ŁĄCZNIKA UL. KOLBEGO Z UL STAROWIEJSKĄ” (STARE TAXI) URZĄD MIASTA MSZANA DOLNA INFORMUJE, ŻE DROGA TA BĘDZIE ZAMKNIĘTA DLA RUCHU PIESZEGO ORAZ POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH CO NAJMNIEJ DO 31 SIERPNIA 2018 ROKU.

26.07.2018 zobacz więcej »

Sportowe wakacje z UKS ''Beskid'' Mszana Dolna

Pierwsze dwa tygodnie wakacji były bardzo pracowite dla znacznej grupy dzieci i młodzieży z terenu miasta Mszana Dolna. Zamiast siedzieć przed telewizorem lub komputerem uczestniczyli oni w całodniowych zajęciach sportowych. Wszystko to za sprawą Uczniowskiego Klubu Sportowego „Beskid” Mszana Dolna, który zorganizował pierwszą edycję „Półkolonii Sportowej 2018”.

23.07.2018 zobacz więcej »

Odwołanie pogotowia przeciwpowodziowego

W związku z zanikiem intensywnych opadów deszczu i obniżeniem poziomu wód na terenie Miasta Mszana Dolna, Burmistrz Miasta Mszana Dolna zarządzeniem nr 67/2018 z dnia 23.07.2018 odwołuje stan pogotowia przeciwpowodziowego w dn. 23.07.2018 r o godzinie 8:00.

23.07.2018 zobacz więcej »

Stan pogotowia przeciwpowodziowego

W związku z intensywnymi opadami deszczu i podniesieniem się poziomu rzek na terenie Miasta Mszana Dolna, Burmistrz Miasta Mszana Dolna zarządzeniem nr 66/2018 z dnia 19.07.2017 ogłasza stan pogotowia przeciwpowodziowego dnia 19.07.2018 r. od godziny 19.00.

 

 

Podtopienia i inne zagrożenia miejscowe można zgłaszać pod nr tel. kom. 608 085 133, a także pod numerami alarmowymi Straży Pożarnej 998, Policji 997, Pogotowia Ratunkowego - 999 oraz 112.

19.07.2018 zobacz więcej »

Ogłoszenie Dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż ciągników, przyczepy i motoroweru. Przetarg odbędzie się w dniu 3 sierpnia 2018 r. o godz 10ºº w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej ul. Krakowska 27 K, SUW Raba. Przedmioty sprzedaży można oglądać w dni robocze w terminie do 2.08.2018 r. od godz 8ºº do godz 14ºº, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu (nr tel. 18 3310-062), przy ul. Krakowskiej 27 K w Mszanie Dolnej.

19.07.2018 zobacz więcej »

Stowarzyszenia z czekami - LAMA z największą dotacją

Zakończyło się głosowanie w IV edycji programu grantowego Tesco „Decydujesz pomagamy”. Klienci Tesco w otwartym głosowaniu wybrali organizacje, które otrzymają granty na realizację lokalnych inicjatyw. W miniony czwartek, 12 lipca w sklepie Tesco w Limanowej odbyło się uroczyste wręczenie czeków. Na spotkania filmowe – „Aktywną jesień z Lamą” Stowarzyszenie LAMA z Mszany Dolnej odebrało czek na 5 000 zł.

19.07.2018 zobacz więcej »

Józef Kowalczyk u Józefa Kowalczyka - weteran z Australii odwiedził Burmistrza

W poniedziałek, 16 lipca do mszańskiego magistratu przyjechał Józef Kowalczyk, urodzony w Lubomierzu  94-letni weteran walk o Monte Cassino, który po latach nieobecności wrócił niedawno do Polski. W urzędzie przywitał go gospodarz miasta, również Józef Kowalczyk, co więcej – także urodzony w Lubomierzu. Wizyta w urzędzie miasta miała jednak konkretny cel. Weteran stara się potwierdzenie posiadania polskiego obywatelstwa.

18.07.2018 zobacz więcej »

Msza na Luboniu Wielkim

W niedzielę 29 lipca, na Luboniu Wielkim odprawiona zostanie doroczna msza św. dziękczynna - jest to msza, która odprawiana jest jako podziękowanie za uratowanie schroniska z pożogi wojennej. Nabożeństwo zostanie odprawione przy kaplicy Matki Boskiej Lubońskiej o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu gospodarza schroniska i Oddziału PTTK w Rabce Zdroju. Serdecznie zapraszamy!

18.07.2018 zobacz więcej »

''Spotkania w górach'' - PTTK zaprasza na Jasień

Mszańskie Koło Terenowe PTTK na kolejne wyjście w ramach „Spotkań w górach” zaprasza na Jasień, w niedzielę 22 lipca.  Z właściwego szczytu Jasienia, na którym znajduje się tylko niewielka, zarastająca polanka, widoki ograniczone są drzewami, natomiast bardzo rozległe widoki rozciągają się z dwóch polan na jego grzbiecie.

17.07.2018 zobacz więcej »

TKKF zaprasza na XIV Turniej Plażówki

Serdecznie zapraszamy na XIV Turniej Siatkówki Plażowej o puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna organizowany przez TKKF Ognisko „Lubogoszcz” w ramach „Dni Mszany Dolnej 2018”. Turniej zostanie rozegrany w sobotę, 21 lipca,  na boisku do siatkówki plażowej przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych, ul. Starowiejska 4. 

04.07.2018 zobacz więcej »

 

Regulamin Imprezy Masowej - do pobrania

 

UWAGA:  Zmiana organizacji ruchu drogowego w czasie Dni Mszany Dolnej  !  

 

- wg następujących schematów:

 

Finałowy hat-trick mszańskiej Jedynki

14 czerwca w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć sportowych szkół biorących udział w Powiatowym Systemie Współzawodnictwa Sportowego. W roku szkolnym 2017/18 I miejsce w kategorii szkół, I miejsce w kategorii dziewcząt oraz I miejsce w kategorii chłopców zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej.

29.06.2018 zobacz więcej »

Absolutorium dla Burmistrza Miasta

Najważniejszymi punktami czterdziestej piątej sesji Rady Miasta było głosowanie nad dwoma projektami uchwał. Pierwszy z nich dotyczył zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Miasta Mszana Dolna za rok 2017. Druga uchwała dotyczyła udzielenia absolutorium dla Burmistrza Miasta. Ostatecznie, jednogłośnie radni opowiedzieli się za przyjęciem obu projektów.

29.06.2018 zobacz więcej »

Jak dotrzeć na plażę - informacje porządkowo-organizacyjne

Informacje porządkowo-organizacyjne dotyczące imprezy „Oficjalne otwarcie plaży - powitanie lata 2018"
ZAKAZ WJAZDU DLA SAMOCHÓDÓW OSOBOWYCH NA TEREN ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNO-INFORMATYCZNYCH - tylko i wyłącznie - organizatorzy, służby porządkowe i samochody specjalne.

28.06.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na Zagórzańskie Lato

Największa, doroczna impreza plenerowa w gminie Mszana Dolna odbędzie się w tym roku 1 lipca na stadionie LKS Witów w Mszanie Górnej. Gwiazdami muzycznymi imprezy będą zespół rockowy KSU i Mirosław Witkowski, laureat i finalista programów X-Factor czy The Voice of Poland. W programie imprezy są m.in. turniej piłki nożnej, występy, loteria fantowa, pokazy, degustacja potraw regionalnych, lunapark i zabawa taneczna.

21.06.2018 zobacz więcej »

''Spotkania w górach'' - PTTK zaprasza na Mogielicę

Mszańskie Koło Terenowe PTTK na kolejne wyjście w ramach „Spotkań w górach” zaprasza 24 czerwca na Mogielicę – najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego. Z punktów widokowych, na szczycie i na polanach, rozpościerają się szerokie widoki na Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce, Tatry.

21.06.2018 zobacz więcej »

Ostatnia prosta - realizacja plaży w ramach II Budżetu Obywatelskiego

Dobiega końca realizacja projektu złożonego w ramach II Budżetu Obywatelskiego, pt. „Strefa turystyczno-wypoczynkowa wraz z imprezą inagurującą sezon letni”. W piątek, 29 czerwca 2018 roku odbędzie się impreza – „Oficjalne otwarcie plaży – powitanie lata 2018!”, której celem jest huczne otwarcie i promocja naszej nowej mszańskiej plaży!

18.06.2018 zobacz więcej »

Koncert na finał w MOKu

17 czerwca, w najbliższą niedzielę zapraszamy na koncert uczestników warsztatów muzycznych prowadzonych w Miejskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentują się: pianistki i pianiści, gitarzystki i gitarzyści, wokalistki i wokaliści, skrzypaczki i akordeoniści. Repertuar jak zawsze u nas zróżnicowany od klasyki po heavy metal. Początek o godz. 16.00 - wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

12.06.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy do MOKu na pokaz tańca

W najbliższy piątek, 15 czerwca zapraszamy na podsumowanie drugiego semestru zajęć tanecznych w Miejskim Ośrodku Kultury. Pokaz wszystkich grup rozpocznie się o godz. 17.30. Będzie można obejrzeć efekty pracy każdej z grup, od tych najmłodszych – przedszkolaków aż po uczniów szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy!

12.06.2018 zobacz więcej »

ZARZĄDZENIE Nr 49/2018 BURMISTRZA MIASTA MSZANA DOLNA

ZARZĄDZENIE Nr 49/2018   Burmistrza Miasta Mszana Dolna

z dnia 06 czerwca 2018 roku


w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 2 im. Janiny Porazińskiej w Mszanie Dolnej, 34-730 Mszana Dolna, ul. Orkana 12.

06.06.2018 zobacz więcej »

Urząd Miasta w dniu 1 czerwca 2018r. będzie nieczynny

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, że dzień 1 czerwca 2018r. jest dniem wolnym od pracy pracowników Urzędu Miasta – art.33 ust 1 ustawy z dn.8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2017r. poz.1875 ze zm.)

28.05.2018 zobacz więcej »

140-lecie Ochotnicznej Straży Pożarnej

W sobotę 19 maja o godz. 15.45 uroczystym przemarszem do kościoła pod wezwaniem Św. Michała Archanioła rozpoczął się jubileusz naszej jednostki. Msza św. koncelebrowana przez księży proboszczy obu mszańskich parafii: Jerzego Raźnego oraz Tadeusza Mrowcę, a także kapelanów: ks. Władysława Kuliga, Stanisława Kaczkę oraz Rafała Ryczka sprawowana była w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej, Orkiestry, osób wspierających oraz zmarłych strażaków i członków orkiestry okazji jubileuszu 140-lecia istnienia jednostki OSP Mszana Dolna.

24.05.2018 zobacz więcej »

Po eliminacjach do Mini Talent Show

Werdyktem jury w składzie Agnieszka Sasal, Janina Flig i Monika Antosz-Grodzicka do finału Mini Talent Show zakwalifikowali się: Kaja Kolarska, Łukasz Kościelniak, Joanna Potaczek, Grupa Mały Pretekst oraz Nina Syrek. Gratulujemy występów i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się w niedzielę 27 maja w czasie Pikniku Rodzinnego w Parku Miejskim.

23.05.2018 zobacz więcej »

Pomóżmy Monice Wsolak zostać Miss Małopolski

Monika Wsolak z Raby Niżnej, Zagórzańska Miss z 2016 roku,  zakwalifikowała się do finału konkursu na Miss Małopolski. Każdy z nas może mieć swój udział w założeniu jej korony i uzyskaniu przez nią  zaszczytnego tytułu Miss Publiczności - wystarczy tylko wysłać  SMS o treści MPM.05 pod numer 7168. Koszt takiego SMSa to 1.23zł; można wysłać więcej niż jeden SMS. Tytuł "Miss Publiczności Małopolski" zapewni laureatce awans do ćwierćfinału Miss Polski 2018.

22.05.2018 zobacz więcej »

II miejsce dla grupy teatralnej ''Mały Pretekst''

Grupa teatralna „Mały Pretekst” wróciliśmy z czterodniowego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem z II miejscem w kategorii teatr i indywidualnym wyróżnieniem dla Zuzi Pazdur za kreację aktorską. Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…” odbywał się w Zakopanem od 10 do 13 maja już po raz trzynasty.

22.05.2018 zobacz więcej »

Kanalizacja na ul. Kolbego

Po dziesięciu latach przerwy w inwestycjach w ochronę środowiska ruszyła kolejna inwestycja kanalizacyjna przy ulicy Kolbego. Jest to trzecia bardzo ważna inwestycja w tej kadencji. W tym roku budowana jest kanalizacja przy ulicy Słonecznej i dalszy ciąg przy ulicy Kolbego.

21.05.2018 zobacz więcej »

Nowy MOK

Długo oczekiwana inwestycja dla Miejskiego Ośrodka Kultury w naszym Mieście doczekała się realizacji. Na stadionie sportowym rozpoczęły się prace budowlane przy nowej siedzibie MOK. Część starego, niezagospodarowanego od 30 lat budynku zostanie wyburzona i przebudowana. 

21.05.2018 zobacz więcej »

Budżet Obywatelski Małopolski - już po raz trzeci

Samorząd Województwa Małopolskiego rozpoczyna realizację trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. W maju odbywają się spotkania informacyjne i warsztaty projektowe przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego województwa.  Zapraszamy przedstawicieli środowisk lokalnych aktywistów, jednostki ochotniczej straży pożarnej, organizacje pozarządowe, gminne jednostki organizacyjne. Jeśli masz ciekawy pomysł na zmianę swojej okolicy nie zwlekaj! Do zagospodarowania jest aż 8 mln zł!

18.05.2018 zobacz więcej »

''Spotkania w górach'' - PTTK zaprasza na Ciecień

Mszańskie Koło Terenowe PTTK otworzyło „XIV Spotkania w górach” 22 kwietnia na Czarnym Dziale. Na kolejne wyjście zapraszamy 27 maja na górę Ciecień – 829 m mnp. Góra jest całkowicie zalesiona, jednak z odkrytych, leżących przy szlaku turystycznym poniżej lasu terenów widać doskonale wzniesienia Beskidu Wyspowego. Najlepszy widok jest z polanki paralotniarzy na zachodnich stokach Ciecienia, nad Wiśniową. W ostatnich latach Ciecień stał się ulubioną górą paralotniarzy.

17.05.2018 zobacz więcej »

Do Mszany na ''Wypad w plener'' - teraz Gmina Niedźwiedź

Cały majowy dzień trwały zdjęcia i nagrania do programu „Wypad w plener” realizowanego w naszym mieście. I chociaż był to czas na wielkie świętowanie 1 maja – Święto Pracy, wszyscy zaangażowani w projekt od samego rana pracowali korzystając z pięknej pogody i możliwości, bo w tym dniu od samego rana okoliczne góry przeżywały najazd turystycznych zapaleńców, uczestników V Tour Mszana.

23.05.2018 zobacz więcej »

Piknik Rodzinny na Dzień Dziecka

Niedziela, 27 maja to w naszym mieście święto dla najmłodszych. Od godz. 14.00 w parku miejskich czeka masa atrakcji, w tym podsumowanie Mini Talent Show – występy i głosowanie publiczności. Zapraszamy na konkursy i gry z nagrodami, most tyrolski, ścianka wspinaczkowa, pokaz sprzętu strażackiego, rodzinna gra terenowa, skręcanie balonów, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i skakanki. Serdecznie zapraszamy!

18.05.2018 zobacz więcej »

Mszana biega - w sobotę 26 maja

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 26 maja o godz. 17.00 na biegową akcję, która zawsze w maju organizowana była jako "Polska Biega". Tradycyjnie wszystkie nasze biegi organizowane są w Parku Miejskim im. Rodziny hr. Krasińskich. Zapraszamy do udziału i dużch i małych, przygotowane są biegi o różnym stopniu trudności, nie ma czego się obawiać. To jak zawsze sportowa zabawa i dużo radości.

18.05.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na Majówkę u Orkana

Gmina Niedźwiedź, Starostwo Powiatowe w Limanowej i Oddział Związku Podhalan w Niedźwiedziu zapraszają w sobotę,  26 maja w gościnne progi domu Władysława Orkana w Porębie Wielkiej.  O godz. 15.30 rozpoczyna się tam tradycyjnie "Majówka u Orkana". Program zapowiada się interesująco, serdecznie zapraszamy!

18.05.2018 zobacz więcej »

Wyniki dodatkowego Konkursu Ofert

Po przeprowadzeniu dodatkowego otwartego konkursu ofert na realizację w 2018 roku zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dokonano wyboru oferty, zgodnie z Zarządzeniem Nr 33/2018 Burmistrza Miasta Mszana Dolna z dnia 9 maja 2018r.

15.05.2018 zobacz więcej »

Małopolskie Dni Rodziny

Od 12 do 20 maja w całym regionie odbędą się ciekawe wydarzenia i spotkania, do udziału w których zaproszone są wszystkie małopolskie rodziny. Będzie okazja do zwiedzania różnych muzeów, wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, akcjach zdrowotnych czy bezpłatnego przejazdu pociągiem Kolei Małopolskich. Podsumowaniem regionalnego świętowania będzie ekologiczny piknik rodzinny organizowany 20 maja w Parku Jordana w Krakowie. 

17.05.2018 zobacz więcej »

Noc Muzeów - najbliżej w Rabce i w Limanowej

Jak co roku w ramach obchodów Europejskiej Nocy Muzeów 18 i 19 maja czekają na nas atrakcje przygotowane przez muzea w naszej okolicy. Najbliżej można wybrać się do Limanowej, do Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej oraz do Rabki, na atrakcje zapraszają Muzeum Górali i Zbójników oraz Muzeum im. Władysława Orkana. 

17.05.2018 zobacz więcej »

''Kolej na majówkę'' - 20 maja

Przez Mszanę Dolną, w niedzielę 20 maja przyjedzie pociąg retro w ramach akcji „Kolej na Majówkę”. Tym razem w nieco okrojonej formie, bo wyjazd nastąpi z Chabówki przez Mszanę Dolną do Kasiny Wielkiej, a nie jak zawsze z Nowego Sącza do Chabówki. Jest to pierwszy przejazd na tej trasie w organizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei w ramach kolejarskiej akcji.

18.05.2018 zobacz więcej »

BURMISTRZ MIASTA ZAPRASZA NA SPOTKANIE

BURMISTRZ MIASTA ZAPRASZA NA SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA MIESZKAŃCÓW W RAMACH PROJEKTÓW PN.:

„OBNIŻENIE POZIOMU NISKIEJ EMISJI W MSZANIE DOLNEJ – WYMIANA STARYCH KOTŁÓW, PIECÓW, URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH NA PALIWA STAŁE W INDYWIDUALNYCH GOSPODARSTWACH DOMOWYCH W RAMACH RPO WM 2014-2020”

11.05.2018 zobacz więcej »

Udany weekend w Gorczańskim Parku z atrakcjami dla dzieci

W dniach 5-6 maja już po raz  piąty zorganizowano dla turystów odwiedzających Gorce i Beskid Wyspowy oraz lokalnej społeczności festyn turystyczny pn. „Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym”. Tę szczególną imprezę jednoczącą wielu organizatorów. W bieżącym roku – dostosowując do charakteru imprezy -  organizatorzy zmodyfikowali nazwę imprezy na: „Weekend z dzieckiem w Gorczańskim Parku Narodowym”. Program spotkania z Parkiem obfitował w atrakcje.

11.05.2018 zobacz więcej »

Kanalizacja na ul. Słonecznej - ciąg dalszy

Rozpoczęła się budowa dalszej części kanalizacji na ul. Słonecznej. Całkowita długość kanałów grawitacyjnych kanalizacji sanitarnej w ramach niniejszego zadania wynosi ok. 2185,0 m. Włączenie projektowanego kanału do istniejącej kanalizacji sanitarnej nastąpi w obrębie działki nr 5077, do wybudowanej w roku ubiegłym przepompowni ścieków, która przesyła je pod dnem Mszanki do kanału głównego, który dostarczy je do oczyszczalni ścieków w Mszanie Dolnej.

11.05.2018 zobacz więcej »

Tak się biega w ''Jedynce''

Wielkim sukcesem uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zawody, w których na poziomie szkół podstawowych i gimnazjów w kategoriach dziewcząt i chłopców wzięło 71 drużyn odbyły się 25 kwietnia w Limanowej. Uczniowie mszańskiej „Jedynki” zdobywali: 4 krotnie mistrzostwo powiatu, 3 razy wicemistrzostwo i 2 razy miejsce trzecie.

09.05.2018 zobacz więcej »

Młode Talenty! Zapraszamy!

Masz talent? Chcesz się pokazać na scenie? Jesteś w wieku 6-16 lat? Weź udział w piątym mszańskim Mini Talent Show – eliminacje odbędą się 19 maja,  start o godz. 16.00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Występ na żywo podczas "Pikniku Rodzinnego" 27 maja. Zapisy w MOK'u trwają do 15 maja,  ilość miejsc ograniczona! Warto pamiętać, że młode talenty do konkursu zapisują rodzice lub opiekunowie.

08.05.2018 zobacz więcej »

Święto Konstytucji

Już tradycją stają się uroczyste obchody rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja w Parafii Miłosierdzia Bożego. W uroczystym przemarszu, który od Szkoły Podstawowej poprowadziła Orkiestra Dęta OSP pod batutą Piotra Rataja w dalszej kolejności za prezesem OSP Stanisławem Antoszem przechodziły poczty sztandarowe szkół, strażaków, miejskich stowarzyszeń i samorządu. Uroczysty przemarsz zamykali Przewodnicząca Rady Miasta Agnieszka Modrzejewska-Potaczek oraz Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk.

08.05.2018 zobacz więcej »

Święto Konstytucji Trzeciego Maja

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców naszego miasta w Święto Konstytucji Trzeciego Maja - do kościoła Miłosierdzia Bożego, o godzinie 10.30 odprawiona zostanie tam uroczysta, dziękczynna Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny i wspólnoty naszego miasta.

02.05.2018 zobacz więcej »

ZARZĄDZENIE Nr 30/2018 BURMISTRZA MIASTA MSZANA DOLNA

ZARZĄDZENIE Nr 30/2018 Burmistrza Miasta Mszana Dolna
z dnia 27 kwietnia 2018 roku

 

w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 2 im. Janiny Porazińskiej w Mszanie Dolnej, 34-730 Mszana Dolna, ul. Orkana 12.

30.04.2018 zobacz więcej »

Święto Flagi - Wywieś Polską Flagę!

Drugiego maja świętujemy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Polska flaga jest symbolem, który łączy Polaków. Wywieszając flagę demonstrujemy naszą dumę z bycia Polką i Polakiem oraz okazujemy szacunek Polakom, którzy poświęcili swoje życie, wolność lub pracę dla istnienia niepodległości i powodzenia naszego Narodu.

30.04.2018 zobacz więcej »

VII Tour Mszana

Tour Mszana Dolna rozpoczyna IX edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy, której celem akcji jest upowszechnianie rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury, tradycji, folkloru pięknego ale jeszcze mało odkrytego Beskidu Wyspowego. Trekking dla odważnych po „Beskidzkich Wyspach” to zdobycie sześciu szczytów w jeden dzień.

30.04.2018 zobacz więcej »

Szczypiorniści z Jedynki najlepsi w powiecie

W ostatnich tygodniach rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Powiatowe Igrzyska Dzieci  w Piłce Ręcznej chłopców i dziewcząt. Turnieje jak co roku odbyły się w Hali Miejskiej przy ulicy Sienkiewicza 2 w Mszanie Dolnej. Tradycyjnie wysokie miejsca zajęli zawodnicy reprezentujący  Szkołę Podstawową Nr 1 w Mszanie Dolnej, czyli popularną „Jedynkę”

30.04.2018 zobacz więcej »

 

29 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert muzyki gospel. Na scenie wystąpi Colin Vassell – jeden z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów gospel z Londynu oraz  dwa chóry: Chór Gospel Alwernia i Chór Gospel MOK Mszana Dolna, które prowadzi Lea Kjeldsen. Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie. Koncert odbędzie się w niedzielę 29 kwietnia o  godz. 16:00. Wstęp wolny.

Miejska Biblioteka nieczynna

Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej informuje iż w przyszłym tygodniu od 30.04.2018 (od poniedziałku) do 05.05.2018 (soboty) Biblioteka będzie nieczynna. Przerwa związana jest w zdrożeniem systemu RODO i konwersją danych.

27.04.2018 zobacz więcej »

Sukces matematyczny uczennicy z Jedynki

Kinga Stachura uczennica klasy trzeciej Gimnazjum Nr 1 uzyskała II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Śladami Matematyków”. Konkurs odbył się  w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej pod Honorowym Patronatem Jan Puchały – Starosty Limanowskiego. Tegoroczna edycja konkursu przybliżała uczniom postać znanego polskiego matematyka Kazimierza Kuratowskiego.

27.04.2018 zobacz więcej »

PTTK - rekordu otwarcia nie było, ale...

Ale jak na Czarny Dział – niewiele brakowało. W słynnym zeszycie Terenowego Koła PTTK pojawiła się lista na 93 osoby! Otwarcie „XIV Spotkań w górach” można uznać za udane. Od razu było widać, tych, którzy sezon wcześniej zdobyli za cztery wyjścia pamiątkową koszulkę – tym razem kolorze bordo. Jaki będzie kolor w tym roku, tego jeszcze nie wiemy, ale na pierwszym spotkaniu każdy mógł zabrać plan tegorocznych Spotkań.

27.04.2018 zobacz więcej »

Nowy sezon z PTTKiem

Mszańskie Koło Terenowe PTTK otworzyło „XIV Spotkania w górach”  22 kwietnia na Czarnym Dziale. Było to pierwsze wyjście z sześciu w tym sezonie, a jeszcze dodatkowo dla członków Koła Terenowego zorganizowane będą cztery wycieczki wyjazdowe.

27.04.2018 zobacz więcej »

Z pamięci o tych, którzy odeszli, utkana jest nasza tożsamość

15 kwietnia w Mszanie Dolnej odbyły się uroczystości rocznicowe poświęcone „Dniu Pamięci Ofiar Katynia” oraz ósmej  rocznicy katastrofy smoleńskiej. Miały one szczególny charakter, dzięki włączeniu się w tę inicjatywę wielu miejscowych środowisk. Patronat nad obchodami objęły samorządy Miasta Mszana Dolna, Gminy Mszana Dolna i Gminy Niedźwiedź.

27.04.2018 zobacz więcej »

VI sztafetowy bieg katyński

Młodzież szkół podstawowych gmin Mszana Dolna, Niedźwiedź i miasta Mszana Dolna upamiętniła 78 rocznicę zbrodni katyńskiej i 8 rocznicę katastrofy smoleńskiej udziałem w zawodach sportowych. Po raz szósty na obiekcie sportowym LKS „Witów” Mszana Górna odbył się „Sztafetowy bieg katyński”.

27.04.2018 zobacz więcej »

Dodatkowy Konkurs Ofert z zakresu zdrowia publicznego

Zarządzeniem nr 15/2018 z dnia 9.03.2018r. Burmistrz Miasta Mszana Dolna ogłasza w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dodatkowy otwarty konkurs ofert na realizację w 2018r. zadań z zakresu zdrowia publicznego.

22.03.2018 zobacz więcej »

Wyniki Otwartego Konkursu Ofert

Po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert na realizację w 2018 roku zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dokonano wyboru ofert, zgodnie z Zarządzeniem Nr 14/2018 Burmistrza Miasta Mszana Dolna z dnia 9 marca 2018r.
 
13.03.2018 zobacz więcej »

Polak, Węgier dwa bratanki

Ponad 16 lat temu Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk nawiązał współpracę partnerską z węgierskim miastem Biri. W ramach podpisanej umowy w 2002 roku oba samorządy zobowiązały się umacniać przyjaźń i współpracę miejscowości w obrębie kultury, kształcenia, sportu i turystyki. W ten sposób niewielkie miasteczko położone za północnowschodniej części Węgier, niedaleko Nyiregyhazy stało się nam bliskie.

12.03.2018 zobacz więcej »

SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH -zmiana przepisów

9 marca 2018 r weszła w życie zmiana ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która. nałożyła na Radę Miasta obowiązek podjęcia uchwał w sprawie maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy odrębnie dla poszczególnych rodzajów napojów  oraz zasad usytuowania na terenie miasta miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

10.04.2018 zobacz więcej »

Rusza nabór na urzędników wyborczych

Zasady dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego oraz informacja o liczbie urzędników wyborczych w gminach na obszarze właściwości Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu.

27.02.2018 zobacz więcej »

Uwaga! Utrudnienia na drodze

Na 9 dni, w okresie od 16 do 25 kwietnia, zamknięta zostanie zakopianka w Lubniu. Objazd poprowadzi przez Mszanę Dolną, Skomielną Białą i Rabkę-Zdrój. Trzeba się więc spodziewać, że w tych dniach na ulicach ruch samochodowy będzie bardzo duży.

12.04.2018 zobacz więcej »

Dyżury pracowników Urzędu Skarbowego

Dzisiaj, 24 kwietnia, ostatni raz w tym roku ! 
 
Wzorem lat ubiegłych dyżur w Urzędzie Miasta będą pełnić pracownicy Limanowskiego Urzędu Skarbowego w każdy wtorek (9.00-13.00), począwszy od  6 lutego br. do końca kwietnia br., w Sali Narad na parterze budynku Urzędu Miasta przy ul. Marszałka Piłsudskiego 2, pomagając mieszkańcom miasta oraz gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź w elektronicznym przesyłaniu deklaracji podatkowych, która jest znacznie szybsza od tradycyjnej oraz szybciej otrzymamy zwrot podatku.
24.04.2018 zobacz więcej »

Sprzątamy rzekę!

Zarząd Koła PZW "Mszanka" w Mszanie Dolnej zaprasza wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu brzegów rzeki Mszanka. Jeśli wędkujesz, spacerujesz , a latem wypoczywasz nad rzeką Mszanką, przyjdź - razem posprzątajmy brzegi naszej rzeki.
12.04.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na spektakl w MOKu

Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w sobotę, 14 kwietnia o godz. 16.00 na spektakl „Jezus żyje” koła teatralnego "Grupa Projekt Teatr". Wstęp wolny. Spektakl autorstwa Katarzyny Wasilewskiej prezentowany był już w Zespole Placówek Oświatowych tuż przed Wielkanocą i spotkał się z fantastycznym odbiorem. Gorąco zapraszamy na to przedstawienie, które ma ciekawą formę i nietuzinkowych młodych aktorów.

12.04.2018 zobacz więcej »

XXIII Szachowe Mistrzostwa Podhala

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na XXIII Szachowe Mistrzostwa Podhala, które przy pomocy Urzędu Miasta organizowane są w Szkole Podstawowej nr 1. Termin szachowych rozgrywek to najbliższy weekend: 7-8 kwiecień – serdecznie zapraszamy do udziału!

06.04.2018 zobacz więcej »

Uroczystości katyńskie w Mszanie Dolnej

Wspólnie z Gminą Mszana Dolna, Gminą Niedźwiedź oraz Zespołem Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej zapraszamy na uroczystości upamiętniające ofiary "Zbrodni Katyńskiej", które odbędą się w niedzielę 15 kwietnia - po uroczystej mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy do parku miejskiego by oddać należny hołd przy katyńskim głazie, wokół którego rosną dęby pamięci.

03.04.2018 zobacz więcej »


 

XXXVI Konkurs Palm Wielkanocnych tradycyjnie pod Orkanówką

XXXVI Konkurs Palm Wielkanocnych organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury zgromadził pod budynkiem „Orkanówki” małych i dużych twórców. Dotarli również parafianie z Bożego Miłosierdzia, którzy chcieli zaprezentować swoje dzieła i spróbować swoich sił w konkursie. Ze wsparciem rodziców, starszego rodzeństwa, każdy kto trzymał w dłoniach palmę chciał ją jak najlepiej zaprezentować. Jak zawsze palmy oceniane były w trzech kategoriach: estetyka i precyzja wykonania, palma regionalna i palma najwyższa.

28.03.2018 zobacz więcej »

LGD ''Piękna Ziemia Gorczańska'' zaprasza na kolejne nabory

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska ogłasza nabory wniosków. Wnioski będzie można składać w terminie od 28 marca do 12 kwietnia 2018 w biurze LGD. Pierwszy nabór 1/2018 wniosków o przyznanie pomocy dotyczy operacji z zakresu: OCHRONA UDOSTĘPNIANIE I PROMOCJA DZIEDZICTW KULTUROWEGO OBSZARU LGD, Drugi nabór 2/2018 wniosków o przyznanie pomocy dotyczy operacji z zakresu: MARKETING MARKI OBSZARU.

23.03.2018 zobacz więcej »

Gdzie ta wiosna? Bieg w parku z... zimą w tle

Kto nie był, może nie uwierzyć, że niedziele bieganie w parku z wiosennym tematem przewodnim będzie odbywać się w całkowitej zamieci śnieżnej. Bieg na wiosnę to idealny pretekst by spotkać się w parku, jest wiele tematycznych biegów na tą okazję, bieg Marzanny, wiosenny, wagarowicza, przykładów można mnożyć, ale kto spodziewał się, że niedzielny bieg będzie jeszcze kwalifikował się do tych zimowych i to jeszcze ekstremalnych?

23.03.2018 zobacz więcej »

Burmistrz Miasta informuje

Burmistrz Miasta informuje, iż dnia 30.03.2018 (Wielki Piątek) Urząd Miasta będzie nieczynny.

 

Zapraszamy w poświąteczny wtorek (03.04.2018)

22.03.2018 zobacz więcej »

XXXVI Konkurs Palm Wielkanocnych

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na XXXVI Konkurs Palm Wielkanocnych w Niedzielę Palmową - 25 marca o godz. 12:15 przed budynkiem „Orkanówki”. Palmy zostaną ocenione w trzech kategoriach: estetyka i precyzja wykonania, palma regionalna – zgodność materiału i sposobu wykonania z ludowymi tradycjami Zagórzan, najwyższa palma.

22.03.2018 zobacz więcej »

LGD ''Piękna Ziemia Gorczańska'' zaprasza

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska zaprasza na spotkanie informacyjne i szkolenia na temat pozyskiwania dotacji oraz warsztaty kulinarne. Warsztaty odbędą się 22 marca o godz. 16.00 w budynku OSP w Olszówce. W planach pieczenie bułeczek, pierników oraz robienie świeżych soków. Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

20.03.2018 zobacz więcej »

LGD ''Piękna Ziemia Gorczańska'' zaprasza

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska zaprasza na spotkanie informacyjne i szkolenia na temat pozyskiwania dotacji oraz warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły. Warsztaty odbędą się 21 marca o godz. 15.00 w Gminnym Centrum Kultury w Niedźwiedziu – w sali kinowej.

20.03.2018 zobacz więcej »

LGD ''Piękna Ziemia Gorczańska'' zaprasza na spotkanie

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska zaprasza na spotkanie informacyjne i szkolenia na temat pozyskiwania dotacji za pośrednictwem LGD w dniu 20 marca o godz. 15.30. Spotkanie odbędzie się w Biurze LGD, przy ul. Orkana 1. Zapraszamy mieszkańców obszaru LGD, w tym głównie członków organizacji pozarządowych.

20.03.2018 zobacz więcej »

Bieg w parku za wiosną

Serdecznie zapraszamy na Wiosenny Bieg w parku. Sekcja biegów MOK zaprasza w najbliższą niedzielę – 18 marca o godz. 16.00. Macie już dość zimy? Zapraszamy do parku poszukać pierwszych oznak wiosny. Przyroda budzi się do życia po zimie, wszyscy z niecierpliwością czekają na pierwszą zieleń. Straszą nas wprawdzie powrotem zimy i mrozu, ale nie dajmy się! Kto gotowy na bieg? Zapraszamy!

14.03.2018 zobacz więcej »

Nasza Osobowość Roku

W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie „Gazeta Krakowska” po raz 26 uhonorowała ludzi, którzy w 2017 roku wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia, w całej Małopolsce. Pierwszy etap plebiscytu zakończył się 16 lutego. W wyniku głosowania na Agnieszkę Orzeł oddano najwięcej głosów w powiecie limanowskim.

14.03.2018 zobacz więcej »

Zaproszenie na Drugi Dzień Zdrowia i Urody w Jedynce

Serdecznie zapraszamy na Drugi Dzień Zdrowia i Urody w Jedynce, który odbędzie się 13 marca na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w godzinach od 17.00 do 19.30. W programie przewidziane są bezpłatne konsultacje specjalistyczne – kosmetyczne, stomatologiczne i dietetyczne, pokazowe zajęcia prozdrowotne oraz pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

12.03.2018 zobacz więcej »

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy...

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 7 marca zmarł Andrzej Gruszczyk były dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego wieloletni sekretarz oddziału Związku Podhalan w Niedźwiedziu, członek Zarządu Głównego Związku Podhalan.

08.03.2018 zobacz więcej »

Sportowy tydzień ferii w szkole

Choć szkoła w ferie powinna być cicha i pusta, tętniła życiem – dni wolne od nauki i siedzenia w szkolnych ławkach zastąpiła propozycja tygodnia ferii na sportowo. Po okiem nauczycieli wychowania fizycznego na hali sportowej odbywały się zajęcia i aktywności.

08.03.2018 zobacz więcej »

Historyczna nagroda dla Bartka

Praca Bartłomieja Orła, ucznia Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, poświęcona postaci Józefa Piłsudskiego, zyskała uznanie jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg” i zajęła III miejsce, pokonując ponad 20 tys. innych prac nadesłanych z całej Polski. Bartek nie kryje, że nagroda jest dla niego powodem do dumy, ale także uwieńczeniem wielu dni mozolnej pracy spędzonej nad projektem „Sławni Polacy – wodzowie i żołnierze”.

07.03.2018 zobacz więcej »

''Z Biblioteką przez świat'' - udane ferie wśród książek

W tym roku, w dniach od 19 do 23 lutego, Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej zorganizowała zajęcia podczas ferii dla dzieci w wieku 6-12 lat. Codziennym, integracyjnym grom i zabawom towarzyszyły wesołe i oryginalne lekcje geografii. Poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach plastycznych dzieci poznawały piękno i specyfikę poszczególnych kontynentów, a przy okazji związane z nimi rozmaite ciekawostki.

06.03.2018 zobacz więcej »

KORYO na Słowenii i wyróżniony trener w Nowym Sączu

Od 24 do 26 lutego w Mariborze Słowenia został rozegrany Puchar Świta w Taekwondo Olimpijskim. Startowali w nim czołowi zawodnicy z całego świata, a UKS KORYO reprezentował Mateusz Szczęsnowski, Karolina Szczęsnowska, Patrycja Kornaś. Mateusz Szczesnowski został brązowym medalistą tego turnieju.

06.03.2018 zobacz więcej »

ZGŁOSZENIE KONIECZNOŚCI ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

 DZISIAJ, 2 MARCA  - OSTATNI DZIEŃ ZGŁOSZEŃ !

 

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, że odbiór odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w miesiącu marcu 2018 r.

Osoby zainteresowane składają zgłoszenie do siedziby firmy odbierającej odpady „Zakład Utylizacji Odpadów Myślenice” telefonicznie pod numer (12) 272-03-35 w godz. 7:00-15:00 lub mailowo odbiory@skladowisko.com.pl w terminie od 19 lutego do 2 marca 2018 r.

02.03.2018 zobacz więcej »

Święto Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzić będziemy Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Jest ono poświęcone pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Chcąc uczcić bohaterów minionych lat, na terenie powiatu limanowskiego w tym dniu odbędą się powiatowo-miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

28.02.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na 8. Ogólnopolską Spartakiadę Zimową KSM w Koninkach

W najbliższą sobotę, 3 marca 2018 roku w Koninkach rozegrana zostanie 8. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa KSM. Uczestnicy w wieku 8-30 lat będą mogli całkowicie bezpłatnie wziąć udział we wszystkich konkurencjach: slalom gigant dla narciarzy, slalom gigant dla snowboardzistów oraz zjazd na „byle czym”. Rodzice i opiekunowie najmłodszych uczestników nie będą skazani na nudę - dla wszystkich rodzin odbędą się grupowe zmagania i zabawy.

27.02.2018 zobacz więcej »

Akcja ''Zima'' Straży Miejskiej

W związku z okresem zimowym i obniżającymi się temperaturami Straż Miejska w Mszanie Dolnej jak co roku, podejmuje działania mające na celu odwiedzanie osób samotnych oraz monitorowanie sytuacji osób bezdomnych zagrożonych utrata życia i zdrowia poprzez znacząco obniżającymi się temperaturami. 

27.02.2018 zobacz więcej »

Gabinety profilaktyki zdrowotnej w miejskich szkołach

Miasto Mszana Dolna otrzymało od Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie dotację na  wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach. Dzięki uzyskanym środkom zakupiono do gabinetów szkolnych pod koniec grudnia 2017 roku sprzęt specjalistyczny. Mamy nadzieję, że zakupiony sprzęt pozwoli na polepszenie warunków pracy pielęgniarki szkolnej i zapewni lepszą jakość świadczeń udzielanych uczniom.

23.02.2018 zobacz więcej »

Ferie, ferie - zajęcia na lodowisku i w MOKu

Serdecznie zapraszamy na lodowisko w ostatnią sobotę ferii zimowych, 24 lutego – podobnie jak  tydzień temu na dzieci i młodzież przygotowane będą gry i zabawy na lodzie. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

22.02.2018 zobacz więcej »

Sobotnie szaleństwa na lodzie

W minioną sobotę, w ramach zorganizowania zajęć w czasie wolnym od szkolnych zajęć na miejskim lodowisku przez dwie godziny na najmłodszych i nie tylko, czekały konkursy i różne animacje na lodzie. Wejście w tym czasie na lodowisko było dla wszystkich bezpłatne.

19.02.2018 zobacz więcej »

XX Plebiscyt na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera

W sobotę 17 lutego w budynku Starostwa Powiatowego odbyło się podsumowane jubileuszowego XX Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2017 roku. Organizatorem Plebiscytu był Limanowski Podokręg Piłki Nożnej. Głosowanie odbywało się od 16 grudnia 2017 roku do 20 stycznia 2018 roku.

19.02.2018 zobacz więcej »

Sobotnie atrakcje na lodowisku

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę, 17 lutego na gry i zabawy na lodzie. Tak jak na otwarciu lodowiska na dzieci i młodzież będą czekać różne konkursy z nagrodami oraz animacje. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

15.02.2018 zobacz więcej »

Co w ferie?

W poniedziałek – 12 lutego rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Odpoczynek od nauki szkolnej to czas, który można sobie zaplanować rekreacyjnymi zajęciami. Jak zawsze jeden tydzień ferii można spędzić w szkole na sportowo.Miejska Biblioteka zaprasza dzieci również w drugim tygodniu ferii na zajęcia “Z Biblioteką przez świat”.

15.02.2018 zobacz więcej »

DBAMY RAZEM O CZYSTE POWIETRZE

- RUSZAJĄ KONTROLE PIECÓW W NASZYM MIEŚCIE.


W trosce o zdrowie naszych mieszkańców i przestrzeganie obowiązującego w Polsce prawa od 14 lutego rozpoczynają się kontrole pieców w mieście Mszana Dolna.

13.02.2018 zobacz więcej »

Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską

Jak zawsze, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych Straż Miejskiej w Mszanie Dolnej przeprowadziła spotkania w szkołach. Program spotkań, realizowany jest w pierwszych klasach szkół podstawowych w ramach akcji  “Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską ”. W prelekcjach uczestniczyło łącznie 80 dzieci z mszańskich szkół.

12.02.2018 zobacz więcej »

Zimowe bieganie

Od razu – już w pierwszy dzień Nowego Roku na parkowych alejkach pojawili się biegacze. Kiedy niektórzy, ledwo co po sylwestrowych balach dopiero rozmyślają o postanowieniach noworocznych Sekcja Biegów MOK od razu postanowiła wkroczyć w nowy rok ze sportowym przytupem. A raczej wbiec… Kolejne zaproszenie na zimowe bieganie wyszło „okołowalentynkowo”- w niedzielę, 11 lutego udało się też zebrać grupę biegaczy.

12.02.2018 zobacz więcej »

Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

W dniu 31 stycznia 2018 roku na stoku narciarskim „LubomierzSki” odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku 6-16 lat. Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej oraz Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie. Turniej składał się z dwóch części - teoretycznej oraz praktycznej.

12.02.2018 zobacz więcej »

Konkurs ofert z zakresu zdrowia publicznego 2018

Zarządzeniem Nr 6/2018 z dnia 31.01.2018 r. Burmistrz Miasta Mszana Dolna ogłasza w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii otwarty konkurs ofert na realizację w 2018r. zadań z zakresu zdrowia publicznego.

06.02.2018 zobacz więcej »

Z sesji Rady Miasta

Późnym popołudniem 30 stycznia 2018 r zakończyła się sesja Rady Miasta Mszana Dolna, na której został uchwalony budżet miasta na rok 2018.  W najważniejszej części sesji Radni omówili projekt budżetu miasta. 

Pani Skarbnik Miasta Bernadeta Ziemianin omówiła projekt budżetu do którego pozytywną opinie wydała Regionalna Izba Obrachunkowa oraz omówiła zmiany jakie Radni i Burmistrz zgłosili w trakcie prac nad projektem budżetu.

01.02.2018 zobacz więcej »

Smog albo zdrowie - prelekcje w naszych szkołach

25 stycznia w obydwóch szkołach w naszym mieście przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla uczniów poświęcone ważnemu problemowi, jakim jest szeroko pojęta ochrona środowiska w którym żyjemy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zanieczyszczenie powietrza, które wszyscy wdychamy.Już o godz. 8.00, na pierwszej lekcji, w edukacyjnej prelekcji wzięli udział uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza Nr 1, a następnie takie same zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Miejskich Nr 2.

30.01.2018 zobacz więcej »

Znowu najlepsi - tym razem na nartach

23 stycznia w Lubomierzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Narciarstwie Alpejskim. Uczniowie naszej szkoły zdominowali imprezę zdobywając pierwsze miejsca drużynowo zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

26.01.2018 zobacz więcej »

KORYO w Swarzędzu

W Swarzędzu odbył się Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim. Z sukcesami wystartowali w nich zawodnicy UKS KORYO Mszana Dolna. W kadetach złoty medal zdobyła Karolina Szczesnowska, srebrny Wiktor Pajdzik. W juniorach złoty medal wywalczył Mateusz Szczesnowski, a srebrny Maksymilian Śmieszek. W seniorach złoto zawisło na szyi Mateusza Szczesnowskiego, srebro przypadło Patrycja Kornaś. 

23.01.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na koncert do MOKu

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej. W niedzielę, 28 stycznia o godz. 16.30 odbędzie się koncert kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu uczestników warsztatów muzycznych i wokalnych. Serdecznie zapraszamy!

23.01.2018 zobacz więcej »

Wspólnie świętowano Złote Gody

20 stycznia, w przeddzień Dnia Babci i Dziadka, swój Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 28 małżonków z terenu Gminy Mszana Dolna i 17 małżeństw z terenu Miasta Mszana Dolna – grono niemal 100 uroczych babć i dziadków. Wspólna uroczystość rozpoczęła się w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, gdzie podczas Mszy św. Szacowni Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską.
23.01.2018 zobacz więcej »

Lodowisko już otwarte!

Ku wielkiej radości najmłodszych, którzy tłumnie przybyli na uroczyste otwarcie oraz dorosłych, którzy podzielają radość dzieci – ruszyło miejskie lodowisko na stadionie. Działa również wypożyczalnia łyżew, a nad całością czuwa Zakład Gospodarki Komunalnej. Tak wyglądały pierwsze próby na lodzie, nie zabrakło wytrawnych łyżwiarzy jak i takich, którzy po raz pierwszy zakładali łyżwy na nogi.

22.01.2018 zobacz więcej »

Otwarcie lodowiska!

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie lodowiska przy stadionie miejskim, ul. Spadochroniarzy w piątek, 19 stycznia godz.18.00. Dla najmłodszych przygotowane są atrakcyjne konkursy z nagrodami oraz animacje.

21.01.2018 zobacz więcej »

Z tradycyjną kolędą na Jasnej Górze

Orkiestra i Chór Ochotniczych Straży Pożarnych z Mszany Dolnej i Piekiełka w powiecie limanowskim kolędowały w niedzielę na Jasnej Górze. To już 21. raz, kiedy strażacy i członkowie orkiestry wraz z rodzinami przyjeżdżają na Jasną Górę z tradycyjną „kolędą”. Nad orkiestrą czuwał kapelmistrz Piotr Rataj. Do jasnogórskiego sanktuarium wraz z muzykami tradycyjnie przybyły rodziny i bliscy.

19.01.2018 zobacz więcej »

Głosuj na Osobowość Roku

Czterech kandydatów z regionu Mszany Dolnej bierze udział w plebiscycie "Osobowość Roku", który organizuje "Gazeta Krakowska". Można ich wspomóc oddając na nich swoje głosy. Z naszego miasta zgłoszone zostały dwie kandydatury: Agnieszka Orzeł i Urszula Antosz-Rekucka.

19.01.2018 zobacz więcej »

Miejska Biblioteka zaprasza na koncert kolęd

Miejska Biblioteka serdecznie zaprasza na  Koncert kolęd  w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. inż. J. Marka w poniedziałek, 22 stycznia. Rozpoczęcie koncertu o godz. 15.30.

19.01.2018 zobacz więcej »

To już będzie drugi wośpowy bal karnawałowy!

Podczas 26 finału WOŚP w naszym mieście zapraszamy naszych najmłodszych na bal karnawałowy. Od kilku lat organizujemy przedpołudniowy blok dla zajęć dla dzieci, od tańców i hulańców po manualne zabawy, warsztaty orgiami, wspólne tworzenie bajki… Zapraszamy wszystkich chętnych na drugi bal karnawałowy – można przyjść już przebranym albo na miejscu stworzyć swój strój na zabawę.

09.01.2018 zobacz więcej »

26 finał WOŚP w Mszanie Dolnej

W mszańskim sztabie WOŚP coraz gorętsza atmosfera, działania ruszyły pełną parą - przygotowywany jest 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z latawcem w tle. Moc w postaci wolontariuszy jest ogromna, 14 stycznia, w najbliższą niedzielę kwestować będzie 270 młodych ludzi. Mszański sztab – lokalne centrum Orkiestry tętnić będzie życiem od samego poranka.

09.01.2018 zobacz więcej »
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.archiwum.mszana-dolna.eu/archiwum-2018/