Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 16.07.2024r. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012
Archiwum 2012

''Dolina Mszanki'' zaprasza

Trwając w świątecznej atmosferze, zapraszamy gorąco i serdecznie na bożonarodzeniowy koncert kolęd i góralskich tańców w wykonaniu Zagórzańskiego Zespołu Folklorystycznego "Dolina Mszanki" - spotkanie z młodymi kolędnikami z Mszany Górnej już w najbliższą sobotę, 29 grudnia o godz. 16.00 w budynku MOK-u (dawne Kino Luboń) 


WSTĘP WOLNY ! 

27.12.2012 zobacz więcej »

Kazimierz Kokoszka nie żyje!

Nie żyje Kazimierz Kokoszka - miał 62 lata. Od wielu lat związany z Klubem Sportowym Turbacz Mszana Dolna. Sekretarz i Gospodarz mszańskiego klubu. Zaplanowany na piątkowy wieczór trening drużyny seniorów został odwołany - do piłkarzy i trenera tragiczna i smutna informacja o śmierci klubowego gospodarza dotarła na terenie klubu.

21.07.2012 zobacz więcej »

''Żywa'' szopka na mszańskim Rynku

Do Świąt Bożego Narodzenia tylko kilka dni - choć wokół szaro i mokro, to jednak tuż przed Wigilią zima ma do nas wrócić. A jeśli tak się stanie, poczujemy świąteczną atmosferę i te dni, jak każdego roku, będą dla nas szczególne i niepowtarzalne. Trochę nieśmiało, ale z nadzieją, chcemy Mieszkańcom naszego miasta, ale też Gościom, którzy do nas czas świąteczny zawitają, zaproponować coś nowego - wigilijne spotkanie na mszańskim Rynku, pod wielką choinką i przy.... szopce. Żywej szopce!

19.12.2012 zobacz więcej »

Wręczono krzyże i medale zasługi

17 listopada w czasie zebrania Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych i związkowych osobom szczególnie zasłużonym w dziedzinie rozwoju i promocji sportu szkolnego. Jednym z pięciu wyróżnionych w województwie małopolskim był Zbigniew Stachura – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej.

29.11.2012 zobacz więcej »

Rekompensata dla skrzydlatej braci

W czerwcu br., kiedy to miał się rozpocząć remont ul. Cmentarnej (obecnie ul. ks. Józefa Stabrawy) ze środków „powodziowych” pochodzących z puli Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, nastąpiła konieczność usunięcia 4 leciwych lip rosnących w obrębie jezdni. Podczas procedury uzyskiwania zezwolenia ze Starostwa Powiatowego w Limanowej na wycinkę drzew okazało się, że lipy są zamieszkane przez chronione ptaki.

23.11.2012 zobacz więcej »

''Laudate Dominum'' - święto śpiewu w Mszanie Dolnej

Już po raz szósty Mszana Dolna była gospodarzem Zagórzańskich Spotkań Chórów "Laudate Dominum" - po raz pierwszy chóry zawitały pod Lubogoszcz w roku 2007. Wtedy to na pomysł, by każdego roku blisko dnia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, organizować w naszym mieście chóralne święto, wpadli ówczesny proboszcz parafii św. Michała ks. Zdzisław Balon wraz z Franciszkiem Dziedziną, limanowskim wicestarostą i burmistrz Tadeusz Filipiak. W murach kościoła św. Michała zaprezentowało się wtedy osiem zespołów z różnych stron limanowszczyzny, a gościem specjalnym był Jasnogórski Kwartet, który do Mszany Dolnej zawitał wraz z o. Bogdanem Waliczkiem - Honorowym Patronem inauguracyjnego "Laudate Dominum"

27.11.2012 zobacz więcej »

Nieoznakowana Policja

Samorządy limanowszczyzny nie poskąpiły grosza i tym razem - dzięki "połączonym" siłom finansowym (policyjno-samorządowym) udało się zakupić dla limanowskiej Policji kolejne trzy "pachnące" jeszcze salonem samochody KIA - każdy w innym kolorze, każdy dla innego komisariatu, ale pod maską ten sam dynamiczny benzynowy silnik o mocy 136KM i pojemności 1,6 l. Połowę z prawie 200 tys. zł. na ich zakup wyłożyły samorządy z limanowszczyzny. Piszemy o tym na stronie naszego miasta, ponieważ w składce na policyjne auta uczestniczył również nasz Samorząd. Ta współpraca ma długą tradycję - Policji nie wiedzie się dobrze, często pada "ofiarą" oszczędności i eksperymentów.

26.11.2012 zobacz więcej »

Ankieta dla mieszkańców bloków Spółdzielni Mieszkaniowych, Wspólnot i TBS-ów

Ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r. Nr 152, poz. 897 z późn. zm.) wprowadza nową politykę gospodarki odpadami komunalnymi, przenosząc odpowiedzialność w tym przedmiocie na jednostki samorządu terytorialnego. Na mieście/gminie będzie spoczywało zapewnienie odbioru i właściwe, bezpieczne zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz osiągnięcie właściwego poziomu segregacji odpadów. Odpady odbierała będzie wyłoniona przez miasto/gminę w drodze przetargu firma.

21.11.2012 zobacz więcej »

KOMUNIKAT Burmistrza Miasta Mszana Dolna

Na tablicy ogłoszeń w budynku Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej przy ul.Piłsudskiego 2 Mszana Dolna oraz na stronie internetowej Miasta Mszana Dolna w dniach od 22.11.2012r do 13.12.2012 r podany jest do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości i lokali stanowiących własność Miasta Mszana Dolna przeznaczonych do oddania w dzierżawę i najem w trybie bezprzetargowym i bezprzetargowym.

21.11.2012 zobacz więcej »

Pomóż znaleźć potrzebujących

Może w najbliższym sąsiedztwie, może ktoś z rodziny, znajomy lub przyjaciel kolegi z pracy potrzebuje pomocy, a nie stać go na zakup, najbliźsi nie wiedzą, gdzie szukać i kogo prosić - chcemy bezpłatnie przekazać wózki inwalidzkie, balkoniki i chodziki. Zdjęcia zamieszczone w tekście pokazują ich stan. Ten sprzęt nie jest nowy, ale może jeszcze długo służyć potrzebującym. Tak, jak i inna pomoc wózki te i pozostały sprzęt dotarły do Mszany Dolnej z Holandii. A jeśli z kraju tulipanów, to za tym darem stoi nie kto inny, jak Gerard Duijn - Holender mieszkający w Mszanie Dolnej.

04.12.2012 zobacz więcej »

To już jest koniec...

''To już jest koniec, nie ma już nic...'' tak śpiewa Kuba Sienkiewicz i Elektryczne Gitary, a my wykorzystując fragment tego popularnego utworu, chcemy poinformować, że w temacie "grubsze roboty remontowe 2012" w naszym mieście, to już naprawdę jest koniec, ale dalsza fraza tekstu popularnej piosenki z naszym tekstem już nie koresponduje. Po prawie 300 metrowym nowym odcinku ul. Spadochroniarzy, oddajemy do użytkowania odbudowany chodnik z betonowej kostki wzdłuż ogrodzenia stadionu, ale także krótkie odcinki nowego trotuaru po stronie przeciwnej, które ułatwią pieszym poruszanie się w okolicach mostku i dojścia do ul. Słonecznej.

30.11.2012 zobacz więcej »

Taneczne zmagania w Mszanie

Tańczyli mali i duzi, początkujacy i profesjonaliści, ale każdy z nich z tym samym zapałem i zacięciem. Tancerzy można było podziwiać w gościnnych progach Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, gdzie jak co roku już od 7 lat odbywa sie OTTT o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna. Startowało ponad 150 par z 35 klubów m.in. z Krakowa, Nowego Sącza, Chorzowa, Rzeszowa, Krosna czy Kielc w wieku od 8 lat wzwyż. Elegancki walc angielski i wiedeński, temperamentne tango i rumba, widowiskowe pasodoble, foxtrot, quickstep, samba, cha-cha, rumba,  jive... - każdy znalazł coś dla siebie.

23.11.2012 zobacz więcej »

Ekspresowe tempo robót

Rozpoczęli w miniony wtorek, w środę (21listopada) położyli ostatnią warstwę asfaltu - to w skrócie historia odbudowy 250 metrowego fragmentu ul.Spadochroniarzy w naszym mieście. Po godz.18, także w środę droga została otwarta dla ruchu samochodowego. Jesienna pogoda była dla nas łaskawa - mogło przecież być tak, jak wspomina kibicujący remontowym pracom mieszkaniec ul. Spadochroniarzy p. Władysław Mrózek, który 16 listopada w roku 1965 po raz pierwszy przyjechał do Mszany Dolnej.

22.11.2012 zobacz więcej »

Jedynka wśród najlepszych

Październik to miesiąc, w którym tradycyjnie następuje podsumowanie osiągnięć sportowych szkół na szczeblu wojewódzkim. W tym roku 19 października w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku miała miejsce uroczystość zorganizowana przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, gdzie przedstawiono wyniki „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży" za rok szkolny 2011/2012. Wśród wyróżnionych znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Gimnazjum nr 1 w Mszanie Dolnej.

07.11.2012 zobacz więcej »

Maluchy bezpieczniejsze na drodze

Strażnicy Miejscy wraz z Policjantami z Komisariatu Miejskiego w Mszanie Dolnej przeprowadzili prelekcje, podczas których przeszkolili 188  najmłodszych uczniów szkół podstawowych i przedszkoli ("zer‍ówki"), jak powinni bezpiecznie zachowywać się na drodze do szkoły i podczas powrotu do domu po zajęciach.

07.11.2012 zobacz więcej »

Dziewczyny też grają

Dokładnie rok temu obserwując debiutujących na parkietach siatkarzy IV ligi MGKS "Mszanka” grupka dziewcząt postanowiła spróbować jak to jest stanąć naprzeciw siebie na pełnowymiarowym boisku rozdzielonym siatką powieszoną na wysokości 215 cm. Skoro grają dorośli, skoro ćwiczą ich koledzy z klas gimnazjalnych (sekcja kadetów MGKS Mszanka) to dlaczego dziewczęta nie mogą odbijać piłki sposobem górnym i dolnym?

07.11.2012 zobacz więcej »

Przedsiębiorczość i dobroć nagrodzona

Już po raz ósmy Limanowa gościła najlepszych przedsiębiorców z powiatu - by znaleźć się w tym szacownym gronie trzeba łączyć umiejętność budowania sukcesu własnej firmy, nie zapominając przy tym o etyce. Łatwe to nie jest, ale wielu ludziom biznesu się to udaje i co najważniejsze, dostrzegają to inni i nagradzają. W piątkowe popołudnie sala MDK-u w stolicy powiatu z wolna zapełniała się Gośćmi - pierwsze rzędy zajęli ci, których Kapituła nominowała do zaszczytnych wyróżnień, rzędy dalsze zarezerwowano dla VIP-ów, a tych na VIII Gali Przedsiębiorczości nie brakowało ....

13.11.2012 zobacz więcej »

O pomyślność Ojczyzny

Mazurek Dąbrowskiego rozpoczął obchody 94-tej rocznicy Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny w Mszanie Dolnej - trzydzieści sztandarów pochyliło się nisko. A chwilę później wielobarwny pochód przeszedł ul. J.Matejki na parafialny cmentarz. Biało-czerwone wiązanki kwiatów i znicze na grobach tych, co za niepodległą Polskę zginęli złożyli przedstawiciele Samorządu Miasta i Gminy Mszana Dolna - od wielu już lat ten dzień obchodzony jest razem przez obie społeczności. Stąd obecność Wójta Gminy Mszana Dolna Bolesława Żaby i Przewodniczącego Rady Gminy Jana Chorągwickiego.

13.11.2012 zobacz więcej »

Zostać Przedszkolakiem...

Zostać przedszkolakiem nie jest aż tak łatwo! Przekonały się o tym dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej w dniu Pasowania na Przedszkolaka. Po pierwszym miesiącu pobytu w przedszkolu i zdobywaniu nowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności nadszedł czas na to, aby nasze maluszki stały się "prawdziwymi" Przedszkolakami. Ta  ważna dla dziecka uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych  rodziców.

19.11.2012 zobacz więcej »

KORYO górą - pokazali siłę w Koszycach

W tamtą sobotę (17 listopada) musieli wstać już o trzeciej nad ranem, a potem długa podróż, prawie 200 km do słowackich Koszyc. Ale warto było, bo zdobyte trofea trudno było pomieścić w busie obierającym powrotny kierunek  do Polski. Reprezentacja UKS KORYO Mszana Dolna słowackie maty pojechała podbijać w mocnym 20-to osobowym składzie pod wodzą trenera Zbigniewa Karpierza. Koszyce gościły 290 zawodników reprezentujących 28 reprezentacji klubowych z 9 państw Europy na zawodach taekwondo IIyo Cup 2012.

20.11.2012 zobacz więcej »

Odbijanie małej piłeczki

 To już  XI Turniej Tenisa Stołowego i można śmiało powiedzieć, że był bardzo udany. Chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności w odbijaniu celuidowej piłeczki było w tym roku aż 74! Zapisy do turnieju trwały od godzin porannych - Jan Piekarczyk z mszańskiego TKKF LUBOGOSZCZ, Zbigniew Stachura opiekun UKS TOP działającego w ZSM nr 1, oraz Wojciech Pitala z sekcji tenisa stołowego KS.TURBACZ bardzo sprawnie i szybko przyjęli wszystkie zgłoszenia. W "kojarzeniu" par pomagali też Grzegorz Szynalik i Damian Bober.

22.11.2012 zobacz więcej »

Księżniczka i hrabina na podsumowaniu rewitalizacji miasta

Po prawie dwóch latach robót przyszedł czas na podsumowanie i symboliczne zakończenie największego unijnego projektu realizowanego przez Samorząd Miasta - 10.776.136 złotych kosztowały przemiany w czterech rejonach Mszany Dolnej. Naszych pieniędzy w tej kwocie jest dokładnie 3.650.137zł, zaś większość, tj. 7.125.999 zł udało się pozyskać z MRPO, czyli ze środków unijnych. Swój wizerunek zmieniły tereny komunalne przy ul.Starowiejskiej, Rynek, Park Miejski i Plac Targowy.

05.11.2012 zobacz więcej »

Resztki z ministerialnej kasy

5 października burmistrz Tadeusz Filipiak pojechał do ...Chełmka w Zachodniej Małopolsce. To ponad 100 km od Mszany Dolnej. Ale warto było, bo wrócił stamtąd "bogatszy" o 300 tys.zł. Wojewoda Małopolski Jerzy Miller wykorzystał porządki w MAiC i wywalczył dla swojego województwa dodatkowe pieniądze na walkę ze skutkami klęsk żywiołowych.

12.11.2012 zobacz więcej »

Zdążyć przed zimą - desant na ul. Spadochroniarzy

Wszystkie siły, ludzkie i mechaniczne "desantowane" zostały przez szefów Przedsiębiorstwa JANDA na remontowany odcinek ul.Spadochroniarzy wzdłuż stadionowego ogrodzenia - z listopadową pogodą żartów nie ma. W każdej chwili aura może się załamać, a śnieg i mrozy mogłyby remontowe plany zniweczyć. Stąd bardzo szybkie tempo robót - korytowanie pod nową podbudowę drogi nie przeszkadzało układaniu nowej kanalizacji burzowej, a ustawianie nowych krawężników odbywało się równolegle z posadowieniem studzienek i kratek kanalizacyjnych w nowej drodze.

19.11.2012 zobacz więcej »

Ankieta dla właścicieli nieruchomości

Ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r. Nr 152, poz. 897 z późn. zm.) wprowadza nową politykę gospodarki odpadami komunalnymi, przenosząc odpowiedzialność w tym przedmiocie na jednostki samorządu terytorialnego. Na mieście/gminie będzie spoczywało zapewnienie odbioru i właściwe, bezpieczne zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz osiągnięcie właściwego poziomu segregacji odpadów. Odpady odbierała będzie wyłoniona przez miasto/gminę w drodze przetargu firma.

30.10.2012 zobacz więcej »

XI Otwarty Turniej Tenisa Stołowego

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Lubogoszcz” w Mszanie Dolnej, Uczniowski Klub Sportowy „TOP” przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej oraz sekcja tenisa stołowego KS Turbacz zaprasza na XI Otwarty Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

07.11.2012 zobacz więcej »

Turniej Tańca z diamentami

Serdecznie zapraszamy VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna. Turniej odbędzie się 17 listopada 2012 w hali sportowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych przy ul. Starowiejskiej 4.   Pierwszy blok i zarazem rozpoczęcie turnieju dla najmłodszych grup to godz. 10.00, natomiast sobotnie popołudnie to dwa bloki o godz. 14.00 i 18.00. Podczas Turnieju bedzie można zobaczyc pary taneczne z Prestige MOK Mszana Dolna, które w tym roku otrzymały nominację na Mistrzostwa Polski. Turniej w Mszanie jest ostatnim "przetarciem" przed Mistrzostwami, Które odbędą sie w przyszłym tygodniu w Łańcucie.

13.11.2012 zobacz więcej »

WAŻNA INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Komunikat Ministerstwa Gospodarki

 

Ministerstwo Gospodarki uprzejmie przypomina, że rejestracja w CEIDG jest całkowicie bezpłatna.

 

29.08.2012 zobacz więcej »

Gotowa umowa

W dniu 1 października 2012 r. w Oddziale Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa Członka Zarządu Województwa Małopolskiego – Stanisława Sorysa, podczas której zostały wręczone umowy na dofinansowanie małopolskich targowisk. Odpowiednie dokumenty otrzymał  Michał Baran – Zastępca Burmistrza Mszany Dolnej oraz przedstawiciele czterech samorządów z naszego regionu: Władysław Bieda – Burmistrz Limanowej, Dariusz Reśko – Burmistrz Krynicy-Zdroju, Jacek Lelek – Burmistrz Starego Sącza oraz Edward Bogaczyk – Burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna – Zdrój.

03.10.2012 zobacz więcej »

Podziel serce na połówkę

Szkolne koło „Caritas” przy Zespole Szkół nr 1 zainaugurowało nowy rok swojej pracy kiermaszem ciast i kubków w Tygodniu Miłosierdzia. Nad przeznaczeniem zebranych środków nie trzeba się było tym razem zastanawiać. Do szkoły dotarł bowiem apel Limanowskiej Akcji Charytatywnej, poparty prośbą Starostwa Powiatowego w  Limanowej, o pomoc dla dotkniętego ciężką chorobą małego Marcinka Sporka.

22.10.2012 zobacz więcej »

Zmiany warunków dofinansowania kosztów kształcenia młodocianych pracowników

Od 1 września 2012 roku zmienią się warunki dofinansowania kosztów kształcenia młodocianych pracowników, przysługującego pracodawcom, którzy zawarli z pracownikami-uczniami umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.
Z dniem 1 września 2012 r. wejdzie w życie ustawa z dn. 19.08.2011 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 205, poz. 1206), a wraz z nią istotne zmiany w systemie kształcenia zawodowego. Przede wszystkim przebudowana zostanie struktura szkolnictwa zawodowego.

27.08.2012 zobacz więcej »

Atrakcyjna działka budowlana na sprzedaż

Burmistrz Miasta Mszana Dolna ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Miasta Mszana Dolna. Działka Nr 9985/2 o powierzchni 15,80a położona jest przy ul. Tolińskiego, nieopodal rzeki Mszanka.

16.07.2024 zobacz więcej »

ZGK w nowej siedzibie

Zakład Gospodarki Komunalnej z dniem 16 października 2012 roku zmienił siedzibę z ul. Starowiejskiej 2 na ul. Krakowską 27 e - swoją działalność prowadzić będzie w budynku administracyjnym Spółki Górna Raba  (oczyszczalnia ścieków).

18.10.2012 zobacz więcej »

Jarzynowe stworki w Przedszkolu nr 2

Jesień jest piękną i kolorową porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne ciekawe prace plastyczne. Przedszkolaki realizowały na zajęciach blok tematyczny dotyczący warzyw i owoców oraz innych darów jesieni. Przynosiły je do przedszkola i zdobywały jak najwięcej informacji na ich temat.

22.10.2012 zobacz więcej »

Nieudane ''tarło'' Łososi(a) na Turbaczu

Z respektem podeszli do niedzielnego meczu piłkarze mszańskiego Turbacza, bo i rywal był niebylejaki - pod Lubogoszcz zajechał wicelider sądeckiej "okręgówki", drużyna Łososia Łososina Dolna. Piłkarze spod Nowego Sącza zdawali sobie sprawę, że tylko zwycięstwo w Mszanie Dolnej prolonguje nadzieję na utrzymanie kontaktu z liderem i skuteczny za nim pościg. "Łososie" bardzo chciały wygrać na boisku lidera - nawet pojawienie się na murawie trójki arbitrów i ostry gwizdek sygnalizujący, iż czas zacząć zawody nie zakończył przedmeczowej rozgrzewki.

06.11.2012 zobacz więcej »

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Zapraszamy serdecznie do wspólnego dziękczynienia za 94 lata niepodległości naszej Ojczyzny 11 listopada o godz. 15.00 w kościele p.w. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Mieszkańcy Miasta i Gminy Mszana Dolna podczas uroczystej Mszy Świętej dziękować będą Bożej Opatrzności za wolność i niepodległość Polski, a także by prosić o jej pomyślny rozwój i wierność Bogu.

Niech w Mszanie Dolnej tego dnia na każdym domu zawiśnie biało-czerwona flaga - nasi pradziadowie nie mogli narodowymi barwami dekorować swoich domów, my możemy, ale z jakichś powodów wielu z pośród nas tego nie robi.

09.11.2012 zobacz więcej »

Zaproszenie na konsultacje

 

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO i URZĄD MIASTA MSZANA DOLNA zapraszają mieszkańców Miasta Mszana Dolna na indywidualne konsultacje z tematyki pozyskiwania dotacji z funduszy europejskich.
16.07.2024 zobacz więcej »

KOMUNIKAT Burmistrza Miasta Mszana Dolna

Na tablicy ogłoszeń w budynku Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej przy ul.Piłsudskiego 2 Mszana Dolna oraz na stronie internetowej Miasta Mszana Dolna w dniach od 03.10.2012r do 24.10.2012 r podany jest do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości stanowiących własność Miasta Mszana Dolna przeznaczonych do oddania w dzierżawę w trybie bezprzetargowym.

04.10.2012 zobacz więcej »

Jesienne ostatki - przyłącza, przebudowy i remonty

To już chyba ostatnie okrążenie na inwestycyjnej "bieżni" w naszym mieście - zaczyna rządzić jesień, piękna co prawda, ale pokazująca też powoli, iż myśleć już trzeba o zimie. Jeszcze we wrześniu rozpoczęły się małe, ale potrzebne prace, które poprawią życie wielu naszych Mieszkańców. Z ostatniej już chyba powodziowej promesy na ten rok (piszemy "chyba", bo czekamy na decyzję Wojewody rozdzielającego oszczędności po przetargach z ostatniej transzy) udało się odbudować zniszczony odcinek ul. Słonecznej.  Przetarg na zadanie wygrało rabczańskie przedsiębiorstwo Kośmider - ten sam wykonawca realizował remont podobnego odcinka tej ulicy w jej dolnej części. Prace zostały wykonane wtedy i teraz w terminie i odebrane przez inspektora nadzoru oraz przedstawiciela inwestora.   

05.10.2012 zobacz więcej »

Podwójne święto w szkole

15. października br. Zespół Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej świętował podwójnie. Obchody Dnia Edukacji Narodowej splotły się bowiem z uroczystością poświęcenia pierwszego sztandaru szkoły. Zgromadzeni w kościele pw. św. Michała uczestniczyli w liturgii mszy świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz Jerzy Raźny. On także dokonał poświęcenia sztandaru. Po uroczystym przemarszu do budynku szkoły odbyło się przekazanie sztandaru, poprzedzone wykładem dr Anny Morawskiej o historii i etosie sztandaru w naszych dziejach.

17.10.2012 zobacz więcej »

Nie ma mocnych na Turbacz - lider ani myśli zwalniać

Niewiele do powiedzenia mieli piłkarze z Rytra w niedzielnym meczu na boisku lidera sądeckiej "okręgówki" - po zwycięstwie 4:1 z Popradem piłkarze z Mszany Dolnej mają już 11 punktów przewagi nad zajmującym II miejsce Jordanem Jordanów i tyle samo "oczek" nad gorlickim Glinikiem, ale ten zespół ma do rozegrania zaległy mecz z ekipą Łososiny Dolnej. Wszystko zatem wskazuje na to, że jesienną rundę sądeckiej V ligi (półmetek rozgrywek) wygra, chyba dla wielu nieoczekiwanie, beniaminek spod Lubogoszcza, ekipa K.S. Turbacz Mszana Dolna.

23.10.2012 zobacz więcej »

Mszana Dolna w samorządowej ekstraklasie Małopolski

"Ranking Gmin Małopolski przygotowany przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji we współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie kolejny raz stwarza okazję do przyjrzenia się stanowi rozwoju społeczno-gospodarczego naszego regionu. Z jednej strony prezentuje i zestawia niektóre liczby z gminnych budżetów, z drugiej jest narzędziem analizy szans - tych straconych i tych potencjalnych, jakie mają małopolskie samorządy w sferze społecznej. 

14.09.2012 zobacz więcej »

Odpust na Rynku

Od dwóch lat Mszana Dolna ma swojego Patrona - na mocy Dekretu Stolicy Apostolskiej został nim w październiku 2010 roku św. Michał Archanioł, patronujący głównej mszańskiej parafii. Może nie wszyscy pamiętamy tamtą październikową niedzielę i uroczystości, którym przewodniczył Metropolita Krakowski Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz ? To już historia, a jej nowe karty z wielkim Patronem, trzeba nam, dziś tu żyjącym, pisać na bieżąco, każdego dnia.

01.10.2012 zobacz więcej »

15 lat temu zamieszkał pośród nas

Był czerwiec roku 1997 - z autobusu na przełęczy Gruszowiec wysiada ks. Jan Zając - góral z Rdzawki, misjonarz na Ukrainie. Właśnie z diecezji lwowskiej wraca do Polski po kilku latach duszpasterskiej posługi u naszych braci na Wschodzie. Wtedy jeszcze nie wie, że swoje kapłańskie losy zwiąże ze Śnieżnicą na długie lata. Niezauważenie minęło na początku czerwca 15 lat od dnia, gdy zwrócony po latach panowania ludowej władzy przedwojenny ośrodek Sodalicji Mariańskiej założony tam przez zakopiańczyka ks. Józefa Winkowskiego, zyskał nowego Gospodarza.

26.09.2012 zobacz więcej »

Górale na kolanach - Bartek Paś ustrzelił ''hat-tricka''

Na jednym z portali ktoś napisał, że w sądeckiej ''okręgówce'' każdy z każdym może wygrać lub przegrać, ale teza ta nie dotyczy piłkarzy mszańskiego Turbacza - jedenastka spod Lubogoszczy jest poza zasięgiem. Nie mamy nic przeciw temu, by tak zostało do końca rozgrywek. W ostatnią niedzielę Turbacz pojechał do Nowego Targu. Górale nie byli w najlepszym nastroju po laniu, jakie spuścili im rywale z Wojnarowej w wyjazdowej potyczce tydzień wcześniej. Mieli świadomość, że grają z liderem i na taryfę ulgową liczyć nie mogą. Ale z pewnością nie przewidzieli, że stracą aż 6 bramek.

19.10.2012 zobacz więcej »

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych.

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Mszana Dolna do wzięcia udziału w spotkaniu - konsultacjach „rocznego programu współpracy Miasta Mszana Dolna z organizacjami pozarządowymi na rok 2013”, które odbędzie się w dniu 18.10.2012r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej ul. Piłsudskiego 2.

04.10.2012 zobacz więcej »

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Burmistrz Miasta Mszana Dolna oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mszanie Dolnej zaprasza wszystkich przedsiębiorców posiadających zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie Miasta Mszana Dolna (sprzedawców alkoholu) na szkolenie w ramach kampanii „Pozory mylą dowód nie”. 

01.10.2012 zobacz więcej »

Krzysztof Kawula - bohater niedzielnego waterpolo

Niemały wpływ na przebieg niedzielnego meczu miała aura - przenikliwe zimno i padający przez 90 minut spotkania deszcz nie były sprzymierzeńcami graczy obu drużyn. A stanęli na przeciw siebie prawie sąsiedzi - Dobrzanka i Turbacz. Drużyna z Dobrej przed meczem w Mszanie Dolnej miała w swoim dorobku 11 punktów i pozycję mniej więcej w środku ligowej tabeli, Turbacz, beniaminek "okręgówki" zajmował zasłużenie fotel lidera z 22 punktami. 

08.10.2012 zobacz więcej »

Jak spaść, to z wysokiego konia

Miniona środa w kalendarzu mszańskiego klubu zapisze się, jako ważny dzień w historii - oto o kolejną rundę Pucharu Polski przyszło piłkarzom K.S. Turbacz powalczyć z III ligową Limanovią Szubryt Limanowa. Niewielu było takich, co liczyli na pokonanie trzecioligowców zza Gruszowca, ale w piłce nożnej nie takie cuda się zdarzały. W środowe popołudnie w Mszanie cudowna była jednak tylko pogoda i atmosfera, zaś na boisku rządziła Limanovia.

01.10.2012 zobacz więcej »

Nieudana inauguracja beniaminka

Nie udał się siatkarzom MGKS Mszanka debiut na III ligowych parkietach Małopolski - w inauguracyjnym meczu we własnej hali beniaminek spod Lubogoszcza otrzymał srogą lekcję siatkarskiego rzemiosła. W roli nauczycieli wystąpili siatkarze MKS Andrychów. Mszańscy siatkarze, choć nie wygrali zmagań w rywalizacji na poziomie IV ligi, skorzystali z propozycji by spróbować swoich sił na wyższym poziomie, po tym jak z gry w lidze wyższej zrezygnowały ekipy, które zajęły miejsca premiowane awansem.

10.10.2012 zobacz więcej »

Piknik Informacyjny ''Buduj z nami świat bez łez''

W niedzielę 14 października br. w godz.13:00-16.30 na terenie Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 ul. Sienkiewicza 2 w Mszanie Dolnej odbędzie się Piknik Informacyjny pod hasłem „Buduj z nami świat bez łez”, organizowany w ramach projektu partnerskiego Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa i Urzędu Miasta Mszana Dolna

10.10.2012 zobacz więcej »

Nowy numer kwartalnika

Od 29 września br. dostępny jest w Urzędzie Miasta oraz w obu mszańskich parafiach nowy, jesienny numer kwartalnika samorządowego "Pod Lubogoszczą". W numerze sprawozdania z uroczystości, bieżące informacje o miejskich  inwestycjach i działaniach samorządu, wywiad z "Mszaniakiem z pasją", a także bieżące informacje kulturalne i sportowe.

16.07.2024 zobacz więcej »

Góry i górali ukochał ponad wszystko

Gromki śpiew niósł się po osiedlu przy ul.Starowiejskiej w Mszanie Dolnej w ostatnią sobotę - najpierw było to tradycyjne ''100 lat'', ale zaproszeni przez Jubilata goście szybko się zorientowali, że doktorowi Mieczysławowi Janiszewskiemu tej wersji urodzinowego utworu najzwyczajniej śpiewać nie wypada i już w powtórce było jeszcze głośniejsze, ale już poprawione - ''200 lat niech żyje nam! ''. 5 września 2012 roku 99 lat skończył Pan Mieczysław Janiszewski - najstarszy mieszkaniec miasta pod Lubogoszczą, postać niezwykle barwna, człowiek pogodny, z niezwykłym poczuciem humoru, uczciwy, dobry i wrażliwy na ludzką krzywdę i biedę - patriota zatroskany o sprawy Ojczyzny.

11.09.2012 zobacz więcej »

Pozory mylą, dowód nie

Niemal pół tysiąca polskich gmin wspiera kampanię przeciwko sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. 450 gmin z całej Polski włączyło się do kampanii społecznej „Pozory mylą, dowód nie”. Jest to kolejna edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego, którego organizatorem jest Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce Browary Polskie oraz Komenda Główna Policji. 

14.09.2012 zobacz więcej »

ZMIANA TARYFY ZA ZBIOROWE ZAOPATRZENIE W WODĘ

Zakład Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej uprzejmie informuje, że na podstawie Zarządzenia Dyrektora ZGK nr 5/2012 z dnia 12 września 2012 roku w sprawie zatwierdzenia w Mieście Mszana Dolna taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę z dniem 1 października 2012 roku nastąpi zmiana obowiązujących opłat.

19.09.2012 zobacz więcej »

Najlepiej na Śnieżnicy

Przez cały sezon turystyczny, ci mali i ci więksi chodzili po górach z mszańskim Kołem Terenowym PTTK, a ostatnim szczytem do zdobycia w ramach "VIII Spotkań w górach" była Śnieżnica. W niedzielę, 16 września o godz. 10.00 w kaplicy Ośrodka Rekolekcyjnego mszę św. za członków PTTK odprawił Ks. Jan Zając - leśny kapelan i gospodarz ośrodka. Potem przy wspólnym ognisku podsumowano miniony sezon turystyczny i wręczono okolicznościowe nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy, Urząd Miasta oraz radnego Jana Stożka.

24.09.2012 zobacz więcej »

Posprzątane!

Podobnie jak w ubiegłym roku licealiści z Zespołu Szkół Miejskich nr 1 wyruszyli na wojnę ze śmieciami. Ogólnoświatowa akcja sprzątania świata w tym roku odbywała się pod hasłem "Kocham, lubię, szanuję; nie śmiecę".  Akcję od strony technicznej zorganizowali  nauczyciele: Iwona Rusnak, Sylwester Rusnak i Anna Morawska - materiały promujące akcje, ulotki, plakaty a przede wszystkim worki na śmieci otrzymali z Urzędu Miasta.

21.09.2012 zobacz więcej »

Nasze ''złotka''

Już przeszło tydzień temu doszły do nas wiadomości, że stanęli na podium tak samo zgodnie jak małżeństwie: Sabina i Jan Wydra zwyciężyli - ona w kategorii kobiet, on w kategorii mężczyzn - w VIII edycji biegu Maraton Gorce. W sobotę, 1 września na pięknej górskiej trasie z Krościenka do Nowego Targu sprawdzał się nie tylko nasz małżeński duet z Sekcji Biegowej MOK ale startował też Tomasz Kłodnicki, który zajął 10 miejsce.  Można tylko gratulować, tym bardziej, że trzymaliśmy po cichu kciuki za kolejny bieg organizowany w ramach wydarzeń w Krynicy. "Polskie Davos" poza Ekonomicznym Forum to już Festwial Biegowy: przez trzy dni odbyło się tam 9 biegów.  

12.09.2012 zobacz więcej »

Zapisy na zajęcia

Przeszło tydzień temu na salach gimnastycznych powitano uczniów powracających do szkół po wakacyjnym wypoczynku. Energię i świeży zapał warto zatrzymać w szkole ale można ją spożytkować poza nauką i skorzystać z oferty naszego Miejskiego Ośrodka Kultury, który rok rocznie zaprasza na zajęcia artystyczne. Warto zapoznać się z ich propozycją i jak najszybciej zapisać!

11.09.2012 zobacz więcej »

Bezpieczna droga do szkoły ze Strażą Miejską

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Po beztroskim wypoczynku nadszedł czas nauki. Dzieci i młodzież od września stanowią liczną grupę użytkowników dróg. Pierwsze dni roku szkolnego to doskonała okazja do tego, aby po raz kolejny przypomnieć wszystkim, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci na drodze.

07.09.2012 zobacz więcej »

Czyj pies?

Od kilku dni przy prywatnej posesji na ul. Spadochroniarzy przebywa czarny pies (kundel), który został prawdopodobnie porzucony przez właściciela. Jeżeli ktoś rozpoznaje psa na poniższych zdjęciach lub chce przygarnąć go do siebie proszony jest o kontakt z Urzędem Miasta - tel. (018) 331-06-22 w. 211.

16.07.2024 zobacz więcej »

KOMUNIKAT Burmistrza Miasta Mszana Dolna

Na tablicy ogłoszeń w budynku Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej przy ul.Piłsudskiego 2 Mszana Dolna oraz na stronie internetowej Miasta Mszana Dolna w dniach od 11.09.2012r do 02.10.2012r podany jest do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości stanowiących własność Miasta Mszana Dolna przeznaczonych do oddania w dzierżawę w trybie bezprzetargowym.

12.09.2012 zobacz więcej »

Nowoczesne śmieci

W ramach przygotowań do wprowadzenia postanowień nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która dokonuje istnej rewolucji w gospodarce odpadami w Polsce, przedstawiciele samorządu miasta wizytowali w dniu 7 września 2012 r. Zakład Utylizacji Odpadów sp. z o.o. (ZUO) w Myślenicach. 

07.09.2012 zobacz więcej »

Październikowa zbiórka elektrośmieci

W dniu 2 października 2012 roku (wtorek) w godzinach 9.00-17.00 przy ul. Starowiejskiej na parkingu obok dawnego Motelu (przy Szałasie) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - RTV i AGD. Tak zwane elektrośmieci można będzie oddać za darmo do kontenera udostępnionego przez firmę ŁOMZIK zajmującą się recyklingiem tego typu odpadów.  

26.09.2012 zobacz więcej »

Tymbark jeszcze za silny

W swoim drugim meczu najmłodsi piłkarze K.S. Turbacz podejmowali na swoim boisku rówieśników z Tymbarku. Wtorkowemu meczowi dodatkowego smaczku dodawał fakt, że trenerską pieczę nad młodymi futbolistami z "krainy soków" od ponad trzech lat sprawuje Franciszek Mrózek, na co dzień I trener seniorskiej drużyny Turbacza, zaś piłkarzy mszańskich boiskowego rzemiosła uczy filar defensywy pierwszej drużyny Grzegorz Szynalik, podopieczny Franciszka Mrózka w ekipie seniorskiej. Kolejny raz najmłodsi piłkarze mszańskiego klubu musieli uznać wyższość kolegów i .... koleżanek z Tymbarku.

12.09.2012 zobacz więcej »

Głosuj na orła

Bank Ochrony Środowiska wprowadzając na rynek swój nowy produkt: EKOLOKATA zdecydował przekazywać 2 zł od każdej lokaty na dofinansowanie ochrony gatunku występującego w jednym z parków narodowych - „2 zł dla zwierzaka”. Gorczański Park Narodowy zaproponował dwa gatunki: głuszca oraz orła przedniego, dla których przygotowano teksty promocyjne. BOŚ wybrał orła. Obecnie na stronie wspomnianego banku trwa głosowanie, które wyłoni zwycięzcę i jednocześnie umożliwi przekazanie dofinansowania na ochronę jednego z nich. 
13.09.2012 zobacz więcej »

IV warsztaty ''ABC skutecznego przeciwdziałania przemocy'' w Mszanie Dolnej

W dniu 5 września br. w Mszanie Dolnej odbyły się kolejne warsztaty „ABC skutecznego przeciwdziałania przemocy” realizowanego w ramach projektu partnerskiego Naszej Fundacji oraz Urzędu Miasta Mszana Dolna.

20.09.2012 zobacz więcej »

W piłce liczą się bramki ... a nie styl

Niewielka grupa kibiców mszańskiej drużyny obejrzała sobotni mecz KS Turbacz z gorlickim Glinikiem. A warto było wyrwać te dwie godziny i obejrzeć stojące na dobrym poziomie spotkanie. Gorliczanie górowali nad piłkarzami spod Lubogoszczy techniką - widać u nich ogranie i boiskowe cwaniactwo, ale serca do walki mieli w sobotę mniej od piłkarzy Franciszka Mrózka, a sił, co trzeba przyznać, obu ekipom wystarczyło na 90 minut. Sobotni termin meczu nie był fortunny. Wielu piłkarzy Turbacza o 16 kończy pracę, a tu o tej trzeba było już być na boisku.

17.09.2012 zobacz więcej »

AKTYWNE KARPACKIE NGO

CEL PROJEKTU 
Celem projektu jest rozwój potencjału organizacji pozarządowych (NGO) na terenie Karpat do końca 2014 r. Cel ten zrealizowany będzie poprzez prowadzenie:
- doradztwa,
- szkoleń,
- działań informacyjnych i aktywizujących
na obszarze 16 powiatów i 140 gmin położonych na terenie Karpat w ramach stworzonej Karpackiej Sieci Informacji i Wsparcia dla Organizacji Pozarządowych.

20.09.2012 zobacz więcej »

Victoria z Victorią

Piłkarze Turbacza nie zwalniają tempa - w VIII kolejce sądeckiej "okręgówki" odprawili z kwitkiem innego beniaminka, Victorię Witowice Dolne, choć początki niedzielnego meczu na to nie wskazywały. Trener Franciszek Mrózek, jak zwykle ostrożnie podchodził do przedmeczowych prognoz. Ligowa tabela podpowiadała, że absolutnym faworytem niedzielnego meczu są piłkarze z Mszany Dolnej. Po siedmiu kolejkach przewodzili wszak zmaganiom w V lidze. Zgromadzili w siedmiu meczach 16 pkt, zaś ich rywale z Witowic tylko 7 i przed spotkaniem z liderem z Mszany zajmowali w tabeli pozycję 14. Ale to papierowe dywagacje, zaś o wyniku bezpośredniego starcia decyduje spotkanie na murawie i dyspozycja dnia u każdego z piłkarzy.

25.09.2012 zobacz więcej »

DRODZY NOWOŻEŃCY

Podzielamy Waszą radość ze szczęścia które Was spotkało. Prosimy, ofiarujcie choć jedną małą cząstkę Waszego szczęścia dla dzieci potrzebujących, proponując swoim gościom weselnym aby wręczyli zamiast kwiatów: zabawki maskotki, przybory szkolne. Zebrane dary będą dołączone do paczek Mikołajkowych.

09.07.2012 zobacz więcej »

Rekrutacja do projektu ''Indywidualizacja nauczania w klasach I-III szkół podstawowych''

W dniach 10-14 września 2012 r. odbędzie się rekrutacja do projektu "Indywidualizacja nauczania w klasach I-III szkół podstawowych na terenie Miasta Mszana Dolna".

Projekt zakłada realizację:
- zajęć logopedycznych
- zajęć rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych
- zajęć dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji
- zajęć gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy

11.09.2012 zobacz więcej »

Zgasili płomień

W chwili, gdy mały autobusik wjeżdżał z młodzikami Turbacza po wyprawie do Limanowej na klubowy parking, ich starsi koledzy - drużyna seniorów, zbierała się właśnie na wieczorny trening. Szkoda, że piłkarze I drużyny nie widzieli najmłodszego narybku mszańskiego klubu w akcji na boisku Płomienia Limanowa.  

08.09.2012 zobacz więcej »

Zaproszenie na festyn

Szkoła Językowa LINGO, Sala Zabaw KLEKS oraz Urząd Miasta Mszana Dolna zapraszają na Angielski Festyn Rodzinny, który odbędzie się 16 września 2012 roku (niedziela) od godz. 14.00 w Parku Miejskim im. Rodziny Hr. Krasińskich przy ul. Orkana w Mszanie Dolnej.

16.07.2024 zobacz więcej »

19 nowych targowisk w Małopolsce - jedno z nich w Mszanie Dolnej

My się cieszymy, cieszyć też mogą się rolnicy i plantatorzy, regionalni twórcy i rzemieślnicy z całej Ziemi Zagórzańskiej. Zarząd Województwa Małopolskiego 30 sierpnia podjął uchwałę o podziale środków unijnych w ramach Programu "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego PROW-em na lata 2007-2013, a obejmującego budowy, przebudowy i remonty targowisk stałych. Ten projekt bardziej był znany pod roboczą nazwą "Mój Rynek"

06.09.2012 zobacz więcej »

Życzliwa pomoc w kolorze orange

Gerard Duijn i jego holenderscy przyjaciele wakacji nie mieli - podczas, gdy nasze pociechy oddawały się urokom letniej kanikuły, piątka Holendrów wsparta naszymi rodakami gromadziła w Holandii szkolne meble, które dwoma tirami dotarły do Mszany Dolnej. Hans van de Wetering - holenderski przedsiębiorca i właściciel firmy FACILITAIRE DIENSTEN z Roosendaal "zaraził" się od swojego rodaka mieszkającego od lat w Mszanie Dolnej, Gerarda Duijna i pomaga, wspiera i organizuje transporty do naszego miasteczka, a to ze sprzętem dla niepełnosprawnych, innym razem z zabawkami dla przedszkoli, a to znów, jak ostatnim razem, z wyposażeniem dla naszych placówek oświatowych.

31.08.2012 zobacz więcej »

Po raz trzynasty na ceglastej murawie

18 -19 sierpnia został rozegrany XIII Turniej Tenisa Ziemnego. Chętnych, którzy chcieli spróbować swoich sił na ceglastej nawierzchni nie brakowało, zapisy rozpoczęły się w sobotę, we wczesnych godzinach porannych i wtedy zgłosiło się 29 uczestników. Przez dwa dni piłki na kortach “Szczebla” odbijali najlepsi z najlepszych, którzy zjechali z różnych stron Polski, a są tu częstymi gośćmi.

11.09.2012 zobacz więcej »

Jak Orzeł zabrał(a) się za Sokoła

Trudno nie zauważyć zmian na ul. Piłsudskiego 58 w naszym mieście - poczciwy i stary "Sokół" w którym kiedyś mieściła się szkoła, a dziś swoją siedzibę ma biblioteka publiczna, zmienia się na naszych oczach i co najbardziej cieszy, zmiany idą ku lepszemu. 

31.08.2012 zobacz więcej »

Celowniki na bakier - nieskuteczny Turbacz

W meczach na własnym boisku nie wolno tracić punktów. A tak właśnie  zrobiła mszańska drużyna w niedzielnym meczu z liderem klasy okręgowej Jordanem Jordanów. Podział punktów pomiędzy dotychczas liderującym duetem, wykorzystali górale z Szaflar i to jedenastka z Podhala, przynajmniej do następnej kolejki, będzie się mościć na fotelu lidera.
Piłkarze z Jordanowa wiedzieli, że jeśli w Mszanie stracą trzy punkty, to spadną z I miejsca w tabeli, zaś ekipa Turbacza zdawała sobie sprawę, że zwycięstwo pozwalało na liderowanie rozgrywkom ligowym.

04.09.2012 zobacz więcej »

W Euroregionie TATRY idzie nowe

Rada Euroregionu TATRY, stowarzyszenia działającego na rzecz współpracy polsko-słowackiej, do którego od kilku lat należy również Miasto Mszana Dolna, zwołała nadzwyczajny kongres w dniu 28 sierpnia 2012 roku w Nowym Targu. 

30.08.2012 zobacz więcej »

WYPRAWKA SZKOLNA ROK SZKOLNY 2012/2013

Zgodnie z § 3 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników (Dz.U. z 2012 poz. 706) Burmistrz Miasta Mszana Dolna ustala, że wnioski o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników należy składać do dnia 07 września 2012 r.

30.07.2012 zobacz więcej »

Obudzili ''śpiącego rycerza'' - czyli, jak Turbacz poległ pod Tatrami

O tym, że mecz w Szaflarach nie będzie "spacerkiem" piłkarze i trener K.S. Turbacz wiedzieli doskonale - górale ograni w "okręgówce" za punkt honoru postawili sobie ograć liderującego rozgrywkom beniaminka z Mszany Dolnej. Poprzeczkę zawiesili wysoko, podobnie jak presing wobec przyjezdnych. Na wąskim i krótkim boisku to zadanie do trudnych nie należało - zawodnicy trenera Franciszka Mrózka nieprzyzwyczajeni do takich wymiarów placu gry, raz po raz tracili piłki wyrzucając je zbyt mocnymi zagraniami poza linie boczne i końcowe boiska w Szaflarach.

28.08.2012 zobacz więcej »

Złożył ofiarę z własnego życia - 70 lat temu w Dachau zmarł ks. Józef Stabrawa

''... Żandarmi czekali pod drzwiami kościoła, a On poszedł przed Tabernakulum i tam na klęczkach żegnał się ze swoją świątynią, modląc się w ciszy ...''

Tak wspominała ostatnie chwile ks. dziekana Józefa Stabrawy w Mszanie Dolnej jego żyjąca bratanica - 94 letnia Pani Stefania Knapczyk. Z pewnością tamtego sierpniowego popołudnia ks. Stabrawa nie mógł wiedzieć, że już nigdy w kościele św. Michała nie odprawi mszy św. i nigdy ze wzgórza na którym stoi plebania i świątynia, nie popatrzy na to miasto, które tak wiele Mu zawdzięcza. 19 sierpnia minęła 70-ta rocznica Jego męczeńskiej śmierci w hitlerowskim obozie zagłady w Dachau.

23.08.2012 zobacz więcej »

Rocznica masakry, jakiej nie oglądała nigdy przedtem ta stara ziemia ...

Po 70 latach od tamtego sierpniowego dnia na Pańskim znów było wielu mieszkańców Mszany Dolnej i gości z innych miast. Przyszli, by oddać hołd i w modlitewnej zadumie wspominać wydarzenie w historii naszego miasteczka najbardziej krwawe i najokrutniejsze. Oto 19 sierpnia 1942 roku gestapowcy z Nowego Sącza przy pomocy Władysława Gelba i jego ludzi, od samego rana zganiali wszystkich Żydów z Mszany i okolic w jedno miejsce, okolice dzisiejszego placu targowego, zwanego wtedy popularnie Olszynami. Podzieleni na grupy Żydzi przeczuwali, że czeka ich coś bardzo złego.

27.08.2012 zobacz więcej »

Duże szanse na nowe targowisko

Unijne pieniądze i środki własne gmin mogą już za rok zmienić oblicza około dwudziestu miasteczek i gmin w Małopolsce. W tej grupie ze sporymi szansami na unijne dofinansowanie jest też Mszana Dolna. Nasze miasto, podobnie jak Niepołomice, Oświęcim (miasto), Kęty, Piwniczna-Zdrój, Ryglice, Myślenice, Miechów, Szczucin, Wieliczka, Stary Sącz, Sucha Beskidzka, Krynica- Zdrój, Andrychów, Wolbrom, Krzeszowice, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Limanowa(miasto), Dobra, Szczurowa i Bochnia złożyło projekt w ramach działania pn. "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej".

15.06.2012 zobacz więcej »

Działki budowlane - skorzystaj z okazji

Uprzejmie informujemy, że w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Mszana Dolna umieszczone jest ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym, dotyczącmy sprzedaży działek na osiedlu "Pańskie".

27.06.2012 zobacz więcej »

Solary - ważne ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Mszana Dolna 

 

Mieszkańcy Miasta Mszana Dolna - uczestnicy Projektu: „Odnawialne źródła energii w Gminie Mszana Dolna oraz Gminach partnerskich”, zobowiązani są umową dokonać wpłat w kwocie 1.000,00 zł (jeden tysiąc złotych).  Ostateczny termin wpłaty upływa 31.08.2012r. 

 

Po tym terminie osoby, które nie uregulowały wpłaty zostaną usunięte z listy osób biorących udział w projekcie.

21.08.2012 zobacz więcej »

Zwrot podatku akcyzowego w drugiej połowie 2012 roku

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje:

 

- w terminie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Burmistrza Miasta Mszana Dolna wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2012r. do 31 lipca 2012 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2012 r.

30.07.2012 zobacz więcej »

Od zwycięstwa do zwycięstwa - urodzinowe gole dwa

Takiego początku ligowych rozgrywek chyba nikt się nie spodziewał? Po trzech meczach inaugurujących nowosądecką klasę okręgową na czele tabeli drużyna z Mszany Dolnej - K.S. Turbacz odniósł trzy zwycięstwa i z kompletem 9 punktów lideruje rozgrywkom. Sympatykom przypominamy tylko, że mszańska jedenastka, beniaminek na tym szczeblu rozgrywek, odprawiła już z przysłowiowym kwitkiem rywali z Ogniwa Piwniczna (2:1), Grodu Podegrodzie (na wyjeździe 4:3) i w meczu ostatnim, u siebie we środę, 22 sierpnia ekipę z Ujanowic 4:1.

24.08.2012 zobacz więcej »

Solary - projekty do odebrania

Prosimy mieszkańców biorących udział w projekcie "Odnawialne żródła energii w Mszanie Dolnej i gminach partnerskich" o odbiór projektów modernizacji inastalacji przygotowania ciepłej wody uzytkowej w oparciu o zastosowanie systemu solarnego. 

18.06.2012 zobacz więcej »

Solary - pilne ogłoszenie

Mieszkańcy którzy podpisali umowę ustalającą wzajemne zobowiązania organizacyjne oraz finansowe związane z montażem zestawu kolektorów słonecznych  w budynku mieszkalnym zobowiązani są,  zgodnie z zapisami niniejszej umowy, do wpłaty 1 000,00 zł  (tysiąc złotych)

16.07.2024 zobacz więcej »

75-ta rocznica Strajku Chłopskiego w Kasince Małej

Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza na uroczystości związane z obchodami 75 rocznicy Strajku Chłopskiego w Kasince Małej. Uroczystości odbędą się 26 sierpnia 2012 r. w Kasince Małej. 
24.08.2012 zobacz więcej »

Beniaminek kontra spadkowicz, czyli jak okręgówka wróciła pod Lubogoszcz

Na taki mecz czekano w Mszanie Dolnej 6 lat - w czerwcu piłkarze KS Turbacz w pięknym stylu wywalczyli awans do ligi okręgowej (odpowiednik V ligi) i po krótkiej wakacyjnej przerwie ostro zabrali się do pracy na treningach. Inauguracyjny mecz piłkarze z Mszany Dolnej rozegrali w roli Gospodarzy - mszański beniaminek gościł spadkowiczów z IV ligi, piłkarzy Ogniwa Piwniczna. Ale zanim sądecki arbiter Krzysztof Ziaja dał sygnał do rozpoczęcia zawodów, na Stadionie Miejskim zaległa cisza - minutą zadumy i cichej modlitwy uczczono pamięć tragicznie zmarłego w lipcu gospodarza i sekretarza klubu śp. Kazimierza Kokoszki. 

17.08.2012 zobacz więcej »

Zaproszenie na uroczystość

 Pomni tragedii 881 Żydów – mieszkańców Mszany Dolnej i okolic, bestialsko zamordowanych 19 sierpnia 1942 roku przez hitlerowców, w 70-tą rocznicę tamtego dnia pragniemy uczcić pamięć niewinnych Ofiar.  

23.08.2012 zobacz więcej »

Bogaty sierpień

1 czerwca br. niezauważenie minęło 95 lat od dnia, kiedy proboszczem Parafii p.w. św. Michała Archanioła w naszym mieście został ks. Józef Stabrawa. Długo, bo aż do 1942 roku duszpasterzował wśród naszych dziadków i babć. Był dla nich nie tylko kapłanem, którego widzieli za ołtarzem, w konfesjonale, który udzielał im ślubów, chrzcił nowonarodzone w Mszanie dzieci, a zmarłych odprowadzał na cmentarz. Ksiądz dziekan Józef Stabrawa był postacią niezwykłą - kapłańską służbę znakomicie łączył z pasją społeczną.

09.08.2012 zobacz więcej »

XIII Turniej Tenisa Ziemnego

18-19 sierpnia na kortach tenisowych przy pensjonacie „Szczebel” zostanie rozegrany XIII Turniej Tenisa Ziemnego w ramach Dni Mszany Dolnej. Organizatorzy TKKF “Lubogoszcz” oraz Urząd Miasta Mszana Dolna zapraszają na gościnne korty Pensjonatu “Szczebel”. Rozgrywki przewidziane są w dwóch kategoriach: do lat 45 i powyżej 45 lat.

 

09.08.2012 zobacz więcej »

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta do udziału w rocznicowych uroczystościach upamiętniających postać mszańskiego proboszcza ks. Józefa Stabrawy - 19 sierpnia (w najbliższą niedzielę) o godz. 11.00 w kościele św. Michała Archanioła odprawiona zostanie Msza św. za spokój duszy ks. dziekana umęczonego w obozie w Dachau w sierpniu 1942. Od tamtego dnia minie 70 lat. Chcemy, jako Samorząd przywrócić pamieć o tym znamienitym mieszkańcu Mszany i gorliwym kapłanie.

13.08.2012 zobacz więcej »

Nabór na aplikanta w Straży Miejskiej - informacja

Komisja rekrutacyjna w toku naboru na stanowisko aplikanta w Straży Miejskiej wyłoniła 3 kandydatów spełniających wymagania niezbędne oraz w największym stopniu spełniających wymagania dodatkowe, którzy zostaną przedstawieni Burmistrzowi Miasta celem zatrudnienia wybranego kandydata:

09.08.2012 zobacz więcej »

Wypełnij ankietę! Weź udział w badaniu

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa oraz Urząd Miasta Mszana Dolna zwracają się z prośbą o wsparcie wspólnej inicjatywy – diagnozy zjawiska przemocy domowej na terenie Miasta.Chcemy poznać Państwa opinie i doświadczenia, aby skuteczniej przeciwdziałać przemocy w rodzinie i zapewnić osobom uwikłanym w przemoc właściwą pomoc.Badanie skierowane jest do dorosłych mieszkańców Miasta Mszana Dolna. Informacje uzyskane w wyniku przeprowadzonego badania pozwolą zidentyfikować problemy w zakresie postrzegania zjawiska przemocy i reagowania na problem oraz umożliwią podejmowanie skuteczniejszych działań na rzecz zapobiegania i zwalczania przemocy w rodzinie.

27.07.2012 zobacz więcej »

Partyzanckie uroczystości

Serdecznie zapraszamy  na partyzanckie uroczystości upamiętniające poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej Oddziału Partyzanckiego por. Jana Stachury "Adama", które jak zawsze odbywają się 15 sierpnia w kościele w Glisnem. O godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza Święta pod przewodnictwem ks. infułata Jakuba Gila. Serdecznie zapraszamy!

 

08.08.2012 zobacz więcej »

Zimno, mokro, ale... zabawnie

Odkąd  więzy przyjaźni łączą Miasto Mszana Dolna oraz Gminę Niżna na Słowacji tradycją stało się uczestniczenie mieszkańców Mszany Dolnej w uroczystościach i świętach odbywających się terenie Niżnej. Nie inaczej było i tym razem, kiedy to otrzymaliśmy zaproszenie na największe lokalne święto – Pltnicky Den, czyli Dzień Flisaka. 

17.08.2012 zobacz więcej »

Sierpniowa zbiórka elektrośmieci

W dniu 7 sierpnia 2012 roku (wtorek) w godzinach 9.00-17.00 przy ul. Starowiejskiej na parkingu obok dawnego Motelu (przy Szałasie) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - RTV i AGD. Tak zwane elektrośmieci można będzie oddać za darmo do kontenera udostępnionego przez firmę ŁOMZIK zajmującą się recyklingiem tego typu odpadów.  

06.08.2012 zobacz więcej »

68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Szanowni Państwo


1 sierpnia bieżącego roku obchodzić będziemy 68. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – bohaterskiego zrywu Żołnierzy Armii Krajowej, którzy poświęcili swoje życie w obronie wolności i niepodległości Ojczyzny. Aby uczcić tą szczególną w historii Polski rocznicę, w tym dniu o godzinie 17.00 proszę o wstrzymanie ruchu pieszego i kołowego na okres 1 minuty. Jednocześnie informuję, że uruchomione zostaną syreny alarmowe na terenie Miasta Mszana Dolna (dźwięk ciągły trwający 1 minutę).

31.07.2012 zobacz więcej »

Zapraszamy na Mszę Św. na Luboniu Wielkim

W najbliższą niedzielę 29 lipca na Luboniu Wielkim o godz.12:00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta. Jest to msza, która odprawiana jest zawsze w ostatnią niedzielę lipca jako podziękowanie za uratowanie schroniska z pożogi wojennej. Serdecznie zapraszamy w imieniu gospodarza schroniska i oddziału PTTK Rabka Zdrój. To również kolejne spotkanie właśnie na tej górze Koła Terenowego PTTK Mszana Dolna w ramach VIII Spotkań w górach.

27.07.2012 zobacz więcej »

Kocioł a sprawa polska

Trudno zliczyć ilość przewertowanych przepisów kucharskich: zażarte dyskusje jak powinien wyglądać "prawdziwy" gulasz, jakie mięso dać jako wsad do kotła, jakich przypraw unikać a co szczyptami dodawać - tak wyglądały w minionym tygodniu przygotowania do wyjazdu na "Niżniański Kotlik" czyli wielkie gotowanie gulaszu w Niżnej na Słowacji.  Po zeszłorocznym 10 miejscu, utwierdzeni wysokim poziomem kulinarnych umiejętności postanowiliśmy wzmocnić skład o drugą ekipę gotującą gulasz czyli naszych niezawodnych Strażaków i pojechaliśmy... I kto wie, czy ta pewność nas nie zgubiła...

31.07.2012 zobacz więcej »

ZAPYTANIE OFERTOWE MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Na podstawie art. 4 pkt 8 ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej zwraca się z zapytaniem ofertowym o cenę specjalistycznych usług opiekuńczych.

18.07.2012 zobacz więcej »

Nowy numer POD LUBOGOSZCZĄ

Ukazał się letni numer kwartalnika miejskiego "Pod Lubogoszczą". Oprócz bieżących informacji z działalności samorządu miejskiego w bieżacym numerze można przeczytać wywiad z Panią Aliną Ficzkowskąw ramach cyklu "Mszaniacy z pasją", relację ze spotkania w Mszanie Dolnej ze światowej klasy polskim bokserem - Tomaszem Adamkiem , a także relację z awansu piłkarzy "Turbacza" do V ligi.

17.07.2012 zobacz więcej »

Nabór na aplikanta w Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej

BURMISTRZ MIASTA MSZANA DOLNA OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO APLIKANTA W STRAŻY MIEJSKIEJ W MSZANIE DOLNEJ

 

09.07.2012 zobacz więcej »

SOLARY - zaproszenie na spotkanie

Zapraszamy mieszkańców uczestniczących w projekcie dofinansowania zakupu i montażu kolektorów słonecznych ze środków Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy na spotkania informacyjne, które odbędzie się w środę  25.07.2012 r. o godz. 18:00 w Urzędzie Miasta Mszana Dolna

19.07.2012 zobacz więcej »

Grunwaldzka tradycja

Nie było nas wielu, ale złych prognoz nie przestraszyło się około 50 osób i o godz. 20.30, kiedy słońce chowało się za Szczeblem spod białego krzyża popłynęła znana pieśń: "Pod Twą obronę Ojcze na niebie, grono Twych dzieci swój powierza los". Eucharystii przewodniczył ks. dr Tadeusz Mrowiec wraz z ks. Rafałem Piórkowskim od św. Michała. Pochodnie oświetlały polowy ołtarz, choć w pewnej chwili "przegrały" z rzęsistym deszczem i wokół zrobiło się ciemno i groźnie.

27.07.2012 zobacz więcej »

PRZYJDŹ na GRUNWALD

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy Św. na Grunwaldzie w intencjach Ojczyzny, naszego miasta i jego mieszkańców. Dwa lata temu świętowaliśmy tam okrągłą 600-ną rocznicę bitwy na polach Grunwaldu, a teraz starając się podtrzymać tradycję modlitwy pod pamiątkowym krzyżem spotykamy się w tym roku wyjątkowo, w czwartek, 19 lipca o godz. 20.30. Serdeczne zaproszenie i zarazem prośbę o obecność kierujemy do naszego Chóru Męskiego i asysty zagórzańskiej - z Waszym udziałem to nasze rocznicowe, lokalne spotkanie nabiera wyjątkowej oprawy. Podobnie, jak w roku ubiegłym prosimy o zabranie pochodni - ogień da światło i ciepło, uczyni atmosferę tego wieczoru szczególną, a w drodze powrotnej pomoże bezpiecznie dotrzeć do domów.

17.07.2012 zobacz więcej »

Sport pomoże

Klub siatkarski MGKS „Mszanka” Mszana Dolna informuje, że w ramach realizacji zadania publicznego „Sport pomaga wierzyć w siebie” organizuje w dniach 20-31.07.2012 r. zajęcia nauki i doskonalenia pływania dla uczniów szkół podstawowych prowadzone przez Łukasza Dobrowolskiego – instruktora pływania.
Zapisać można się w w dniu 18 lipca (w środę) w godz. 9.30-11.30 na hali sportowej ZSM nr 1.  przy ul. M. Konopnickiej. Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej. Ilość miejsc ograniczona!

17.07.2012 zobacz więcej »

Wakacji nie było

Lipiec i sierpień to czas letniej kanikuły, ale dla budowlańców to czas wymarzony - nie grożą śniegi, ani mrozy, może czasem doskwiera upał i deszcz, ale z tym da się żyć. Właśnie na ten letni czas przypadły, może nie wielkie, ale dla podniesienia komfortu naszego życia ważne inwestycyjne prace. Kolejny raz udało się pozyskać środki finasowe MSW na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Za te pieniądze wyremontowane zostały dwie miejskie ulice - Marii Konopnickiej i Cmentarna.

15.08.2012 zobacz więcej »

Lekcja dobrego wychowania i kultury ''po krakowsku''

Mimo, że od kilkunastu lat tak w naszym miasteczku, jak i wioskach mszańskiej gminy każdy może podpisać umowę na odbiór śmieci ze swojego gospodarstwa, może również te śmieci segregować do specjalnych worków ( za darmo !!!) , to jednak wciąż nie brakuje takich, którzy uważają, że wydatek rzędu 10-12 zł w skali miesiąca za worek własnych, bytowych śmieci, domowy budżet zrujnuje. Co zatem robią ?

12.07.2012 zobacz więcej »

Kazimierz Kokoszka nie żyje!

Nie żyje Kazimierz Kokoszka - miał 62 lata. Od wielu lat związany z Klubem Sportowym Turbacz Mszana Dolna. Sekretarz i Gospodarz mszańskiego klubu. Zaplanowany na piątkowy wieczór trening drużyny seniorów został odwołany - do piłkarzy i trenera tragiczna i smutna informacja o śmierci klubowego gospodarza dotarła na terenie klubu.

21.07.2012 zobacz więcej »

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła...

" Niby nic, a tak to się zaczęło, niby nic, zwyczajne "pa pa pa" - jest w orkiestrach dętych jakaś siła, bo to było tak ..."  przed wielu laty śpiewała tak Halina Kunicka, a jej przebój nasi rodzice i dziadkowie do dziś z sentymentem nucą, szczególnie gdy zbliżają się  dni naszego miasta, bo od pięciu już lat niedzielę, czyli drugi dzień zabawy pod Lubogoszczą "oddajemy" orkiestrom dętym we władanie. Zamarzyło się kiedyś Piotrowi Ratajowi, żeby pod Lubogoszczą ugościć i posłuchać muzyków z innych miast i krajów - pomysł chwycił i w ostatnią niedzielę do Mszany Dolnej przyjechali...

19.07.2012 zobacz więcej »

Dni Mszany Dolnej - jak było w sobotę?

Jak to zwykle przy ocenie, rozbieżności uniknąć się nie da - jednych zawiedliśmy, inni byli mile zaskoczeni, jeszcze inni oczekiwali więcej. Stare porzekadło mówi, że "jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził". Celem organizatorów było stworzenie atrakcyjnego programu za niewielkie pieniądze - do środków z budżetu miasta dołożyli się sponsorzy i limanowskie Starostwo. Z tego, co udało się zebrać dyr. MOK-u Piotr Armatys musiał poskładać dwudniowy program. W sobotę od rana do późnej nocy grano i to ostro - na piachu i na scenie. 

17.07.2012 zobacz więcej »

Dni Mszany Dolnej 2012

W najbliższy weekend, 14-15 lipca br. zapraszamy na stadion sportowy, gdzie odbędzie się coroczna impreza artystyczno-rozrywkowa „Dni Mszany Dolnej”. Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Kultury, współorganizatorami są Starostwo Powiatowe Limanowa, Urząd Miasta Mszana Dolna, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej i Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Lubogoszcz” w Mszanie Dolnej.

09.07.2012 zobacz więcej »

VIII Turniej Piłki Plażowej

Ognisko TKKF "LUBOGOSZCZ" w Mszanie Dolnej zaprasza na VIII Turniej Piłki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna ,który będzie również eliminacją strefową do turnieju wojewódzkiego Prezesa ZW MTKKF w Krakowie.

Termin zawodów 14.07.2012r ; miejsce - boisko do piłki plażowej przy ul.Starowiejskiej obok Zespołu Szkół Techniczno -Informatycznych.

04.07.2012 zobacz więcej »

Rada powołała Radę

Krótka była ostatnia Sesja Rady Miasta - termin jej zwołania wymusiły przedterminowe wybory w okręgu nr 8 i konieczność w ciągu siedmiu dni zaprzysiężenia nowowybranego radnego. Został nim Adam Wietrzyk. W bezpośrednich wyborach 24 czerwca pokonał Piotra Potaczka i Annę Kowalską. Nowy radny złożył ślubowanie i objął mandat o zmarłym radnym Stanisławie Dziętło. Ważnym punktem piątkowej Sesji było też powołanie nowej Rady Społecznej mszańskiego ZOZ-u.

03.07.2012 zobacz więcej »

Wciąż głodny sukcesów - Zygmunt Łyżnicki zwyciężył po raz 312 -ty

Nasi sąsiedzi zza miedzy chlubią się Justyną Kowalczyk. Czasem i nam uda się w Justyny blasku ogrzać, gdy dziennikarze dzwonią i proszą o informacje o naszej biegaczce, bo dla większości mediów, przynajmniej w pierwszym i drugim sezonie znakomitych wyników, Mszana Dolna była po prostu Mszaną Dolną. My wiemy, że jest miasto i gmina. Mimo tych pomyłek, co dobrego o Justynie wiedzieliśmy, tym się dzieliliśmy, a po trudniejsze odpowiedzi odsyłaliśmy do sąsiadów z gminy.

05.07.2012 zobacz więcej »

Równać do lepszych - dozbrajanie mszańskiej przychodni

Po ankietach z których niewiele wyniknęło i falach krytyki przetaczających się po naszym miasteczku, a dotyczących funkcjonowania miejskiej przychodni, wydaje się, że "kurz po bitwie" jakby opadł, a wraz z nim i nasze emocje. Wprawdzie tu i ówdzie można jeszcze posłuchać utyskiwania, a to na sposób rejestrowania, a to na ciągle zajęty telefon przychodni lub  na brak takiego, czy innego specjalisty. Powodów do narzekań pewnie nigdy nie braknie - służba zdrowia w naszym kraju dobrej prasy nie ma - w większości ta krytyka jest jak najbardziej słuszna. Dlaczego więc Mszana Dolna miałaby być wyjątkiem ?
03.07.2012 zobacz więcej »

Finał ''korytkowej'' afery

Ponad dwa lata ciągła się sprawa sądowa przeciwko burmistrzowi Mszany Dolnej o bezprawne, zdaniem mieszkańca ul.Słonecznej, usunięcie betonowych korytek z drogi u podnóża Lubogoszczy. W telegraficznym skrócie przypomnimy o co poszło; w maju 2010 roku rozpoczyna się remont fragmentu ul. Słonecznej. Operator koparki natrafia w czasie prac na zasypane kilkudziesięciocentymetrową warstwą żwiru i kamieni betonowe korytka.

04.07.2012 zobacz więcej »

''W dobrych zawodach wystąpiłem...'' Tomasz Adamek w Mszanie Dolnej

Tomasz Adamek dał się namówić i podczas mszy św. w uroczystość świętych Piotra i Pawła w kościele Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej odczytał fragment listu św. Pawła Apostoła do Tymoteusza. Pewnie wielu trudno w to uwierzyć, że jeden z najlepszych pięściarzy na ziemskim globie, bierze w ręce Pismo Święte i staje na ambonce, by odczytać przewidziany w liturgii na ten dzień fragment biblijnego tekstu. Taki jest Tomasz Adamek - skromny chłopak z Gilowic i pięściarz z którym wielu w ringu spotkać się nie chce.

04.07.2012 zobacz więcej »

Wielkie i dobre holenderskie serce

Gerard Duijn mieszka w Mszanie Dolnej na stałe od ponad 9 lat. Wybudował dom w uroczym zakątku i wraz ze swoją małżonką - rodowitą mszanianką Panią Sabiną, po latach spędzonych w Holandii wrócili, na zawsze już chyba, do Polski. Związki tego niezwykłego Holendra z naszym krajem mają swój początek w roku 1990. Po ustrojowych zmianach w naszej Ojczyźnie, kraj nad Wisłą otwiera się na Europę i świat. Przyjeżdżają do nas Niemcy, Włosi, Francuzi, Amerykanie i przyjeżdżają również Holendrzy.

14.06.2012 zobacz więcej »

I wszystko jasne - droga na Zarąbki oświetlona

Cieszy się Piotr Cieżak, radny z tego rejonu, ale radości nie ukrywają chyba wszyscy mieszkańcy tego urokliwego osiedla rozłożonego u stóp Szczebla - kończą się prace przy budowie oświetlenia ulicznego przy drodze miejskiej biegnącej aż do miejskiego ujęcia wody pitnej na Potoku Adamczykowym. Historia batalii mieszkańców Zarąbek o lampy w tym rejonie sięga lat 90-tych.

28.05.2012 zobacz więcej »

GDDKiA nie chce, aby było bezpieczniej ?

Już kilka miesięcy trwają ustalenia Urzędu Miasta z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Krakowie gdzie mógłby stanąć fotoradar Straży Miejskiej na drodze krajowej nr 28, a konkretnie na ulicy Słomka i M.M. Kolbego w Mszanie Dolnej. Samorząd miasta zaproponował newralgiczne punkty w których chciałby postawić znaki D-51 informujące o potencjalnej kontroli radarowej ze strony Straży Miejskiej, po to aby w pobliżu przystanków komunikacji samochodowej, przejść dla pieszych, czy też w miejscach gdzie nie ma chodników kierowcy jeździli z przepisową prędkością.

25.05.2012 zobacz więcej »

Remonty rozpoczęte - na ''pierwszy ogień'' ul.M.Konopnickiej

W czwartek (24 maja) rozpoczęły się prace remontowe na ul. M.Konopnickiej - ta ważna miejska droga doczekała się wreszcie gruntownej odnowy. Choć ruch samochodowy po niej należy do umiarkowanych z uwagi na to, że nie stanowi bezpośredniego "łącznika" pomiędzy głównymi ulicami Mszany Dolnej (M.M.Kolbego i Starowiejska) to jednak korzystają z niej mieszkańcy, nauczyciele i dzieci. Od roku również to droga dojazdowa do Miejskiej Hali Sportowej.

24.05.2012 zobacz więcej »

WĘGIERSKIE SPOTKANIE COMENIUSA MSZAŃSKIEJ ''DWÓJKI''

Grupa siedmiu nauczycieli i trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im Mikołaja Reja z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Mszanie Dolnej uczestniczyła w dniach 22-26.05.2012 w spotkaniu partnerskim szkół w Szombathely na Węgrzech. Nauczyciele i uczniowie realizujący Europejski Projekt Edukacyjny Comenius „Harmonia kultur” spotkali się po raz ostatni w kraju koordynatora projektu by podsumować trwający 2 lata projekt.

13.06.2012 zobacz więcej »

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych

ZARZĄDZENIE  Nr  52/2012
BURMISTRZA  MIASTA  Mszana Dolna
z dnia 31.05.2012r.


w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Miasta Mszana Dolna w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi 

01.06.2012 zobacz więcej »

ZAPYTANIE OFERTOWE MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Na podstawie art. 4 pkt 8 ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej zwraca się z zapytaniem ofertowym o cenę specjalistycznych usług opiekuńczych.

26.06.2012 zobacz więcej »

Jak z tym kłopotem radzą sobie inni ?

W dniu 15.05.2012 delegacja z Mszany Dolnej w składzie: radny Władysław Broczkowski, radny Andrzej Dudzik, z-ca Burmistrza Michał Baran, dyrektor ZGK Tomasz Dul wizytowała przedsiębiorstwa wodociągowe w Bochni, Cieżkowicach i Nowym Sączu. Celem wyjazdu było zapoznanie się z najnowszymi technologiami stosowanych w uzdatnianiu wody pitnej, omówienie problemów eksploatacyjnych zależnych od wybranej technologii, wymiana poglądów i spostrzeżeń z uwzględnieniem obecnych problemów przed którymi stoi nasze miasto a dotyczących zaopatrzenia mieszkańców w wodę.

21.05.2012 zobacz więcej »

Obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne dla pięciolatków

Rok szkolny 2012/2013 jest kolejnym rokiem, w którym wszystkie dzieci pięcioletnie zobowiązane są do realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego, nastąpiło za to przesunięcie obowiązku szkolnego dla sześciolatków o dwa lata – do dnia 1 września 2014 roku.

18.04.2012 zobacz więcej »

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012 trwa

Do udziału w kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" przystąpiły obie miejskie szkoły.
Dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna będą mogły wziąć udział w ciekawych konkursach.
Są to m. in. testy wiedzy na temat pływania, gdyż tegorocznym patronem sportowym akcji jest słynny pływak - Konrad Czerniak. 

21.05.2012 zobacz więcej »

Mszana biega !

Nie ma chyba bardziej zmobilizowanej ekipy sportowców - jak trzeba to pojawiają się przy każdej możliwej okazji by pokazać jak w prosty sposób można wykorzystać swoje "zakręcenie" wokół biegania do promocji zdrowego życia. Sekcja biegów długodystansowych i górskich MOK każdy weekend ma zajęty na bieganie, czy to w Polsce czy na Słowacji i przeważnie podium jest ich. Gdy trzeba pobiec angażując się w konkretnym celu również nie robią wyjątków: zimą podczas Orkiestry Świątecznej Pomocy dają przykład w biegu "Policz się z cukrzycą", a od pięciu lat pojawiają się podczas akcji "Polska Biega".

24.05.2012 zobacz więcej »

Doradztwo specjalistyczne dla osób w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej w Mieście Mszana Dolna

Od 1 czerwca br. w ramach projektu „Skuteczne instytucje – bezpieczna rodzina. Rozwój wiedzy, umiejętności i współpracy na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Mieście Mszana Dolna” skorzystać będzie można z doradztwa specjalistycznego. Zakresem tematycznym doradztwo obejmie sposoby radzenia sobie z emocjami, kryzysem, sposoby rozwiązywania konfliktów oraz zasady komunikacji.

01.06.2012 zobacz więcej »

Mszańscy licealiści przywracają pamięć

22. maja młodzież z naszego LO reprezentowała województwo małopolskie w finale ogólnopolskiego projektu „Przywróćmy pamięć” w Warszawie. Projekt – w którym brały udział 52 szkoły z całej Polski, a jedynie 17 z nich prezentowało w miniony wtorek w stolicy swój całoroczny dorobek – polega na ocalaniu resztek pamięci po dwu-kulturowej historii naszych miast i miasteczek. Patronat nad siódmą już jego edycją objął Prezes Rady Ministrów oraz wszystkie kuratoria w kraju.

25.05.2012 zobacz więcej »

Młode wilki zwycięskie - kadeci MGKS Mszanka z pucharem !

Kontuzja i późniejsza operacja wykluczyły z czynnego uprawiania sportu Łukasza Dobrowolskiego, ale temu młodemu i zdolnemu nauczycielowi wychowania fizycznego w ZSM nr 2 mało było zajęć w ramach pracy w szkole - najzdolniejszych gimnazjalistów z obu mszańskich szkół zaprosił "pod siatkę". I tak w ubiegłym roku kadeci MGKS Mszanka rozpoczęli popołudniowe treningi w hali przy ul.M.Konopnickiej.

29.05.2012 zobacz więcej »

Zaradność po mszańsku

Miniona epoka wyzuła z wielu uczciwość i szacunek dla dobra wspólnego. Skoro inni kradną, oszukują i powodzi im się dobrze, to dlaczego ja mam płacić za wodę, ścieki? Może uda się "obejść" wodomierz, licznik energii elektrycznej, spalić wieczorem śmieci, eternit i starą wersalkę wywieźć do pobliskiego potoku, a gruz, glazurę i stare kafle wyrzucić na brzeg rzeki. Można też każdego ranka reklamówkę ze śmieciami z domu włożyć do ulicznego kosza. Że tak się dzieje w naszym mieście, przekonujemy się każdego niemal dnia. Jeśli inni tak robią, nie oznacza to, że pozostali mają się na to godzić i przymykać oczy, udawać, że nic się nie stało. Na dotatek płacić za nieuczciwych.

01.06.2012 zobacz więcej »

Lustereczko powiedz przecie ...

To pytanie pada z ust zazdrosnej królowej z bajki o uroczej Śnieżce - a my chcielibyśmy to pytanie, ale nieco przetrasnponowane, zadać lustru drogowemu ze skrzyżowania ulic Krakowskiej i Spadochroniarzy. Nasze pytanie brzmiałoby tak; lustereczko powiedz przecie, kto był tak głupi, że cię zdemolował i ukradł, a tym samym pozbawił kierowców bezpiecznego wyjazdu z ul. Spadochroniarzy na bardzo ruchliwą i niebezpieczną w tym miejscu ul. Krakowską ?

13.06.2012 zobacz więcej »

Adam Wietrzyk nowym radnym

Adam Wietrzyk zostanie nowym radnym Rady Miasta Mszana Dolna. W wyborach uzupełniających w okręgu wyborczym nr 8, które odbyły się w dniu 24 czerwca 2012 roku, uzyskał on 179 głosów. Na kontrkandydata - Piotra Potaczka głosowały 134 osoby, natomiast Anna Kowalska  uzyskała poparcie 9 wyborców.  6 głosów było nieważnych. 

24.06.2012 zobacz więcej »

Zapraszamy na mecz piłki siatkowej

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników i pasjonatów na mecz piłki siatkowej pomiędzy uczniami z Gimnazjum nr 2 w Mszanie Dolnej, a Dream Teamem, który odbędzie się dnia 28.06.2012r. (czwartek) o godzinie 18.00 na miejskiej hali sportowej przy ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej.

26.06.2012 zobacz więcej »

Tomasz Adamek w Mszanie Dolnej

W sobotę parafianie z kościoła Miłosierdzia Bożego pożegnają swojego Proboszcza i budowniczego świątyni - Ks. Stanisława Parzygnata. Na mocy decyzji Metropolity Krakowskiego od 1 lipca będzie proboszczem Parafii św. Marii Magdaleny w Poroninie.  Na dzień przed pożegnaniem z mszańską parafią, ks. Stanisław Parzygnat przyszykował niespodziankę i zaprosił do Mszany Dolnej samego Tomasza Adamka 

28.06.2012 zobacz więcej »

Sprzedaż atrakcyjnej działki komercyjnej

Atrakcyjna działka komercyjna (możliwość lokalizacji handlu detalicznego i hurtowego, gastronomii, rzemiosła, hotelarstwa, lokalizacji obiektów użyteczności publicznej) o powierzchni 5,28 ara, zlokalizowana przy rewitalizowanych sterenach "komunalnych", z dostępem do drogi i sąsiadująca z ogólnodostępnymi parkingami - wystawiona jest do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.

11.05.2012 zobacz więcej »

Startujemy z kampanią Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012

Nasz samorząd przystąpił do największej ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Zachowaj Trzeźwy Umysł. Kampanijne zadania w 2012 roku realizują zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, a także dorośli, a więc cała społeczność lokalna! W projekcie bierze udział blisko 900 zaangażowanych gmin z całej Polski, podejmując aktywną profilaktykę. Startujemy już 2 kwietnia w Ogólnopolski Dzień Trzeźwości.

03.04.2012 zobacz więcej »

Wspólne modły o pomyślność Ojczyzny, Miasta i Gminy

W połowie wypełnione wiernymi trybuny miejskiego stadionu, 26 pocztów sztandarowych, Orkiestra Dęta OSP Mszana Dolna, Chór Męski im. ks. Józefa Hajduka z parafii św. Michała Archanioła, przedstawiciele Samorządów miasta i gminy Mszana Dolna, a także Starostwa Powiatowego w Limanowej - w Mszanie Dolnej, jak co roku 3 maja przy polowym ołtarzu na płycie piłkarskiego boiska zgromadzili się na wspólnym dziękczynieniu za wolną i niepodległą Ojczyznę mieszkańcy miasta i gminy Mszana Dolna.

08.05.2012 zobacz więcej »

Za górami, za lasami ... czyli w Zalesiu

Do Zalesia, małej wioski w gminie Kamienica, pojechali w ostatnią niedzielę piłkarze K.S. Turbacz, by "szukać" jednego punktu dającego pewny awans do V ligi (klasa okręgowa). Ale zanim o meczu, zdań kilka o tym niezwykłym miejscu. Do Zalesia trafić niełatwo - przekonali się o tym kibice mszańskiej drużyny. Do tej maleńkiej wioski w Beskidzie Wyspowym u podnóży Modynia (1029m npm.) wiodą z Mszany Dolnej dwie drogi. Ta łatwiejsza wiedzie przez Lubomierz i Kamienicę. Tą piękniejszą jedziemy przez Łostówkę, Wilczyce, Jurków i Słopnice.

21.05.2012 zobacz więcej »

Zapomnieć jak najszybciej

Tak słabo grającej drużyny K.S.Turbacz kibice dawno nie widzieli - licznie zebrani na trybunach przecierali oczy i pytali siebie nawzajem, co się stało z liderem limanowskiej A klasy i bieniaminkiem V ligi ? Piłkarzom spod Lubogoszczy mało co się udawało - piłka nie chciała ich "słuchać", mnożyły się niecelne podania, a przy niektórych zagraniach trener Franciszek Mrózek o mało nie targał włosów. Gołym okiem było widać, że mszańska "11" to nie ten sam zespół, który odprawił Sokoła Słopnice, wygrał tam, gdzie polegli wszyscy (w Zalesiu), strzelał bramki jak na zawołanie.

05.06.2012 zobacz więcej »

Mszańskie derby ze wskazaniem na Turbacz

Wszyscy myślami jesteśmy już na ośmiu stadionach w Polsce i na Ukrainie, gdzie od dziś, aż do 1 lipca sledzić będziemy zmagania 16 najlepszych drużyn ze Starego Kontynentu. W tej atmosferze narodowego święta przyszło wczoraj (7 czerwca) piłkarzom K.S. Turbacz stoczyć "wyjazdowy" pojedynek z rywalem zza miedzy, jedenastką Witowa Mszana Górna. Dla obu drużyn ten mecz był pojedynkiem o przysłowiową "pietruszkę" - piłkarze Witowa z A klasy już nie spadną, zaś zawodnikom Turbacza awansu do V ligi (klasa okręgowa) już nikt i nic nie odbierze.

08.06.2012 zobacz więcej »

Strach przed żmijami

Kilka dni temu, lokalna prasa i portale informowały o niecodziennym "spotkaniu" z jadowitą żmiją właścicielki sklepu z odzieżą w naszym mieście. Żmija wykorzystała otwarte sklepowe drzwi i nieproszona "przenocowała" w firmie. Nie znamy szczegółów tego nieoczekiwanego spotkania o poranku dnia następnego, ale z pewnością do miłych nie należało.

08.05.2012 zobacz więcej »

Drugie warsztaty cyklu ''ABC skutecznego przeciwdziałania przemocy'' w Mieście Mszana Dolna

W dniu 24 maja br. w Urzędzie Miasta Mszana Dolna odbyły się drugie warsztaty cyklu szkoleniowo-warsztatowego „ABC skutecznego przeciwdziałania przemocy” w ramach projektu „Skuteczne instytucje – bezpieczna rodzina. Rozwój wiedzy, umiejętności i współpracy na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Mieście Mszana Dolna”.

29.05.2012 zobacz więcej »

Lepsi od Realu Madryt - Turbacz nie zwalnia tempa

Na trzy kolejki przed końcem sezonu 2011/12 w limanowskiej klasie A drużyna K.S. Turbacz nie zamierza odpuścić komukolwiek. W ostatnią niedzielę (27 maja) przekonali się o tym przyszowianie. Piłkarze spod Lubogoszczy za nic mieli sobie, że krokusy to kwiaty chronione - Krokus Przyszowa już do przerwy przegrywał 0:2, a po dziewięćdziesięciu minutach było 0:5.

28.05.2012 zobacz więcej »

Piknik Rodzinny w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w czerwcu członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeprowadzą kontrole w punktach sprzedaży alkoholu w naszym mieście.
Informowaliśmy już o konkursach i udziale szkół w kampanii. Dodatkowo w szkołach zostały wystawione ulotki dla rodziców mówiące o zagrożeniu płynącym z niekontrolowanego używania przez dzieci i młodzież tzw. energy drinków i alkopopów.

28.05.2012 zobacz więcej »

BYĆ DUMNYM z POLSKOŚCI

W swoich kalendarzach to święto mają już m.in Chiny, USA, Meksyk, Ukraina, Finlandia, Argentyna, Litwa i Turkmenistan. Od dnia 12 lutego roku 2004 to święto mamy również w polskim kalendarzu - wtedy to Senat RP ustanowił dzień 2 maja Świętem Orła Białego. W wyniku uchwały Sejmu RP święto ustanowione przez Senat zmieniono na Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Dlaczego właśnie ten dzień ?

30.04.2012 zobacz więcej »

Czerwcowa zbiórka elektrośmieci

W dniu 5 czerwca 2012 roku (wtorek) w godzinach 9.00-17.00 przy ul. Starowiejskiej na parkingu obok dawnego Motelu (przy Szałasie) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - RTV i AGD. Tak zwane elektrośmieci można będzie oddać za darmo do kontenera udostępnionego przez firmę ŁOMZIK zajmującą się recyklingiem tego typu odpadów.  

04.06.2012 zobacz więcej »

ZBIÓRKA KRWI

Parafia Miłosierdzia Bożego serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta Mszana Dolna i gości na zbiórkę krwi, która odbędzie się:

2 czerwca 2012 r. (sobota)   11:00-15:00
3 czerwca 2012 r. (niedziela)  8:00-12:00

w salkach przykościelnych Plac Św. Siostry Faustyny 1 w Mszanie Dolnej.

07.05.2012 zobacz więcej »

Dzień Dziecka z Biskupem Antonim Długoszem

Kto ogląda czasem "Ziarno" katolicki program dla dzieci w TVP1 w sobotnie poranki, z pewnością zna tego niezwykłego hierachę - Ksiądz bp. Antoni Długosz na codzień pomaga w posłudze w diecezji częstochowskiej jej ordynariuszowi. A więc robi to, co do zakresu obowiązków biskupa pomocniczego należy ; wizytuje parafie, bierzmuje młodzież, wyświęca kapłanów, pełni dyżury w częstochowskiej Kurii. Ale my znamy bpa Długosza z innej strony - w "Ziarnie" ten wiecznie uśmiechnięty biskup tańczy, śpiewa, przywdziewa na siebie szaty królów, proroków i innych biblijnych i historycznych postaci.

25.05.2012 zobacz więcej »

Powiatowy Dzień Dziecka

Jan Puchała Starosta Limanowski zaprasza wszystkie DZIECIAKI z terenu Powiatu Limanowskiego wraz z rodzicami na niezwykłą imprezę! W swoim żywiole znajdą się nie tylko małe pociechy, ale również dorośli dla których organizatorzy przygotowali liczne niespodzianki.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka na terenie Pływalni Limanowskiej od godz.15.00

30.05.2012 zobacz więcej »

W góry, w góry... Z Maciejowej na Jaworzynę

Serdecznie zapraszamy na kolejne wyjście w ramach „VIII Spotkań w górach”. Terenowe Koło PTTK w najbliższą niedzielę, 27 maja zaprasza na Jaworzynę Kamienicką (1288 m npm). Po rekordowym pierwszym wyjściu na Maciejową - pierwszą górę, którą zdobyło rekordowo 70 uczestników mamy nadzieję, że kolejna również ugości turystów w podobnej ilości. Prognoza pogody przewiduje idealną aurę do takich wędrówek, czego chciec więcej?

24.05.2012 zobacz więcej »

Młodzieżowy Turniej Piłki Siatkowej

W niedzielę 27 maja o godz.10.00 w miejskiej hali sportowej przy ZSM nr 2 w Mszanie Dolnej, odbędzie się Młodzieżowy Turniej Piłki Siatkowej. Wystąpią zespoły z Laskowej, Słopnic i Mszany Dolnej.
 

25.05.2012 zobacz więcej »

Rozpoczął się cykl szkoleniowo-warsztatowy ''ABC skutecznego przeciwdziałania przemocy'' w Mieście Mszana Dolna

W dniu 15 maja br. w Urzędzie Miasta Mszana Dolna odbyły się pierwsze warsztaty realizowane w ramach cyklu szkoleniowo-warsztatowego „ABC skutecznego przeciwdziałania przemocy” w ramach projektu „Skuteczne instytucje – bezpieczna rodzina”. Rozwój wiedzy, umiejętności i współpracy na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Mieście Mszana Dolna.

25.05.2012 zobacz więcej »

Zwycięska passa trwa - Kawula ''podciął'' skrzydła sokołom ze Słopnic

Tego meczu obawiali się wszyscy. Od prezesa Władysława Szczypki poczynając, na zawodnikach kończąc. Przyzwyczajeni do wysokich zwycięstw kibice mszańskiej ekipy dość długo musieli czekać na pierwszą bramkę. Po kwadransie gry obaj bramkarze zachowywali czyste konto. Dopiero w 23 minucie spotkania kapitalną akcję piłkarzy KS. TURBACZ wykończył Mateusz Dąbrowa, którego gra w tym meczu o wielką stawkę do końca pewną nie była.

14.05.2012 zobacz więcej »

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012 trwa

Podejmij wyzwanie, w Światowym Dniu Trzeźwości zrezygnuj z picia alkoholu !


W dniu 15 kwietnia obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ TRZEŹWOŚCI.

 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) apeluje, aby przynajmniej na ten jeden dzień zrezygnować z tradycyjnej lampki wina czy małego piwka.

13.04.2012 zobacz więcej »

Comenius po katalońsku

Co może łączyć Mszanę Dolną ze stolicą Katalonii, Barceloną? Na tak postawione pytanie, większość z nas odpowie - nic, absolutnie nic. Pewnie wielu fanów w naszym mieście ma FC Barcelona, może ktoś z mieszkańców Mszany Dolnej "za chlebem" zawędrował właśnie w te strony, ale innych, bardziej oficjalnych związków z Katalonią szukać na próżno. Ale po 22 kwietnia i ta "biała plama" na mapie Europy zniknęła za sprawą nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Miejskich nr 2. Program COMENIUS w ramach którego młodzi ludzie z całej niemal Europy mogą lepiej się poznać, wymienić swoje doświadczenia.

11.05.2012 zobacz więcej »

Wykonawcy wyłonieni - zatem, do roboty

W poniedziałek (14 maja) na stronach BIP-u Urzędu Miasta Mszana Dolna ukazało się ostateczne rozstrzygnięcie dwóch przetargów ogłoszonych jeszcze w kwietniu. Możemy z nich się dowiedzieć, kto będzie wykonawcą remontu kapitalnego dwóch miejskich ulic; M.Konopnickiej i Cmentarnej, oraz jaka firma wykona dokumentację geologiczno-inżynierską na zadania pn. "stabilizacja osuwiska w rejonie ujęcia wody pitnej na potoku Szklanówka wraz z zabezpieczeniem wodociągu i ujęcia wody oraz odbudowa drogi do ujęcia wody w km 0+200 - 0+300" oraz wykonanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej w ramach zadania pn. " stabilizacja osuwiska oraz odbudowa drogi do os. Bołdony w Mszanie Dolnej w km 0+180 - 0+330".

15.05.2012 zobacz więcej »

Zwrot podatku akcyzowego

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, że w kasie Urzedu Miasta są wypłacane pieniądze dla rolników z tytułu zwrotu poniesionych kosztów na zakup paliwa wykorzystanego do produkcji rolnej w okresie od 1 września 2011 r do 31 stycznia 2012 r.

14.05.2012 zobacz więcej »

UWAGA - oszuści !

Do Policji docierają sygnały o nieuczciwych handlowcach namawiających do kupna dekoderów do odbioru telewizji cyfrowej. Usiłują oni sprzedać towar za kilkaset złotych, gdy tymczasem w sklepach tego rodzaju sprzęt kosztuje około 100 złotych. Co ważne, dekodery będą potrzebne tylko posiadaczom anten naziemnych dopiero od maja 2013 r., bo wtedy zostanie wyłączony sygnał analogowy.

23.04.2012 zobacz więcej »

Wymiana magistrali wodociągowej wzdłuż ulicy Cmentarnej

Burmistrz Miasta informuje, że Zakład Gospodarki Komunalnej przystępuje do wymiany magistrali wodociągowej wzdłuż ulicy Cmentarnej.

W związku z powyższym wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów na ulicy Cmentarnej, która zostanie zamknięta. Pojawią się także okresowe zamknięcia ulic Matejki i Leśnej w obrębie skrzyżowań z ulicą Cmentarną.

13.04.2012 zobacz więcej »

Fotoradar na straży życia

Choć w budżecie miasta Mszana Dolna na rok 2011 były zabezpieczone pieniądze na zakup fotoradaru już od stycznia to przetarg na to zadanie odbył się  dopiero pod koniec roku. Powodem tego było opóźnione wydanie odpowiedniego rozporządzenia Ministra Infrastruktury dopiero w połowie ubiegłego roku, a następnie duże problemy Policji, zarządców dróg  oraz samych straży gminnych i miejskich z interpretacją tego aktu prawnego.  

08.03.2012 zobacz więcej »

Inauguracja projektu

Od 1 kwietnia 2012 r. Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych wraz z Urzędem Miasta Mszana Dolna realizuje projekt partnerski „Skuteczne instytucje – bezpieczna rodzina. Rozwój wiedzy, umiejętności i współpracy na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Mieście Mszana Dolna”, którego celem jest poprawa skuteczności przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Mieście Mszana Dolna.

05.04.2012 zobacz więcej »

Odszedł cicho i bez pożegnania - Stanisław Dziętło nie żyje

Na wiadomość o śmierci nigdy nie jesteśmy przygotowani. Zwykle przychodzi niespodziewanie, jak złodziej. A nawet,  jeśli ją dopuszczamy do siebie, to pogodzić się z nią trudno. Dziś 29 marca, o brzasku dnia nasze miasto obiegła smutna wiadomość - nie żyje Stanisław Dziętło. Po raz ostatni spotkaliśmy się na styczniowej Sesji Rady Miasta. W trakcie obrad, bez pożegnania Stasiu opuścił salę. Wtedy nikt z nas nie przypuszczał, że widzieliśmy się po raz ostatni. 

29.03.2012 zobacz więcej »

Dobre wieści z Jarocina

Jarocin, Jarocin? Pierwsze skojarzenia, szczególnie u ludzi młodych, to miejsce festiwalu muzycznego..... i dla wielu z nas wiedza o tym prawie 26 tysięcznym mieście w Wielkopolsce tu się kończy. Ale dla zawodników mszańskiego UKS KORYO to miasto od 25 marca będzie bardzo miłym wspomnieniem. Podopieczni Zbigniewa Karpierza pojechali do Wielkopolski, by tam spróbować swoich sił z ekipami z całej Polski. Właśnie na matach w Jarocinie w dniach 23-25 marca br. odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim.

27.03.2012 zobacz więcej »

Pechowa ''13''-tka ze szczęśliwym finałem

I jak tu nie wierzyć w przesądy? Przez dwanaście lat siatkarskiemu turniejowi o Puchar Burmistrza Mszany Dolnej sprzyjało szczęście - nikomu nigdy nic się nie stało, mimo że zawody były organizowane w warunkach o niebo trudniejszych (maleńka sala gimnastyczna przy ZSM nr 2 w Rynku) niż obecnie. Ale ponoć każda passa kiedyś się kończy? I tak było w tym przypadku.

31.03.2012 zobacz więcej »

Szukam właściciela

Kolejny pies zgubił swojego właściciela. Został znaleziony w okolicach Rynku w Mszanie Dolnej 24 marca br. Od poniedziałku 26 marca br. będzie oczekiwał na swojego Pana w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Nowym Targu. Właściciela prosimy o zgłoszenie się do Urzędu Miasta.  

26.03.2012 zobacz więcej »

Na mistrza Łyżnickiego siły nie ma !

Przyjechał, pobiegł i wygrał. Tak można by najkrócej skomentować kolejny tytuł dla championa z Mszany Dolnej. Zygmunt Łyżnicki, bo o nim mowa, nie ma sobie równych nie tylko w Polsce, ale ten znakomity sportowiec cieszy się uznaną marką w Europie i świecie. 17 marca wybrał się do Spały, by uczestniczyć w XXI Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. Wystartował w biegu na 3000 metrów i w swojej kategorii  M60 nie miał sobie równych.

22.03.2012 zobacz więcej »

Święty Michał w odnowionych ''szatach''

Wielu z nas, żyjącym dziś w Mszanie Dolnej pewnie trudno uwierzyć, że na miejscu neogotyckiego kościoła św. Michała Archanioła jeszcze w wieku XIX stał kościółek drewniany. Ksiądz Prałat Wincenty Jankowski - ówczesny proboszcz mszańskiej parafii, w roku 1888 podjął decyzję o budowie kościoła murowanego. Zanim przystąpiono do budowy, nadsypano skarpę, by zyskać dodatkowe miejsce pod nową świątynię. Roboty budowlane ruszyły w roku 1891. W ciągu 10 lat wzniesiono na planie łacińskiego krzyża obecny kościół.

16.03.2012 zobacz więcej »

186 milionów złotych dla 157 samorządów Małopolski

Przedwczoraj (wtorek 13 marca) punktualnie o godz. 11.oo w siedzibie Wojewody Małopolskiego w Krakowie rozpoczęło się spotkanie na które zaproszenia otrzymało 157 włodarzy małopolskich powiatów, gmin i miast. Gospodarz spotkania Jerzy Miller - Wojewoda Małopolski nie krył radości z faktu, że oto kolejny raz rządowe pieniądze jako pierwsze trafiają do Małopolski. Bo to właśnie wójtowie i burmistrzowie z tego regionu najlepiej w Polsce potrafią sprawnie i szybko, a co najważniejsze, również dobrze przygotować niezbędne wnioski.

15.03.2012 zobacz więcej »

OGŁOSZENIE - zaginął pies

Około miesiąc temu zaginął piesek bardzo łagodny i przyjazny.


Wabi się DINGO. Znalazcę proszę o kontakt.


Mszana Dolna, ul. Piłsudskiego 46, tel.18 3310140.

08.03.2012 zobacz więcej »

Śmieciowa rewolucja

1 stycznia 2012 rozpoczęła się prawdziwa rewolucja w sposobie zagospodarowaniu odpadów w każdej z gmin Polski. W tym dniu weszła w życie ustawa z 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, która diametralnie zmienia zasady odbioru, wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych. Intencją ustawodawcy było skończenie z istniejącą fikcją.

17.01.2012 zobacz więcej »

Wszyscy płacimy za śmieci niektórych

Zanim tzw. "ustawa śmieciowa" wejdzie w życie i na dobre zagości w naszej mentalności, trochę czasu jeszcze upłynie - wiemy, że 1 stycznia 2012 roku Samorządy będą mieć prawo i obowiązek opracowania regulaminów, wyłonienia w przetargu firmy odbierającej od mieszkańców śmieci, ale również i to jest absolutne novum, naliczania każdemu mieszkańcowi gminy/miasta opłaty ("podatku śmieciowego"). 

14.12.2011 zobacz więcej »

Druga odsłona rewitalizacji

Jeśli właściciele zakupionych od miasta terenów przy ul.Starowiejskiej uporają się z wszystkimi niezbędnymi procedurami, uzyskają stosowne pozwolenia, to jeszcze w tym roku za budynkami ZGK i Banku Spółdzielczego rozpoczną się roboty budowlane, których koniec pokazują zamieszczone pod tekstem wizualizacje.

06.10.2011 zobacz więcej »

Rekrutacja do projektu przeciwdziałania przemocy

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Urząd Miasta Mszana Dolna zapraszają przedstawicieli instytucji/organizacji działających na terenie Miasta Mszana Dolna na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie i wykluczeniu społecznemu do wzięcia udziału w cyklu szkoleniowo-warsztatowym „ABC skutecznego przeciwdziałania przemocy” realizowanego w ramach projektu „Skuteczne instytucje – bezpieczna rodzina. Rozwój wiedzy, umiejętności i współpracy na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Mieście Mszana Dolna”. 

20.04.2012 zobacz więcej »

Seminarium na dobry początek

W dniu 11 kwietnia br. w Sali Narad Urzędu Miasta Mszana Dolna odbyło się seminarium promocyjno-informacyjne otwierające projekt partnerski realizowany przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych i Urząd Miasta Mszana Dolna „Skuteczne instytucje – bezpieczna rodzina. Rozwój wiedzy, umiejętności i współpracy na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Mieście Mszana Dolna”.

19.04.2012 zobacz więcej »

W góry, w góry... Po raz ósmy!

Zazwyczaj o tej porze, gdy zrzucamy zimowe ciepłe kurtki, płaszcze dostajemy zastrzyk energii, którą chcielibyśmy jakoś spożytkować. Są wśród nas tacy, którzy zimy się nie bali i nie mają zaległości w ruchu na świeżym powietrzu. Doczekali się w końcu słonecznych dni, które pozwoliły zamienić narty na rower albo inne aktywności… Jeśli zaś przezimowanie nabawiło nas kompleksów i obiecujemy sobie więcej sportu mamy dla wszystkich następującą propozycję od Terenowego Koła PTTK. Nie są to zajęcia mocno wyczynowe, narażające nas na wielki wysiłek. Wspólne wyprawy po okolicznych szczytach czyli gwarantowana kondycja, ciekawe szlaki turystyczne, poznawanie piękna okolicy i miłe chwile w doborowym towarzystwie.

13.04.2012 zobacz więcej »

Informacja dla organizacji pozarządowych

W związku z ogłoszeniem przez Burmistrza Miasta Mszana Dolna otwartego konkursu ofert na realizację zadań gminy w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi w 2012r., informuje się organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2010r. Nr 234 poz. 1536 z późn. zm.) o możliwości wskazania osób, które wejdą w skład komisji konkursowej, powołanej przez Burmistrza Miasta Mszana Dolna w celu przeprowadzenia konkursu ofert.

17.05.2012 zobacz więcej »

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych

ZARZĄDZENIE  Nr  38/2012
BURMISTRZA  MIASTA  Mszana Dolna
z dnia 30.04.2012r.


w sprawie organizacji otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Miasta Mszana Dolna w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi.

30.04.2012 zobacz więcej »

Krótka sesja - ważne sprawy

Takie sesje nie zdarzają się często, ale bywa, że sytuacja niejako wymusza na przewodniczącym, by skorzystał ze swoich uprawnień i w trybie pilnym zwołał swoje koleżanki i kolegów radnych. Tak było wczoraj (16 kwietnia), gdy na 14.30 w Sali Konferencyjnej mszańskiego magistratu stawili się miejscy rajcowie prawie w komplecie (zabrakło tylko jedengo radnego). Porządek obrad przewidywał jedynie trzy uchwały.

17.04.2012 zobacz więcej »

''Polska Biega'' po raz piąty!

Serdecznie zapraszamy do biegu masowego w ramach akcji „Polska Biega”. To już nasza piąta edycja tej ogólnopolskiej akcji, w którą od samego początku w Mszanie Dolnej angażuje się  sekcja biegów górskich i ulicznych działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury. Startujemy w niedzielę ze Stadionu Miejskiego o godz. 17.00. Trasa o długości 5 km prowadzi przez całą ulicę Spadochroniarzy, przy wylocie na ulicę Krakowską zawracamy i do mety, a ta zlokalizowana będzie w miejscu startu.  Do zobaczenia!

18.05.2012 zobacz więcej »

Przetarg ogłoszony - wkrótce początek remontów

 19 kwietnia (czwartek) na tablicach ogłoszeń, oraz w BIP-ie Urzędu Miasta Mszana Dolna pojawiły się informacje o dwóch przetargach. Jeden dotyczy remontu dwóch miejskich ulic: Marii Konopnickiej i Cmentarnej, drugi zaś wykonania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej w ramach stabilizacji osuwiska w rejonie ujęcia wody pitnej na pot. Szklanówka wraz z zabezpieczeniem wodociągu i ujęcia wody oraz odbudowa drogi dojazdowej do ujęcia wody. Przetarg ten obejmuje również wykonanie dokumentacji stabilizacji osuwiska oraz odbudowy drogi do os. Bołdony.

20.04.2012 zobacz więcej »

Ten mecz zadecyduje o awansie - zapraszamy !!!

Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek limanowskiej Klasie A lideruje drużyna spod Lubogoszczy. Podopieczni Franciszka Mrózka zdobyli w tym sezonie już 53 punkty i chyba tylko przysłowiowy "koniec świata" mógłby piłkarzom KS. Turbacz przeszkodzić w awansie do ligi okręgowej. Niedzielna kolejka ułożyła się po myśli zawodników i działaczy mszańskiego klubu. Jedenastka Franciszka Mrózka pojechała do Limanowej, by tam walczyć o cenne, jak nigdy, punkty w meczu z rezerwami III ligowej Limanovii.

12.05.2012 zobacz więcej »

Konkurs ''Wiosna w obiektywie''

Rabczańskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza wszystkich fotografów – amatorów, w tym również mieszkańców miasta i gminy Mszana Dolna – do udziału w I Konkursie Fotograficznym pod tytułem „Wiosna w obiektywie”. Konkurs odbywa się bez podziału na kategorie wiekowe. Oceny nadesłanych zdjęć dokona jury powołane przez organizatora. Prace należy przesłać do dnia 09.05.2012 na adres rtfrabka@gmail.com.  

13.04.2012 zobacz więcej »

Seminarium informacyjne dla przedsiębiorców

Powiat Limanowski wspólnie z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego S. A. oraz Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości organizuje seminarium informacyjne dla przedsiębiorców oraz osób zamierzających otworzyć własną działalność gospodarczą.

09.05.2012 zobacz więcej »

Przerwy w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej informuje, że w dniu 08.05.2012 i 09.05.2012 wystąpią czasowe spadki ciśnienia i braki w dostawie wody do nieruchomości zasilanych z ujęcia wody „Szklanówka”.
Sytuacja dotyczy wszystkich mieszkańców ul. Matejki, Malinowej, Szymanowskiego, Flizaka, Rakoczego, Smrekowej, Słomki częściowo Piłsudskiego.

07.05.2012 zobacz więcej »

Majowa zbiórka elektrośmieci

W dniu 8 maja 2012 roku (wtorek) w godzinach 9.00-17.00 przy ul. Starowiejskiej na parkingu obok dawnego Motelu (przy Szałasie) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - RTV i AGD. Tak zwane elektrośmieci można będzie oddać za darmo do kontenera udostępnionego przez firmę ŁOMZIK zajmującą się recyklingiem tego typu odpadów.  

23.04.2012 zobacz więcej »

Rocznica uchwalenia Konstytucji

Zapraszamy serdecznie do udziału w obchodach 221 rocznicy Konstytucji 3 Maja, organizowanych wspólnie przez Samorządy Miasta i Gminy Mszana Dolna oraz Parafię p.w. Św. Michała Archanioła. Uroczysta Msza Święta dziękczynna przy ołtarzu polowym na Stadionie Miejskim będzie sprawowana w intencjach naszej Ojczyzny oraz Mieszkańców Miasta i Gminy.

 

02.05.2012 zobacz więcej »

1 procent dla potrzebujących

Jak co roku zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pozarządowych z terenu naszego miasta. Po raz pierwszy można przekazać także 1% na rzecz szkół i przedszkoli z terenu Mszany Dolnej za pośrednictwem Fundacji "Pomoc Szkole". 

07.03.2012 zobacz więcej »

Pół wieku, a minęło jak jeden dzień ...

..." Rok 1961 - w Europie zaczyna się budowa berlińskiego muru, a w Mszanie Dolnej i wielu miejscach Polski, przed ołtarzem stają młodzi ludzie. Tam, w Berlinie budują mur, który na długie dziesięciolecia będzie dzielił, tu rozpoczyna się również budowanie - na mocnym fundamencie wiary i miłości powstają nowe małżeństwa i rodziny ...." tak do Małżonków świętujących Jubileusz 50-cio lecia wspólnego pożycia, mówił w homilii Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej ks. Stanisław Parzygnat. Złotych Godów doczekało w naszym mieście 13 małżeństw.

07.02.2012 zobacz więcej »

Druki PIT w Urzędzie Miasta

Informujemy, że w Biurze Obsługi Mieszkańców (parter) w Urzędzie Miasta dostępne są druki wraz z instrukcjami  do rozliczeń rocznych:  PIT-37, PIT-28, PIT/0, PIT/D, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości limanowskiego Urzędu Skarbowego. Zapraszamy do skorzystania z tej możliwości.

31.01.2012 zobacz więcej »

Wiosenny numer

Od Wielkiego Czwartku (5 kwietnia br.) dostępny jest najnowszy numer 1/2012 kwartalnika miejskiego "Pod Lubogoszczą". Wersję papierową można jeszcze zabrać z Biura Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta (parter budynku) Wersja elektroniczna dostępna jest w zakładce gazety na stronie miasta.

10.04.2012 zobacz więcej »

Zmiana planu zagospodarowania - dziś (16 kwietnia) ostatni dzień składania wniosków !

 

OBWIESZCZENIE BURMISTRZA MIASTA MSZANA DOLNA
o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mszana Dolna

 

Działając na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ... zawiadamiam o podjęciu przez Radę Miasta Mszana Dolna uchwały ... o przystąpieniu do sporządzenia projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mszana Dolna ...

16.04.2012 zobacz więcej »

Informacja

Uprzejmie informujemy, że Urząd Miasta Mszana Dolna w Wielki Piątek, 6 kwietnia 2012, otwarty będzie w godzinach 7.30-13.30.

05.04.2012 zobacz więcej »

Zbiórka elektrośmieci

W dniu 3 kwietnia 2012 roku (wtorek) w godzinach 9.00-17.00 przy ul. Starowiejskiej na parkingu obok dawnego Motelu (przy Szałasie) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - RTV i AGD. Tak zwane elektrośmieci można będzie oddać za darmo do kontenera udostępnionego przez firmę ŁOMZIK zajmującą się recyklingiem tego typu odpadów.  

18.04.2012 zobacz więcej »

Wielkanocne palmy po raz trzydziesty

Za kilka dni Niedziela Palmowa - w tym roku wypada 1 kwietnia, ale zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury i Parafii św. Michała Archanioła na XXX już Konkurs Palm Wielkanocnych primaaprilisowym żartem absolutnie nie jest!
 
Jak co roku konkurs odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.oo .

22.03.2012 zobacz więcej »

''JANDA'' zawodzi kolejny raz

Nie da się ukryć, że rozstrzygnięcia niektórych przetargów w naszym mieście przynoszą nam wstyd - jeśli jednak jedynym i decydującym kryterium wyboru jest cena, to organizujący postępowanie przetargowe samorząd, pola manewru nie ma żadnego. Wystarczy wspomnieć umowę z gdańską firmą PE-Polska, która rozstrzygnęła na swoją korzyść przetarg na wykonanie projektu chodnika wraz z odwodnieniem i oświetleniem ul. Krakowskiej. Na nic zdało się kilkukrotne aneksowanie umowy - dokładnie po roku sprawa niezrealizowanej umowy znalazła swój finał w sądzie. 

16.03.2012 zobacz więcej »

Po raz trzynasty pod siatką - po raz pierwszy w nowej hali

Może zdanie "Mszana siatkówką stoi"  jest nieco na wyrost, ale jeśli popatrzymy na miniony rok i plany na bieżący, to wcale tak nie musi być. Już dziś w imieniu TKKF Lubogoszcz i "człowieka-orkiestry" p.Janka Piekarczyka, zapraszamy do Miejskiej Hali na siatkarską ucztę! 24 marca /sobota/ pod siatką w nowej hali zostanie rozegrany XIII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna. Początek zawodów już o godzinie 9.oo. A zobaczymy drużyny z Mszany Dolnej (Grunwald-Armet, Mszanka II), Myślenic, Lubnia, Tymbarku i Słopnic.

16.03.2012 zobacz więcej »

10 lat biegania w Mszanie

Początek roku siłą rzeczy zmusza do podsumowań i refleksji nad tym co się wydarzyło. Już parokrotnie wspominaliśmy o zbliżającym się okrągłym jubileuszu naszej „ozłoconej” sekcji biegów górskich i długodystansowych MOK. Dzięki uprzejmości redaktora Daniela Weimera z Dziennika Polskiego pozwalamy sobie umieścić jego opracowanie tych już dziesięciu lat działalności sekcji.

03.01.2012 zobacz więcej »

A co za rok...?

To już ponad 2 tygodnie od najgorętszego wydarzenia w środku zimy. Dając czas na wytchnienie i złapaniem oddechu, tym którzy sprawowali pieczę nad tym przedsięwzięciem pozwoliliśmy spokojnie dojrzeć faktom. Nie da się ukryć, że był to kolejny rekord zbiórki w naszym regionie, a nasz mszański sztab działał jak dobrze zaoliwiona machina. Nie ma tu już mowy o jakimkolwiek potknięciu, gdy ma się pod opieką prawie 300 wolontariuszy kwestujących na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

23.01.2012 zobacz więcej »

REWELACJA z MSZANY DOLNEJ

Trochę wody w Mszance upłynęło od czasów, gdy drużyna z miasta pod Lubogoszczą grała swoje mecze np. w Tarnowie, Nowym Sączu czy Gorlicach. Bywało tak w latach 70-tych minionego stulecia, kiedy to piłkarze Turbacza grali swoje mecze na boiskach Unii Tarnów, myślenickiego Dalinu, czy gorlickiego Glinika. Dziś po meczach w IV lidze pozostały jedynie wspomnienia, piękne, ale niestety odległe. Historia zatoczyła niejako koło i znów o Mszanie Dolnej głośno. Tym razem za sprawą siatkarzy, którzy sieją postrach w IV lidze.

30.01.2012 zobacz więcej »

Murem za budżetem - najważniejsza w roku Sesja

Tylko jednego radnego zabrakło na najważniejszej Sesji miejskiego Parlamentu -  25 stycznia (środa) w późnych godzinach popołudniowych miejscy radni decydowali o finansach Mszany Dolnej w roku 2012. Zanim jednak doszło do głosowania, projekt budżetu musiał "przejść" wiele schodów i schodków, zanim ostateczna jego wersja trafiła do porządku obrad wczorajszego posiedzenia Rady Miasta Mszana Dolna. 

27.01.2012 zobacz więcej »

DZIĘKOWALI SPONSOROM

Jeśli dostajesz, wypada podziękować. Wdzięczność zaś obdarowanych, to zachęta do dalszej pomocy. Ten prosty mechanizm wzajemnej relacji funkcjonuje z dobrym skutkiem w K.S. TURBACZ. Po raz pierwszy w roku ubiegłym Prezes Klubu Władysław Szczypka i Burmistrz Tadeusz Filipiak zaprosili wspólnie z Samorządem Miasta tych, którzy wspierają działalność sekcji piłkarskiej mszańskiego klubu. Były obawy, czy darczyńcy znajdą czas, by spotkać się na wieczornej Gali (może"gala" to za duże słowo ?)

30.01.2012 zobacz więcej »

PIŁKARSKI WEEKEND w HALI

Najlepsi juniorzy grają w Niedźwiedziu, najlepszych seniorów ma Mszana Dolna. Gdyby trzeba w przysłowiowej pigułce podać informację, jakimi wynikami zakończył się Turniej Halowy o Puchar Ziemi Zagórzańskiej, to taka wiadomość mogłaby wystarczyć. Ale dwudniowych zmagań w Miejskiej Hali Sportowej w dwóch zdaniach podsumować nie sposób. Kiedy murawy stadionów pokrywa śnieg, piłkarze chowają się pod dachy hal i tam szlifują formę na wiosenną rundę. Jeśli nadarza się okazja, drużyny chętnie uczestniczą w licznie organizowanych turniejach futsalowych.

31.01.2012 zobacz więcej »

Tamtej Mszany nie ma już - Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

25. stycznia w mszańskim LO wspominaliśmy tych, którzy przed II wojną światową współtworzyli historię i kulturę naszego miasta – mszańskich Żydów, ofiary obłędnej ideologii faszystowskiej.
Przed II wojną światową w Mszanie Dolnej mieszkała duża społeczność żydowska – ok. 1/4, może nawet 1/2 mieszkańców wyznawała judaizm. Obok kościoła, w miejscu dzisiejszej szkoły nr 2 była synagoga, czyli żydowski dom modlitwy. Żydzi prowadzili wiele sklepów, zakładów rzemieślniczych, zajazdów. Wielu z nich było ludźmi wykształconymi, zamożnymi, lecz najwięcej – jak wszędzie – było biednych, wielodzietnych rodzin. 

26.01.2012 zobacz więcej »

Udany turniej MSZANA DOLNA CUP 2012

Z inicjatywy dwóch młodych trenerów piłkarskich, a także wciąż jeszcze czynnych zawodników KS Turbacz -   Grzegorza Szynalika oraz Ireneusza Potaczka 14 lutego 2012 roku na Miejskiej Hali Sportowej w Mszanie Dolnej odbył się turniej trampkarzy starszych w halowej piłce nożnej, tzw. futsalu. 

21.02.2012 zobacz więcej »

Kadra pokonana

W sobotni wieczór 11 lutego br. gościła w Mszanie Dolnej Kadra Polski oldbojów w futsalu. Panowie mający ukończony 35 rok życia rozegrali mecz z reprezentacją Mszany Dolnej, złożoną głównie z czynnych zawodników KS Turbacz,  zasilonych dodatkowo o Zastępcę Burmistrza - Michała Barana i byłego gracza mszańskiej drużyny Tadeusza Żmudę. Mecz zakończył się zwycięstwem Mszaniaków 5:4, choć początek tego spotkania wcale nie zapowiadał takiego wyniku. 

20.02.2012 zobacz więcej »

Mszańsko-niżniański slalom w ... Zubercu

Czwarty rok współpracy pomiędzy naszym miastem i słowacką gminą Niżna rozpoczęliśmy na ....... narciarskim stoku - w sobotę, 14 stycznia już przed godziną 6 rano, 25 osobowa, skromna  reprezentacja Mszany Dolnej obrała kierunek na Chyżne. Aura nie była łaskawa - ktoś z uczestników zauważył, że zwykle jak wybieramy się na Słowację to towarzyszy nam siarczysty mróz, lub zawierucha i śnieżyca, jak to było tym razem. Do małej przyczepki podpiętej do wygodnego busa załadowliśmy narciarski sprzęt i w drogę.

24.01.2012 zobacz więcej »

Powstał portal informacyjny Gorce24.pl

Portal Gorce24.pl został stworzony z myślą o mieszkańcach północnych stoków Gorców – Raby Wyżnej, Rabki-Zdroju, Mszany Dolnej i Niedźwiedzia. Łączą nas nie tylko góry, bliskie sąsiedztwo, droga wojewódzka i upadła kiedyś idea Powiatu Gorczańskiego.

02.11.2011 zobacz więcej »

Zachwyć się z nami pięknem mowy polskiej

Co może przynieść współpraca katechetyczno-polonistyczna w szkole? Pewnie dużo dobrego, jak każda konstruktywna współpraca. W konkretnym przypadku naszego mszańskiego LO udało się przygotować ciekawy program na Dzień bez Przeklinania. Wiemy wszyscy, jaką plagą są we współczesnym języku wulgaryzmy. Naprawdę trudno przejść ulicą, korytarzem, przejechać środkami komunikacji, by „uszy nie więdły” od słów, które bynajmniej nie wzbogacają pięknej mowy. Antidotum – według wspólnego przedsięwzięcia trójki nauczycieli miało być pokazanie piękna języka, zarówno w literaturze pięknej, Biblii, jak też poezji śpiewanej.

03.01.2012 zobacz więcej »

Ogłoszenie dla przedsiębiorców

Informujemy, że w Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Burmistrza Miasta Mszana Dolna figurują nieaktualne wpisy, które nie posiadają numeru PESEL i określenia przedmiotu wykonywanej działalności zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności (PKD 2007).
Od 1 lipca 2011 r. tworzy się Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzoną przez ministra właściwego do spraw gospodarki i wpisy przedsiębiorców zostaną przeniesione do tej elektronicznej ewidencji.

19.10.2011 zobacz więcej »

Zagubiony pupil

Od początu 2012 roku na stronie internetowej Miasta umieszczamy zdjęcia znalezionych na terenie Mszany Dolnej bezpańskich zwierząt domowych. Inicjatywa ta ma na celu umożliwienie właścicielom odnalezienie swojego zwierzęcia lub też ustalenie właściciela poprzez osoby, które znają zwierze.  

10.01.2012 zobacz więcej »

Ministerialna kasa na miejskie ulice

11 stycznia br. na comiesięcznym spotkaniu z prezydentami, wójtami i burmistrzami Małopolski, Wojewoda Jerzy Miller zapowiedział, że jeszcze w marcu samorządy otrzymają promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w swoich gminach. Słowa dotrzymał i dziś w elektronicznych skrzynkach włodarze gmin mogli znaleźć informację podpisaną przez dyr. Stanisława Siemka o wysokości przyznanych promes, terminach, sposobach rozliczenia i wielu innych ważnych kwestiach. Wręczenie promes zaplanowano na 13 marca w Krakowie, w siedzibie Wojewody na ul. Basztowej. 

02.03.2012 zobacz więcej »

Zmiana planu zagospodarowania

Informujemy, że Miasto Mszana Dolna przystępuje do zmiany miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Przedmiotem zmian będzie zarówno część tekstowa, jak i rysunkowa. Zmiany dotyczyć będą obszaru Miasta Mszana Dolna. Zainteresowani będą mogli zgłaszać wnioski do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, jak również do prognozy oddziaływania na środowisko po ukazaniu się odpowiedniego obwieszczenia Burmistrza Miasta, tj. po 13.03.2012. O szczegółach poinformujemy po publikacji obwieszczenia.    

UMMD

12.03.2012 zobacz więcej »

Zapraszamy do biegania

Dwaj fani narciarstwa biegowego z Mszany Dolnej - Jerzy Kogut i Antoni Rataj postanowili zrobić coś dla popularyzacji tej pięknej i zdrowiej dyscyliny sportu. Na stadionie miejskim przy ul. Spadochroniarzy własnymi siłami wytyczyli trasy biegowe, które z mozołem "wydreptali" w ciężkim, świeżym śniegu. 
22.02.2012 zobacz więcej »

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT w terminie od 1 lutego 2012 r. do 29 lutego 2012 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 września 2011 r. do 31 stycznia 2012 r.,  .....

01.03.2012 zobacz więcej »

''OPŁATEK'' z EMERYTAMI i RENCISTAMI

Kiedy rok temu buldożery i wielkie kopary wkroczyły na tereny dawnej "komunalnej" emerytom i rencistom świat się "zawalił" - w gruzach legł bowiem budynek w którym na piętrze swoje biuro miał Polski Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie Dolnej - organizacja niezwykle prężna i aktywna, skupiająca w swoich szeregach starszych mieszkańców z Mszany Dolnej, ale i wszystkich miejscowości mszańskiej gminy i sąsiadów z nieodległego Niedźwiedzia, Poręby Wielkiej, Koniny, Podobina i Poręby Górnej. 

31.01.2012 zobacz więcej »

Pożegnanie z kolędami

Gorąco i pięknie pożegnano kolędy w (bardzo zimnym) kościele św. Teresy w Rabce - choć wielu uczestników popołudniowej mszy św. o godz. 17.oo w ostatnią niedzielę stycznia, po jej zakończeniu wyszło ze świątyni, to ci co pozostali, wypełnili prawie wszystkie ławki. Żeby wytrwać nieprzerwanie ponad dwie godziny, gdy na dworze prawie - 20 stopni, a kamienne mury urokliwej rabczańskiej świątyni trudno ogrzać, trzeba, po pierwsze - kochać śpiew, a po drugie ....kochać śpiew.

02.02.2012 zobacz więcej »

Kto nas odkopie, gdy nas zasypie?

Bieżące problemy z odśnieżaniem ulic prosimy zgłaszać do Straży Miejskiej tel.  608 085 133

W roku ubiegłym o tej porze zima była już na całego - pługi, piaskarki i solarki w niektórych miejscach naszego kraju nie nadążały z usuwaniem zasp i przegrywały z gołoledzią. W Mszanie Dolnej aż tak źle nie było, bo i zimę mieliśmy w wersji nieco łagodniejszej. Ale przygotowanym być trzeba, choć jak zwykle media chóralnie ogłoszą, że znów zima zaskoczyła drogowców ! 

16.02.2012 zobacz więcej »

Przerwy w dostawie wody

W związku z długotrwałymi, bardzo niskimi temperaturami powietrza, powodującymi marznięcie wody w potoku i  w infrastrukturze sieciowej, Zakład Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej informuje, że wystąpią czasowe ograniczenia w dostawie wody do nieruchomości zasilanych z ujęcia wody „Szklanówka”. 

 

Gospodarstwom, które nie mają nawet czasowego dostępu do wody do celów bytowych, Zakład Gospodarki Komunalnej dowiezie wodę. Zapotrzebowanie prosimy zgłaszać pod numer tel. (18) 331-00-62 w celu ustalenia godziny i miejsca dostarczenia wody. 

20.02.2012 zobacz więcej »

Nowe podejście do zamówień publicznych – szkolenia i doradztwo

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje projekt pod tytułem: „Nowe podejście do zamówień publicznych – szkolenia i doradztwo” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Program adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a jego podstawowym celem jest podniesienie wiedzy w zakresie stosowania ustawy prawo zamówień publicznych oraz zachęcenie przedsiębiorców z tego sektora, do ubiegania się o zamówienia publiczne.

08.02.2012 zobacz więcej »

Ferie z Biblioteką

Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej zaprasza w dniach  20.02.2012 - 24.02.2012 dzieci na ferie pt. "Książka-moja Arkadia, kraina szczęścia".  

16.07.2024 zobacz więcej »

Ferie zimowe w Mszanie Dolnej

Przedstawiamy program zajęć w mszańskich szkołach podczas rozpoczynających się właśnie ferii zimowych:  Zespół Szkół Miejskich Nr 1; Gimnazjum Miejskie Nr 2; Szkoła Podstawowa Nr 2.

 

10.02.2012 zobacz więcej »

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

W związku z organizowaną w całym kraju kampanią pod nazwą „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw" informuję , że w KP Mszana Dolna w dniach 20-25.02.2012 roku pełniony będzie specjalny dyżur, w ramach którego osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać poradę.

20.02.2012 zobacz więcej »

II Ogólnopolska Spartakiada Narciarska KSM

Serdecznie zapraszamy na II Ogólnopolską Spartakiadę Narciarską Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która odbędzie się na malowniczym stoku w Koninkach. Udział w Spartakiadzie jest całkowicie bezpłatny. Dla każdego uczestnika przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki. Każda z osób biorących udział w zawodach będzie miała możliwość wykupienia karnetu dziennego i całodziennego po promocyjnych cenach.

03.02.2012 zobacz więcej »

MSZANA DOLNA CUP 2012

W dniu 14 lutego br. w Mszanie Dolnej na Miejskiej Hali Sportowej odbędzie się turniej halowy trampkarzy starszych (rocznik 97 i młodsi)  MSZANA DOLNA CUP 2012. 

16.07.2024 zobacz więcej »

Komunikat

KOMUNIKAT DLA PETENTÓW URZĘDU MIASTAInformujemy, że z powodu awarii pieca centralnego ogrzewania, w dniu dzisiejszym (poniedziałek 13 lutego), Urząd Miasta JEST NIECZYNNY. 

 

Za utrudnienia przepraszamy.

13.02.2012 zobacz więcej »

Halowa gratka w biało-czerwonych barwach na mszańskiej hali

W najbliższą sobotę w Miejskiej Hali Sportowej nie lada gratka! Staną na przeciw siebie reprezentacje Mszany Dolnej i Polski (+35 lat) w halowej piłce nożnej. Kilkanaście dni temu z propozycją rozegrania meczu w naszym mieście zadzwonił do burmistrza trener Tomasz Porwet opiekujący się piłkarzami tworzącymi kadrę Polski w tej kategorii wiekowej.

 

 
09.02.2012 zobacz więcej »

Zawieszone zajęcia w szkołach

 

Ze względu na prognozowane bardzo niskie temperatury powietrza (-30 st.C) w obydwu miejskich szkołach podstawowych i gimnazjach zajęcia w dniu 3 lutego br. (piątek) zostają zawieszone. Planuje się, że w poniedziałek (6 lutego br.) zajęcia odbędą się normalnie. 

03.02.2012 zobacz więcej »

Głosujmy na naszych!

 

Na stronach Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej trwa plebiscyt na "Najlepszego piłkarza i trenera limanowszczyzny" - jeśli spojrzymy na tabelę limanowskiej klasy A, to na fotelu lidera zobaczymy drużynę K.S. TURBACZ. Jeśli zatem ekipa lideruje, to znaczy, że ma najlepszych piłkarzy. Że radzą sobie znakomicie, to zasługa ich ciężkiej pracy na treningach, umiejętności indywidualnych i tego, który to wszystko "poukładał" - trenera Franciszka Mrózka.
02.02.2012 zobacz więcej »

''Czarny koń'' spod Lubogoszcza

Gdyby ktoś jesienią 2011 roku powiedział, że beniaminek siatkarskiej IV ligi mężczyzn MGKS Mszanka Mszana Dolna będzie walczył o awans do III ligi, pewnie spotkałby się z uśmiechem politowania. Dziś awans staje się realnym celem i jeśli szczęście dopisze, a drużyna nie straci nic ze swojej waleczności, to być może fani siatkówki w Mszanie otrzymają prezent - awans do III ligi ?

18.01.2012 zobacz więcej »

Piłkarski turniej halowy

 

W dniach 28-29 stycznia br. (sobota-niedziela) odbędzie się I Halowy Turniej o Puchar Ziemi Zagórzańskiej na Miejskiej Hali Sportowej w Mszanie Dolnej. W zawodach będą uczestniczyć drużyny ligowe z 3 zagórzańskich gmin: Miasta Mszana Dolna, Gminy Mszana Dolna oraz Gminy Niedźwiedź - łącznie 6 teamów seniorskich i 6 juniorskich. 

16.01.2012 zobacz więcej »

Czas kolędowania

W najbliższą niedzielę, 15 stycznia czeka nas iście muzyczna uczta. W tym dniu w dwóch miejscach będziemy mogli wysłuchać kolęd w doborowym wykonaniu. Po południu, w Miejskim Ośrodku Kultury o godz.15.00 wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach muzycznych zaprezentują swoje umiejętności w świątecznym wydaniu – przygotowały koncert kolęd i pastorałek, natomiast wcześniej, w kościele p.w. Św. Michała Archanioła na mszy św. o godz.11.00 dwa lokalne chóry zapewnią oprawę muzyczną, a po mszy zapraszają na swoje krótkie występy.

14.01.2012 zobacz więcej »

Gdyby Hitchcock żył ...

Beniaminek IV ligi siatkówki mężczyzn MGKS Mszanka radzi sobie nadspodziewanie dobrze w jesiennej rundzie i wszystko wskazuje na to, że w nowym roku zagra o awans do III ligi z zespołami, które zajmą miejsca od 1 do 6 w tabeli. Po ostatnim meczu wygranym z Wolanią Wola Dębińska we własnej hali, siatkarze spod Lubogoszcza .... spadli jednak na IV miejsce w tabeli. Z dorobkiem 20 pkt. na które złożyło się osiem zwycięstw i dwie porażki siatkarze z Mszany Dolnej ustępują liderowi LKS Bobowa, który zgromadził 24 pkt (jeden mecz zaległy) wygrywając 8 meczów i w jednym doznając porażki. 

20.12.2011 zobacz więcej »

Dwa plus jeden - czyli inwestycyjny finisz A.D. 2011

W roku ubiegłym o tej porze zmagaliśmy się już ze śniegiem, zaś ostatnie roboty trzeba było zakończyć jeszcze w ostatnich dniach października. Okres jesienno-zimowy tego roku zadziwia meteorologów, martwi rolników i cieszy budowlańców. Nie inaczej jest i u nas. Brak opadów od września był powodem wyschnięcia górskich potoków, które zapewniać mają dostatek wody dla mieszkańców miasta - prawie miesiąc beczkowozami trzeba było wodę do zbiorników na potoku Szklanówka dowozić.

16.12.2011 zobacz więcej »

Kosztowna susza

Na społecznościowych portalach pojawiają się nieprawdziwe komentarze dotyczące kłopotów z wodą pitną w Mszanie Dolnej. Czy poniżej prezentowane wyjaśnienia położą kres dezinformacji, tego nie sposób przewidzieć, ale po otrzymaniu od dyrektora ZGK ostatecznych i kompletnych rozliczeń wykonanych prac, a także podsumowaniu kosztów dostarczania wody do zbiorników na potoku Szklanówka, przedstawiamy Państwu pełną informację.

02.01.2012 zobacz więcej »

Zapraszamy na narty! TYM RAZEM do ZUBERCA

Jak co roku zapraszamy na wspólne szusowanie do Zuberca na Słowacji - już w najbliższą sobotę, 14 stycznia, o godz. 6.00  spod Domu Strażaka w Mszanie Dolnej wyruszymy autokarem (lub busem, gdy chętnych będzie mniej) do naszych południowych sąsiadów. Gospodarze gminy Niżna z którą łączą nas więzy przyjaźni od 2008 roku organizują w każdym zimowym sezonie zawody w narciarstwie alpejskim - slalom na stoku narciarskiej stacji Uhliska-Ski w Niżnej. Każdego roku mieszkańcy Mszany Dolnej, młodzi i starsi, dzieci i rodzice biorą udział w tej wybornej zabawie. W tym roku jednak istotna zmiana ! Przeczytaj poniżej !

Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku (dzisiaj !), do godziny 12.00 pod numerem telefonu 18 33 10 417

Bardzo istotna zmiana ! Otrzymaliśmy informację z Niżnej, od organizatorów, iż z przyczyn od nich niezależnych, zawody będą przeniesione do pobliskiego Zuberca. Wyjechać zatem z Mszany Dolnej musimy o godz. 6.00 rano, by ok. 8.30 być już w stacji Janovki w Zubercu. Koszt całodniowego karnetu to 5 Euro.

12.01.2012 zobacz więcej »

XX finał Orkiestry z pompą w Mszanie

Przygotowania już pełną parą napędzają mszański sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku ma 294 wolontariuszy. To właśnie oni w najbliższą niedzielę, 8 stycznia wyruszą z samego rana z puszkami na uliczną kwestę. W tym roku to granie “z pompą”, czyli zbiórka pieniedzy na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę oraz zakup sprzętu dla ratowania życia wcześniakom. Kwestujemy w okolicznych miejscowościach ze silnym podsztabem w Dobrej. Z roku na rok mszański sztab bije rekordy – w zeszłym roku udało nam się zebrać 87 tysięcy złotych!

03.01.2012 zobacz więcej »

Solary tuż, tuż

BARDZO WAŻNA INFORMACJA: KŁOPOTY Z KONTAKTEM Z OSOBAMI BIORĄCYMI UDZIAŁ W PROJEKCIE 


Z ostatniej chwili: Harmonogram kolejności wykonywania projektów instalacji wewnętrznej dla projektu solarów.

 

Przedstawiciele Gminy Mszana Dolna, a więc lidera wspólnego projektu kilku gmin (w tym Miasta) pt. "Odnawialne Źródła Energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich" spotkali się w dniu 13 września br. w Biurze Ambasady Szwajcarii w Warszawie z Dyrektorem Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy Heinzem Kaufmannem.

21.11.2011 zobacz więcej »

Mszańscy druhowie z upragnionym MAN-kiem

Udekorowany biało-czerwonymi kokardami i wstęgami ratowniczo-gaśniczy MAN, nowy nabytek mszańskich strażaków, czekał na dziedzińcu Domu Strażaka aż uczestnicy niedzielnej uroczystości powrócą z kościoła św. Michała, gdzie uczestniczyli we mszy św. odprawionej w intencji zmarłych druhów i tych, którzy mszańskich strażaków wspierali, a także za działających dziś w OSP Mszana Dolna. Uroczystej mszy św. z udziałem Orkiestry Dętej, pocztu sztandarowego i wszystkich strażaków, przewodniczył Ks. Jerzy Raźny, proboszcz parafii. 

22.11.2011 zobacz więcej »

Koszyce zdobyte - 14 razy podium !

11 listopada zaprezentowali się przed własną publicznością, kilka dni później pojechali na Słowację - do Koszyc, by wystartować w Międzynarodowym Turnieju w Taekwondo Olimpijskim ILYO CAP 2011. Trener Zbigniew Karpierz zabrał na zawody 16 zawodników K.S. Turbacz Mszana Dolna. W międzynarodowych zawodach wystartowało aż 20 ekip klubowych z 8 europejskich krajów. Swoje umiejętności zaprezentowało łącznie 250 dziewcząt i chłopców.

22.11.2011 zobacz więcej »

Szkoła z atestem na rusztowaniach

Zespół Szkół Techniczno-Informatyczych w Mszanie Dolnej jest jedyną techniczną szkołą w Polsce, która posiada atest Instytutu Mechanizacji, Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz firmy HUMANEO współpracującej ze szkołą przy organizacji szkoleń zawodowych. Atest umożliwia szkolenia uczniów jako monterów rusztowań budowlano-montażowych metalowych. Od niedawna podróżujący busami parkującymi na placu obok ZSTI są świadkami niecodziennych sytuacji – grupa uczniów buduje rusztowanie, grupa uczniów na rusztowaniu na znacznej wysokości myje okna...

25.11.2011 zobacz więcej »

Ze św. Mikołajem pod siatką o uśmiech i radość dzieci

Nie tylko św. Mikołaj odbarowuje potrzebujących prezentami - 5 grudnia w naszej Miejskiej Hali w rolę dobrego biskupa z Miry wcieliło się kilkudziesięciu .... siatkarzy! Ci, którzy znaleźli w niedzielne popołudnie czas i uczestniczyli w turnieju, wiedzą o czym mówimy. Dla nieobecnych zaś, garść informacji i kilkanaście zdjęć z tej pierwszej, ale z pewnością nieostatniej takiej imprezy w Mszanie Dolnej. Pomysł, by połączyć zmagania pod siatką z pomocą najbardziej potrzebującym dzieciom z miasta i gminy, pojawił się wśród siatkarzy MGKS Mszanka Mszana Dolna.

07.12.2011 zobacz więcej »

30 lat temu wprowadzono stan wojenny

Niewielu z nas tamtej grudniowej nocy z 12/13 grudnia 1981 roku oglądało TV - tuż po północy z ekranów telewizorów i radiowych głośników przemówił do Polaków gen. Wojciech Jaruzelski, ogłaszając wprowadzenie na terytorium całego kraju stan wojenny. Parę minut po północy do tysięcy mieszkań i domów działaczy Solidarności zapukali milicjanci i funkcjonariusze SB. Do Krakowa, Gdańska, Warszawy, Katowic i wielu polskich miast wjechały czołgi i opancerzone transportery. 

14.12.2011 zobacz więcej »

Szlachetna Paczka w ''Jedynce''

Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szlachetna paczka" pod patronatem Stowarzyszenia WIOSNA, które istnieje już 11 lat. W naszej szkole taka inicjatywa obdarowania potrzebującej rodziny odbyła się pierwszy raz i na pewno nie ostatni. Zaangażowani zostali nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i dzieci, oraz sponsorzy spoza szkoły. Za zebrane pieniądze, zostały zakupione ubrania, pościel, środki czystości i artykuły spożywcze na kwotę 1 411 zł.

14.12.2011 zobacz więcej »

Święty Mikołaj - niezmordowany Gość!

Wyczerpujące 5 dni przeżył w Mszanie Dolnej najbardziej ukochany, nie tylko przez dzieci, święty - wszyscy chyba wiedzą, że mamy na myśli Mikołaja, biskupa z Miry. Swoją wizytę w mieście pod Lubogoszczą rozpoczął 6 grudnia - odwiedził i obdzielił prezentami najmłodszych uczniów z mszańskiej "jedynki". W napiętym harmonogramie wizyt znalazła się również ta u dzieciaków z oddziału "zerowego". Niebiańskiemu Gościowi towarzyszyły dwa skrzydlate aniołki zapowiadające głośnym dzwonkiem wizytę w każdej klasie. Podobnie jak w latach minionych, nie dopisała aura - zamiast mrozu i śniegu, plusowa temperatura i halny wiatr. 

16.12.2011 zobacz więcej »

Dwa miesiące DOBREJ pracy

Nadchodzący grudzień wraz z jego adwentowo-świąteczną atmosferą sprawia, że jakoś bardziej otwierają się nam serca, łagodnieją słowa, rodzi się w nas pragnienie dobra. Czy to dlatego, czy z innych powodów, młodzież Szkolnego Koła „Caritas” przy naszym mszańskim „ogólniaku”, sfinalizowała trwające od października akcje dobroczynne: nadano ogromną, prawie 20-kilową paczkę do Afryki (wraz z życzeniami i opłatkiem, bo jest nadzieja, że dotrze na Boże Narodzenie) oraz ponad 23-kilogramową na Ukrainę, by wspomóc tamtejszego Świętego Mikołaja.

30.11.2011 zobacz więcej »

Proszę Państwa, oto Miś...

Proszę Państwa, oto Miś... Miś jest bardzo grzeczny dziś... My wiemy, że wszystkie misie, które odwiedziły w miniony piątek Miejskie Przedszkole nr 2 były bardzo grzeczne. Razem z naszymi maluchami misie świętowały - 25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. W przedszkolu uroczystość ta została zorganizowana po raz pierwszy. Do tej akcji zainspirowały nas maluchy właśnie, które często przynoszą swoje misie do przedszkola, opowiadają o nich, chętnie bawią się nimi i... nie chcą się z nimi rozstawać.

30.11.2011 zobacz więcej »

Pozarządowe spotkanie

Gdyby ktoś nie dowierzał, może sprawdzić listę - według naszych danych organizacji pozarządowych na terenie Mszany Dolnej jest aktualnie 27. Większość z nich jako stowarzyszenia działają na zasadach wolontariatu a środki na realizację zadań czerpią z nielicznych źródeł, od sponsorów a także z możliwości jakie daje im Urząd Miasta. W ten sposób, niestety przy niewielkich środkach finansowych, ale z dużym zaangażowaniem osobowym możemy pochwalić się przeróżnymi akcjami, które odbywają się w naszym mieście. 

07.12.2011 zobacz więcej »

Chór CANTICUM IUBILAEUM zaprasza na koncerty kolęd

Chór mieszany CANTICUM IUBILAEUM z Limanowej pod dyrekcją Marka Michalika zaprasza na koncerty kolęd w 2012 roku.

Szczególnie serdecznie zapraszamy 8 stycznia 2012 roku o godz. 17:00 na koncert w kościele Miłosierdzia Bożego w naszym mieście.

02.01.2012 zobacz więcej »

Pomoc dla ofiar przestępstw

Jesteś ofiarą przestępstwa? Czujesz się pokrzywdzony? Znasz kogoś, kto został ofiarą przestępstwa, czuje się bezradny, nie wie do kogo zwrócić się o pomoc? Skorzystaj z bezpłatnej porady psychologa i radcy prawnego  - tylko do końca roku 2011!
27.10.2011 zobacz więcej »

Oddali ponad 170 litrów krwi, a chcieli jeszcze więcej

W popłudniowych godzinach w ostatnią niedzielę zakończyła się organizowana po raz piąty zbiórka krwi w Mszanie Dolnej. Na pomysł dzielenia się "życiem" z innymi wpadł w 2008 roku Paweł Skawski. Wsparcia udzielił ks. Stanisław Parzygnat - proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego. W pomieszczeniach budującego się kościoła zainstalowane zostało całe skomplikowane laboratorium medyczne z łóżkami i niezbędną aparaturą. Z roku na rok przybywało donatorów, zasięg akcji również się poszerzał.

04.06.2012 zobacz więcej »

Zmiana planu zagospodarowania

Informujemy, że Miasto Mszana Dolna przystępuje do zmiany miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Przedmiotem zmian będzie zarówno część tekstowa, jak i rysunkowa. Zmiany dotyczyć będą obszaru Miasta Mszana Dolna. Zainteresowani będą mogli zgłaszać wnioski do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, jak również do prognozy oddziaływania na środowisko po ukazaniu się odpowiedniego obwieszczenia Burmistrza Miasta, tj. po 13.03.2012. O szczegółach poinformujemy po publikacji obwieszczenia.    

UMMD

13.03.2012 zobacz więcej »
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.archiwum.mszana-dolna.eu/archiwum-2012/