Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 13.06.2024r. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności

Święto Konstytucji razem ze Strażakami 

 

Loading ....

W Parafii Bożego Miłosierdzia odbyły się uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mszę św. w intencji Ojczyzny, naszego Miasta oraz Ochotniczej Straży Pożarnej koncelebrowali mszańscy księża proboszczowie: ks. Jerzy Raźny i ks. Tadeusz Mrowiec oraz ks. Infułat Franciszek Kołacz.

 

Loading ....

Święto NMP Królowej Polski połączone z uroczystościami państwowymi oraz świętem Strażaków zgromadziło w kościele liczną grupę mszańskich druhów, orkiestrę dętą OSP, poczty sztandarowe szkół, miejskich stowarzyszeń oraz naszego samorządu.

 

Loading ....

Ks. Proboszcz Tadeusz Mrowiec w kazaniu podkreślił znaczenie trzech postaci dla których spotykamy się trzeciego maja w kościele, przytoczył wiersz jezuity Karola Antoniewicza, będący wyrazem głębokiej miłości do Maryi – Królowej Polski, postać Św. Michała związaną z naszym miastem, Archanioła, który walczy mieczem w imię sprawiedliwości i prawa oraz postać Św. Floriana, patrona strażaków, żołnierza, który zginął za świadectwo wiary.

 

Loading ....

Kończąc uroczystość wszyscy zebrali się na placu Św. Siostry Faustyny wokół nowo postawionej figury Św. Michała Archanioła. Figurę symbolicznie odsłonił i poświęcił Ks. Proboszcz Jerzy Raźny. Jest to symbol wdzięczności dla Parafii macierzystej w dziesiątą rocznicę powołania Św. Michała Archanioła na Patrona Miasta Mszana Dolna.

 

Loading ....

Ostatnim punktem programu był uroczysty przemarsz na czele z Orkiestrą. Poczty sztandarowe miały okazję zaprezentować się raz jeszcze maszerując pod Szkołę Podstawową nr 1 na ul. Sienkiewicza. Tam odśpiewano jeszcze hymn państwowy, a Pani Burmistrz Anna Pękała podziękowała wszystkim za udział w uroczystości.

 

Loading ....

 

red. i fot. UM
 

 

 

Tekst przeczytany: 1019.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.archiwum.mszana-dolna.eu/swieto-konstytucji-razem-ze-strazakami.html