Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 25.06.2024r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności

PRELEKCJE NA TEMAT SEGREGACJI ODPADÓW 

 

Odpady od dawna są obecne w otoczeniu człowieka. Wciąż wzrastająca ich liczba negatywnie wpływa na środowisko naturalne, stąd ważne jest abyśmy potrafili nimi właściwie gospodarować.

 

Tym razem o zasadach segregacji dowiedzieli się uczniowie klas III Szkół Podstawowych w Mszanie Dolnej oraz Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Mszanie Dolnej. Pogadanka informacyjno-edukacyjna dotycząca prawidłowego segregowania odpadów przygotowana przez pracownika Urzędu Miasta Mszana Dolna miała na celu przybliżenie dzieciom ważnego tematu, jakim jest prawidłowa segregacja odpadów oraz ponowne ich wykorzystanie.

 

Loading ....

Atrakcyjną formą przekazania wiedzy była prezentacja multimedialna, która przypomniała jakie są rodzaje odpadów, kolory worków i pojemników, do których należy wkładać posegregowane śmieci. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, wykazały się dużą znajomością tematu. Wszystkim uczniom i przedszkolakom rozdano ulotki przypominające o zasadach segregacj, zawieszki oraz breloki z logo projektu Dzieci otrzymały również dyplomy za udział w prelekcjach.


 

 

Działania proekologiczne zrealizowane w ramach projektu pn. „Rozwój systemu gospodarki odpadami poprzez budowę punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych wraz z niezbędną infrastrukturą w Mszanie Dolnej” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

 

 

Tekst przeczytany: 926.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.archiwum.mszana-dolna.eu/prelekcje-na-temat-segregacji-odpadow.html